Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да избера страна за имиграция?

Гости tonio23
 Сподели

Препоръчан отговор

^^така е, уви попаднах точно в такъв район. И си е истина, че не е много хубаво да се споделя пред всички. Даже бих нарекъл Холандия The Nazi swamp - нацисткото блато (защото на английски се изписва подобна на camp или лагер, макар, че не се римуват при произнасяне).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 86
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

на 19.12.2021 г. в 13:37, tonio23 написа:

Чехия страшно ми допадна като архитектура и за разлика от Холандия поне е хълмиста на места, не толкова плоска, но хората ми се видяха резервирани поне в Прага.

Пич, ти явно си бил само в плоската част на ,,Холандия,, , което са провинции от Нидерландия. Я отиди в провинция Лимбург или Хелдерланд. Там всичко е баири бе!

Мисля, че съм ти чел смехориите на други места в интернет. Тая тема не знам, за кой път я пускаш в нета. Момче имаш нужда от спешна медицинска помощ!

преди 19 часа, АСПЕКТ написа:

Като допълнение заплатата трябва да е 3 наема. Ако наемът е 800 евро, заплатата трябва да е 2400 или 2500 евро. Когато се кандидаства. Към 12 евро на час е минималната заплата.

Ти на колко места си работил на запад, че даваш акъл за стандарти за заплати на запад? Цял живот на социални помощи като ония изтърсак  белгиеца, ама се надпреварвате с него кой повече знае какви са стандартите на запад!

Вие нямате стандарт, вие оцелявате бе! Него го храни жена му, и му остава сутрин на масата детски дискотечни , теб те храни държавата! Знаеш ли, колко хора и в Германия и в Нидерландия бачкат за минималната от 1500 чисто? Много! 

1500 евра е официалната минимална заплата в Нидерландия базирана на 40 часова работна седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се бъркаш, по принцип не пиша по форуми, какви места в Интернет те тресат?

Иначе имаш право за някои места, да, много българи там мизерстват, има я и ксенофобията. Но ги има и тези, които работят в университет, а по принцип в унитата са най-либералните от местните и са най-малко ксенофобите. Виж, ако работиш в склад или дори в редовна офис длъжност са по-ограничени. Аз от Чехия и особено от Словакия не мога да се оплача от местните си колеги и от другите източно Европейци и Турци. Но разните западняци, които работеха си бяха супер ограничените и с предрасъдъци. Което е нормално, защото тези, които са свестни от Западна Европа си живят там и емигрират само като пенсионери. Тези, които идват да работят по международните корпорации в Източна Европа са тези без никакви умения, които разчитат на това, че са западняци и на родните си езици. Тук в София една германка от село си развява коня. Тя казва, че не е излизала от селото си до преди да дойде тук и че не обича да пътува дори до съседния град. Там тя ще е една обикновена касиерка или безработна, а тук е тийм лидер в голяма фирма. Та с такива уайт траш местни е кофти да общуваш, затова най-много се целя някакъв докторат или поне на административна длъжност в университет.

Апропо, това ми напомня, че в низоземско живях с арабка, тя от години лъжеше социалните работнички, че си търси работа. А живееше като кралица - социала й стигаше да има стая под наем, е не е цяло жилище, но спеше до обяд, нагъваше храна колкото си иска и по цял ден слушаше музика на компютъра. Че и на купони ходеше редовно. Единствено я задължаваха 1-2 пъти месечно да ходи да сервира в нещо като пенсионерски клуб. Чак се чудя на българите с дипломи, които се гърбят по полетата или сменят подрискани памперси с чий акъл го правят. Аз или ще си намеря нещо най-много да сервирам в някой бар, но най-вече си търся в университет, защото там са доста по-малко тези с ксенофобски възгледи, а и не си струва да се гърбя като роб докато ей такива си живеят живота на социала от моите данъци...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, tonio23 написа:

Апропо, това ми напомня, че в низоземско живях с арабка, тя от години лъжеше социалните работнички, че си търси работа. А живееше като кралица - социала й стигаше да има стая под наем, е не е цяло жилище, но спеше до обяд, нагъваше храна колкото си иска и по цял ден слушаше музика на компютъра. Че и на купони ходеше редовно.

