Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Референция за видео карта

Beowulff
 Сподели

Виж решението Разрешен от plamen_petrov_80,

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми кажете дали за това дъно(A320M-H-CF) може да се монтира RX 6600xt, и ако да, колко вата минимално трябва да е захранването. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 55
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Решение

Защо да не може?

Казват, че качествено 450W стига, но винаги е добре да имаш запас - така, че сложи го минимум 500W Gold.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-6600-xt.c3774

Добре е избраната карта да се събере в кутията също!

И все още не го разбирам това да слагате толкова скъп хардуер около дъно с 320 ... ЗАЗ с двигател на Ferrari ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата не е лакома, максимум малко над 140 вата и дават:

Radeon RX 6600 (Sapphire Pulse) review - Hardware setup | Power consumption (guru3d.com)

Въпроса е каква е консумацията на останалите компоненти и какво точно захранване като марка и модел имаш в момента?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 23.11.2021 г. в 18:05, plamen_petrov_80 написа:

Защо да не може?

Казват, че качествено 450W стига, но винаги е добре да имаш запас - така, че сложи го минимум 500W Gold.

Добре е избраната карта да се събере в кутията също!

И все още не го разбирам това да слагате толкова скъп хардуер около дъно с 320 ... ЗАЗ с двигател на Ferrari ..

Сигурно автора вече си е взел захранване, но само да вметна за пореден път, че качеството на захранването няма нищо общо със сертификата му за ефективност.
Дъното е ЗАЗ, а картата Ферари... Ти сериозно ли? Това е нисък към среден клас карта, нищо че е на такава цена. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак нисък клас карта не е.

За качеството има резон, но все пак gold не го лепят на най-ниския клас захранвания.

За да се посочи наистина правилно  нещо то трябва да е точен модел, ревизия, държава на сглобяване, firmware, ... бла бла бла, цена, гаранция, конкретен търговец - говоря за всякакъв вид хардуер иначе всичко е относително. И накрая пак остават факторите късмет и ЗКУ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Чак нисък клас карта не е.

За качеството има резон, но все пак gold не го лепят на най-ниския клас захранвания.

За да се посочи наистина правилно  нещо то трябва да е точен модел, ревизия, държава на сглобяване, firmware, ... бла бла бла, цена, гаранция, конкретен търговец - говоря за всякакъв вид хардуер иначе всичко е относително. И накрая пак остават факторите късмет и ЗКУ.

Е добре, но така както си му писал в първия пост е много подвеждащо. Защо да не си купи с бронз сертификат? Ще му харчи много повече ток от това със златен ли? :)
Има много захранвания нисък клас с уж златен сертификат за ефективност, които даже не го покриват. Пак ще се повторя, този сертификат няма никакво отношение към качеството на едно захранване.  

ПП. Това със сертификатите си е чист маркетингов трик, защото хората наистина асоциират сертификата с качество, колкото по-висок, толкова по-качествено, а то не е баш така. Сертификата има отношение единствено към ефективността на захранването. Т.е. колко W дърпа от контакта при определено натоварване. А ако искаме да пестим ток, много по-резонно е да подберем така захранването като мощност, че да работи максимално ефективно, повечето захранвания работят максимално ефективно при 50-60% товар, но това трябва да се провери, за всеки модел е различно.

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно следя мисълта си - съм казал качествено захранване и след това съм добавил да е поне 500W и да има Gold сертификат - последните два параметъра не изключват качествено захранване, а добавят изискванията към него, защото има качествени 200-300W захранвания също, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно си написал минимум 500W Gold, даже сам си си го болднал, пак ще те попитам какво пречи да е качествено бронз?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво пречи да е качествено бронз 450W?

Както съм казал, не пречи ама е хубаво да има аванс.

Ти качествено захранване в моето изречение виждаш ли, защото аз го виждам и как няма да има качествено 500W GOLD, това не е като искам - хубав, бърз, лек, студен и евтин лаптоп ...

Го - ясно говоря за захранването от началото на изречението (Казват, че качествено 450W стига), а не просто "сложи някакво захранване там минимум".

Не знам, прочети още веднъж изречението ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Какво пречи да е качествено бронз 450W?

Както съм казал, не пречи ама е хубаво да има аванс.

Ти качествено захранване в моето изречение виждаш ли, защото аз го виждам и как няма да има качествено 500W GOLD, това не е като искам - хубав, бърз, лек, студен и евтин лаптоп ...

Го - ясно говоря за захранването от началото на изречението (Казват, че качествено 450W стига), а не просто "сложи някакво захранване там минимум".

Не знам, прочети още веднъж изречението ми.

Аз никъде не те питам защо 500W, а не 450W. Мисля, че поста ми беше достатъчно изчерпателен за да разбереш въпроса ми. Както вече казах поста ти е подвеждащ, защото си писал минимум 500W Gold . Пак ще те питам, защо да не е 500W качествено Bronze?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

И като ги премериш отново Gold дава повече, нали и двете са качествени?

Като премерим какво? Килограмите, цената..? Пак не ми отговори на въпроса какво пречи да си вземе 500W Bronze

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора може да вземе каквото пожелае (и вярвай ми точно така ще стане накрая), както казах гради една система върху A320, с доста скъпи компоненти (надявам се да си му чел другите теми също) ...  може дори китайска бомба с лепенка 550W да си вземе защото това все пак е повече от твоето и моето предложение, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм му предлагал нищо, защото не е задал бюджет. Така както ти си му казал минимум 500W Gold и ако е с ограничен бюджет, може и да се опари, защото той със сигурност не знае кое е качествено и кое не, и има вероятност да сметне, че щом е Gold това стига за да е качествено захранването. Бомби има и с лепенки Голд, та даже някои не са и китайски ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Gaming_Solutions написа:

Аз не съм му предлагал нищо, защото не е задал бюджет. Така както ти си му казал минимум 500W Gold и ако е с ограничен бюджет, може и да се опари, защото той със сигурност не знае кое е качествено и кое не, и има вероятност да сметне, че щом е Gold това стига за да е качествено захранването. Бомби има и с лепенки Голд, та даже някои не са и китайски ;) 

Дори да му посочиш конкретно захранване - отива (обажда се) в предпочитания от него магазин и .. познай - точно това го нямаме (ние с тази марка не работим), но ето това е същото ... (не знам за теб, но аз този филм съм го гледал N пъти, затова винаги съм казвал - харесваш си по 3 различни варианта за всеки компонент и ако все пак нямат нито един от 3-те вземаш техните оферти и казващ - ще помисля и ще Ви се обадя. Такова нещо - ами добре шом е същото сложете него - никога!

Имаше едно предаване - попитахме 100 мъже/жени ... (фирми, потребители тук) Кое качествено 450W захранване ще ми препоръчате - и ще има много различни варианти, единствено няма шанс да са повече от 100 ( евентуално).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Дори да му посочиш конкретно захранване - отива (обажда се) в предпочитания от него магазин и .. познай - точно това го нямаме (ние с тази марка не работим), но ето това е същото ... (не знам за теб, но аз този филм съм го гледал N пъти, затова винаги съм казвал - харесваш си по 3 различни варианта за всеки компонент и ако все пак нямат нито един от 3-те вземаш техните оферти и казващ - ще помисля и ще Ви се обадя. Такова нещо - ами добре шом е същото сложете него - никога!

Имаше едно предаване - попитахме 100 мъже/жени ... (фирми, потребители тук) Кое качествено 450W захранване ще ми препоръчате - и ще има много различни варианти, единствено няма шанс да са повече от 100 ( евентуално).

Разговора отива в съвсем друга посока, но както и да е. Аз не бих му препоръчал захранване, което нямаме в наличност. Той, както и всеки може да си поръчва от където желае. Конкретно в случая автора даже не пита за препоръка за конкретен модел, а колко W минимум му трябват. Ти си му отговорил 500W, но това на края Gold така и не разбрах защо си го сложил и какво пречи (ако е с ограничен бюджет) да е с Бронзов сертификат за ефективност. 
ПП. От чисто любопитство, ако две захранвания са еднакви с еднаква гаранция и тн., но едното е със златен сертификат, а другото с бронзов и това със златния е с 30-40-50лв. по-скъпо, ти или някой друг в темата правил ли си си труда да сметнеш за колко време се избива тази разлика в цената. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност аз казвам, че качествено 450W стига, както казвам, че винаги е добре да имаш запас (което също си е вярно), и ако така е по-приемливо - аз лично бих заложил на качествено 500W (а защо не и повече - тук зависи колко е стъпката в цената до 600W (примерно) и бих го преценил спрямо бъдещите ми планове за системата, а те тук са голям X) като бих предпочел да си взема Gold, а защо не и нещо повече - купувам го за себе си. Бих гледал също и кое захранване с каква гаранция го дават (тъй като не е само едно единствено "качествено захранване с 500W мощност и Gold (ех този Gold)" логично е да има поне 5-10 различни марки и модели които отговарят на това условие - бих избрал това с по-голямата гаранция.

Колкото до бюджета му - готов е да даде 150 лв. за 250GB SSD ... не мисля, че бюджета му е най-големия проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета си го определя автора на темата, няма какво да гадаем там. Иначе имам чувството, че с теб водя монолог. Като си писал минимум 500W Gold, нормалния човек разбира, че не трябва да се пада под 500W и под Gold сертификат. За това те питах какво пречи ако захранването е с Bronze сертификат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземам запас - аз бих взел минимум 500W Gold. Тук е на лична преценка (в случая моята) някой може да се застрахова с 550, 600, 650 ...

Моето мнение е да заложи на Gold, твоето на Bronze - въпрос на лична преценка е.

Иначе отговора на питането му е дадено качествено 450W захранване - без значение за сертификат (на времето нямаха и пак бяха качествени).

А реално дали може да мине с 400W - мога да се обзаложа, че може. И преди да влезем в спор да напомян, че имаме само зададено дъно и видео карта - ще завъртя така нещата, че ще го направя стабилно работещо с компонентите с които аз преценя, само за да ми излезе сметката :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако вземам запас - аз бих взел минимум 500W Gold. Тук е на лична преценка (в случая моята) някой може да се застрахова с 550, 600, 650 ...

Моето мнение е да заложи на Gold, твоето на Bronze - въпрос на лична преценка е.

Иначе отговора на питането му е дадено качествено 450W захранване - без значение за сертификат (на времето нямаха и пак бяха качествени).

А реално дали може да мине с 400W - мога да се обзаложа, че може. И преди да влезем в спор да напомян, че имаме само зададено дъно и видео карта - ще завъртя така нещата, че ще го направя стабилно работещо с компонентите с които аз преценя, само за да ми излезе сметката :)

Не, никъде не съм му предлагал да залага на каквото и да е, нито голд, нито бронз, защото не знам какъв бюджет е заложен за захранване. Ако бюджета е без значение и не го бъркат парите, нека си вземе голд. Въпрос на лична преценка е когато си купувам нещо за себе си, в случая автора може да не държи да има лепенка голд и да спести някой лев като пак ще има качествено захранване. Всичко е въпрос на бюджет.

На една от машините си още търкалям едно качествено захранване вече 10 години (Coole Master Silent PRO M600), което даже няма сертификат Bronze, а си е просто 80+

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че по начина по които е питал той, му е отговорено съвсем конкретно, аз също нищо не продавам (изобщо), за мен няма никакво значение какво и от къде ще избере той.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз мисля, че по начина по които е питал той, му е отговорено съвсем конкретно...

Аз мисля, че първият ти отговор беше леко подвеждащ, но после изяснихме нещата, че не е нужно да е Gold за да подкара 6600XT

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал подвеждащ, ясно е отговорено и е дадена връзка, че се изисква минимум 450W захранване и тъй като там не го пише ясно съм добавил, че трябва да е качествено, до тук е отговора му за минимално, не гледай, че след това повтарям думата минимално след казването, че е хубаво да имаш запас (имането на запас означава , че не се говори за абсолютен минимум вече). Аз поне така разбирам структурата на изреченията и логиката на мислене. А степеннта на застраховане може да е различна за всекито, някой се застраховат, други се презастраховат и така. А той може да се презастрахова и на моето застраховано предложение, още повече, че той евентуално има по ясна обща картина върху компютъра ... на неговия приятел ... както виждаш стана дебела работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не бих казал подвеждащ, ясно е отговорено и е дадена връзка, че се изисква минимум 450W захранване и тъй като там не го пише ясно съм добавил, че трябва да е качествено, до тук е отговора му за минимално, не гледай, че след това повтарям думата минимално след казването, че е хубаво да имаш запас (имането на запас означава , че не се говори за абсолютен минимум вече). Аз поне така разбирам структурата на изреченията и логиката на мислене. А степеннта на застраховане може да е различна за всекито, някой се застраховат, други се презастраховат и така. А той може да се презастрахова и на моето застраховано предложение, още повече, че той евентуално има по ясна обща картина върху компютъра ... на неговия приятел ... както виждаш стана дебела работата.

Тя работата не е дебела, ти я правиш такава. Аз от самото начало говоря само и единствено за сертификата за ефективност и понеже си писал минимум 500W Gold, се намесих и аз. В случая минимум златен сертификат е подвеждащото, не мога да повярвам, че ти е трудно да го разбереш. Няколко поста пиша едно и също с различни думи и ти пак се правиш на разсеян. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Gaming_Solutions написа:

Тя работата не е дебела, ти я правиш такава. Аз от самото начало говоря само и единствено за сертификата за ефективност и понеже си писал минимум 500W Gold, се намесих и аз. 

Само, че този минимум е за запасяването, а не за подкарването. Този минимум не е минимума за които той пита. Ако искаш отправи писмено запитване към N брой фирми (наши и чуждестранни) и събери отговорите им - там ще има и конкретни предложения - направи анализ и после ми кажи, че аз съм го излъгал или подвел най-зле от всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване