Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Срам за човешкото общество

Anneliese
 Сподели

Препоръчан отговор

Аз съм отвратена. Напълно. От това, как модерната оруелска пропаганда превърна маса образовани жени във правоверни фанатици.

Става дума за случая с Новак Джокович. Срамно, грозно, долно и обидно е как жени защитават западната диктатура в Австралия и целия тормоз над Новак Джокович, как дори се позволиха антисръбски настроения в най - известния форум в страната. Тези жени за мен са отвратителни, това не са хора! Да подкрепяш западната оруелска диктатуря е просто отвратително. Но нали не е комунистическа, значи е добра диктатура....................

Дано, когато тази пандемия приключи, а нея и оруелизма, да се потърси сметка на хората за думите и действията им. Такива неща не трябва да остават ненаказани!

Цялата тази омраза към Сърбия е грозна! Грозна! Ние имаме вина за това, което стана в Сърбия през 1999 година! Ние допуснахме НАТО на наша територия и улеснихме убийствата на цивилни! Вместо да ви е срам, гледате съседите ни от високо и ги плюете. Жалки сте всички Явно много лесно всички сте забравили снимката с уцеления цивилен сръбски автобус, пълен с цивилни. Много лесно сте забравили, че това са сръбски цивилни - мъже, жени, деца и старци, бебета. Уцелени от НАТО - вска ракета под предлог, че в автобуса имало терористи!

За мен Австралия вече не е нормална държава. Цяла година държат хората като затворници, стана и ясно, че в тази сбъркана държава котките и зайците се изтребват, защото били най - големите вредители.................. Политизирането на тениса е отвратително. Австралийците се доказаха като чудесни лакеи на САЩ.

Срамно е накъде отиват нещата. Срамно е жени да третират мъжете като престъпници. Една огромна маса жени заслужават мъжете да ги изостават и да им вземат децата! Децата трябва да бъдат държани далеч от отровните си майки и техните идеологии. Срамно е и колко много българи мразят сърбите............Молете се да не сте на тяхно място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Anneliese написа:

Аз съм отвратена. Напълно. От това, как модерната оруелска пропаганда превърна маса образовани жени във правоверни фанатици.

Става дума за случая с Новак Джокович. Срамно, грозно, долно и обидно е как жени защитават западната диктатура в Австралия и целия тормоз над Новак Джокович, как дори се позволиха антисръбски настроения в най - известния форум в страната. Тези жени за мен са отвратителни, това не са хора! Да подкрепяш западната оруелска диктатуря е просто отвратително. Но нали не е комунистическа, значи е добра диктатура....................

Дано, когато тази пандемия приключи, а нея и оруелизма, да се потърси сметка на хората за думите и действията им. Такива неща не трябва да остават ненаказани!

Цялата тази омраза към Сърбия е грозна! Грозна! Ние имаме вина за това, което стана в Сърбия през 1999 година! Ние допуснахме НАТО на наша територия и улеснихме убийствата на цивилни! Вместо да ви е срам, гледате съседите ни от високо и ги плюете. Жалки сте всички Явно много лесно всички сте забравили снимката с уцеления цивилен сръбски автобус, пълен с цивилни. Много лесно сте забравили, че това са сръбски цивилни - мъже, жени, деца и старци, бебета. Уцелени от НАТО - вска ракета под предлог, че в автобуса имало терористи!

За мен Австралия вече не е нормална държава. Цяла година държат хората като затворници, стана и ясно, че в тази сбъркана държава котките и зайците се изтребват, защото били най - големите вредители.................. Политизирането на тениса е отвратително. Австралийците се доказаха като чудесни лакеи на САЩ.

Срамно е накъде отиват нещата. Срамно е жени да третират мъжете като престъпници. Една огромна маса жени заслужават мъжете да ги изостават и да им вземат децата! Децата трябва да бъдат държани далеч от отровните си майки и техните идеологии. Срамно е и колко много българи мразят сърбите............Молете се да не сте на тяхно място.

Така става с хората, които пренебрегват Законите ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Срамно е и колко много българи мразят сърбите

И за какво да ги обичаме? За избитите българи в Македония от агентите на Тито ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, NewRedDragon написа:

Какви закони - това е една територия, където  имат шизофренична съдебна система - щатски и федерални. Че и министър и министерство на имиграцията имат. Това е една тотално сбъркана държава. Пускат едни, не пускат други.

Държава, в която зайците и котките са най - големите вредители на света. В която човекът се разглежда като биотерорист. Сбъркана държава отвсякъде.

Народът им е тъп и слуша и вярва за всичко на правителството. Стоят в локдаун цяла година, гонят № ковид като Северна Корея, ама реалността е че имат много заболели. Поотпуснаха ги за коледните - новогодишните празници и хората благодарни. Ни протести, ни нищо. Стадо овце.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Anneliese написа:

Когато сърбите са възрали прадядо ми на за една круша и са го карали да гледа как цялата рота изнасилват един по един прабаба ми и накрая  пръсват главите с изстрел - за това ли да ги "жаля" ?! 🤬  Дядо ми се е спасил единствено, защото прадядо го е заровил в една копа със сено, но е виждал цялата гавра ! Това, че почти цялото ни село е било избито тогава  от сърбите - за това ли да ги жаля ?! Или може би за това, че  Джокович лъже като сиганин  ? Малко им бяха бомбардировките - питай хърватите например дали ще пожалят някой сръбин. 

хайде - само сърби не жали, че семейството ми и половината Балкански полуостров са почернени от тях !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, ined написа:

И за какво да ги обичаме? За избитите българи в Македония от агентите на Тито ли?

За цялата обърквация на Балканите трябва да си благодарен на германците. Те забъркват кашите. Не дават на балканските страни сами да избират на коя страна да са през двете световни войни.

Сега, като отмъщение, че страната им беше разделена, искат сега да страдаме като тях, опитват се тук да си пренесат историята Германия - Австрия.  Ама няма да стане. Нормалните българи знаем, че България и македонските земи тръгват в различни посоки след турското робство. Вината си е наша. А и границите тогава много са се променяли.

Айде, да не правим същите глупости като германците, ние не искаме аншлус. Само македонците да ни признаят историята.

Ако не е била Втората световна, едва ли е щяло да се стигне до идеята за Съюзна Република Югославия. Нека да не забравяме при войни колко съседски предателства има и как всяка страна гледа да се опази. Сърбите малко са прекалили с Македония. Решили са, че, ако имат голяма територия и голяма армия, лесно ще се защитават. Не им е пукало какво искат или не другите.

Пък да не отваряме дума за сръбско - българската война. Война, водена от монарси и движена от монархически амбиции и скандали. Тия неща трябва да останат в миналото. Било е, вече не е. Не виждам повод да мразим сърбите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anneliese написа:

Какви закони - това е една територия, където  имат шизофренична съдебна система - щатски и федерални.

Както в много други държави с федеративен принцип на аминистративно деление. Естествено, че ще има шатски и федерални закони - те си имат своята тежест.

преди 8 минути, Anneliese написа:

е и министър и министерство на имиграцията имат.

Това го има във всяка Държава - разликата е само в името на съответната институция

На Новак просто му беше наложена възможно най-леката мярка (наказание), зарди опита да пребивава на територията на Австралия с невалидни документи за престой

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всеки един унизен и стъпкан в калта сърбин - Берковската духова музика трябва да свири празнино хоро ! За всеки един.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anneliese написа:

За цялата обърквация на Балканите трябва да си благодарен на германците. Те забъркват кашите. Не дават на балканските страни сами да избират на коя страна да са през двете световни войни.

Сега, като отмъщение, че страната им беше разделена, искат сега да страдаме като тях, опитват се тук да си пренесат историята Германия - Австрия.  Ама няма да стане. Нормалните българи знаем, че България и македонските земи тръгват в различни посоки след турското робство. Вината си е наша. А и границите тогава много са се променяли.

Айде, да не правим същите глупости като германците, ние не искаме аншлус. Само македонците да ни признаят историята.

Ако не е била Втората световна, едва ли е щяло да се стигне до идеята за Съюзна Република Югославия. Нека да не забравяме при войни колко съседски предателства има и как всяка страна гледа да се опази. Сърбите малко са прекалили с Македония. Решили са, че, ако имат голяма територия и голяма армия, лесно ще се защитават. Не им е пукало какво искат или не другите.

