Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Референция за видео карта

Beowulff
 Сподели

Виж решението Разрешен от plamen_petrov_80,

Препоръчан отговор

преди 13 минути, Gaming_Solutions написа:

Хахах никъде не си писал, че имаш някакви лични съображения и предпочитания в поста маркиран като решение, захранването да е Gold. 
ПП. Не се чувствай длъжен да ми отговаряш

Когато някой попита предложете ми лаптоп, дъно процесор, кола ... и т.н. - този който му предлага нещо не прави личен избор в предложението си, а следва само и единствено желанията и техническите параметри на заданието, защото то винаги има само един отговор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 55
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 19 минути, plamen_petrov_80 написа:

Когато някой попита предложете ми лаптоп, дъно процесор, кола ... и т.н. - този който му предлага нещо не прави личен избор в предложението си, а следва само и единствено желанията и техническите параметри на заданието, защото то винаги има само един отговор?

Когато накрая кажеш една истина, тя не замазва подвеждащите преди това съвети. Това е типична черта на както аз ги наричам форумните лъвове, надявам се не си един от тях, защото когато губят спор и нямат доводи започват да пишат общоприети истини с цел да изместят темата на спора. 

Разтягаш безсмислени локуми. От три страници това което успях да разбера е, че не си запознат със сертификатите за ефективност и какво реално стои зад цифрите. Така ли е? Прочел си, че Gold > Bronze и го препоръчваш като едва ли не минимален стандарт. Личните предпочитания трябва да се избягват при съвети или поне да се споменава изрично че са такива.  Личните предпочитания може да са продиктувани от фенство, сантиментална стойност и др., това в общия случай не помага на хората в нужда.

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Gaming_Solutions написа:

Когато накрая кажеш една истина, тя не замазва подвеждащите преди това съвети. Това е типична черта на както аз ги наричам форумните лъвове, надявам се не си един от тях.

Разтягаш безсмислени локуми. От три страници това което успях да разбера е, че не си запознат със сертификатите за ефективност и какво реално стои зад цифрите. Така ли е? Прочел си, че Gold > Bronze и го препоръчваш като едва ли не минимален стандарт. Личните предпочитания трябва да се избягват при съвети или поне да се споменава изрично че са такива.  Личните предпочитания може да са продиктувани от фенство, сантиментална стойност и др., това в общия случай не помага на хората в нужда.

Върти го както желаеш, аз съм го написал, той го е прочел и го е отбелязал, ако това толкова ти е трън в очите - казах ти говори с него.

Той има два въпроса, аз съм отговорил и на двата съвсем коректно. Напомнил съм и за кутията без да пита - длъжен ли съм да правя това - не, ама съм го направил, нали? За да няма после ама тя картата не влиза ... и какво това ти подсказва, че аз искам да го претупам, нали? Дал съм му Gold, за да вземе евентуално по-добро захранване - щото с това питане колко е минималното изискване ... знаеш ще направи компромис точно там където не трябва, той вече един компромис е направил и него съм до зачекнал - дъното. И докато дъното трудно ще го ъпгрейдва още веднъж, но захранването може да го ползва и в следваща платворма и след смяна на видео след година, две, три ... пет.

И тъй като ти много ги разбираш нещата - би ли дал по-подробна информация за двете захранвания които спомена по-горе технически параметри, цена, гаранция ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Върти го както желаеш, аз съм го написал, той го е прочел и го е отбелязал, ако това толкова ти е трън в очите - казах ти говори с него.

Той има два въпроса, аз съм отговорил и на двата съвсем коректно. Напомнил съм и за кутията без да пита - длъжен ли съм да правя това - не, ама съм го направил, нали? За да няма после ама тя картата не влиза ... и какво това ти подсказва, че аз искам да го претупам, нали? Дал съм му Gold, за да вземе евентуално по-добро захранване - щото с това питане колко е минималното изискване ... знаеш ще направи компромис точно там където не трябва, той вече един компромис е направил и него съм до зачекнал - дъното. И докато дъното трудно ще го ъпгрейдва още веднъж, но захранването може да го ползва и в следваща платворма и след смяна на видео след година, две, три ... пет.

И тъй като ти много ги разбираш нещата - би ли дал по-подробна информация за двете захранвания които спомена по-горе технически параметри, цена, гаранция ...

Аз не му препоръчвам захранванията, защото няма споменат бюджет. Просто ги дадох като пример (на тях им знам наизуст ефективността без да търся характеристики), защото смятах разликата в консумацията. Мога да му препоръчам други захранвания ако има определен бюджет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

И все пак ще отговориш ли на зададения въпрос?

Защо? Каква е целта, пускаш ме по пързалката за да ми докажеш, че модела на Seasonic е по-добър от Cougar, аз не твърдя обратното... Изместваш темата на спора ми се струва. :)

Има си сайтове на производителя в които можеш да видиш характеристиките, но не виждам каква е ползата от тях в случая. Аз ги използвах (моделите) единствено за да сметна консумацията, а тя се смята еднакво за всички марки захранвания
Kolink 500W Gold също е с 90% ефективност по данни на производителя и пак по сметки на същата система ще дърпа 333W. Да си редактирам ли мнението на предна страница и вместо Seasonic да напиша Kolink. А вместо Cougar да сложа бронзов Super Flower или EVGA с 5г. гаранция? Това какво те бърка в случая?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване