Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да избера страна за имиграция?

Гости tonio23
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 9 минути, Белгиеца написа:

Ами няма сняг в южна Белгия, всеки може да го провери в интернет, трябва само да знае да търси и да си превежда с гугъл. И децата могат да го проверят.

Аааа, южна Белгия! Няма нужда да го проверявам или търся, защото сигурно съм обиколил Белгия много повече от теб, макар че не живея там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 86
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Абе първия милион никога не е честно изкаран, пък дори и на запад (освен ако не е от тотото).

преди 23 минути, ДзВяРа! написа:

Затова ли покривите на Белгийските бараки (къщурки), са остри като връх на ракета? Защото няма сняг?:hush: Същите като Австрийските кочини.

Австрийските къщи са си много хубави. Луда работа, но всеки с мнението си. За някои Кранево сигурно е по-хубаво от истински добър морски курорт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторе, проучи как вървят заплатите в съответната държава, която избереш. Това мога да те посъветвам и също така, виж дали ще може да си намериш работа, защото заради ковид, има безработица в мн страни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отворих Джобс.бг за първи път от много месеци насам и какво да видя - за София обявите са основно за кол центрове, готвачи, крупиета, агенти недвижими имоти и разбира се ИТ/програмисти. А за Варна пускат и по-креативни позиции като криейтив директор в рекламна агенция. В няколко малки общини пък търсеха служители чрез сайта. Поредното доказателство, че в София става чрез директно кандидатстване до фирмата, а не по обяви. А за общината и други институции явно трябва и гръб. София е само ако си ИТ или искаш да бъдеш готвач, сервитьор, кол център агент или бек офис чиновник да бухаш някакви тъпи данни по цял ден като робот.

Изглежда има по-добри възможности извън София в България вече. А за чужбина - бих първо опипал почвата чрез приемно семейство, така ще разбера харесва ли ми да живея в такава страна. По-нататък ще разкажа за едно мое приемно семейство в чужбина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си коригирам мнението, а има много да пиша по моята история с приемно семейство, затова първо ще пусна текста на един мой състудент - българин в Холандия. И двамата бяхме в едно и също градче, но той отседна при приемно семейство и му беше в пъти по-лесно. Докато аз съвсем сам се чувствах супер зле, макар, че бях в студетстко общежитие. А той видя как живее едно холандско семейство отвътре:

Цитат

Когато отидох да следвам в чужбина временно реших да отдедна при приемно семейство. И преди съм отсядал, но най-много за седмица при езикови ваканции. Та отседнах при това семейство. Те са типично холандско семейство, но понеже децата им бяха също студенти и университета им не беше далече се прибираха почти всеки уекенд и за ваканциите. Така беше и с бабата - имаше си своя къща, но понеже правеше ремонт, а и беше на близо и едва ли не се пренесе временно у семейството. Това е рядко на запад, но имах късмета да попадна в семейство, където хората са си близки, а и градчето е малко.

Още помня аромата на чай рано сутрин и как бабата печеше кекс. Чрез тях разбрах много неща за местната култура, живот, навици и привички. За първи път живях в къща там. Имаха си задно дворче, където през лятото сядахме. Аз лично обичах да да се разхождам пеша из задните алеи между къщите, на моменти се чувствах като дете, попаднало в лабиринт, защото там къщите не бяха отделни, а съединени дълги редици. Човек никога не знаеше какво ще открие и беше приятно вместо по шумната улица да заобиколя през задната алея между къщите. С децата ходихме да пазаруваме и на дискотеки, предлагаха ми джойнт но аз не исках. Родителите повече работиха, но и с тях сме излизали, дори ходихме на къмпинг със семейството чак до Франция (там обичат да пътуват с каравани до Франция). Още като видя холандски кекс се сещам за тези хора. Имаше и комични моменти, както в началото, когато бабата не беше доволна от моите "балкански" дрехи и фрази като "тук не носим такива неща". Но не смятам, че беше с лошо, напротив, те просто искаха да ми покажат как по-лесно да се впиша в местното общество. Бабата говореше за техните традиции, а майката беше модерна и практикуваше йога. С бащата ходихме на риболов. Аз често излизах с децата за по питие или на купон. В същото време много от състудентите ми от чужбина се чувстваха доста некомфортно толкова далече от семействата и приятелите си и никой студентски запой не можеше да замени домашния уют. Определено бих повторил отсядане в приемно семейство, макар, че знам, че не всички семейства са толкова готини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Белгиеца написа:

Ами няма сняг в южна Белгия, всеки може да го провери в интернет, трябва само да знае да търси и да си превежда с гугъл. И децата могат да го проверят.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ардени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, tonio23 написа:

А за чужбина - бих първо опипал почвата чрез приемно семейство, така ще разбера харесва ли ми да живея в такава страна. 

Няма да е лошо приемното семейство да има пълнолетна дъщеря за влюбване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Апселютно верно. Като една моя позната Раличка от Стара Гъзора, беше студентка тука по туризъм. И тя имаше мисленото на белгийската мида и подобни. Хвана се с един местен холандец. Той я лъжеше, че техните имат частен самолет и няколко имения. Тя се надяваше той да и уреди живота, включително да и направи и нидерландски паспорт, обаче чиляка се оказал най-обикновен готвач в някакъв смачкан ресторант, изпуква заплата за една седмица за вино и коз, и после три седмици кара на заеми и мускули до следващата заплата. Един път се изпусна пред мен, че това му четвърта българка студентка. Причаквал ги в началото на всеки семестер с едни и същи номера, и после като го изкласи си я изпраща по живо по здраво в бегето. Сега Раличка е на 500 леа заплатка в някаква туристическа агенция в Търново и живее още в къщата на техните. Ех мамините ми чукундурчета недодяни, на запад само с оная работа пробив не се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Студент-красавеца

Що, твоята бабичка българка ли е?

Едит: Ти да не си лъвът от един форум за ЖП транспорт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Студент-красавеца написа:

Едит: Ти да не си лъвът от един форум за ЖП транспорт?

Не баш….. аз съм лъвът-началник влак София-Мездра-Горна Оряховица-Павликени(пази багажа) Плевен( пази булката) Русе-Варна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Христофор_първи написа:

Ех мамините ми чукундурчета недодялани, на запад само с оная работа пробив не се прави.

Трябва си и акъл да знаеш как да си уважаваш булката и да си я обичаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...