Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Биоса не вижда USB порт (флашката в него)

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Христо Влъчков написа:

Флашката е 15 ГБ ,но това няма значение, защото каквато и флашка да сложа на порта Биоса не я вижда. И като хард диск не се вижда.

BIOS ще "я види" ако е наистина boot и то правилно направена. Ако друга машина зарежда от тази флашка - ок. Ползвай USB портовете на дънната платка, а не тези на разширитекния контролер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NewRedDragon написа:

BIOS ще "я види" ако е наистина boot и то правилно направена. Ако друга машина зарежда от тази флашка - ок. Ползвай USB портовете на дънната платка, а не тези на разширитекния контролер

ОК, благодаря , сега ще опитам това!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, цър-вул написа:

Емо, на s.775 спокойно върви Windows 10 X64. И си зарежда от USB портове.

Забрави за Win 11   да споменеш на Емо, че и той си върви съвсем спокойно на  s.775 и даже само с 2 гига RAM,работи много добре.  Допълвам те само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, цър-вул написа:

Емо, на s.775 спокойно върви Windows 10 X64. И си зарежда от USB портове.

Направо умирам от кеф като почнете да пишете такива постове. Той върви, но дали можеш да го ползваш. Има мега огромна разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, NewRedDragon написа:

На дънната платка няма 8 USB портове , както се писа по-горе и не може да се включи там флашка, затова използвам и допълнителна платка за работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Kolev71 написа:

Забрави за Win 11   да споменеш на Емо, че и той си върви съвсем спокойно на  s.775 и даже само с 2 гига RAM,работи много добре.  Допълвам те само.

Стефо като ти гледам конфигурацията, която ползваш дали е такава. И това не е само към теб като коментар. Ти искаш да ползваш компютър или да покажеш, че на него може нещо да се инсталира.

Колкото до подобни дъна са ми побелели косите да се занимавам с инсталации с флашки. И поради тази причина си взех DVD USB, както и DVD SATA. Но всеки сам си решава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Христо Влъчков написа:

На дънната платка няма 8 USB портове , както се писа по-горе и не може да се включи там флашка, затова използвам и допълнителна платка за работа.

Значи дъното не е това, което си написал. Инсталирай от оптична медия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата отдавна има маркирано решение, но... решение още няма. 

Автора ще трябва да използва алтернативни методи за инсталация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Това не е решение, просто е маркирано като такова. Не, че постът е грешен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Как да има решение, като Влъчков твърди, че MS-7345 няма интегрирани USB? От разширителен контролер, няма да зареди никога

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Стефо като ти гледам конфигурацията, която ползваш дали е такава. И това не е само към теб като коментар. Ти искаш да ползваш компютър или да покажеш, че на него може нещо да се инсталира.

Колкото до подобни дъна са ми побелели косите да се занимавам с инсталации с флашки. И поради тази причина си взех DVD USB, както и DVD SATA. Но всеки сам си решава.

Ти каза, че мнението си е твое и си го отстояваш. Аз не споря с теб. Написал съм, че само допълвам поста  на Павката, а теб съм споменал, за всеки случай да не прескочиш поста. Нищо лично. Като моидератор, прави забележки(това Калин не ти го забранява) за да пишат хората или питат така, както се полага , а не да оставят на нас да гадаем за системите им и какво са правили с тях. Искаш ли да ти дам пример как правят хиляди питащи тук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NewRedDragon написа:

От разширителен контролер, няма да зареди никога

Затова и идеята за такава инсталация няма смисъл да се коментира. В подписа на един от многото профили на @цър-вул  има линкове към алтернативни инсталации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, NewRedDragon написа:

Значи дъното не е това, което си написал. Инсталирай от оптична медия

Знам че от оптична медиа ще стане, защото съм го правил, исках да пробвам тук и от флашка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Това не е решение, просто е маркирано като такова

И какъв е смисъла от опцията за маркиране на решение, щом не е решение? Щом авторите не могат да преценят, идва ред на модовете...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Христо Влъчков написа:

От тази снимка нищо не може да се види, но от тази аз виждам USB портове:

1979_0.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

От тази снимка нищо не може да се види, но от тази аз виждам USB портове:

1979_0.jpg

И то точно 6 на задния панел :) Ама Влъчков пак е в собствен филм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Христо Влъчков написа:

Процесора е: QuadCore Intel Xeon E 5430 2.6GHz

Сигурен ли си че това е процесора за платкатати? Защото за тази платка виждам че в листа с подържани процесори от чипсета този не присъства. И за тази платка чипсетите ги дават като 2 макар че са едни и същи

https://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/P35_Express.html

https://www.msi.com/Motherboard/P35_Neo/Specification

https://www.msi.com/Motherboard/P35_Platinum/Specification

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За модване на 775 към 771 не си ли чувал? Имам такъв в къщи и работи без никакви проблеми. И теми за този мод в нета има много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tarlyo написа:

За модване на 775 към 771 не си ли чувал?

Стига BIOS да позволява

преди 49 минути, NewRedDragon написа:

От разширителен контролер, няма да зареди никога

Чак, пък! Не е никога, правено е, но може да има специфика на самия контролер на разширителната платка.

преди 52 минути, Емил Костов написа:

Това не е решение, просто е маркирано като такова. Не, че постът е грешен!

преди 1 час, цър-вул написа:

Що ми маркира поста?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В програмата Rufus има една отметка " поправки за по-стари биос " :)

На далеч по-дърти и архаични АМД Сокет АМ2 и сокет А съм буутвал от флашка :)

Има там опции Hard disk priority и се посочва името на флашката като First boot device  и се избира USB-HDD или USB-ZIP .

Благодаря за вниманието .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Ивайло Димов написа:

В програмата Rufus има една отметка " поправки за по-стари биос " :)

На далеч по-дърти и архаични АМД Сокет АМ2 и сокет А съм буутвал от флашка :)

Има там опции Hard disk priority и се посочва името на флашката като First boot device  и се избира USB-HDD или USB-ZIP .

Благодаря за вниманието .

Браво, Ивайло 😣.... Ама тук казуса е съвсем друг!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казуса е ясен ве :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Ивайло Димов написа:

Казуса е ясен ве :) 

Я дай яснотата.... Пак казвам - на това дъно (с tozi BIOS) от разширителен слот за USB няма да зареди. Портовете сработват, на ниво OS! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А нема ли усб портове на дъното :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване