Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси за зареждането на батериите на лаптопи и смартфони

Гости tonio23
 Сподели

Препоръчан отговор

Преди смятах, че батерията на лаптопа и телефона ми трябва да се изтощи максималко и после да се зареди до 100%, но наскоро прочетох, че било хубаво да не падат под 30 и да се зареждат половинчато, докъм 80-90% вместо 100%. Така се удължавал живота на батерията. Това е ново за мен и наистина на много места така пишат за телефоните, а за лаптопите срещам и материали, които си казват, че нямало проблем да се зарежда до 100% и да пада под 30.

И имам един допълнителен въпрос - ей този Ейсър досега почти винаги съм го ползвал постоянно включен на зарядно, защото основно ползвам лаптопите като настолни компютри. Известно време го бях изключил и прибрал. Сега като включа зарядното лампата за батерията постоянно мига в оранжево и не престава, колкото и време да седи включен. Преди като беше разредена просто светваше в оранжево без да мига. Означава ли, че вече е съсипана? И дали с този бавен процесор мога да продам този Ейсър или да го хвърлям направо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Легендите няма да ги коментирам.

Не е ли по-добре вместо да хвърлиш работещ лаптоп да му намериш предназначение или нов ползвател?

Замисли се колко време и ресурси са трябвали за да се произведе този лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, tonio23 написа:

Преди смятах, че батерията на лаптопа и телефона ми трябва да се изтощи максималко и после да се зареди до 100%, но наскоро прочетох, че било хубаво да не падат под 30 и да се зареждат половинчато, докъм 80-90% вместо 100%. Така се удължавал живота на батерията. Това е ново за мен и наистина на много места така пишат за телефоните, а за лаптопите срещам и материали, които си казват, че нямало проблем да се зарежда до 100% и да пада под 30.

И имам един допълнителен въпрос - ей този Ейсър досега почти винаги съм го ползвал постоянно включен на зарядно, защото основно ползвам лаптопите като настолни компютри. Известно време го бях изключил и прибрал. Сега като включа зарядното лампата за батерията постоянно мига в оранжево и не престава, колкото и време да седи включен. Преди като беше разредена просто светваше в оранжево без да мига. Означава ли, че вече е съсипана? И дали с този бавен процесор мога да продам този Ейсър или да го хвърлям направо?

Явно са те излъгали. Първо батериите винаги са били консуматив и второ батерията си има контролер. Когато се зареди всичко приключва. И не, не можеш да я спасиш тя си е направена да умре след време. А за простотията с ваденето на батерията с цел нейното съхранение за увеличаване на живота или пълното и разреждане и зареждане отново няма да я коментирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Митове и легенди - всякакви!
Ползвам съм доста апарати и почти винаги батерията се разрежда „до дупка“ и се пълни до горе. Вече - след 5-6 години се усеща изхабяването!

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Явно са те излъгали. Първо батериите винаги са били консуматив и второ батерията си има контролер. Когато се зареди всичко приключва. И не, не можеш да я спасиш тя си е направена да умре след време. А за простотията с ваденето на батерията с цел нейното съхранение за увеличаване на живота или пълното и разреждане и зареждане отново няма да я коментирам.

По принцип си прав, но има и другото - брояч в някои контролери. Хардуерно батерията не е толкова „умряла“, но е ограничена.

преди 58 минути, tonio23 написа:

Машинката (Acer Aspire ES1-531) не е „идеално лоша“ - може да се ползва. Кофти момент е, че батерията е скъпичка. Цената започва от 80 лева и нагоре.

За продаване - зависи какво пари търсиш. Всичко се продава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Митове и легенди - всякакви!
Ползвам съм доста апарати и почти винаги батерията се разрежда „до дупка“ и се пълни до горе. Вече - след 5-6 години се усеща изхабяването!

По принцип си прав, но има и другото - брояч в някои контролери. Хардуерно батерията не е толкова „умряла“, но е ограничена.

Машинката (Acer Aspire ES1-531) не е „идеално лоша“ - може да се ползва. Кофти момент е, че батерията е скъпичка. Цената започва от 80 лева и нагоре.

За продаване - зависи какво пари търсиш. Всичко се продава.

