Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Биоса не вижда USB порт (флашката в него)

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам следното: Имам стар компютър с дъно MSI P35 Platinum (MS-7345) и платка с 4 гнезда на USB към нея. На бутваща флашка имам ОС ,която не мога да стартирам,тъй като гнездата на USB-та не се виждат в Биоса и не мога да ги поставя като първи стартиращи. Как да ги изкарам да се виждат или това е невъзможно! Моля пишете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Христо Влъчков написа:

Здравейте!

Искам да попитам следното: Имам стар компютър с дъно MSI P35 Platinum (MS-7345) и платка с 4 гнезда на USB към нея. На бутваща флашка имам ОС ,която не мога да стартирам,тъй като гнездата на USB-та не се виждат в Биоса и не мога да ги поставя като първи стартиращи. Как да ги изкарам да се виждат или това е невъзможно! Моля пишете!

На тая барака няма начин да иснталираш ОС от флашка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

На тая барака няма начин да иснталираш ОС от флашка!

Ти сериозно ли? Говорим за платформа държаща 4 ядрени процесори.

Според теб от кое поколение нагоре може да се инсталира OS от USB памет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти сериозно ли? Говорим за платформа държаща 4 ядрени процесори.

Според теб от кое поколение нагоре може да се инсталира OS от USB памет?

Аз съм си сериозен и още как. Ако USB-тата не се виждат, може да има и хардуерен проблем. Зависи колко гигабайта е флашката, освен това тя се вижда като друг Хард диск, не като USB Bootable device. За такива курници не случайно имам външно USB DVD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Аз съм си сериозен и още как. Ако USB-тата не се виждат, може да има и хардуерен проблем. Зависи колко гигабайта е флашката, освен това тя се вижда като друг Хард диск, не като USB Bootable device. За такива курници не случайно имам външно USB DVD.

Бягаш от въпроса!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Бягаш от въпроса!

Не, не бягам от въпроса. Каквото трябваше го написах. Не си длъжен да се съгласяваш с мен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не, не бягам от въпроса. Каквото трябваше го написах. Не си длъжен да се съгласяваш с мен!

Изобщо не съм съгласен с теб, че на система с чипсет P35 не може да се инсталира OS от USB памет. Тоест това което ти твърдиш по-горе и явно си държиш на думата и не си казваш, че си сбъркал с това изказване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да приключа с твърденията на @Емил Костов и горния спор с това: Updating BIOS of MSI P35 Platinum Motherboard – Technical Scratchpad (wordpress.com)

Цитат
  • Optional: Take note of current BIOS configuration to be ported over
  • Download latest/desired BIOS version from MSI website (I used AMI BIOS version 1.C)
  • Create a bootable USB drive (I used FreeDOS on a 256 MB USB drive)
  • Extract all files/folder from BIOS zip archive to bootable USB
  • Startup P35 Platinum Motherboard, set to boot from bootable USB
  • When loaded, execute command: “AFUD4310 A7345IMS.1C0” to update BIOS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Изобщо не съм съгласен с теб, че на система с чипсет P35 не може да се инсталира OS от USB памет. Тоест това което ти твърдиш по-горе и явно си държиш на думата и не си казваш, че си сбъркал с това изказване.

Хубаво инсталирайте!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Емил Костов написа:

и платка с 4 гнезда на USB към нея.

Я преведи това... Защото според спецификациите имаш 6 USB порта на дъното. Да не говотиш за някоя разширителна платка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 3 минути, NewRedDragon написа:

Я преведи това... Защото според спецификациите имаш 6 USB порта на дъното. Да не говотиш за някоя разширителна платка

Най-вероятно става дума за 4 port usb controller pci-e x1

По-интересно е какво се е случило с всичките 8 USB порта на дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Най-вероятно става дума за 4 port usb controller pci-e x1

Ако е така.....едвали ще "boot-не" от този контролер.... Ама ми свърши боба :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така са и двете са включени в Биоса, това го видях. Интересно е че че ОС вижда Флашката в USB порта, а Биоса - не го вижда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз питах по-нагоре какво и как е записано, но не получих отговор. Ако си записал UEFI Boot на това старо дъно, няма да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Христо Влъчков написа:

Точно така са и двете са включени в Биоса, това го видях. Интересно е че че ОС вижда Флашката в USB порта, а Биоса - не го вижда.

Това навежда на мисъл за неправилно създадена зарецжждаща флашка. С кой инструмент е правена?
Що ми маркира поста?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Христо Влъчков написа:

Последно - това отделен контролер на slot ли е или флашката е в някой от интегрираните USB портове?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Христо Влъчков написа:

Платката с 4- те порта е включена към дънната, за да имам отзад такива. На кутията няма портове за USB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Христо Влъчков написа:

Платката с 4- те порта е включена към дънната, за да имам отзад такива. На кутията няма портове за USB.

Колко гигабайта е тази флашка? И отново провери да не се вижда като хард диск

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Христо Влъчков написа:

Процесора е: QuadCore Intel Xeon E 5430 2.6GHz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Емо, на s.775 спокойно върви Windows 10 X64. И си зарежда от USB портове.

преди 11 минути, цър-вул написа:

Това навежда на мисъл за неправилно създадена зарецжждаща флашка. С кой инструмент е правена?
Що ми маркира поста?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Христо Влъчков написа:

Процесора е: QuadCore Intel Xeon E 5430 2.6GHz

Ти четеш ли какво те питат хората? На дъното (ако е това, което си написал) имаш 6 USB порта и конектор за още 2 за предния капак на кутията. През контролера няма да стане

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Флашката е 15 ГБ ,но това няма значение, защото каквато и флашка да сложа на порта Биоса не я вижда. И като хард диск не се вижда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Христо Влъчков написа:

Флашката е 15 ГБ ,но това няма значение, защото каквато и флашка да сложа на порта Биоса не я вижда. И като хард диск не се вижда.

Това дъно няма да види такава флашка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване