Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тонколоните си загубиха силата на звука

slavij69
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте! Един ден Тонколоните им се загуби силата на звука без никаква причина. Тонколоните са Viking X-8001 звука на самите тонколони е на макс и от самия компютър е на макс  о не са както преди. Някой знае ли защо? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги включиш към друго устройство - телефон, телевизор, звука пак ли е слаб? Ако е така, значи наистина има някаква повреда, което не е учудващо, в предвид марката и цената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марката му е световно известна а цената - по малка от една  бутилка уиски!

преди 47 минути, JKirilov написа:

Първо провери за изгорели високоговорители.

Ако са изгорели говорителите, няма да се чува нищо бе Чук! Състезаваш се с Белгиеца по глупости, но в този подфорум той е класи над теб. И поне има що годе техника и...цигулка. А ти една гъдулка не можеш да си купиш. Изключителен шемет  в българското интернет пространство си! Поне ти честитих новата година от сърце. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, JKirilov написа:

Първо провери за изгорели високоговорители.

Може би има в предвид само един от всичките - и затова да се чува по-слабо.

Но мен ме съмнява по-скоро нещо повредено в кутията на буфера, ама можем само да гадаем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Може би има в предвид само един от всичките - и затова да се чува по-слабо.

Но мен ме съмнява по-скоро нещо повредено в кутията на буфера, ама можем само да гадаем.

За какво да гадаем? За 35-40 (толкова са стрували преди 10-тина години) лева не си заслужава дори да пита а да ги изнася към кофата за смет , на улицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих ги изхвърлил просто така, имам значително по-стари и по-слаби и по-евтини (ако правилно помня ги взех за 21 лв. от един магазин, където един пич от Пловдив беше изпратил една употребявана видео карта, когато събирах първия компютър за моя по-малък брат ... ех какви времена бяха)  и си ги ползвам от време на време.

Ако знае как се разглобяват и не може да ги слуша така - не пречи да ги разглоби внимателно и да огледа поне за видими проблеми - може пък да научи нещо ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, slavij69 написа:

Един ден Тонколоните им се загуби силата на звука без никаква причина. Тонколоните са Viking X-8001 звука на самите тонколони е на макс и от самия компютър е на макс  о не са както преди. Някой знае ли защо? 

Имаш две колонки и един субуфер.Лесно можеше да уточниш,дали всички се чуват,чрез доближаване на ухото,до всяка колона.Ако всички свирят,първо се усъмняваш в настройки на звука от компютъра.Там има разни филтри и „подобрения“,които могат да ти изхабят звука.После пробваш с друг източник на звук,различен от компютъра.След това се мисли,дали не се е скапало нещо в електрическата част на системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Технически данни:

Звукова система X-8001 2 in 1
2 speakers + 1 sub-woofer-  600 W

Брейййй!!!🤣

А сега малко по-сериозно. В събуфера сигурно има някакво цифрово усилвателче с операционни усилватели (опампове). И кой знае какво се е случило с някое чипче, ако това чудо на техниката постоянно е било набримчено на маххх.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

сподели дъното което използваш , има дъна като моето например с предусилватели на звуковата карта (вградена) , може да се е променил импенданса от драйвъра ти за звука , на мен лично ми се беше случило такова нещо и то май дори 2 пъти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

моля професорчета като @nickolaycho и @JKirilov дори да не се опитват да ме слушат какво говоря , защото дори не трябва да са в същата стая - не говоря вашият език , а на авторът на темата ето и една снимка от на driver-a който на мен ми беше направил проблем и по точно настройката .
В категорията amplify Level имаш опции : Pefrormance , Powerful и Extreme , ако от тук ти се е променило това може да бъде потенциален проблем , ако ли не сподели да разрешим проблемът ти .

калдата.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...