Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да избера страна за имиграция?

Гости tonio23
 Сподели

Препоръчан отговор

Приятелката ми знае английски и немски, но на мен немския ми е много труден. В гимназията учих фернски, но най-добре знам английски. Испанският ми се струва доста лесен да го научиш да го говориш. При все това най-много в Европа ми допадат южните държави като Испани, Португалия и малко по-малко Гърция, Кипър, Сицилия, Малта. От по-северните ми харесват единствено Унгария, Австрия и Чехия. Тя разбира се иска Австрия, искаше и Германия, но колкото повече научавам за живота и хората там, толкова повече смятам, че Австрия е по-красива като природа и хората са малко по-малко работохолици от колкото немците.

Все пак й казвам, че е по-добре да търсим места, където може да се работи само Английски, което след Беркзит означава Малта и Ирландия, може би и Гибралтар, но той е под въпрос, все още не се знае дали ще заискат визи за там, макар, че местните не искат, защото много испанци работят там.

Иначе Гърция, Португалия и Южна Испания също ми харесват, учил съм малко Испански и като цяло ми се струва много лесен език. Италианския е с доста трудна граматика, а и южна Италия са супер бедни, португалския и гръцкия ми се струват много трудни. Най-топли като хора в Западна Европа са южните испанци, сицилианците и португалците. Иначе съм живял в Англия, Холандия, Словакия и Чехия. В Словакия беше почти като да съм в друг град в БГ, но ми плащаха в Евро, че даже и работих в международна компания само с български и английски. Чехия страшно ми допадна като архитектура и за разлика от Холандия поне е хълмиста на места, не толкова плоска, но хората ми се видяха резервирани поне в Прага. На запад за съжаление за нас са само бачкаторски професии...а моята диплома е западна, но по Бизнес. Вие как избрахте страна за имиграция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 86
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Вземаш глобуса, затваряш очите, завърташ силно и туряш пръста някъде. Ако ти се падне КНДР си извадил късмет, само ще целуваш портрета на другаря Ким и порцията ориз ще ти е уредена.

Ся сериозно :

Трябва да си подредиш приоритетите, да знаеш какво точно искаш, на какво си пособен и да вярваш че можеш да го постигнеш.
Ся щом си учил френски, можеш да заповядаш във Франция, тук българите са добре приети, хората са приветливи и т.н.
На твое място не бих отишъл в Австрия, доколкото съм чувал тия хора са адски кофти(Да ме поправи някой ако греша), плюс това баш в момента ситуацията там е меко казано ненормална.
Гърците нас не ни обичат много та не знам щу ша щеш там, но пък да иначе е близо.
Малта съм чувал хубави отзиви от познати които и днес живеят там, но предвид факта че държавата е доста малка, няма да ти е лесно установяването.
А Испания си е Испания, хубаво място е, мен лично единствено жестоката жега не ми допада.
Все пак обаче тия неща трябва да си ги съгласуваш с жената и заедно да го решите.

А на въпроса ти ще отговоря така : Аз не съм избирал къде да емигрирам, мен ме избра страната.

Успех! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами познат разпъна една карта на земното кълбо и я закачи на вратата. После се обърна с гръб към нея. Броя до 10 и се обърна рязко, като метна дартс стрела. Тя му отреди Канада и така той е вече 15г. там!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен пръста ми посочи Австрия, но картата беше само на Европа. Не ми се ходи по-далече от Европа, тя самата е толкова различна като култури, че има човек да ги посещава почти цял живот, а ако прибавим и близките държави като Египет, Мароко, Турция, В Испания пък е пълно с латино американци и имат ресторанти, за архитектурата на старите им градове да не говоря - все едно си в теленовела, та няма смисъл да се ходи и до Мексико. :D Минусът е че всяка страна е със свой език, gалко, че Англия не е владяла повече места в Европа от Гибралтар, Кипър и Малта или пък ние да си бяхме оставили владенията от Беломорието нагоре през Сърбия и Румъния до Дебрецен, та сега повече хора да говореха на езиците, които знам. :P

За Австрия и аз съм чувал лоши неща относно хората, но на стрийт вю ми се струва една от страните с най-красива природа в Европа, и определено е по-красива от едни Холандия, Белгия, Дания. И Чехия не е зле, но като влезеш в Австрия с тези зелени хълмове сякаш всичко се променя към по-добро... но пък чехите имат още по-пищна и красива стара архитектура. Франция ми е анти, не знам защо не я харесвам като култура, природа, хора, нищо не ми харесва в нея.