Пич щом мисленето ти е мизерно като на тая арабка и всичките плазмодии, които сте приели стотинкажа от 1000 евро на месец( социала в Нидерландия) за стандарт на живот на запад. Ако ти кажа, че само пералнята и сушилнята и миялната в нас са 3000 евро сигурно ще се гръмнеш. Апартамента ми по данъчна оценка в момента е сто големи зелени. И това пак е нищо. Първата ми приятелка тук беше нидерландка. Къщата и по данъчна оценка струваше 500 000 евра, когато една кутия Боро беше 3,50 евро. Сега същата кутия боро е 7,50 евро. И караше чисто нова М3 Е46 от завод производител. Ей това е стандарт на запад!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четене с разбиране, точно заради такива като нея не бих отишъл да шетам из нивите или да вдигам кашони. Работническата класа го яде голям навсякъде. А ми е интересно къде е това тук където си? Иначе такива изхвърляния като сушилня за 3000 дето върши същата работа като такава за 2000 са точно ганьовска парвенющина и изказване в стил новобогаташ. Повече разбирам човек да не иска да живее в блок донякъде заради имиджа (в Холандия и Англия средната класа и богатите винаги са в къщи, в апартаменти са студентите и ниската класа). Пък и каквото и да си говорим да ти друсат кючек отгоре не е приятно.

Но да даваш такива пари за сушилня и разни дрънкулки е излагация в стил Турция и Близкия Изток, те там всички при първа възможност се качват на мерцедеси, а жените им ходят накичени в злата да покажат какви са паралии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, tonio23 написа:

Четене с разбиране, точно заради такива като нея не бих отишъл да шетам из нивите или да вдигам кашони. Работническата класа го яде голям навсякъде. А ми е интересно къде е това тук където си? Иначе такива изхвърляния като сушилня за 3000 дето върши същата работа като такава за 2000 са точно ганьовска парвенющина.

Не обръщай внимание на общака, пардон строителния предприемач 😄 с 1000 профила.

преди 3 часа, Христофор_първи написа:

Пич, ти явно си бил само в плоската част на ,,Холандия,, , което са провинции от Нидерландия. Я отиди в провинция Лимбург или Хелдерланд. Там всичко е баири бе!

Мисля, че съм ти чел смехориите на други места в интернет. Тая тема не знам, за кой път я пускаш в нета. Момче имаш нужда от спешна медицинска помощ!

Ти на колко места си работил на запад, че даваш акъл за стандарти за заплати на запад? Цял живот на социални помощи като ония изтърсак  белгиеца, ама се надпреварвате с него кой повече знае какви са стандартите на запад!

Вие нямате стандарт, вие оцелявате бе! Него го храни жена му, и му остава сутрин на масата детски дискотечни , теб те храни държавата! Знаеш ли, колко хора и в Германия и в Нидерландия бачкат за минималната от 1500 чисто? Много! 

1500 евра е официалната минимална заплата в Нидерландия базирана на 40 часова работна седмица.

Не ме интересува Нидерландия. Нито пък твоето мнение.  Всички го знаем твоето мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, tonio23 написа:

А ми е интересно къде е това тук където си?

Горе най-насевер в един град пълен със студенти.
Това 100000 € за апартамент, според мен означава че е част от апартамент, нещо с малко квадратни метри, в блок пълен с чужденци и безработни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, tonio23 написа:

Работническата класа го яде голям навсякъде.

Работническата класа го яде, факт. А ти в чужбина каква класа мислиш, че ще бъдеш? Работническа класа, ама внос,  тоест втора класа.  Освен ако не си с добро образование и отлична подготовка и опит.  Но с такива и тук си ок,  и си си вкъщи.  

Защото истината е, че в чужбина си оставаш чужденец. Колкото и добре да се устроиш не си си вкъщи и това е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Michigan111 написа:

Защото истината е, че в чужбина си оставаш чужденец. Колкото и добре да се устроиш не си си вкъщи и това е. 

Е аз съм си чужденец за тукашните туземци, ама синът ми не е чужденец, не говори български.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Белгиеца написа:

Е аз съм си чужденец за тукашните туземци, ама синът ми не е чужденец, не говори български.

Тоест,  официално и той е туземец 🤣 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Michigan111 написа:

Работническата класа го яде, факт. А ти в чужбина каква класа мислиш, че ще бъдеш? Работническа класа, ама внос,  тоест втора класа.  Освен ако не си с добро образование и отлична подготовка и опит.  Но с такива и тук си ок,  и си си вкъщи.  

Бе за ти кажа като изключим роднините ми и приятелите се чувствам така и в БГ, поне в родната София. Нямаш ли връзки тук си никой! Може би ми се иска поне имот да имам и в чужбина и като ме стегне капата да съм там. А не знам защо си мисля, че в Испания и Португалия много добре приемат и чужденците, стига да им научиш езика. В София, но дори и на Черноморието със сигурност животът не е такъв купон като там с техните карнавали, сиести и т.н. Определено те са по-близо до идеала за южняшко приятелско отношение от колкото ние. Единственият минус на Испания за мен е, че масово живеят в апартаменти, в това отношение Португалия ги бият с техните къщи, но пък там заплатите са по-ниски.

А пък в Англия наред с някои злобари има и много отворени хора, а да не говорим че като цяло са по-възпитани от Холандци, Немци и подобни. При тях ми харесва това как може и с Бизнес диплома да имаш успех. За по-лесния език да не говоря, аз вече го знам! А да не говоря за това как едно време като са строяли викторианските редови къщички за работническата класа са влагали толкова мисъл в масови жилища - имат доста високи тавани и прозорци, разни украшения, че дори и на някои комините им горе са с формата на кралски корони: https://www.google.com/search?q=crown+chimney+pots&rlz=1C1GCEU_enBG956BG956&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi_pr3VsvT0AhX3RvEDHVBHCmYQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1601&bih=764&dpr=1.2

Едва ли не може да се почувстваш наистина все едно си крал на своя дом... В Холандските редови къщи, където живеят масово например често в спалните прозорците са по-широки, но пък ниски, един буквално ми се падаше до гърдите горната му част и за да гледаш през нещо трябва да клякаш...много от къщите в Холандия са строени след двете войни и са доста по-грозни и банални спрямо британските, така че въпреки повечето зеленина покрай тях са някак като казарми. Личи си коя империя е била по-велика.

А у нас масово в големите градове се живее в апартаменти дето ти друсат кючек отгоре и делиш стълбище с още 100 човека. Нямаме традиция, нито културата да строим къщи за масовия човек в градовете, освен някои работнически редови къщи от миналия век в Перник. Че даже и в по-малките градове знам от личен опит как се бутат къщи за да правят кооперации. В същото време всички паралии живеят в къщи като палати, не искам да сме като Турция, където цялата средна класа са набутани в кутийки, а елита си живее в къщи. Как така в Англия и масовия човек има лукса да няма съседи отгоре да му тропат и да си има собствено стълбище, че много имат и задно дворче. Малко, но си е тяхно, за разлика от блоковата градинка, която е обща.

Освен това тук още повече се бутат връзкарите. На колко интервюта съм ходил и ако нямаш гръб е много трудно. Започваш от най-ниското стъпало, а техните хора направо ги правят управленци. Да не говорим за фейк конкурсите в държавните учреждения, където дори с връзките ми не ме избраха, защото има хора с още по-силни връзки. Да чакам да се промени този манталитет трябва да съм глупак. И друг пример от света на изкуството - ако в едно шоу за таланти на запад, поне в UK може общо взето всеки да пробие у нас знам от сигурни източници, че си канят свои познати и приятели. Нали видяхте как кандидатства и взеха приятелка и позната на Дара в онова шоу където са жури с Галена. И един друг музикант имаше, който пък май се познава с Иван Лечев. Докато в английските версии взимат е непознати хора. При нас постоянно го има това дай да уредим нашия човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, tonio23 написа:

Как така в Англия и масовия човек има лукса да няма съседи отгоре да му тропат и да си има собствено стълбище, че много имат и задно дворче. Малко, но си е тяхно, за разлика от блоковата градинка, която е обща.

А аз си имам 8 м до улицата преден двор и от едната страна 4 м покрай къщата двор, а зад къщата към втората улица 20 м двор с път в него към гаража ми. От задната страна къщата е на 3 етажа, от предната на 2.
Ама аз съм в южна Белгия, а па ти бегай се бутай при брутално агресивните испанци умъртвяващи бикове за кеф пред публика и от жени.
Тия испанците са ми толкова противни, че даже нарочно не съм си настроил приемника да им гледам около 30 тв канали от техния сателит на 30°W.

преди 10 часа, Michigan111 написа:

Тоест,  официално и той е туземец 🤣 

Да, ама местен.
Той май ще се мести в съседна Франция, близо до Люксембург все пак заради големите заплати там. И с колата ще си ходи на работа при люксембурците, пък децата му ще си ходят на училище във Франция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения докато живеех в Холандия, Словакия и Чехия най-надути, неприятни освен холандците са ми хората от Франция, Северна Испания и Мадрид, Италианците от Северна Италия. Словаците, унгарците, най-вече чехите и англичаните са so-so, има и надути, студени и нагли, и свестни (тези от малките им градове са по-свестни). Някои руснаци са доста студени като хора. Испанците от Андалусия, както и италианците от Южна Испания ми се сториха доста приятелски настроени, държат се доста добре, много по-отворени от българи, сърби и румънци. Всъщност най-добрите ми приятели там са от Унгария, Румъния и Казахстан.

А момичето от Андалусия беше и красиво, за разлика от грозните жени, които съм срещал от Мадрид. В първия момент я помислих за латино американка, но си е андалусийка:

f2TVIG

Та много си зависи от кой край са. И нещо друго - западняците, които са стока си седят в техните страни, а тези дето ходят да работят по големите фирми с малки изключения са кръгла нула в собствените си страни и разчитат на това, че знаят нейтив западен език. Та нормално е сред тях повечето да не са струват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Белгиеца написа:

Горе най-насевер в един град пълен със студенти.
Това 100000 € за апартамент, според мен означава че е част от апартамент, нещо с малко квадратни метри, в блок пълен с чужденци и безработни.

Цял апартамент си е Белжо. Двуетажна кооперация. С изключение на  пенсионираната учителка от партера, всички други работим.Иначе градът си е супер, огромен има си всичко, работата ми е вътре града. Бръм със скутера приказка. Иначе аз съм във външен квартал като Драгалевци в София. Прелича на ваканционно селце. Не искам да живея с простолюдието вътре в града и да им дишам мръсния въздух. Тука си имаме аптека, мол, заведения. Приказка. Ей това ми изгледа от спалнята.

72F16B9A-84D7-4EB6-A450-411667B426FE.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, tonio23 написа:

А момичето от Андалусия беше и красиво, за разлика от грозните жени, които съм срещал от Мадрид. В първия момент я помислих за латино американка, но си е андалусийка:

f2TVIG

Та много си зависи от кой край са. 

И що не се ожени за нея ?

преди 57 минути, Христофор_първи написа:

Цял апартамент си е Белжо. Двуетажна кооперация. 

Ей това ми изгледа от спалнята.

Цял, цял ама колко да е цял тавански етаж да си слушаш като вали едри капки как чукат по покрива който ти се пада директно таван на стаите.
Колко кв метра е този "цял" апартамент ?
Колко стаи/спални  има в него?

Я снимай от улицата как изглежда сградата и твоите прозорци колко са.

Тези двуетажни къщурки явно са строени с максимална рентабилност за предприемача и вътре ще да е яко тясно.

А иначе квартала бива, няма нужда да е у големия 200000 град.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Белгиеца написа:

И що не се ожени за нея ?

Цял, цял ама колко да е цял тавански етаж да си слушаш като вали едри капки как чукат по покрива който ти се пада директно таван на стаите.
Колко кв метра е този "цял" апартамент ?
Колко стаи/спални  има в него?

Я снимай от улицата как изглежда сградата и твоите прозорци колко са.

Тези двуетажни къщурки явно са строени с максимална рентабилност за предприемача и вътре ще да е яко тясно.

А иначе квартала бива, няма нужда да е у големия 200000 град.

Белжо много добре знаеш, ако е таван ско помещение таваните ще са скосени. Хол, спалня отделно кухня, голяма тераса, две мази, голям паркинг и детска площадка от зад. Е то ти таваните в хола и спалнята. 60 кв. доволно. Като съм по на високо, хем няма мухи и комари, хем, ако стане някое голямо наводнение, аз пак оставам сух. 

0BFC4117-4F5B-4664-A442-D239ED6B28ED.jpeg

AD41A5E2-C41B-44A8-81B8-0BD6C8E393B1.jpeg

5C827F6E-9A7C-42B4-8067-0BE78F03A26D.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ниски са си таваните в Холандия, аз живях там и като цяло къщите им са с ниски тавани дори на нетаванските етажи, да не говорим в сравнение с британските им аналози от Викторианската епоха. За украшенията няма да говоря, там определено британците ги бият:

3veAcXh67fPWnSHvAzRrdM-1200-80.jpg

И тези прозорци изглеждат малки, защото не са много широки, но са доста високи. И тръбите над комините изглеждат малки, но са по 30-40 кила и вижте колко са големи реално:

i4mt9fy7y3651.jpg

Вижте колко над човека е тавана:

F0C325E8-92F6-456C-88EC-B1F9FA0898A8_1_2

Ето и най-мизерните, които като се вгледа човек всъщност имат интересни детайли, просто са вехти и доста неподдържани заради хората, които живеят в тях, а все пак са на по около 120 години. Холандските са предимно след втората световна строени и на тази възраст ще изглеждат по-зле. Минусът е липсата на зеленина и поддръжка, но пак казвам това са къщи, строени за работници преди 120 години, а холандските за средната класа са с по-ниски тавани и по-малко детайли и украшения като тези над прозорците и корнизите. Изглеждат по-малки от колкото са, сравнете прозорците с колите, за да видите колко са високи спрямо холандските:

victorian-red-brick-back-to-back-working

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И к'о стана ся? Тия такива, ония онакива, третите там някакви и те...
...нема оправия ей.
Я най добре беги у Трън, 'ем не говорят Български, ем прават 'убава ракия, ем са топли хора, че и туршия правят, а шкембенцето мммм...
к'о му тряя повече на човек?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Bubbles написа:

И к'о стана ся? Тия такива, ония онакива, третите там някакви и те...
...нема оправия ей.
Я най добре беги у Трън, 'ем не говорят Български, ем прават 'убава ракия, ем са топли хора, че и туршия правят, а шкембенцето мммм...
к'о му тряя повече на човек?

Всяка една страна си има минуси и плюсове. Ти си този, който решаваш. Хубавото, че имаш избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, няма еднозначен отговор. За един е хубава Испания, за друг Англия и те така.

За много хора е важно да е нещо познато. Много българи са израстнали с американски и британски филми и поне като архитектура не плашат, защото човек има някаква, макар и бегла представа как изглеждат. Преди да замина за Холандия не исках да правя стрийт вю, за да бъда изненадан, е не ми допадна като среда, архитектура и нищо. Вече дори на почивка не ходя без да видя как изглежда мястото на стрийт вю, защото много от снимките лъжат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я по-добре да си оди у Трън, че у Холандия мноу сме зле….

Овцата положителен герой в българската литература.

Де е водиш ба? Да я паса ба….

Де е водиш ба? Да я доя ба….

F5385145-F4F9-4317-B0FD-C02E41DE5203.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече живях в чужбина толкова повече се доближавах до извода, че връзката на кръвта тегли най-силно назад. Хич не ми пука дали отново ще опитам таратор или бяло сирене, ако те, моите роднини не са до мен. Огромна носталгия изпитвах и като живях в друг град в България, само на 50 километра от тях. Да, да имаш общ език с местните помага, но дотам. Все не си при родата. Турците като се местят не го правят като нас, а си взимат и родителите, защото там не поругават родовата връзка. А ние пътуваме като западняците, но за разлика от тях имаме корен, който ни тегли и си ни там, нито тук. Има го и това и се съгласявам, от много живот в различни държави вече и родния ми град ми се струва чужд и има неща, които ме дразнят, които преди не ми правеха впечатление, неща, които там ги имаше тук ги няма, а които тук ги има там ги нямаше. Ако можех щях да събера всички неща, които харесвам на едно място, но истината е, че няма място на което всичко да ти харесва и да има всичко като храна, архитуктурни стилове и природни дадености. Предполагам само редовното пътуване помага:

Цитат

Колкото повече места виждате, толкова повече неща, които харесвате виждате, но на нито едно място няма всички. Всъщност с всяка нова страна, в която живеете, всяко място има все по-малък и по-малък процент от нещата, които обичате. Това ви кара, дори подсъзнателно, да продължите да търсите място, което е „точно за вас“. Но проклятието е, че шансовете да намерите „точно“ стават все по-малки, а не по-големи, колкото повече нови места и култури опознавате. Така че продължавате да търсите още повече, но винаги става по-зле, колкото повече виждате.

