Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя е годината на производството на касетофон SHARP GF-800?

AilqkaPower
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 час, AilqkaPower написа:

Някой знае ли годината на производството на касетофон SHARP GF-800?

Първите бройки са произведени 1983 зимата (Февруари) и производството му е продължило до 1987 година от Япония.Гурбетчиите от Либия като си дойдеха след двугодишния договор, всеки от тях държеше в ръката си едно такова дрънкало а в другата - чантичка с финикийските знаци. Обикаля мекданя на селото да го видят всички и се пребира в къщи на топло.

sharp_gf-800_sm

https://dox.abv.bg/download?id=a3f69926b9

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз отначало се заблудих, че става дума за едно друго дрънкало - Sharp GF 767:

spacer.png

Също много "на мода" в ония времена.

Или подобните му 777, 999.

🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Kolev71 написа:

Първите бройки са произведени 1983 зимата (Февруари) и производството му е продължило до 1987 година от Япония.Гурбетчиите от Либия като си дойдеха след двугодишния договор, всеки от тях държеше в ръката си едно такова дрънкало а в другата - чантичка с финикийските знаци. Обикаля мекданя на селото да го видят всички и се пребира в къщи на топло.

sharp_gf-800_sm

https://dox.abv.bg/download?id=a3f69926b9

Уникален коментар! Браво Стефо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Емил Костов написа:

Уникален коментар! Браво Стефо!

Поне да си приличат с радиокасетофона. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, parmobil написа:

Sharp 777 в добро състояние прескача 1500лв.

Ако го продадеш на колекционер може и повече да е виждал съм по хистори канала предаванията за антики и онова за заложната постоянно правят подобни сделки с много добри оферти.За жалост тука ще са малко колекционерите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Дааааа, друго е да си слушаш на средни вълни Београда - Добро вечер и како сте? :)

"Добар дан, поздравя вас Караван". Или "вести дана, телекс Каравана".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А всеки петък "Поп-албум" - Скопие, събота - ТРИ ГОНГА, "Вече уз радио" и т.н. Това беше прозорецът към света!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, nickolaycho написа:

А всеки петък "Поп-албум" - Скопие, събота - ТРИ ГОНГА, "Вече уз радио" и т.н. Това беше прозорецът към света!

ЕЕЕЕ,ако знаеш как съм чакал да стане петък 15.00 ч и да чуя "Радио Скопие Поп албум".

А относно цитирания Шарп,великолепна изработка,радвал съм му се и съм го разглеждал отблизо,но повече ме кефеше JVC 838 L(уникат).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, hristo58 написа:

ЕЕЕЕ,ако знаеш как съм чакал да стане петък 15.00 ч и да чуя "Радио Скопие Поп албум".

А относно цитирания Шарп,великолепна изработка,радвал съм му се и съм го разглеждал отблизо,но повече ме кефеше JVC 838 L(уникат).

Имам списък на всички емисии от самото начало - 1972 г. - водещи Драган Костич, Боянчо Ристовски и Димитар Чемков! Някои предавания ги записвах на касетки....ех, носалгия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, ти си влах - тогава  МЕТРОНОМ ДОМИНИКАЛЕ  с водещ Корней Кириак, когото Секуритате убиха в Мюнхен през 1976 мисля....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, JKirilov написа:

Вие сте макета, в Русе Скопие не се фащаше...😟

Но пък вечер - Рейдио Лаксъмбърг Top of the pops

В Русе само радио Гюргево и хлорни пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nickolaycho написа:

Ааа, ти си влах 

И то мокър.

на 13.12.2021 г. в 23:03, andreygg написа:

"Добар дан, поздравя вас Караван". Или "вести дана, телекс Каравана".

Караван всаки дан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nickolaycho написа:

Ааа, ти си влах - тогава  МЕТРОНОМ ДОМИНИКАЛЕ  с водещ Корней Кириак, когото Секуритате убиха в Мюнхен през 1976 мисля....

В Русе власи няма. Те са доста по на запад по дунава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.12.2021 г. в 18:42, nickolaycho написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В онези години съм слушал радио Лаксемберг, но на къси вълни качеството на възпроизвеждане беше отвратително. Меко казано.

През осемдесетте бях редовен клиент на един дилър, който имаше редовен канал на снабдяване с грамофонни плочи от Югославия. Става дума за рок. Та този юнак правеше качествени записи с материал на клиента - ролки или касети. По тогавашните стандарти имаше от пиле мляко в областта на рок музиката. Трансферът на записания материал се осъществяваше в градинката пред НДК.😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.12.2021 г. в 17:42, nickolaycho написа:

Ааа, ти си влах

В РусИ мйекат, там власи няма, власите са по Видинско баятоле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Михайлов написа:

В онези години съм слушал радио Лаксемберг, но на къси вълни качеството на възпроизвеждане беше отвратително. Меко казано.

През осемдесетте бях редовен клиент на един дилър, който имаше редовен канал на снабдяване с грамофонни плочи от Югославия. Става дума за рок. Та този юнак правеше качествени записи с материал на клиента - ролки или касети. По тогавашните стандарти имаше от пиле мляко в областта на рок музиката. Трансферът на записания материал се осъществяваше в градинката пред НДК.😀

Пред НДК на паметника на загиналите във вйните, който  бутнаха...А преди това борсата за плочи беше на последната спирка на трамвай 5 зад Съдебната палата, и постоянно бягахме от милиционерите!

преди 3 часа, Bubbles написа:

В РусИ мйекат, там власи няма, власите са по Видинско баятоле.

Абе всички покай Дунава са власи и се давят накрай реката.....🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Пред НДК на паметника на загиналите във вйните, който  бутнаха...А преди това борсата за плочи беше на последната спирка на трамвай 5 зад Съдебната палата, и постоянно бягахме от милиционерите!"

Абе, някой от Вас не е ли забелязвал, че в навалицата е имало и хора от провинцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...