Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Чувствам се зле, замаяност и отпаднал, дайте съвети

Препоръчан отговор

Здравейте, на 27 години съм мъж, от едно известно време насам се чувствам некомфортно всякаш живея като на филм, повечето пъти имам замаяност леко главоболие и съм много отпаднал и нямам сили, в трезво състояние се чувствам замаян все едно съм пил алкохол, а аз никога не съм пушил или взимал наркотици, а алкохол пия рядко. Единствено си спортувам и бягам и работя, единственото нещо което ми се случва напоследък е недоспиване и натоварване от работата, въпреки това че си починах няколко дни, и да се наспя пак се чувствам замаян и трудно си спомням дните, все едно ако трябва да си спомня нещо от близките дни или седмици, всякаш имам лек спомен все едно е било преди години. Ходих да си правя тест за всеки случай да не би случайно да е вируса, но съм отрицателен. Ехх, чина ми и последната мисъл да не би случайно да е нещо като инсулт или инфаркт, което ми е малко смехотворно, но все пак не съм посещавал все още доктор. Е да случвало ми се е по някога да се ядосвам или напрягам, но пак не ми се вярва, единственото което ми идва на ум е че пия нес кафе от години и по няколко пъти на ден и все още не съм пробвал да го откажа, ако е от това. Моля ви дайте ми съвети или мнения. Иначе съм си на крака, излизам и си работя въпреки всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Reckitjesok написа:

Ходих да си правя тест за всеки случай да не би случайно да е вируса, но съм отрицателен.

Забрави да споменеш ваксиниран ли си,защоте е важно,за да е пълна картинката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, lupis написа:

Приятелка имаш ли? Ако нямаш е ясно- един (а и повече) як секс оправя всичко.

В момента нямам, от месец насам скъсахме, а тези причина бяха започнали преди това, а аз от начало не обърнах внимание понеже помислих че е нещо моментно.

преди 14 минути, Димитър 59 написа:

Забрави да споменеш ваксиниран ли си,защоте е важно,за да е пълна картинката.

Не съм ваксиниран, както споменах съм си правил тест за да видя дали имам вирус или не.

преди 7 минути, нушо написа:

Хайде сега пак ваксини,щом не е споменал. Най добре да отиде на лекар,не да се лекува по интернет.

Мненията не са излишни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Reckitjesok написа:

Не съм ваксиниран, както споменах съм си правил тест за да видя дали имам вирус или не.

Не скриваш ли ,освен кафето,някакви лекарства които пиеш или хранителни добавки?Обикновено всеки употребява нещо,което си мисли,че няма странични ефекти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Димитър 59 написа:

Не скриваш ли ,освен кафето,някакви лекарства които пиеш или хранителни добавки?Обикновено всеки употребява нещо,което си мисли,че няма странични ефекти.

Не съм по лекарствата и протеините ако това имаш предвид, само по някога пия аспирин или аналгин, това е 3-4 пъти месечно.

А забравих и да спомена, че имам задух, лек недостиг на въздух

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво работиш? Може някой ефект от работното място да е, особено ако покрай теб има например разни изпарения.
Посети лекар, тия симптоми може да не са нищо сериозно, може и да са, не се бъзикай със здравето, че тия неща не чакат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Bubbles написа:

Какво работиш? Може някой ефект от работното място да е, особено ако покрай теб има например разни изпарения.
Посети лекар, тия симптоми може да не са нищо сериозно, може и да са, не се бъзикай със здравето, че тия неща не чакат.

Работя Барман от девет месеца насам. Да попитам нещо, от няколко месеца поради ремонти случайно поставих рутера до леглото си на има няма 30 см, на скоро бях чел че се отразява много силно и негативно ако е близо, възможно ли е да е от това, или от многото пиене на кафета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Reckitjesok написа:

или от многото пиене на кафета

С това да беше почнал.
Ако днеска пиеш десетина кафенца не само свят ще ти се вие.
Ако добавяш и по някоя енергийна напитка скоро сърцето може и да ти изскочи от тялото.
Колкото ти е пулса? Кръвното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение, че такива проблеми не се решават по форумите,а  с консултация с лекар. Едно направление от семейния доктор за интернист би било добро начало. Кръвно налягане, пулс, оксиметър, една слушлка, евентуално кардиограма, биха били добро начало. А ако там всичко е ОК може да ти даде направление за невролог. И не дай си боже от някъде да цъфне нещо, различно от десетте кафета и незнамколкоси енергийни питиета. Лошото е, че не сте ваксиниран и не се знае какви са останалите люде, които чакат ред пред кабинетите. И може да стане другата беля с ОМИКРОН. Но все от някъде трябва да се почне и нещо трябва да се направи. Колкото по-скоро, толкоз по-добре. За да не избията нещата и прераснат в нещо друго.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Bubbles написа:

С това да беше почнал.
Ако днеска пиеш десетина кафенца не само свят ще ти се вие.
Ако добавяш и по някоя енергийна напитка скоро сърцето може и да ти изскочи от тялото.
Колкото ти е пулса? Кръвното?

Последното мерене на кръвно ми казаха че е нормално, кафета пия по 3-4 пъти на ден, ама си ги правя леко по силни, а като не пия ми е замаяна главата, явно не съм свикнал.

преди 10 минути, halek написа:

Схванат ли ти е вратът? Възможно е да имаш шипове на шийните прешлени.

Добре ми е вратът за сега 

преди 15 минути, 5kof написа:

Личното ми мнение, че такива проблеми не се решават по форумите,а  с консултация с лекар. Едно направление от семейния доктор за интернист би било добро начало. Кръвно налягане, пулс, оксиметър, една слушлка, евентуално кардиограма, биха били добро начало. А ако там всичко е ОК може да ти даде направление за невролог. И не дай си боже от някъде да цъфне нещо, различно от десетте кафета и незнамколкоси енергийни питиета. Лошото е, че не сте ваксиниран и не се знае какви са останалите люде, които чакат ред пред кабинетите. И може да стане другата беля с ОМИКРОН. Но все от някъде трябва да се почне и нещо трябва да се направи. Колкото по-скоро, толкоз по-добре. За да не избията нещата и прераснат в нещо друго.  

Ще ви послушам, само да допълня че съм си правил тест и нямам вирус както съм написал по горе

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Reckitjesok написа:

като не пия ми е замаяна главата,

Това води право към кръвното-купи си един малък апарат за китката и като ти се замотае главата, си го измери.Кръвното трябва да се измерва много пъти при различни ситуации, то е една силно променлива величина, с едно измерване нищо не е направено. Подобна симптоматика показва спадане на кръвното-отделно по каква причина. Трябва ти и редовно спортуване, да си вдигнеш тонуса, работа в бар означава обездвижване, пушеци -лоши условия. 

123.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Reckitjesok написа:

Здравейте, на 27 години съм мъж, от едно известно време насам се чувствам некомфортно всякаш живея като на филм, повечето пъти имам замаяност леко главоболие и съм много отпаднал и нямам сили, в трезво състояние се чувствам замаян все едно съм пил алкохол, а аз никога не съм пушил или взимал наркотици, а алкохол пия рядко. Единствено си спортувам и бягам и работя, единственото нещо което ми се случва напоследък е недоспиване и натоварване от работата, въпреки това че си починах няколко дни, и да се наспя пак се чувствам замаян и трудно си спомням дните, все едно ако трябва да си спомня нещо от близките дни или седмици, всякаш имам лек спомен все едно е било преди години. Ходих да си правя тест за всеки случай да не би случайно да е вируса, но съм отрицателен. Ехх, чина ми и последната мисъл да не би случайно да е нещо като инсулт или инфаркт, което ми е малко смехотворно, но все пак не съм посещавал все още доктор. Е да случвало ми се е по някога да се ядосвам или напрягам, но пак не ми се вярва, единственото което ми идва на ум е че пия нес кафе от години и по няколко пъти на ден и все още не съм пробвал да го откажа, ако е от това. Моля ви дайте ми съвети или мнения. Иначе съм си на крака, излизам и си работя въпреки всичко.

Стига с тоя вирус, че вече се плаша какви глупости се ръсят. Отиваш на кардиолог да ти се измери кръвното и да ти направи една пълна кардиограма. После ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NEVADA написа:

един малък апарат за китката

Това е най-неточният начин за измерване на кръвното. И китката не е място за вършене на тази работа. Мери се с апарат с маншон, поставен на предмишницата. Има механични, полуавтоматични и апарати с помпа и пълен автомат. Няма да правя реклама на никой от изброените. Но измерването с механичен апарат изисква обучение, демек някой да покаже как се прави и провери дали правилно се изпълнява. Като чета отново питането и признаците на замаяване може би има проблеми с оросяването, т.е. проблеми с евентуално ошипяване в областта на шията. Това е работа за невролози. Има изследвания ( например Доплер на шия ), които биха показали евентуално такива проблеми. Но всичко това ще решат лекари-специалисти, а не "експерти" по форумите.     

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, 5kof написа:

Това е най-неточният начин за измерване на кръвното. И китката не е място за вършене на тази работа. Мери се с апарат с маншон, поставен на предмишницата. Има механични, полуавтоматични и апарати с помпа и пълен автомат. Няма да правя реклама на никой от изброените. Но измерването с механичен апарат изисква обучение, демек някой да покаже как се прави и провери дали правилно се изпълнява. Като чета отново питането и признаците на замаяване може би има проблеми с оросяването, т.е. проблеми с евентуално ошипяване в областта на шията. Това е работа за невролози. Има изследвания ( например Доплер на шия ), които биха показали евентуално такива проблеми. Но всичко това ще решат лекари-специалисти, а не "експерти" по форумите.     

БРАВО!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри кафето ако е възможно или пийте по едно.

Недоспиване и кафе е много гадна формула. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Спри кафето ако е възможно или пийте по едно.

Недоспиване и кафе е много гадна формула. :)

Кафе пия само по едно на ден и то заради червата. А недоспиването е заради много работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, halek написа:

Схванат ли ти е вратът? Възможно е да имаш шипове на шийните прешлени.

А задуха има ли общо с това

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Кафе пия само по едно на ден и то заради червата. А недоспиването е заради много работа.

Така и нищо не каза на въпроса ми по горе за рутера до леглото ми, нали си по компютрите 😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Reckitjesok написа:

причините за задух са кръв, сърце, бели дробове...тъй де, нещо не е наред с тях
бегай на доктор да ти каже от какво е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Reckitjesok написа:

Така и нищо не каза на въпроса ми по горе за рутера до леглото ми, нали си по компютрите 😁

Моля те не вярвай на глупости. Моят рутер е точно на 2 метра от леглото ми, заедно с 2 компютъра и 2 телефона. На 2 метра над мен има втори рутер на комшията. Проблемът ти е с кръвното или със сърцето и това е само предположение. За твое сведение си нося GSM-a в джоба на ризата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аве и аз не си обърнах внимание на това същото
после започнаха да ми отичат глезени, колена и накрая спешна помощ,
вкараха ме в интензивното на инванзивна кардиология щот получих инфаркт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

аве и аз не си обърнах внимание на това същото
после започнаха да ми отичат глезени, колена и накрая спешна помощ,
вкараха ме в интензивното на инванзивна кардиология щот получих инфаркт

Е ти па си нямаш друга работа! Радвам се поне, че си жив!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...