Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кола до около 3500лв

Ivo789
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, преди около 2 години взех книжка и обмислям да си взема някоя евтина кола до 3500лв (може и малко отгоре). Като цяло не разбирам почти нищо от коли и заради това задавам въпрос тук с надеждата да ме упътите. Наясно съм, че за тези пари читав автоматик няма как да намеря, та заради това нека да е с ръчни скорости. Освен цената, изискванията ми са да е икономична, да не се чупи толкова често, а ако се счупи, ремонтът да не е по-скъп от самата кола. Също така държа на външен вид да ми харесва (по възможност да е хебчек): Колите, които ми грабнаха окото са:

Ford Focus, Audi A3, Seat Leon, VW Golf, Opel Astra, Mazda 3, Alfa Romeo 147, Citroen C4 и Mercedes C;

Разбира се, може да предложите и други - без БМВ-та.

Весели празници!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Студент-красавеца

Ford Focus, Audi A3, Seat Leon, VW Golf, Opel Astra, Mazda 3Alfa Romeo 147, Citroen C4 и Mercedes C;

Зависи какво търсиш - визия или какво?

От изброените разбира се Маздата ще е най-надеждна, но уж нямало части много за тях. А и зависи коя година е, тези около 2003-2005 много гният. Алфата и Ситроена са красиви и толкова, ще имаш много главоболия с разни електрикаджийски проблеми, но и частите им са евтини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите 5 стотинки по темата - Тойота Корола или Авенсис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Ivo789 написа:

Здравейте, преди около 2 години взех книжка и обмислям да си взема някоя евтина кола до 3500лв (може и малко отгоре). Като цяло не разбирам почти нищо от коли и заради това задавам въпрос тук с надеждата да ме упътите. Наясно съм, че за тези пари читав автоматик няма как да намеря, та заради това нека да е с ръчни скорости. Освен цената, изискванията ми са да е икономична, да не се чупи толкова често, а ако се счупи, ремонтът да не е по-скъп от самата кола. Също така държа на външен вид да ми харесва (по възможност да е хебчек): Колите, които ми грабнаха окото са:

Ford Focus, Audi A3, Seat Leon, VW Golf, Opel Astra, Mazda 3, Alfa Romeo 147, Citroen C4 и Mercedes C;

Весели празници!

Много съм доволен от Skoda Fabia I Хечбек (2002 година, 116 к.с., 2.0i бензин с газ). Тази кола, стига да я земеш в добро състояние, е истински звяр. Може да е малка, но лично на мен ми се стори за размерите си с този двигател доста бърза и безпроблемна. Това лято 3 пъти до морето, миналата година 2 пъти до морето, веднъж до Румъния - без сериозни ремонти. На година по около 15 000 км въртя и е наистина много добра кола. Не се чупи, ако имаш обслужване да правиш ремонтите са сравнително евтини. Един от малкото читави двигатели (и последно читави) на VAG групата. С дебелите ламарини (както каза един майстор :D ) Да, наистина, не е седан или комби, не събира толкова багаж, ама е по-голямо от Полото и от Сеат Ибиза и 4 човека с багаж може безпроблемно да се съберат. С този двигател е като пчеличка на пътя, много добре стои и се движи. Ако я земеш с газ, няма да съжаляваш. Ако на бензин я караш ще си подхарчва малко така по 11-12 литра на 100 км градско. Извън града по-малко, разбира се. Иначе за двигателя трябва да внимаваш единствено като я закупиш да е със сменен ангренаж, ако не ти си го сменяш, да внимаваш да не подхарчва масълце и гумичките на клапаните да са в добро състояние. Иначе всичко друго е топ. Цените вървят различно е невинаги е лесно да се намерят с този тип двигател. Иначе мойта я бях зел за 3700 лева преди 4 години, сега цената е значително по-ниска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом не желаете потенциални скъпи ремонти изключвате дизелите комен рейл, изключвате двигателите с турбини и бензина с директно впръскване. По скоростите избягвате автоматици и разни с демпферни маховици. 

За тия пари бих търсил Fiat Punto или Bravo 2 с двигател 1,4 атмо и ръчни скорости към 90кс са. Двигателят е много прост, надежден, като цяло по тия автомобили освен рейката, която прави проблеми рядко, други скъпи ремонти няма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Щом не желаете потенциални скъпи ремонти изключвате дизелите комен рейл, изключвате двигателите с турбини и бензина с директно впръскване. По скоростите избягвате автоматици и разни с демпферни маховици. 

За тия пари бих търсил Fiat Punto или Bravo 2 с двигател 1,4 атмо и ръчни скорости към 90кс са. Двигателят е много прост, надежден, като цяло по тия автомобили освен рейката, която прави проблеми рядко, други скъпи ремонти няма. 

Е - то най-добре - Лада на 50г. тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията до тук! Тойота Авенсис я изключвам понеже ми идва прекалено голяма иначе останалите предложения са доста добри. Особено Фиат Браво доста ме заинтригува, въпреки че май малко прехвърля бюджета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dimy написа:

Технически сложен автомобил за 3500лв на 15+ години значи гарантирани още толкова по ремонти. Проблем с турбина значи около 400лв рециклиране и 200лв труд. Съединител плюс демпферен маховик с труда около 2000лв стъпва, а ремонт на автоматик и повече. Дюзи, дали за бензин с директно впръскване или комънрейл хубави бош почват от към 400лв за брой, а при проблем се сменят всички, до тук около 1600 и това без труда. Отделно имат разни скъпи смукателни колектори, за Алфа бяха към 700лв нов, сменят се че летят вихровите клапи в двигателя като колата одъртее, а ако ги махне колата ще харчи повече и няма да си мине техническия преглед. Същата работа е и разтракания вариатор за фазите на газоразпределението. А при дизелите с тия запушени EGR/DPF със сажди, това също са си пари.

Браво 2  1,4  90 коня атмо просто няма какво да се чупи по него, тях ги слагат и на баничарки и при нормално обслужване вървят 500к. Масово още от дилъра в Италия ги взимат с газова, което значи още по-малко разходи за гориво. Масла, филтри и подобни за фиата са много евтини, както и гумите, ремонтите по ходовата и така нататък. Човекът иска да му е евтино и да не дава пари за скъпи ремонти, този автомобил е доста подходящ за изискванията му и няма нищо общо със стара Лада. Bravo 2 изкарва 5 звезди на краш тестовете за безопасност, много адекватен икономичен вариант е. До миналата година комплектовата Типо с тоя мотор и все още отговаряше на еко стандартите с леки доработки. Това е кола, която ще може да си я кара дълго и без скъпи ремонти. 

преди 1 час, Ivo789 написа:

Благодаря за мненията до тук! Тойота Авенсис я изключвам понеже ми идва прекалено голяма иначе останалите предложения са доста добри. Особено Фиат Браво доста ме заинтригува, въпреки че май малко прехвърля бюджета.

Punto ги има със същия двигател 1,4 пак са хеч, но са по-малки и малко по-евтини. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Opel astra g 1.6 101 коня бензин,също са доста добри,и от към вървене и от към евтина поддръжка,при дизелите не препоръчвам 1,7 дизела,а при 2.0 имат проблем с гнпто,но другото като цяло е евтино, за 1,6 двигателя има една която се кара вече сигурно 10 години плюс не е мръднал(е вече си прави проблеми но след толкова години нормално) и 2.0 101 дизел имах,но там с гнпто имах 1 път проблем,за 500лв ми го оправиха и 4 години без проблем,и я продадох,така че опелите също са с евтино,при фолцваген 1,9 90 коня също е мн корав двигател,при бензините не знам как са нещата,но според мен един пасат или голф със този двигател също е с доста евтина поддръжка .

Редактирано от Евгени Богданов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, The Negative One написа:

Honda Accord 

преди 3 часа, 5kof написа:

Тойота Аурис. Пушка!!! Никакви ядове. Сипваш и караш.

за 3500?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Студент-красавеца

Шкода Фабия са също много добри. А ако си навит и на баничарка Шкода Румстър или Fiat Qubo/Citroën Nemo/Peugeot Bipper предлегат невъобразимо много пространство над главата. Хечбеците са много нисти за човек дори със среден ръст.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, rostislaf написа:

за 3500?

преди 2 часа, JKirilov написа:

Има, да! За части... ;)

Говоря за 6та генерация.Ама толкова са ви големи орехчетата. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.12.2021 г. в 23:44, dimy написа:

Да ти кажа аз от година съм собственик на първия си автомобил и тогава исках кола,за да не ходя на работа с автобус,а сега ако трябва да избирам между собствен автомобил или градски транспорт,то отговорът ми е втората опция.

Иначе по темата стара кола,на която няма да изникват ремонти и да се чупи трудно ще намериш. Просто знай какво търсиш,намери пари да си го купиш и си ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз като цяло предпочитам градския транспорт, но в днешно време не се гледа с добро око на млад мъж без собствен автомобил. Ще се оглеждам за някоя кола и дано извадя късмет. Благодаря за мненията ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Ivo789 написа:

но в днешно време не се гледа с добро око на млад мъж без собствен автомобил.

Туй пък от къде  го измисли ? не ми пука какво мислят и аз нямам кола и съм над 30 годишен всеки да си решава сам за какво да си дава парите , а не да слуша хората .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.12.2021 г. в 21:18, JKirilov написа:

Гледам, гледам - досега са само 3 генерации, доста ще почака...:angry:

Хонда Акорд вече са 9 генерации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.12.2021 г. в 17:41, Ivo789 написа:

Весели празници!

От всичко, което си изброил ,БМВ е единствения смислен автомобил. Ауди Сеат и Голф са от едно и също котило, само карусериите е с различно качество. При Ауди е поцинкована и нема как да я изяде ,,Баба Яга,,

Виждам, че си споменал и Алфа, но 147 е боклук, носачи като солети и прочие, да не изброявам. Виж 156 е друга напитка, дори бих казал страхотна. А Мерцедес за 3500 лева ще бъде трагедия. Това е премиум марка, която дори и на 20г. си струва доста повече от 3500лв. Разни мазни Мазди, тойоти правени от идиоти, това не са коли, а превоз. 

преди 3 часа, Ivo789 написа:

И аз като цяло предпочитам градския транспорт, но в днешно време не се гледа с добро око на млад мъж без собствен автомобил. Ще се оглеждам за някоя кола и дано извадя късмет. Благодаря за мненията ви!

Има нещо вярно. Колкото и да го отричаме, обществото налага някакви норми, които ние и да не харесваме, не можем да променим. Аз данък обществено мнение не плащам. Обществото не е дошло да ми напълни хладилника или да ми плати парното.Аз на 30г. изкарах книжка и си купих първата кола. Е бившата ми тогава, си призна, че харесва БМВ-та и мъже каращи БМВ-та и не спираше да се хвали с мен и мойта кола. И до ден днешен го споменава това легендарно БМВ черен металик. Да не ти пука. Напред и на горе и това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Христофор_първи написа:

Виждам, че си споменал и Алфа, но 147 е боклук, носачи като солети и прочие, да не изброявам. Виж 156 е друга напитка, дори бих казал страхотна. 

Ходовата част на 147 е спортна, твърда, лека, не е надеждна, но пък за сметка на това е много евтина за ремонт. Всъщност 147 е на една база с 156 и GT, ходовата част е същата. При 159 е вече по-здрава, вероятно с нея се бъркаш. От 147 доколкото си спомням имаше атмо бензинов 1,6 без вариатор, с него ако се подбере читав е вариант за бюджетен автомобил. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...