Е има начини да се ремонтира, но почти никъде не се прави. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от батерията. За новите наистина дават да се зареждат до 80-90% и 1 път в месеца до 100%. За разреждането няма значение, стига да не ги оставяш съвсем празни дълго време. Моя телефон xperia 5 II има такава опция - да зареди батерията до 80 или 90% и да спре, бях чел, че това ще го слагат и в новия андроид като опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Зависи от батерията. За новите наистина дават да се зареждат до 80-90% и 1 път в месеца до 100%. За разреждането няма значение, стига да не ги оставяш съвсем празни дълго време. Моя телефон xperia 5 II има такава опция - да зареди батерията до 80 или 90% и да спре, бях чел, че това ще го слагат и в новия андроид като опция.

Целта е да мре целият телефон. Никой не иска телефон 2,3 или 5 години. Каквато и опция да сложат то е ясно. Старото и качественото го няма вече и то умишлено.ь

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Това е ясно, но с тази опция засега доста добре се държи батерията, а го имам от лятото.

Е поне от кумова срама ги държат от 6 месеца до 1 година. Иначе потребителите ще се усетят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Целта е да мре целият телефон. Никой не иска телефон 2,3 или 5 години. Каквато и опция да сложат то е ясно. Старото и качественото го няма вече и то умишлено.ь

Кажи го по-ясно - „Никой ПРОИЗВОДИТЕЛ не иска ДА СИ ПОЛЗВАШ телефон 2,3 или 5 години.“

Този, който ползвам в момента - скоро ще стане на 4!
Батерията има изхабяване около 10%.

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Старото и качественото го няма вече и то умишлено.

Не е въпрос само на качество, а и на функционалност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, jhoro написа:

Този, който ползвам в момента - скоро ще стане на 4!

В седмицата по колко пъти го зареждаш 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Coco1 написа:

В седмицата по колко пъти го зареждаш 

От както го купих - всяка вечер (на практика).

Купен е, да се ползва - това не е украшение.

Пп. Ако обясниш - що се хилиш, „като пача“???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква е батерията. Ако е литиево-йонна, точно 

Цитат

хубаво да не падат под 30 и да се зареждат половинчато, докъм 80-90% вместо 100%

е вярно. Ако го държиш включен постоянно в контакта, по-добре да му изкараш батерията и да стои прибрана. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, N1K17Y написа:

Ако го държиш включен постоянно в контакта, по-добре да му изкараш батерията и да стои прибрана. 

Да бе! И ако „се спъна в кабела“ - лаптопа „да умре“ на момента!

8 години ползвах лаптоп, с капацитет на батерията - под 1% от фабричното. Заряда стигаше - колкото „да заспи“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, jhoro написа:

Да бе! И ако „се спъна в кабела“ - лаптопа „да умре“ на момента!

8 години ползвах лаптоп, с капацитет на батерията - под 1% от фабричното. Заряда стигаше - колкото „да заспи“!

Автора да си преценя рисковете. Аз като имах лаптоп, никога не ми се е случвало да се спъвам и да се вади кабела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Автора да си преценя рисковете. Аз като имах лаптоп, никога не ми се е случвало да се спъвам и да се вади кабела.

А да спре тока?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя  телефон го зареждам като стане 15 или 10 % .А по голяма простотия не съм чел като стане 80 или 90 да се спре зареждането

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

А да спре тока?

И тока ми не спира. Автора да си преценя.

преди 2 минути, adersa написа:

Моя  телефон го зареждам като стане 15 или 10 % .А по голяма простотия не съм чел като стане 80 или 90 да се спре зареждането

Ами прочети малко повече и ще видиш, че е вярно. 

Всъщност на Самсунг ОС-а има опция да си ограничиш зареждането до 80% именно затова. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да извадя батерията трябва да го разгла/ям, защото е вградена... не съм от най-сръчните и по-добре да не пипам. :D А и едва ли зарежда сайта АБВ за цяла минута заради батерията... пълно дърво е от първия ден, но в последните две години съвсем. Проверяван е за рууткити, вируси и какво ли още не, дефрагментиран, чистя временните файлове редовно и пак работи супер бавно. Това е най-заспалия компютър, който съм притежавал. Кой ще купи лаптоп, дето е толкова бавен, че зарежда най-обикновените сайтове за минута, а на Ютуб има нещо като снежинки върху видеото и контролите му? Понякога като чакам да зареди някой сайт ставам да си налея чаша с вода, връщам се и още върти. Спрях да ползвам FF и Хром защото просто постоянно забиват, Edge върви най-добре от масовите браузъри и пак не е достатъчно бърз.

Цитат

За новите наистина дават да се зареждат до 80-90%

Значи не трябва да го държа непрекъснато включен в контакта? Тези новите нямат вадеща се батерия, иначе на по-стария ми лаптоп я вадех и си работеше на тока от мрежата. Няма ли някаква софтуерна опция да изключа батерията и да си работи като десктоп от тока? Мислил съм за UPS, не знам дали стават за лаптопи, които се ползват като настолен компютър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, tonio23 написа:

За да извадя батерията трябва да го разгла/ям, защото е вградена... не съм от най-сръчните и по-добре да не пипам. :D А и едва ли зарежда сайта АБВ за цяла минута заради батерията... пълно дърво е от първия ден, но в последните две години съвсем. Проверяван е за рууткити, вируси и какво ли още не, дефрагментиран, чистя временните файлове редовно и пак работи супер бавно. Това е най-заспалия компютър, който съм притежавал. Кой ще купи лаптоп, дето е толкова бавен, че зарежда най-обикновените сайтове за минута, а на Ютуб има нещо като снежинки върху видеото и контролите му? Понякога като чакам да зареди някой сайт ставам да си налея чаша с вода, връщам се и още върти.

Дай - да ти сложа едно Линуксче и ... няма да го познаеш!

П . В момента ползвам лаптоп с Уин 8.1. В началото работеше мноооого бавно, но след оптимизация ... няма грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава ще пробвам да му сложа Линукс и ако се подобрят нещата ще го продам. Коя е най-търсената дистрибуция в момента?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, tonio23 написа:

Ами тогава ще пробвам да му сложа Линукс и ако се подобрят нещата ще го продам. Коя е най-търсената дистрибуция в момента?

Пак грешка! Питай - коя е най-стабилната!

И друго - ако го взимам аз, сам ще си сложа - каквото искам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, tonio23 написа:

Коя е най-търсената дистрибуция в момента?

С тази 
https://www.android-x86.org/

някоя лелка много ще му се зарадва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Бъркаш. Battery care се пуска примерно през нощта. Зарежда до 100%, но го прави бавно. Вместо 2 часа, я зарежда 5 или 6 часа, като по този начин пази батерията. Малко преди да звънне алармата в 07:00, батерията ще е заредена на 100%.  Целта е телефона да "разбере" по кое време зареждаш телефона и да предприеме нужните стъпки за да зарежда по-бавно. Apple имат също подобна опция. Винаги си зареждам батерията вечерта, когато си лягам, независимо дали имам 56% заряд или повече. Причината е, че ако не съм заредил през нощта, на другия ден, по обяд, ще трябва да търся зареждачка. Тъпо. Китайците пък ръгат бързи зарядни се 'фалят, че телефона зареждал за 15 минути батерия 5000 ампер часа. След половин година гледай сеира. Малоумници. Да не споменавам, как нагрява това бързо зареждане.

преди 8 минути, N1K17Y написа:

Зависи каква е батерията. Ако е литиево-йонна, точно 

е вярно. Ако го държиш включен постоянно в контакта, по-добре да му изкараш батерията и да стои прибрана. 

Сестроооо, при спиране на тока или да се спънеш у кабелО се си е к*р. Виждал съм от едно спъване, харда умира. После реви пред портата, как вътре ималО снимки и музика, която си събирАл 10 години. Оди ги разправяй тия на некоя оФца. :mad: Батирията играе ролята на UPS. То и самия UPS си е една батерия. Дебилно/малоумно е да махнеш тая батерия на лаптопа. Тя си старее така или иначе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го включил на ръчен режим да зарежда до 90%, може и до 80%, което от двете избера. Това, за което ти говориш, е автоматичен режим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...