Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Появи се някакво виене в колата ми

DeadMan23
 Сподели

Препоръчан отговор

Автомобилът е Нисан Алмера 1.5 dCi 2003 хечбек.

От няколко дена набюдавам едно виене,когато се прибирам от работа. Странно,но като отивам няма такова виене. Започва от 20-30 километра и като стигна 60-70 изчезва и след това ако пак карам на по-ниски скорости не вие. Проверих из форумите,но уви никой не се оплаква от такова виене,което да е само за първата минута,в която запаля автомобила докато не му дам малко газ и единствено като се прибирам от работа. Знам,че в сервиз най-точно ще ми кажат какво е,но искам да чуя вашето мнение. Също така е интересно да спомена,че автомобилът е за смяна на демпферен маховик,а с него и съединител.

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Град? И при мен се появи. Приличаше на търкане гума в калник. 1 месец карах. Накрая - сервиз. Оказа се заден амортисьор...

Но имам много добър сервиз, а и установихме, че колата е супер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, JKirilov написа:

Град? И при мен се появи. Приличаше на търкане гума в калник. 1 месец карах. Накрая - сервиз. Оказа се заден амортисьор...

Но имам много добър сервиз, а и установихме, че колата е супер!

Нищо лично към теб или към майстора в сервиза, но амортисьор няма как да вие при никакви обстоятелства. Вие единствено лагер. Понякога подобен звук се чува от джанти или от гуми.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Нищо лично към теб или към майстора в сервиза, но амортисьор няма как да вие при никакви обстоятелства. Вие единствено лагер.

Да,добре,но защо вие САМО като се прибирам от работа. Не е като да не съм правил тест драйв. Смяната на такъв лагер скъпа процедура ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, DeadMan23 написа:

Да,добре,но защо вие САМО като се прибирам от работа. Не е като да не съм правил тест драйв. Смяната на такъв лагер скъпа процедура ли е?

Само при запален двигател, когато не си на скорост чува ли се подобно виене? Когато караш колата пробвай да я оставиш на свободна и да я пуснеш по инерция. Предполагам не си с автоматичн скоростна кутия нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Само при запален двигател, когато не си на скорост чува ли се подобно виене? Когато караш колата пробвай да я оставиш на свободна и да я пуснеш по инерция. Предполагам не си с автоматичн скоростна кутия нали?

Между другото когато чуя това виене и изключа от скорост,то спира. Иначе само при запален двигател не се чува,трябва да подам газ и не не съм с автоматична скоростна кутия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DeadMan23 написа:

Между другото когато чуя това виене и изключа от скорост,то спира. Иначе да,само при запален двигател и не не съм с автоматична скоростна кутия.

А като запалиш сутрин двигателя от място и не мърдаш чува ли се или като изключиш от скорост и оставиш колата да върви по нанадолнище чуваш ли виенето?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

А като запалиш сутрин двигателя от място и не мърдаш чува ли се или като изключиш от скорост и оставиш колата да върви по нанадолнище чуваш ли виенето?

Нищо не се чува

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, DeadMan23 написа:

Нищо не се чува

Проблемът ти е от гума или джанта, не изключвам лагер, но това може да го видят вече в сервиз ( говоря за лагер на предно или задно колело).

Аз карам Форд Ескорт 1,6 90 коня комби 1996 година. При мен вият джантите на задните гуми и то зимните. Иначе сменях лагер, но там вече се чува и едно стържене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, DeadMan23 написа:

Между другото когато чуя това виене и изключа от скорост,то спира. Иначе да,само при запален двигател и не не съм с автоматична скоростна кутия.

Емо може и да е прав, но аз се насочвам към ск. кутия...... Струва ми се, че трансмисионното масло в кутията е или за смна или е под допусттимия минимум - корто е едно също, всъщност. Последните дни температурите паднаха доста надолу и ако никога не е сменян лубриканта в кутията......той губи част от качествата си при повишаване на неговата температура. Да не забравяме, че лубрикантите, освен за смазване, играят роля и за охлаждане на механичните връзки. Аз бих тръгнал от смяна на лубриканта в ск. йутия (и диф-а)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, DeadMan23 написа:

Между другото когато чуя това виене и изключа от скорост,то спира.

Намирисва на скоростна кутия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Емил Костов написа:

Нищо не се чува

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Емо може и да е прав, но аз се насочвам към ск. кутия...... Струва ми се, че трансмисионното масло в кутията е или за смна или е под допусттимия минимум - корто е едно също, всъщност. Последните дни температурите паднаха доста надолу и ако никога не е сменян лубриканта в кутията......той губи част от качествата си при повишаване на неговата температура. Да не забравяме, че лубрикантите, освен за смазване, играят роля и за охлаждане на механичните връзки. Аз бих тръгнал от смяна на лубриканта в ск. йутия (и диф-а)

Ако това е така този звук ще се чува и на празен ход.

току-що, DeadMan23 написа:

Нищо не се чува

Значи гума, джанта или лагер на колелетата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за по-горния ми коментар,грешка беше. Модераторите да го изтрият.

Иначе и на мен ми е минавал през акъла за скоростна кутия и затова съм малко скептичен за момента да сменям съединител и демпферен маховик. Защото смяната на кутия за такъв автомобил изисква и смяна на маховик, а аз тея пари не си ги печатам вкъщи.
Иначе подкрепям твърдението на Емил Костов.
Обаче няма някои характерни черти,които да ме насочат към проблем със скоростната кутия. Сменям си скоростите нормално,без трудности. Не чувам някакви страшни,продължтилени звуци или поне все още не ги чувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DeadMan23 написа:

Съжалявам за по-горния ми коментар,грешка беше. Модераторите да го изтрият.

Иначе и на мен ми е минавал през акъла за скоростна кутия и затова съм малко скептичен за момента да сменям съединител и демпферен маховик. Защото смяната на кутия за такъв автомобил изисква и смяна на маховик, а аз тея пари не си ги печатам вкъщи.
Иначе подкрепям твърдението на Емил Костов.
Обаче няма някои характерни черти,които да ме насочат към проблем със скоростната кутия. Сменям си скоростите нормално,без трудности. Не чувам някакви страшни,продължтилени звуци или поне все още не ги чувам.

Не е скоростна кутия. Най-вероятно е някой лагер на предно или задно колело. Като го раздвижиш малко и все още смазката действа и шумът изчезва. Ама сутрин като е студено самата смазка е по-гъста. Като раздвижиш колата и смазката се загрява и успява все още да си върши работата. Скоростна кутия ще започне да ти вие и въобще да имаш проблеми с нея, ако и е изтекло маслото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, 5kof написа:

Не допуска ли форумът като виновник да посочи съединителя? 

Съединител и демпферен маховик вибрират и тресат,а не вият според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, 5kof написа:

Не допуска ли форумът като виновник да посочи съединителя? 

Ами... има го в зара.....всъщност 2003-та - ако е с двумасов маховик, нищо чудно....

ПС: Няма аутодата пред мен в момента....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Емил Костов написа:

Ако това е така този звук ще се чува и на празен ход.

Значи гума, джанта или лагер на колелетата

На празен ход ти казва човека, че няма виене, ти къде отиде на гуми, джанти и лагери?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

На празен ход ти казва човека, че няма виене, ти къде отиде на гуми, джанти и лагери?

Нали го питах на празен ход чува ли се и постващият каза НЕ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, DeadMan23 написа:

Между другото когато чуя това виене и изключа от скорост,то спира. Иначе само при запален двигател не се чува,трябва да подам газ и не не съм с автоматична скоростна кутия.

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Нали го питах на празен ход чува ли се и постващият каза НЕ!

Нещо не можете да се разберете май :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На първо време смени маслото на скоростите. Лагер на главина се проверява много лесно, но от това което чета не ти е там виенето. Много неща могат да вият в един автомобил, включително и гумите.

преди 1 час, DeadMan23 написа:

Съединител и демпферен маховик вибрират и тресат,а не вият според мен.

Съединителя също има лагер, но той вие когато натиснеш съединителя само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На всички скоростни кутии в някакъв момент започва да вие основния преден лагер. На Хонда Джаз след подмяна трябват само 30000км и пак почва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...