Пък да не отваряме дума за сръбско - българската война. Война, водена от монарси и движена от монархически амбиции и скандали. Тия неща трябва да останат в миналото. Било е, вече не е. Не виждам повод да мразим сърбите.

Пълни глупости!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Trichocephalus написа:

Когато сърбите са възрали прадядо ми на за една круша и са го карали да гледа как цялата рота изнасилват един по един прабаба ми и накрая  пръсват главите с изстрел - за това ли да ги "жаля" ?! 🤬  Дядо ми се е спасил единствено, защото прадядо го е заровил в една копа със сено, но е виждал цялата гавра ! Това, че почти цялото ни село е било избито тогава  от сърбите - за това ли да ги жаля ?! Или може би за това, че  Джокович лъже като сиганин  ? Малко им бяха бомбардировките - питай хърватите например дали ще пожалят някой сръбин. 

хайде - само сърби не жали, че семейството ми и половината Балкански полуостров са почернени от тях !

Казах вече - тия войни и омрази са ги сяли монарсите и вината е тяхна. Сега страните ни не са монархически. Да, било е ужасно. Но вината за всичко е била на монарсите, дето обичат да си играят на генерали. Нас на това ни учиха в училище - че войните до Първата световна са били все по вина на монарси и техните алчни претенции за чужди земи, с изключения на няколко войни, които са били отбранителни - битките на българската армия с турците през периода на османските нашествия, битката за Виена и други.

Ние не трябва да стъпваме в минното поле на миналото и монарсите. Тяхното място е на забравата и бунището. Монарсите не обичат мира.

Предлагам ти да изгледаш един филм, да видиш на какво са били подложени сърбите от хърватите, да видим ще симпатизираш ли още на последните. Аз - не. За мен хърватите не са нормални. Изказванията им срещу Сърбия много напомнят нацистките.

dara-of-jasenovac-2021.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, NewRedDragon написа:

Пълни глупости!

Да бе, глупости. Такива са глупости, че, за да влезем в Първата световна война, кайзерът е обещал на Фердинанд какви ли не дивотии. Все едно е Бог и има право да решава териториите и съдбите на другите държави и народи.

А през Втората световна Нацистка Германия бомбардира неутрален Белград, защото отказва да влезе на страната на нацистите във войната.

А Борис ІІІ ни включва на германска страна заради германското си самосъзнание и защото е антисемит. Интересно как не се обсъжда позорния "Закон за защита на нацията" и престъпната младежка организация "Бранник".

Голяма амнезия ви хваща за историческата истина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anneliese написа:

Казах вече - тия войни и омрази са ги сяли монарсите и вината е тяхна. Сега страните ни не са монархически. Да, било е ужасно. Но вината за всичко е била на монарсите, дето обичат да си играят на генерали. Нас на това ни учиха в училище - че войните до Първата световна са били все по вина на монарси и техните алчни претенции за чужди земи, с изключения на няколко войни, които са били отбранителни - битките на българската армия с турците през периода на османските нашествия, битката за Виена и други.

Ние не трябва да стъпваме в минното поле на миналото и монарсите. Тяхното място е на забравата и бунището. Монарсите не обичат мира.

Предлагам ти да изгледаш един филм, да видиш на какво са били подложени сърбите от хърватите, да видим ще симпатизираш ли още на последните. Аз - не. За мен хърватите не са нормални. Изказванията им срещу Сърбия много напомнят нацистките.

Анке, в Европа, към настоящия момент има 13 Дтржави, които са монархии

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Coco1 написа:

Анке чудя се на вас комунягите що не емигрирате в Сърбия, Расия, Северна Корея и т.н. а се мъчите в държава от белия свят 

Защото не сме съгласни да си предадем родината на западните боклуци. Затова. защото сме по - патриоти от вас. Вие за една паница леща, образно казано, сте готови да изпълните всичко, което поискат НАТО и ЕС.