Относно жегата в Испания - на юг при Кадиз и Тарифа не е чак такава жега. Това лято когато тук в София беше 35-38 градуса там беше едва 25-28, а в Атина по същото време 40. Там и на Алгарвето в Португалия има студени течения, каквито ги няма в Атина. Адската жега е по-навътре към Севиля и по на север по крайбрежието - Малага и особено по на изток в Алмерия. Мен малко ме е страх, защото имам много неприятни впечатления от испанците от Мадрид. Но пък тези, които съм срещал от Андалусия и Гибралтар (с испански корен) са били свестни. За Гърция и мен това ме плаши - хората, жегата и че е много земетръсна. Хубава страна, но да не беше пълна с гърци.

Близо или далече не е толкова важно, за мен дали ще съм на 30 минути със самолет или 2 часа е все същото, не съм си в родния град така или иначе.

Дори гаджето ми ме води по ясновидки да ми кажат къде ми е късмета, ама уви - всяка казва различно... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задай си въпроса защо си решил да мигрираш и тук не можеш ли да се реализираш? Не си мисли, че навън е мед и масло. Замисли се какво можеш да работиш, къде ще живееш /квартира/, разходи за битови нужди и други. Хубаво е да имаш познат при когото първоначално да отидеш. Поразпитай познати и приятели, които имат близки в чужбина и тогава взимай решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте след новините по нова как българите работят в нечовешки условия в голяма свинеферма в Германия и си направете изводи .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, adersa написа:

Гледайте след новините по нова как българите работят в нечовешки условия в голяма свинеферма в Германия и си направете изводи .

Доста хора не ги бърка какви са условията щом има доволно ойро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, adersa написа:

Нали знаеш че тия дето попадат в тези условия обикновено са нискообразовани и/или ниско интелигентни разчитащи на разни знайни и незнайни "агенции" да им свършат работата и т.н.? От там идва и мита за миенето на тоалетни и ала-бала щуротии от тоя рот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не си продавай имотите тука преди да заминеш, че може да не ти хареса там където отиваш. Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, tonio23 написа:

Приятелката ми знае английски и немски, но на мен немския ми е много труден. В гимназията учих фернски, но най-добре знам английски. Испанският ми се струва доста лесен да го научиш да го говориш. При все това най-много в Европа ми допадат южните държави като Испани, Португалия и малко по-малко Гърция, Кипър, Сицилия, Малта. От по-северните ми харесват единствено Унгария, Австрия и Чехия. Тя разбира се иска Австрия, искаше и Германия, но колкото повече научавам за живота и хората там, толкова повече смятам, че Австрия е по-красива като природа и хората са малко по-малко работохолици от колкото немците.

Все пак й казвам, че е по-добре да търсим места, където може да се работи само Английски, което след Беркзит означава Малта и Ирландия, може би и Гибралтар, но той е под въпрос, все още не се знае дали ще заискат визи за там, макар, че местните не искат, защото много испанци работят там.

Иначе Гърция, Португалия и Южна Испания също ми харесват, учил съм малко Испански и като цяло ми се струва много лесен език. Италианския е с доста трудна граматика, а и южна Италия са супер бедни, португалския и гръцкия ми се струват много трудни. Най-топли като хора в Западна Европа са южните испанци, сицилианците и португалците. Иначе съм живял в Англия, Холандия, Словакия и Чехия. В Словакия беше почти като да съм в друг град в БГ, но ми плащаха в Евро, че даже и работих в международна компания само с български и английски. Чехия страшно ми допадна като архитектура и за разлика от Холандия поне е хълмиста на места, не толкова плоска, но хората ми се видяха резервирани поне в Прага. На запад за съжаление за нас са само бачкаторски професии...а моята диплома е западна, но по Бизнес. Вие как избрахте страна за имиграция?

Освен език, други качества? 

Бих ти препоръчал Белгия.  Немскоговорящите страни са малко по... странни и се изисква нерви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, АСПЕКТ написа:

Освен език, други качества? 

Бих ти препоръчал Белгия.  Немскоговорящите страни са малко по... странни и се изисква нерви.

Да, аз щеше да попитам същото. Освен език (но е важно как се знае този език, защото не винаги Hello, my name is... не е достатъчно), какво друго можеш да правиш? Ще кажеш, че можеш да работиш. Добре, но имаш ли някакви амбиции за нещо повече? Бензинджия, сервитьор, магазинер-касиер...

Както и други споменаха, защо не тук? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, ostavime написа:

Да, аз щеше да попитам същото. Освен език (но е важно как се знае този език, защото не винаги Hello, my name is... не е достатъчно), какво друго можеш да правиш? Ще кажеш, че можеш да работиш. Добре, но имаш ли някакви амбиции за нещо повече? Бензинджия, сервитьор, магазинер-касиер...

Както и други споменаха, защо не тук? 

С хало, вас гееет ап, ик хайсе... едва ли ще стане нещо. Ниво B2 Сертификат при Гьоте Института минимум. Горе долу може да стане нещо. Но на региално ниво, ужасно много се говори на диалект. Произношение, специфични думи за региона в Германия.

https://www.goethe.de/de/spr/kup/prf/prf/gb2.html

Пример с прословутия пример.

На Кенеди.

Аз съм една поничка. 😄

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Berliner_(doughnut)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, tonio23 написа:

Франция ми е анти, не знам защо не я харесвам като култура, природа, хора, нищо не ми харесва в нея.

Дори гаджето ми ме води по ясновидки да ми кажат къде ми е късмета, ама уви - всяка казва различно... :D

Трудно ми е за разбиране нормален българин израснал в България да предпочита студенокръвните англичани, холандци, германци или австрийци пред французите.
Ако си я отписал Франция, тогава виждам само северна Италия, където българин би могъл да се чувства добре, без да страда от жестоки жеги.
Колкото по-наюг се заселиш толкова повече ще те дискриминират местните туземци.

А иначе, това с ясновидките е много добра идея, ама трябва да ходиш при тях без гаджето и да ги питаш дали ще се ожениш за французойка или италианка. Все ще се намери някоя да ти обещае брак с чужденка.

А това да си водиш нашенка с тебе на запад да я издържаш ти и нея, си е пълна набутвация от всякъде. Щом като ще живее в чужбина се жениш на една от местните красавици да ти роди деца които ще се чувстват белгийчета например, както е моето синче. Даже и сме му сменили фамилното име да носи това на майка му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То, момчето си мисли,че отива на село.Къде, ще се настаниш първоначално, за квартира, се кандидатства с доходи за 6м.,предплата за три месеца, плюс наем за месеца.И вече ,като си направиш адресната регистрация, си готов за банкова сметка, и др.,улуги. Поне в Германия е така, не знам ,как стои въпросът, с уговорена работа и квартира. Но ти си знаеш, мой колега , така се шегуваше , на времето ,като ходили на мелницата,30 каруци пред него, исе питал човка дали да не отида до другата мелница на 20 км, отива и там 30 каруци опашка, така,че ТИ СИ ЗНАЕШ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, balki65 написа:

То, момчето си мисли,че отива на село.Къде, ще се настаниш първоначално, за квартира, се кандидатства с доходи за 6м.,предплата за три месеца, плюс наем за месеца.И вече ,като си направиш адресната регистрация, си готов за банкова сметка, и др.,улуги. Поне в Германия е така, не знам ,как стои въпросът, с уговорена работа и квартира. Но ти си знаеш, мой колега , така се шегуваше , на времето ,като ходили на мелницата,30 каруци пред него, исе питал човка дали да не отида до другата мелница на 20 км, отива и там 30 каруци опашка, така,че ТИ СИ ЗНАЕШ.

Като допълнение заплатата трябва да е 3 наема. Ако наемът е 800 евро, заплатата трябва да е 2400 или 2500 евро. Когато се кандидаства. Към 12 евро на час е минималната заплата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, хващам гората написа:

Защо искате да мигрирате? 

Заплатите са мизерни в България, човек има само един живот, по-добре е да си го изживее в бяла държава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Белгиеца написа:

Заплатите са мизерни в България, човек има само един живот, по-добре е да си го изживее в бяла държава.

Парите са същите. Друга е причината. Сигурно по-голям трудов пазар и сигурност.

Или както е при Белгиеца. По любов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

С хало, вас гееет ап, ик хайсе... едва ли ще стане нещо.

