Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Референция за видео карта

Beowulff
 Сподели

Виж решението Разрешен от plamen_petrov_80,

Препоръчан отговор

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Само, че този минимум е за запасяването, а не за подкарването. Този минимум не е минимума за които той пита. Ако искаш отправи писмено запитване към N брой фирми (наши и чуждестранни) и събери отговорите им - там ще има и конкретни предложения - направи анализ и после ми кажи, че аз съм го излъгал или подвел най-зле от всички.

Запасяваш се със сертификат за ефективност? Какво запасяваш с него? Защо трябва да правя анализ кой го е подвел най-зле ти или някоя фирма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 55
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Запасяваш се със всичко. Толкова ли е трудно да се проумее ... вземаш лаптоп - запасяваш се с процесор, с памет, с портове които може и никога да не ползваш и накрая той се чупи или просто го заливаш/изпускаш - но си се запасил със всичко ако можеш, защото може да потрябва.

Сега ако на питащия му предложат от фирма каквото и да е Gold захранване ще бяга от него като дявол от тамян, защото с Gold те прецакват, но с Bronze - не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Запасяваш се със всичко. Толкова ли е трудно да се проумее ... вземаш лаптоп - запасяваш се с процесор, с памет, с портове които може и никога да не ползваш и накрая той се чупи или просто го заливаш/изпускаш - но си се запасил със всичко ако можеш, защото може да потрябва.

Сега ако на питащия му предложат от фирма каквото и да е Gold захранване ще бяга от него като дявол от тамян, защото с Gold те прецакват, но с Bronze - не.

Когато говорим за захранване може да се презапасиш с мощност ако се предвижда по-голяма консумация в бъдеще, със сертификат за ефективност няма какво да се презапасяваш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво ти дава сертификата за ефективност?

Виж предната страница.
Ако иска да се презапаси може да си вземе 500W, 550W, 600..., но ти си писал минимум 500W Gold. Не мога да те разбера какво презапасяваш, той може да има запас и ако захранването не е минимум с Gold сертификат. Това какъв сертификат ще избере зависи от бюджета и дали изобщо ще му трябва, не от презапасяване. 
Това да му кажеш за да имаш аванс купи си минимум захранване със златен сертификат е същото като да му кажа да гледа да е минимум с полу-модулни кабели, за да се презапаси :)

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теб не те ли интересува какво включваш в контакта си още повече, че това нещо планираш да го ползваш в дълъг период - 5 и повече години (докато издържи след гаранцията) и конкретно говорим за компютър - някой ги ползват 24/7. За бюджета ти казах ... прочети му всички останали теми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Теб не те ли интересува какво включваш в контакта си още повече, че това нещо планираш да го ползваш в дълъг период - 5 и повече години (докато издържи след гаранцията) и конкретно говорим за компютър - някой ги ползват 24/7. За бюджета ти казах ... прочети му всички останали теми.

Нали вече ти обясних, че сертификата за ефективност няма отношение към качеството на захранването?
На предната страница те питах дали си смятал две еднакви захранвания, едното със златен, другото с бронзов сертификат, след колко време работа по-скъпото с 20-30-40лв да речем (голд) си избива цената, но не ми отговори. Знаеш изобщо с колко W златното захранване харчи по-малко от бронзовото от контакта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Gaming_Solutions написа:

по-скъпото с 20-30-40лв да речем (голд)

И ти не можеш да кажеж с колко ще е по-скъпо едното от другото, ама се заяждаш за моя Gold.

За колко време казваш - аз може този компютър да го спуквам от работа или да го паля само на 29.02 .. сметни нещо което не знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

И ти не можеш да кажеж с колко ще е по-скъпо едното от другото, ама се заяждаш за моя Gold.

За колко време казваш - аз може този компютър да го спуквам от работа или да го паля само на 29.02 .. сметни нещо което не знаеш.

Да разбирам ли, че ако имаме две захранвания по 500W (едното gold, а другото bronze) и машина, която под пълен товар консумира да речем 300 вата не можеш да сметнеш теоретично консумацията от контакта на едното и другото? Нека чисто хипотетично приемем, че машината работи 24 часа под пълен товар, което е абсурдно ако не е копачка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да почетем студентския празник и да пропуснем математиката днес.

Ако не можеш да го сметнеш съветвам те при удобен случай да направиш опитна постановка с две две захранвания на една машина и да тестваш колко дърпа от контакта с едното захранване и колко с другото при пълен товар. После лесно се смята по цената на тока за Kwh

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Gaming_Solutions написа:

Ако не можеш да го сметнеш съветвам те при удобен случай да направиш опитна постановка с две две захранвания на една машина и да тестваш колко дърпа от контакта с едното захранване и колко с другото при пълен товар. После лесно се смята по цената на тока за Kwh

Добре, че не сме ядрени физици ... щеше да трябва да имам поне две АЕЦ .. най-малко.