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Анке, в Европа, към настоящия момент има 13 Дтржави, които са монархии

Само дето краят на монархиите просто се вижда. Ама никой не ще да го признае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Anneliese написа:

Защото не сме съгласни да си предадем родината на западните боклуци. Затова. защото сме по - патриоти от вас. Вие за една паница леща, образно казано, сте готови да изпълните всичко, което поискат НАТО и ЕС.

И що тогава постоянно ревеш, че нещо не ти е в ред, а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, NewRedDragon написа:

И що тогава постоянно ревеш, че нещо не ти е в ред, а?

Защото западните боклуци тук са прекалено много и съсипвате хубавата ни страна заради откачени западни идеологии. Затова. Защото облъчвате народа с глупости и лъжи. Като тези за горките нещастни дисиденти в "Белене". Много мразя да се лъже!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Anneliese написа:

ия войни и омрази са ги сяли монарсите и вината е тяхна.

Монарси ?!

За какви монарси говориш - тия ни мразят в червата си още от турско !

За тях ние сме низши същества, трябва роби да им бъдем - ти май не четеш какво ти пиша и продължаваш да ги оправдаваш ! Толкова зло са ни сторили не монарсите им, а обикновените сърби, толкова злост и омраза към нас има у тях, че не трябва даже да си помислиш да жалееш за някого.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anneliese написа:

Защото западните боклуци тук са прекалено много и съсипвате хубавата ни страна заради откачени западни идеологии. Затова. Защото облъчвате народа с глупости и лъжи. Като тези за горките нещастни дисиденти в "Белене". Много мразя да се лъже!

Ти колко пари си изкарала през живота си? Какво си работила> В кои държави?

преди 8 минути, Anneliese написа:

Само дето краят на монархиите просто се вижда. Ама никой не ще да го признае.

Викаш Обединеното кралство на Великобритания и Северна Ирландия, Кралство Испания, Кралство Белгия, Кралство Нидерландия, Кралство Швеция, Кралство Дания, Кралство Норвегия, Княжество Лихтенщайн, Княжество Андора, Княжество Монако, Ватикана и Графство Люксембург им идва края :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Anneliese написа:

Не бъди толкова сигурна,че истината има само една страна.

Аз лично съм видяла с очите си ,какви са последиците от действията на сърбите в Сараево. Описала съм го в един от блоговете си....

тук :

https://travellingphantom.blogspot.com/2019/12/blog-post.html

Много ви е лесно да раздавате оценки като висите само пред компа.

Други обаче никога няма  да забравят преживяното, а някои последиците от това, което са оставили сърбите след себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NewRedDragon написа:

К'ви закони?
Първо му казват - Ела, после му викат не може.
Това си е жива гавра и жалко че останалите участници в турнира се държат като абсолютни п--ки вместо да бойкотират првеждането му.
Ако не бяха го разкарали чак до там, щях да се съглася че правилата са за всички, но когато накараш някой да бие път чак до другия край на света и после може кажеш ДГД значи си пълно нищозество.
По някаква причина Австралия винаги ми е била симпатична като страна, но с това изпълнение много ми паднаха в очите.

преди 22 минути, NewRedDragon написа:

Викаш Обединеното кралство на Великобритания и Северна Ирландия, Кралство Испания, Кралство Белгия, Кралство Нидерландия, Кралство Швеция, Кралство Дания, Кралство Норвегия, Княжество Лихтенщайн, Княжество Андора, Княжество Монако, Ватикана и Графство Люксембург им идва края :lol6:

Япония е цяла империя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те и мен пед...сите щяхя да ме застрелят! Карам карго от Турция за Белград, точно когато беше войната, човека за който беше каргото, имаше магазини в Белград, той сигурно още има ако е жив. Аз влезнах във Сърбия сутринта, звъннах му и той дойде до границата, тогава караше Гранд Чероки на една година, та той-пред мен, аз след него. Каза ми че е уговорил всичко, ще ме разтоварят във нива близо до града, където било безопасно. Отидохме до въпросната нива, там имаше две коли и един микробус, и всичко трябваше да стане за 15 минути според уговорката. Започнаха да ме разтоварват и във далечината се чуваха изтрели, дойде и още един микробус. След него още една кола, в която имаше още работници които да разтоварват, обаче шьофора на колата слезна и право дойде пред мен. Започна да ме псува, извади пистолет и го насочи към главата ми. Тогава много ни мразеха, защото дадохме коридор на НАТО да ги стрелят. И пред главата ми го зареди, и вече ще стреля, аз във този момент друго не помня много, но се развикаха и започнаха да се карат. Тогава видях, че човека на който карам каргото беше слезнал от джипа и крещеше и идваше към нас. Взе му пистолета, събраха се всички идин до друг, мен ме издърпаха. На косъм беше работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Trichocephalus написа:

Монарси ?!

За какви монарси говориш - тия ни мразят в червата си още от турско !

За тях ние сме низши същества, трябва роби да им бъдем - ти май не четеш какво ти пиша и продължаваш да ги оправдаваш ! Толкова зло са ни сторили не монарсите им, а обикновените сърби, толкова злост и омраза към нас има у тях, че не трябва даже да си помислиш да жалееш за някого.

Извинявай, но не съм чела такива глупости в учебниците по история.

Царете от Третата българска държава като са си навили на пръста да върнат територията на България отпреди турското робство, е трябвало да са наясно, че стъпват в мина. Обикновените хора - също.

Не можеш да възстановиш една държава в същата територия след 5 века, без да не засегнеш други народи. Кой знае какво е било казвано на българските войници да ги вършат в тези земи.

И как не обръщате внимание на факта, че Германия първо ни разпокъсва на Берлинския конгрес, а после, при Първата световна обещават възстановяване на Сан Стефанска България? Не е ли шизофренично и лицемерно?

В един форум четох, че някой разказал, как неговия дядо бил на война (не помня коя) и се върнал оттам с ............... трикрако столче. Трикрако столче! Все едно в България си нямаме такива. Чудесен военен трофей, няма що.

Предпочитам да вярвам на документи, не на думи на монарси и техни излъскани биографии.

Които още реват за Сан Стефанска България, за мен са пълни тъпанари и идиоти, също като Хитлер.  Аз съм доволна от сегашните ни граници, от споразуменията след ВСВ. Приказките за България на три морета само ни закопават. После искате да не ни мразят. Замисляте ли се какво точно значи този израз?:angry:

преди 4 минути, ДзВяРа! написа:

Те и мен пед...сите щяхя да ме застрелят! Карам карго от Турция за Белград, точно когато беше войната, човека за който беше каргото, имаше магазини в Белград, той сигурно още има ако е жив. Аз влезнах във Сърбия сутринта, звъннах му и той дойде до границата, тогава караше Гранд Чероки на една година, та той-пред мен, аз след него. Каза ми че е уговорил всичко, ще ме разтоварят във нива близо до града, където било безопасно. Отидохме до въпросната нива, там имаше две коли и един микробус, и всичко трябваше да стане за 15 минути според уговорката. Започнаха да ме разтоварват и във далечината се чуваха изтрели, дойде и още един микробус. След него още една кола, в която имаше още работници които да разтоварват, обаче шьофора на колата слезна и право дойде пред мен. Започна да ме псува, извади пистолет и го насочи към главата ми. Тогава много ни мразеха, защото дадохме коридор на НАТО да ги стрелят. И пред главата ми го зареди, и вече ще стреля, аз във този момент друго не помня много, но се развикаха и започнаха да се карат. Тогава видях, че човека на който карам каргото беше слезнал от джипа и крещеше и идваше към нас. Взе му пистолета, събраха се всички идин до друг, мен ме издърпаха. На косъм беше работата.

А с какъв акъл си тръгнал за Сърбя в такъв момент?

Нашия град е близо до границата. До края на войната брахме голям страх. Ваканцията отидох при другата ми баба в Малорад, Врачанско, да съм малко по - далеч. Камък ми падна, като прочетох във вестника, че войната е свършила.

Има си хас сърбите да не са ти бил бесни. Ние сме съседи а ги предадохме заради малоумното НАТО. Браво, гордейте се, мен ме е срам. Мои сръбски връстници останаха завинаги на 15. Голямо геройство че дадохме коридор на НАТО няма що.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...