Що 'е? Ако е некой 'убавец и е по млад може да мине при некоя по-дърта германка с едно их либедих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Bubbles написа:

Що 'е? Ако е некой 'убавец и е по млад може да мине при некоя по-дърта германка с едно их либедих.

Има много бежанци вече и много африканци*тъмнокожи. КонКУРенцията е по-голяма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, АСПЕКТ написа:

Има много бежанци вече и мнофо африканци. КонКУРенцията е по-голяма.

Е с африканците в тая дисциплина нема как да се състезава верно е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Белгиеца написа:

Аспект отговори много правилно. А мен ми е жал, че сме толкова наивен и заблу

ден нарон... И още по жалкото е че  ако хора евентуално някой иска да разбере защо го казвам. Той няма и да си направи труда да провери за какво говоря..  :) Всеки сам избира пътя си 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Е с африканците в тая дисциплина нема как да се състезава верно е.

Е с нашият Белгиец номера мина, но това бе през 80-те. Сега нашия Белгиец, ако беше отишъл в Белгия, едва ли щеше да хване нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, andreygg написа:

Задай си въпроса защо си решил да мигрираш и тук не можеш ли да се реализираш? Не си мисли, че навън е мед и масло. Замисли се какво можеш да работиш, къде ще живееш /квартира/, разходи за битови нужди и други. Хубаво е да имаш познат при когото първоначално да отидеш. Поразпитай познати и приятели, които имат близки в чужбина и тогава взимай решение.

Може и да мога, но не се чувствам на мястото си тук. Иначе ми е ясно, че е много трудно да живееш далеч от роднини и родина. Най-вече роднините са важни за мен, приятели и там създадох. Че аз повече излизах по заведения в Братислава от колкото в София! Като ми дойдоха най-близките на гости всякаква носталгия се изпари. Природата ни е красива, но не ми е липсвала чак толкова храната, нито музиката чак толкова или простотиите по родните ТВ. Всъщност по нета се хващаха основните БГ телевизии, но само турски сапунки даваха.

Това с доказани доходи за 6 месеца напред ми звучи като ненормална работа, нищо чудно, че повечето мигранти от Африка предпочитат да са на социалки и издивяват, то с такива ограничания не е чудно че мародерстват, крадат и са на социала. В Америка не правят толкова золуми защото за кратко време могат да си намерят всякаква работа. Като всячески се пречи на новодошлите да намерят дори жилище и работа какво очакват немците не ми е ясно?

Ще дам пример с Братислава и Прага, където си намерих за няколко седмици квартира. В Братислава ми искаха само договор, че съм нает на работа. В Прага даже и договор не ми е искал собственика, нямаше и депозит, защото всеки следващ ползваше депозита на първия, който е наел тази стая... малко незаконно, но дето се вика на собственика не му пукаше, стига да му плащаш на време. И двете работни места ги намерих само с БГ език, защото работих с БГ пазара и английски (за общуване с колегите) и си беше работа в офис, каквато има и в София, а не бърсане на под примерно. Хубавото на Австрия е, че имат доста градове, където може да работя, а да живея под наем в някое градче в Словакия или Чехия. В Германия градовете, където има каквато и да е работа са обикновено твърде далеч от чешката граница.

Завършил съм бизнес, имам амбиция да си отворя bed & breakfast, да е нещо мое, но на първо време всякаква работа става, сига да не е твърде изцеждаща, че да мога да уча местния език. Не знам как са Белгийците, но ако са като холандците ще е ужасно, там дори на екскурзия не стъпвам отново...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, tonio23 написа:

Завършил съм бизнес, имам амбиция да си отворя bed & breakfast, да е нещо мое, но на първо време всякаква работа става, сига да не е твърде изцеждаща, че да мога да уча местния език. Не знам как са Белгийците, но ако са като холандците ще е ужасно, там дори на екскурзия не стъпвам отново...

Не мога да правя обобщения какви са всички белгийци , но има много негативно настроени към хора от източна Европа . Те и холандците уж се обявяват за либерални и широко скроени ,но и там има силен семитизъм . В определени райони се отнасят доста негативно щом чуят България. Та, ако си решил да се установиш в такива страни има силно изразени  предразсъдъци и не е в твой интерес да споделяш  пред всички ,че си от България .  :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...