Помисли малко - от къде се очаква да мога да извадя две еднакви захранвания и само с различен сертификат, трябва да имам и опитна сиситема и то не каква да е.

Обясни ми го, как се предполага да имам това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, plamen_petrov_80 написа:

Добре, че не сме ядрени физици ... щеше да трябва да имам поне две АЕЦ .. най-малко.

Помисли малко - от къде се очаква да мога да извадя две еднакви захранвания и само с различен сертификат, трябва да имам и опитна сиситема и то не каква да е.

Обясни ми го, как се предполага да имам това?

Я дефинирай опитна система и то не каква да е? Всеки нормален компютър може да е опитна система, стига да натоварва двете захранвания на 50%...
Както и да, ако не може да ти се отдаде такава възможност, то на мен ми се е отдавала и съм си правил експеримента. Ако не можеш да сметнеш теоретично, то това означава, че изобщо не знаеш каква е разликата м/у различните сертификати за ефективност и не можеш да вникнеш в тяхната същност и какво се крие зад цифрите, които гледаш. Не знам тогава защо ги препоръчваш.
Чисто теоретично ако имаме една система, която под товар има полезна консумация 300W (система с 6600xt ще е по-малко) и имаме захранване със 100% ефективност (такова няма, защото винаги има загуби), то системата ще дърпа от контакта 300W.
Ако имаме бронз захранване с 87% ефективност (например Cougar VTE е такова), то би трябвало да дърпа от контакта около 344W.
Ако имаме златно захранване с 90% ефективност (каквото е SEASONIC G12), то би трябвало да дърпа от контакта около 333W.
Разликата е 11W, или можем да кажем, че за един час пестим  0,011 KW/h, за един ден са 0,264, а за една година около 96. При цена на тока от 0,17лв за Kw/h се получава, че спестяваме 16лв. за една година и това без да смятам нощната тарифа, която е двойно по-малка от дневната. 

Това е само теория, аз съм засичал опитно и разликата е доста по-малка от това, което е на хартия. И разбира се един геймърски компютър не е натоварен 24 часа в денонощието, по-скоро нека са средно 4-5 часа (което пак ми се вижда много) :) 
Накрая излиза, че в реални условия златното захранване никога няма да си избие парите ако е по-скъпо с 30-40лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам E6320 (65W) с 3GB RAM, в момента е с вграденото си видео на i945 ... мога да сложа HD6670 (под 75W) или HD4850 (110W) .. какво друго да сложа там за да натоваря захранването? някъде ги имах разписано точно колко харчат в различните комбинации, но трябва да намеря този лист, общо взето нищо не харчат, но все пак смених 350W захранване с 400W такова, за всеки случай, когато слагам по-лакомата карта.

Когато предлагаш такива неща, недей да гледаш само себе си - ти ще идеш в склада на фирмата си и ще извадиш две чисто нови еднакви захранвания с различен сертификат - аз не си спомням да имам фирма ... склад ... може би трябваше да погледна по сериозно на онези писма ( не онези с по някакви 13000+ евро), а онова с милионите, дето не ми знаеха името и годините - няма начин да е било измама ... и сега и аз щах да си имам фирма, склад и тези 2 захранвания.

Направо не знам тогава защо ти  продаваш такива изобщо ... зачеркни ги от ценовата си листа ...

Между другото ти изобщо не сравни две еднакви захранвания, ама то и няма точно две еднакви, нали? Единствено може да сложиш еднаква марка и еднакви W, различна серия - все пак различна карантия вътре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, kopka написа:

И за ко точно спорите ? 

Че най-нагло съм излъгал за собствена изгода (и минимални предпочитания да взема 500W Gold вместо само друго качествено 450W захранване нужно му да подкара въпросната видео карта) питащия и съм го набутал да си купува "минимум Gold" захранване ( а имало толкова много ментета с Gold, но явно с Bronze няма, там всичко е точно), без упоменаване на точен модел, на неизвестна цена и от неясен търговец ... защото аз просто нямам собствена фирма, че да си му предложа от моята ценова листа ...

Нещо такова ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, plamen_petrov_80 написа:

Че най-нагло съм излъгал за собствена изгода (и минимални предпочитания да взема 500W Gold вместо само друго качествено 450W захранване нужно му да подкара въпросната видео карта) питащия и съм го набутал да си купува "минимум Gold" захранване ( а имало толкова много ментета с Gold, но явно с Bronze няма, там всичко е точно), без упоменаване на точен модел, на неизвестна цена и от неясен търговец ... защото аз просто нямам собствена фирма, че да си му предложа от моята ценова листа ...

Нещо такова ..

Две страници и пак нищо не си разбрал. Къде видя да твърдя, че лъжеш за собствена изгода, написах, че поста ти е подвеждащ. Няма как да предлагаш захранване за 6600xt (или която и да е) с изискване минимум, Gold, Platinum или Titan сертификат за ефективност, това не е сертификат за качество (не знам дали го знаеш, но със сигурност има хора които не правят разлика). Естествено аз нямам нищо против тези захранвания, за мен дори като търговец би трябвало логиката да е колкото по-скъпа стока продавам, толкова по-добре. Само че моята логика е да предложа на клиентите си или на питащите във форума възможно най-изгодното според бюджета. И пак повтарям според бюджета може да е със сертификат Bronze, Gold, Platinum и тн. , но като не е споделил автора бюджет и да му кажеш, че захранването трябва да е минимум голд, за мен лично е подвеждащо. Ако има 80-90лв. останали за захранване къде ще го търси тоя голд, най-много в алиекспреса да намери нещо с такава лепенка.

преди 37 минути, plamen_petrov_80 написа:

Когато предлагаш такива неща, недей да гледаш само себе си

Когато раздаваш съвети в технически ориентиран форум се подразбира, че или имаш нужните условия да тестваш това което предлагаш или поне умението да сметнеш теоретично каква е разликата м/у продуктите предлагани на пазара. В случая говорим за сертификат за ефективност

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, чел съм останалите постове на питащия, затова съм предложил Gold също.

Още веднъж да го кажа - минимума съм го дал 450W, другото е застраховане, нещо което е по-добро от минимума. Може да е малко по-добро, много по-добро - все е повече от минимума и е изцяло лична преценка. А питащия все пак ако няма глава на раменете, то поне има ръка с която да бръкне в джоба за да плати и когато цената наистина му е много ще попита - а мога ли да взема ето това конкретно захранване на тази определена цена (включвам и цената защото както знаеш - една и съща стока може да струва различни цени, и както винаги може да се окаже, че вземаш по-малко, но плащаш повече само заради избора на търговец) - и когато имаш точен модел, можеш да прецениш това захранване става или не става и дали за тези пари може да се вземе нещо по-добро.

Така. И ако му бях казал просто за запас вземи "по-добро захранване" (колко по-добро е по-доброто захранване? явно въпрос за милиони) - той със сигурност щеше да направи самостоятелно по-добър избор от колкото да види 500W Gold, нали? A ако му бях посочил конкретно захранване и на него пишеше Gold, отново ли щеше да е проблем за теб? Тоес теб кое повече те бърка - думата "минимум" или "Gold"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

Както казах, чел съм останалите постове на питащия, затова съм предложил Gold също.

Още веднъж да го кажа - минимума съм го дал 450W, другото е застраховане, нещо което е по-добро от минимума. Може да е малко по-добро, много по-добро - все е повече от минимума и е изцяло лична преценка. А питащия все пак ако няма глава на раменете, то поне има ръка с която да бръкне в джоба за да плати и когато цената наистина му е много ще попита - а мога ли да взема ето това конкретно захранване на тази определена цена (включвам и цената защото както знаеш - една и съща стока може да струва различни цени, и както винаги може да се окаже, че вземаш по-малко, но плащаш повече само заради избора на търговец) - и когато имаш точен модел, можеш да прецениш това захранване става или не става и дали за тези пари може да се вземе нещо по-добро.

Така. И ако му бях казал просто за запас вземи "по-добро захранване" (колко по-добро е по-доброто захранване? явно въпрос за милиони) - той със сигурност щеше да направи самостоятелно по-добър избор от колкото да види 500W Gold, нали? A ако му бях посочил конкретно захранване и на него пишеше Gold, отново ли щеше да е проблем за теб? Тоес теб кое повече те бърка - думата "минимум" или "Gold"?

Това какви постове си чел не е от толкова голямо значение, защото темата е публична, а автора ти е маркирал мнението като решение и ако някой друг прочете темата с подобно питане ще реши, че трябва задължително да търси захранване с поне златен сертификат. Без да знае какво всъщност представлява той и без да се интересува от марка, гаранция и тн. Ще реши, че щом е рейтнато със златен сертификат е ок и е изпълнил минималното достатъчно условие на задачата. 

Цитат

Казват, че качествено 450W стига, но винаги е добре да имаш запас - така, че сложи го минимум 500W

Ако това ти беше поста и свършваше до тук изобщо нямаше да се намесвам в темата. До тук е отговорено достатъчно ясно на въпроса на автора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Значи проблема е Gold, ясно ..

В контекста да, от самото начало говоря само за сертификата за ефективност

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В мението ми има две независими твърдения за 450W (без сертификат) което си е съвсем верен отговор на неговото питане и вероятно затова е дадено като решение, а това че аз имам лични съображения и предпочитания за питане с посочено само дъно и видео карта и без бюджет си е мое право. Нали?

Ако ти имаш проблем с решението - обърни се към питащия да го демаркира!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Gaming_Solutions написа:

Аз не виждам някъде в поста ти да пише за лични съображения и предпочитания. 

Аз пък точно в него пост вижда много ясно да има лични съображения и предпочитания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахах никъде не си писал, че имаш някакви лични съображения и предпочитания в поста маркиран като решение, захранването да е Gold. 
ПП. Не се чувствай длъжен да ми отговаряш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване