Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси за зареждането на батериите на лаптопи и смартфони

Гости tonio23
 Сподели

Препоръчан отговор

току-що, Raze написа:

Аз съм го включил на ръчен режим да зарежда до 90%, може и до 80%, което от двете избера. Това, за което ти говориш, е автоматичен режим.

Явно са го  вкарали от скоро. Като спре да зарежда на 90%, после какво се случва? Спира да зарежда? Но така ще падне заряда и после пак ли се включва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Аз съм го включил на ръчен режим да зарежда до 90%, може и до 80%, което от двете избера. Това, за което ти говориш, е автоматичен режим.

Абе човек - не е въпроса какво ти си направил! Най-малкото - не всеки апарат има такава опция, да си задаваш колко да се зарежда.

Въпросът беше - има ли смисъл и какъв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, S197 написа:

Явно са го  вкарали от скоро. Като спре да зарежда на 90%, после какво се случва? Спира да зарежда? Но така ще падне заряда и после пак ли се включва?

Да, спира. Не съм гледал ако падне дали пак дозарежда, но не минава зададеното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя телефон винаги се е зареждал на макс и винаги съм го изтощавал до състояние на гаснене или многократно мрънкане, че няма батерия. И така 11-12 години с първата батерия (оригиналната), сега е с друга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Да, спира. Не съм гледал ако падне дали пак дозарежда, но не минава зададеното.

И какъв е смисъла?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Моя телефон винаги се е зареждал на макс и винаги съм го изтощавал до състояние на гаснене или многократно мрънкане, че няма батерия. И така 11-12 години с първата батерия (оригиналната), сега е с друга.

За 12 години да твърдиш, че ти е кара така както е бил в началото, не и вервам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

И какъв е смисъла?

Смисъла бил, че батерията се "убивала" като се зареждала до максималния си капацитет - да ги пита човек тогава защо това не е решено още на ниво контролер на батерията - защо само стресират хората, че телефона им не е зареден напълно. Същото е и в обратната страна - защо контролера не изключва при 5% остатъчен заряд - така батерията няма да умре от нищото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

И какъв е смисъла?

И аз се зачудих. За мен автоматиката е най-добре. Една тумба инжинери са го мислили, кое и как е най-добре(въпреки това има изключения). Колкото по-опростено, толкова по-малко разправии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Смисъла бил, че батерията се "убивала" като се зареждала до максималния си капацитет - да ги пита човек тогава защо това не е решено още на ниво контролер на батерията - защо само стресират хората, че телефона им не е зареден напълно. Същото е и в обратната страна - защо контролера не изключва при 5% остатъчен заряд - така батерията няма да умре от нищото.

Най-малкото - тези 100% и 5% са нещо относително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, S197 написа:

За 12 години да твърдиш, че ти е кара така както е бил в началото, не и вервам.

Нямам 4 еднакви дни на ползване (средно по толкова държеше), но имам почти еднакви 12 часа - на тръгване от София - радио, във влака радио и игри, когато обхвата се прецака - mp3 и игри (или разговори и игри), сутринта в колата от гарата до нас - музика на високоговорителя в колата - никога не съм оставал без батерия.

Нямам идея колко е държал като нов, аз го купих на 9 месеца ползване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, S197 написа:

Сестроооо, при спиране на тока или да се спънеш у кабелО се си е к*р. Виждал съм от едно спъване, харда умира. После реви пред портата, как вътре ималО снимки и музика, която си събирАл 10 години. Оди ги разправяй тия на некоя оФца. :mad: Батирията играе ролята на UPS. То и самия UPS си е една батерия. Дебилно/малоумно е да махнеш тая батерия на лаптопа. Тя си старее така или иначе.

Автора пита за удължаване на живота на батерията, не какво да прави, че се спъва в кабела често. 

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Защото "хората" не ги интересува дали ще трябва да сменят батерия след 2-3 години. Иначе нямаше да позволят на производителите да правят телефоните с гръб, който не се маха без инструменти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма контролер има софтуерен прекъсвач. Моя iPhone вече е на три години и повече. Всяка вечер го слагам на жица. Лягам си в 22:00 горе долу. И щом го боцна, веднага излиза съобщение, че телефона ще е зареден на 100% около 04:00. Бавно зареждане. Така се удължава живота една батерия. Вярно е, че това го има от последната версия на iOS. Въпреки това, спирам интернета, когато не го ползва, също така и gps, wifi...Чат-пат изгледам нещо у тефтера или у тубата за 15-20 минути и това. През останалото време бачкам. За три години battery health e на 86%. Не е зле според мен, за батерия която се зарежда всяка нощ до дупка. Рано или късно ще даде фира. Даваш 100 лева и продължаваш напред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, N1K17Y написа:

"хората"

Аз тези ако ги хвана ... ама това е една друга тема, само съсипват планетата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, N1K17Y написа:

Зависи каква е батерията. Ако е литиево-йонна, точно 

е вярно. Ако го държиш включен постоянно в контакта, по-добре да му изкараш батерията и да стои прибрана. 

Като му махне батерията, според теб, така тя няма да се развали ли? Така по-добре ли е? Ето, че пак се върщам към кабела и спъването. За теб кое е по-добре: да му се скапе батерията от неползване или да му умре хард диска от това, че е изкарал батерията? Ето ти тема за размисъл. Не бързай да отговаряш. Може и утре да напишеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, S197 написа:

Като му махне батерията, според теб, така тя няма да се развали ли? Така по-добре ли е? Ето, че пак се върщам към кабела и спъването. За теб кое е по-добре: да му се скапе батерията от неползване или да му умре хард диска от това, че е изкарал батерията? Ето ти тема за размисъл. Не бързай да отговаряш. Може и утре да напишеш.

Как се разваля диск от махната батерия?

Питам защото тук имам едни лаптопи дето изобщо я нямат батерията.

А за настолния, какво трябва да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, N1K17Y написа:

Защото "хората" не ги интересува дали ще трябва да сменят батерия след 2-3 години. Иначе нямаше да позволят на производителите да правят телефоните с гръб, който не се маха без инструменти.

Батерията си сменя рано или късно. Това е консуматив, както батерията на колата и т.н. А телефоните които не може да се смени батерията лесно, го вкараха Apple още от времето на Iphone 4, ако не и по-рано. Там идеята е друга, а именно като искаш да си смениш батерията, да отидеш при оторизирания сервиз, а не при бай Гошо от маалата. Apple зададе този тренд, както и много други след това, но това е друга тема.

Как се разваля диск от махната батерия?

Питам защото тук имам едни лаптопи дето изобщо я нямат батерията.

А за настолния, какво трябва да направя?

Спира тока или неволно се спъваш в кабела и го отскубваш. Главите на диска не се паркира нормално.Това обяснявам и на момата(ако е женско де), ама дали ще вдене е друг въпрос. Има достатъчно информация в нета. За настолния си вземи един UPS. Той има батерия, та като ти спре токУ, по една или друга причина, да си спреш компютъра спокойно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, S197 написа:

Пита се за максимално удължаване на живота ѝ. Да я извадиш (и да разреждаш и зареждаш през определен период) означава по-дълъг живот, отколкото да е включена към зарядно и да стои на 100% постоянно.  На повечето им се струва малоумно да не си зареждат батерията на повече от 80%. Автора да си преценява, доколко иска да пази батерията.

преди 6 минути, S197 написа:

Батерията си сменя рано или късно. Това е консуматив, както батерията на колата и т.н. А телефоните които не може да се смени батерията лесно, го вкараха Apple още от времето на Iphone 4, ако не и по-рано. Там идеята е друга, а именно като искаш да си смениш батерията, да отидеш при оторизирания сервиз, а не при бай Гошо от маалата. Apple зададе този тренд, както и много други след това, но това е друга тема.

Какъв бай Гошо, отваряш капака, вадиш батерията и слагаш новата. Нищо общо няма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, N1K17Y написа:

Пита се за максимално удължаване на живота ѝ. Да я извадиш (и да разреждаш и зареждаш през определен период) означава по-дълъг живот, отколкото да е включена към зарядно и да стои на 100% постоянно.  На повечето им се струва малоумно да не си зареждат батерията на повече от 80%. Автора да си преценява, доколко иска да пази батерията.

При лаптопите няма как да удължиш живота  на батерията софтуерно.  Да я държиш у шкафа също е малоумно, защото идеята на лаптоп а е да го мъкнеш на лево и на десно. За тва е тая батерия. За да се ползва. Баси, кво ги мислите тия батерии. Докато я пазиш у мазето и си мислиш, че тя не се разваля, спира ти тока 1-2 пъти губиш диска и това което в него. ЗА ЧИЙ К*Р я пазиш тая батерия, като ти умре харда? ЗА трети път те питам, ама ти едно и също си знаеш. При телефоните, може да се удължи живота, софтуерно докато се зарежда. Там кат спре тока няма проблем. Ше си кара докъдето е заредил, ама при лаптопа е идиотско ако  махнеш батерията. Колата също се скапва ако не я караш. Махаш й батерията и мислиш, че нищо и няма ни на колата, ни на акумулатора. Дръжки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, S197 написа:

При лаптопите няма как да удължиш живота  на батерията софтуерно.  Да я държиш у шкафа също е малоумно, защото идеята на лаптоп а е да го мъкнеш на лево и на десно. За тва е тая батерия. За да се ползва. Баси, кво ги мислите тия батерии. Докато я пазиш у мазето и си мислиш, че тя не се разваля, спира ти тока 1-2 пъти губиш диска и това което в него. ЗА ЧИЙ К*Р я пазиш тая батерия, като ти умре харда? ЗА трети път те питам, ама ти едно и също си знаеш. При телефоните, може да се удължи живота, софтуерно докато се зарежда. Там кат спре тока няма проблем. Ше си кара докъдето е заредил, ама при лаптопа е идиотско ако  махнеш батерията. Колата също се скапва ако не я караш. Махаш й батерията и мислиш, че нищо и няма ни на колата, ни на акумулатора. Дръжки.

Идиотско е и да ползваш лаптоп в тоя случай

Цитат

защото основно ползвам лаптопите като настолни компютри.

Ама автора все пак го прави. Отговарям му на теоретичния въпрос. Дали ще си жертва удобството да има батерия, да си решава сам. А ако дисковете умираха от 1-2 спирания на захранването... Дори нямаше въобще да се ползват. Това, че си видял единичен случай, не го прави правило.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, S197 написа:

Главите на диска не се паркира нормално.

Знаеш ли кое кара главите да се паркират?

преди 12 минути, S197 написа:

При лаптопите няма как да удължиш живота  на батерията софтуерно. 

Има, едно е когато е на батерия всичко да ти работи на макс и да я топиш за нула време, друго е висчко да е нагласено оптимално - е те това нагласяне си е баш софтуерно.

А между другото, диска на питащия глави има ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, N1K17Y написа:

Идиотско е и да ползваш лаптоп в тоя случай

Ама автора все пак го прави. Отговарям му на теоретичния въпрос. Дали ще си жертва удобството да има батерия, да си решава сам. А ако дисковете умираха от 1-2 спирания на захранването... Дори нямаше въобще да се ползват. Това, че си видял единичен случай, не го прави правило.

Виж сега, Сестро, малоумно е да играе игри на лаптоп, освен ако не е от специалните по 2-3-4 хиледарки. Малоумно е и да играе без батерия, поради причините, които вече изброих. Просто дава накъсно, когато спре тока, а машината е работила през това време. Има достъчно информация по темата в интернет. Лаптопите са направени да се ползват на път С БАТЕРИЯ! Това, че тук както и в други бедни страни, гледат на батерията, като на нещо златно, си е проблем в тиквата на човека.   Върлуват бацили, тук са се загрижили за няква смотана батерия. Сбъркана работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, S197 написа:

Виж сега, Сестро, малоумно е да играе игри на лаптоп, освен ако не е от специалните по 2-3-4 хиледарки. Малоумно е и да играе без батерия, поради причините, които вече изброих. Просто дава накъсно, когато спре тока, а машината е работила през това време. Има достъчно информация по темата в интернет. Лаптопите са направени да се ползват на път С БАТЕРИЯ! Това, че тук както и в други бедни страни, гледат на батерията, като на нещо златно, си е проблем в тиквата на човека.   Върлуват бацили, тук са се загрижили за няква смотана батерия. Сбъркана работа.

Защо ми го обясняваш на мен, сякаш аз съм питал :) Обяснявай на автора, аз и лаптоп нямам от десетилетие почти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли кое кара главите да се паркират?

Има, едно е когато е на батерия всичко да ти работи на макс и да я топиш за нула време, друго е висчко да е нагласено оптимално - е те това нагласяне си е баш софтуерно.

А между другото, диска на питащия глави има ли?

Не съм се задълбочавал по темата с дисковете, просто знам и съм видял както става на диск, без да има батерия в машината. Работата на батерията при лаптопа е  софтуерно, но това е само за консумация на енергият-т.е. разреждане, а не зареждане. Пък и да играеш на лаптопа докато зареждаш батерията, това удължаване на живота на батерията ли му викаш? При телефона за оптимално зарежда го оставяш, а не играеш игри или четеш фейса.

току-що, N1K17Y написа:

Защо ми го обясняваш на мен, сякаш аз съм питал :) Обяснявай на автора, аз и лаптоп нямам от десетилетие почти. 

Защото ми твърдиш, че от махане на кабела, не могло да умре хард диска. Дано автора чете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, S197 написа:

Не съм се задълбочавал по темата с дисковете, просто знам и съм видял както става на диск, без да има батерия в машината. Работата на батерията при лаптопа е  софтуерно, но това е само за консумация на енергият-т.е. разреждане, а не зареждане. Пък и да играеш на лаптопа докато зареждаш батерията, това удължаване на живота на батерията ли му викаш? При телефона за оптимално зарежда го оставяш, а не играеш игри или четеш фейса.

Защото ми твърдиш, че от махане на кабела, не могло да умре хард диска. Дано автора чете.

За моженето, всичко може. Ей сега може да ме тресне тока, докато пиша. Ама какъв е шанса ? Умрели хардове, поради прекъснато захранване е доооста рядко срещан и чуван проблем. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, N1K17Y написа:

За моженето, всичко може. Ей сега може да ме тресне тока, докато пиша. Ама какъв е шанса ? Умрели хардове, поради прекъснато захранване е доооста рядко срещан и чуван проблем. 

В бившата работа имаше около 200 машини, единици от тях имаха UPS. Повечето от машините се бореха за пълнолетие, а тока можеше да спре 5 пъти за ден.

В задачата се пита: На колко години е служителя на който му е умрел диска от спиране на тока?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...