Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си направя активна тонколона

AilqkaPower
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, направил съм си колона с две 12ки бас две среди и две пищялки на 8 ома предназначена за купони навънка и т.н. и сега искам да стане активна как или от къде, какъв усилвател изисква, всяка идея ще ми е от полза!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, AilqkaPower написа:

Здравейте, направил съм си колона с две 12ки бас две среди и две пищялки на 8 ома предназначена за купони навънка и т.н. и сега искам да стане активна как или от къде, какъв усилвател изисква, всяка идея ще ми е от полза!?

По важно беше да беше казал до колко си запознат с радиоелектрониката и по точно с нискочестотната техника , справяш ли се с разчитането на електронните схеми от тази област, познаваш ли компонентната база и нейното означение на схемите. За това, което си написал, почти всеки може да скове 4 дъски на кръст и да им вкара говорители. Колегата в горния пости ти е отговорил правилно, но съм убеден че ще е по добре да си купиш готова, отколкото да се хващаш с направата на 3 усилвателя към които трябва да има и 3 електронни филтъра за всеки от тях. Още по вече, да правиш такава колона за вдигане на врява из квартала. Не те разубеждавам, но по думите ти от написаното веднага мога да ти отговоря точно и ясно. С такава задача - не можеш се справи!.  Иначе, ако познаваш тази част от ниската честота добре, нямаше да питаш.

Ето една част от един по лек пример:

ScreenShot001.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, AilqkaPower написа:

... всяка идея ще ми е от полза!?

Да предположим,че си направил усилвател,вградил си го вътре,колоната свири,но не те задоволява звука.Какво ще го правиш тогава?Другия по-добър вариант е отделен готов стерео усилвател и колоната да има пасивни филтри на говорителите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Димитър 59 написа:

Да предположим,че си направил усилвател,вградил си го вътре,колоната свири,но не те задоволява звука.Какво ще го правиш тогава?Другия по-добър вариант е отделен готов стерео усилвател и колоната да има пасивни филтри на говорителите.

Вътре си има филтрите пеее си идеално просто искам да и сложа вътре усилвател

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какъв съвет търсиш, като няма един символ, даващ някаква техническа информация.
Звучи като:"Абе, имам тук едно тяло с шест говорителя...как да вкарам усилвател в кутията"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, цър-вул написа:

И какъв съвет търсиш, като няма един символ, даващ някаква техническа информация.
Звучи като:"Абе, имам тук едно тяло с шест говорителя...как да вкарам усилвател в кутията"

Като нямам данни по говорителите освен че са 8 ом как да ти дам повече инфо!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво очакваш като помощ /отговор при това положение? Ясновидци тук няма
Правят се снимки, разпознават се по размери/форма. Еектрическата част на колоната фабрична ли е?
Сега само чешем клавиатури/бърсалки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че ви е отговорено на въпросите. Лошото е, че Вие не отговаряте на нашите. И за капак, ето тук съм написал така:

"Иначе, ако познаваш тази част от ниската честота добре, нямаше да питаш."

Ето какво е посочено и в пост № 2:

"С 3 активни филтъра и 3 НЧУ.
С толкова дадена информация - толкова върната такава."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, AilqkaPower написа:

... и сега искам да стане активна как или от къде,...

ами идеята ми е да си я активираш с крак свален от торентите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Белгиеца написа:

ами идеята ми е да си я активираш с крак свален от торентите

Моам та активирам с коляно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даа, трудничко е да ти липсва функционална грамотност... От тоя пост разбирам, че си пуснал темата за чесане на клавиатури.. А не да си решиш проблема.
Тъп ли си или си си така по естество - постът ми беше насочен към Белгиеца!!! Който "компетентно" ти предлага глупости.
Аре у леу!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, AilqkaPower написа:

преди 3 часа, AilqkaPower написа:

Вътре си има филтрите пеее си идеално просто искам да и сложа вътре усилвател

Как ги правите тези работи и ви се получава е уникален феномен. 

С незнайни по параметри говорители е осъществено ОТ с незнайни размери и вътре са набутани и някакви филтри с незнайни параметри на срезове и на всичкото отгоре и свири. Сега му се търси и усилвател с незнайна мощност и за всичкото това да се дават някакви идеи за реализация е ПЪЛЕН ъПСУРД!  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, AGD написа:

... за всичкото това да се дават някакви идеи за реализация е ПЪЛЕН ъПСУРД!  

Да, ама темата си върви и рекламите се показват успешно, значи има файда някаква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айляк мощний, ще ти обясня - използва се дву- или трилентов филтър на входа, чийто честоти на разделяне са съобразени с високоговорителите. Техните изходни сигнали се усилват от 2 или 3 усилвателя. Това е принципът.

При тебе разбира се няма да е така. Най-просто - усилвателят, с който

преди 7 часа, AilqkaPower написа:

пеее си идеално

да се пъхне вътре в кутията тонколонна. Така отзад ще има два чинча и вход за 220V.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Айляк мощний, ще ти обясня - използва се дву- или трилентов филтър на входа, чийто честоти на разделяне са съобразени с високоговорителите. Техните изходни сигнали се усилват от 2 или 3 усилвателя. Това е принципът.

При тебе разбира се няма да е така. Най-просто - усилвателят, с който

да се пъхне вътре в кутията тонколонна. Така отзад ще има два чинча и вход за 220V.

Имам си трилентовите филтри вътре цялата идея е просто да има усилвател който да е захранва и не искам разбирачите, които изписаха куп неща и нищо не казаха, а идея от къде, магазин примери какво ми трябва!?

преди 6 часа, цър-вул написа:

Даа, трудничко е да ти липсва функционална грамотност... От тоя пост разбирам, че си пуснал темата за чесане на клавиатури.. А не да си решиш проблема.
Тъп ли си или си си така по естество - постът ми беше насочен към Белгиеца!!! Който "компетентно" ти предлага глупости.
Аре у леу!

Цар си разбирач по едно нещо и си голяма работа ама не случайно си си драснал като ник кво си! Аре ако нема да каеш нещо положително се спасявай. Гений! 😂🤘

преди 5 часа, AGD написа:

Как ги правите тези работи и ви се получава е уникален феномен. 

С незнайни по параметри говорители е осъществено ОТ с незнайни размери и вътре са набутани и някакви филтри с незнайни параметри на срезове и на всичкото отгоре и свири. Сега му се търси и усилвател с незнайна мощност и за всичкото това да се дават някакви идеи за реализация е ПЪЛЕН ъПСУРД!  

Ей така с мерак явно става Ъпсурд за тебе мое да доеш ти покажа... Ей само гений и разбирачи тука бре тц тц 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AilqkaPower написа:

идея от къде, магазин примери какво ми трябва

Я покажи усилвателя, с който досега свиреше тази колона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, JKirilov написа:

Я покажи усилвателя, с който досега свиреше тази колона?

Technics ex510

току-що, AilqkaPower написа:

Technics ex510

Pioneer sa-508 също

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше ти, щях да те засиля в копривата! :)

Човекът иска помощ за просто нещо, не е очаквал чак такъв ръст на хайтъри и неграмотници...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JKirilov написа:

Човекът иска помощ за просто нещо, не е очаквал чак такъв ръст на хайтъри и неграмотници...

Не е очаквал, щото не знае как да попита. Я се зачети в първият му пост. Даже и ти си написал това, което сме коментирали.

Цитата от твоя пост:  "Айляк мощний, ще ти обясня - използва се дву- или трилентов филтър на входа, чийто честоти на разделяне са съобразени с високоговорителите. Техните изходни сигнали се усилват от 2 или 3 усилвателя. Това е принципът"

И двамата с него сте на един кантар - глупаци и нищо по вече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, JKirilov написа:

Че ти какво очакваше, задава въпрос без да даде подробности, после се сърди като ощипана госпоица, като го питат за такива, после се появяваш ти на бял кон "корифея" на електрониката и почваш да ръсиш мозък, що не му покажеш, как да навре някой Респром в таз колона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, не искаш ли да вкраш един от тях в кутията? Евентуално без капака?

Хехе не разбира се 😂😁🤘

преди 36 минути, bulljo написа:

Че ти какво очакваше, задава въпрос без да даде подробности, после се сърди като ощипана госпоица, като го питат за такива, после се появяваш ти на бял кон "корифея" на електрониката и почваш да ръсиш мозък, що не му покажеш, как да навре някой Респром в таз колона.

Никой не се сърди, а за подробности как не разбрахте че няма квото има съм го казал 👍

Е, не искаш ли да вкраш един от тях в кутията? Евентуално без капака?

https://hit-electronics.com/kit-usilvatel-2x100w-klas-d-sgloben-s-blutut-50-23244

Това да ли ще свърши неква работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...