Изночник: https://www.fidi.org/blog/unseen-pitfalls-expat-life

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, tonio23 написа:

Колкото повече живях в чужбина толкова повече се доближавах до извода, че връзката на кръвта тегли най-силно назад. Хич не ми пука дали отново ще опитам таратор или бяло сирене, ако те, моите роднини не са до мен. Огромна носталгия изпитвах и като живях в друг град в България, само на 50 километра от тях. Да, да имаш общ език с местните помага, но дотам. Все не си при родата. Турците като се местят не го правят като нас, а си взимат и родителите, защото там не поругават родовата връзка. А ние пътуваме като западняците, но за разлика от тях имаме корен, който ни тегли и си ни там, нито тук. Има го и това и се съгласявам, от много живот в различни държави вече и родния ми град ми се струва чужд и има неща, които ме дразнят, които преди не ми правеха впечатление, неща, които там ги имаше тук ги няма, а които тук ги има там ги нямаше. Ако можех щях да събера всички неща, които харесвам на едно място, но истината е, че няма място на което всичко да ти харесва и да има всичко като храна, архитуктурни стилове и природни дадености. Предполагам само редовното пътуване помага:

Изночник: https://www.fidi.org/blog/unseen-pitfalls-expat-life

По принцип тая песен я пеят неуспелите емигранти. При тях винаги се забелязва една и съща закономерност. Преди да емигрират плюят България и възхваляват Запада. Обаче като ги изритат от Запада, почват  да го плюят и да възхваляват България. Колко било хубаво в родината бла бла бла. Между турците и Българите няма друга разлика освен религията. Манталитета ни е един и същ. Ориенталски. Някои членове от семейството си, най-заслужилите, съм си ги взел. Даже живеят временно в нас. Други не са вече сред живите. Майка 2005 ми дойде на гости. Посрещнах я като Маргарет Тачер на летището в Амстердам. Другите членове на фамилията, предателите съм ги оставил в изгнание в мизерията в България. Да лазат на четири крака. Тях и на снимка не искам да ги виждам. Както е казал Кръстника ,,Добротата ми има граници, особено към хората на които наглоста им стига до безкрайност…….,,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О ми аз там бях по-успял от тук. А и понеже заплатата беше като в Прага, но животът по-евтин доста пари спестих, а не се лишавах от нищо - на доста екскурзии ходех, често излизах да вечерям навън с приятели, на езеро, на hiking. Там за първи път отидох с група на планинарство, за първи път бях на гости с преспиване и въобще имаше много първи неща.

Работих си и ми плащаха много повече от тук. И повече приятели имах, и жените там ми се лепяха повече, защото постоянно някоя колежка флиртуваше с мен и то от красивите. А пък Ruzinov и Petrzalka ми напомняха на квартали в БГ град. На моменти имах чувството, че някога съм бил там, но не е така.

Няма да лъжа, много трудно ми беше без семейството. Като дойдоха там забравих всякаква носталгия. Изобщо не ми пука толкова за родната кухня или телевизия, само природата и роднините. То и без това по телевизиите само дразнещи неща като политика и турски сериали. Аз не ги разбирам тези, които без всеки ден да ядат БГ храна в чужбина не могат да живеят или без да пуснат на Гала и малоумните турски бози, аз като бях там ядях повече местна храна и гледах местна телевизия. А срещайки българи в чужбина разбирах, че с някои от тях ме обединява само това, че сме се родили в една страна и нищо друго, което далеч не е предпоставка за това да станем приятели. Глям минус е, че и там имат много роми, а пък в Холандия има много хора от Ирак и подобни страни, които правят много проблеми. Тези групи хора са най-опасните. Никога вече няма да поделя жилище с човек то Ирак, Афганистан, Мароко и подобни. В същото време от турците в чужбина имам само добри спомени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...