Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с домашен интернет към А1

Препоръчан отговор

преди 4 минути, ncl написа:

Да. C6 V2.

Съжалявам. Но пък, ето, сега може да е моментът за ъпгрейд към нещо по-добро. :D Или по-корав ТъП-ЛИНК, или МикроТик, или някой друг от списъка в предния ми пост. Имаш избор! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се хвалил още в темата, но сега май му е времето. :D Имам два рутера като твоя - единият е V3, другият е V4. И двата съм ги флашнал безпроблемно с DD-WRT, работят като чук. Има детайлни инструкции как става самото флашване, само гледай да не изтеглиш фърмуерът за грешната ревизия! Ако предположим, че твоят е V4, ето линк към страницата с фърмуерите за него: https://dd-wrt.com/support/router-database/?model=WR940N_4

Интересува те първият фърмуер - DD-WRT Factory Image (EU), файлът се казва factory-to-ddwrt-eu.bin. Като изтеглиш файла, логваш се в рутера и през менюто за системна поддръжка, където инсталираш обикновените ъпдейти, му задаваш пътя към този файл и започваш инсталацията. Той си знае какво да прави, като в края на процеса ще се рестартира. За известно време може да изглежда поумрял. Минута, две, три ... изчакваш го, ще зареди.

Понеже рутерите ни са с по 3 антени, 940-ките ти дават няколко опции за преразпределяне на антените. Аз ги оставях така - антени 2+3 да приемат, а антена 1 да предава. По този начин съм сигурен, че рутерът ще долавя слабия сигнал от телефона ми през 2 стаи, а неговото усилване е достатъчно (като го надуеш на 20dB усилване), за да ми отговори на заявката, дори с 1 антена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OpenWRT е абсолютна смешка и е ужасно аматьорско изпълнение, в сравнение с DD-WRT. Конфигурацията му е пълен кошмар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Rammkopf написа:

Не съм се хвалил още в темата, но сега май му е времето. :D Имам два рутера като твоя - единият е V3, другият е V4. И двата съм ги флашнал безпроблемно с DD-WRT, работят като чук. Има детайлни инструкции как става самото флашване, само гледай да не изтеглиш фърмуерът за грешната ревизия! Ако предположим, че твоят е V4, ето линк към страницата с фърмуерите за него: https://dd-wrt.com/support/router-database/?model=WR940N_4

Интересува те първият фърмуер - DD-WRT Factory Image (EU), файлът се казва factory-to-ddwrt-eu.bin. Като изтеглиш файла, логваш се в рутера и през менюто за системна поддръжка, където инсталираш обикновените ъпдейти, му задаваш пътя към този файл и започваш инсталацията. Той си знае какво да прави, като в края на процеса ще се рестартира. За известно време може да изглежда поумрял. Минута, две, три ... изчакваш го, ще зареди.

Понеже рутерите ни са с по 3 антени, 940-ките ти дават няколко опции за преразпределяне на антените. Аз ги оставях така - антени 2+3 да приемат, а антена 1 да предава. По този начин съм сигурен, че рутерът ще долавя слабия сигнал от телефона ми през 2 стаи, а неговото усилване е достатъчно (като го надуеш на 20dB усилване), за да ми отговори на заявката, дори с 1 антена.

Може да пробвам. Моят е също v4. Проблема е че за новият който поръчах май няма такъв фърмуер от DD-WRT. Става въпрос за TP-Link Archer C80, AC1900.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Ridingsplosh написа:

Може да пробвам. Моят е също v4. Проблема е че за новият който поръчах май няма такъв фърмуер от DD-WRT. Става въпрос за TP-Link Archer C80, AC1900.

Да, да, прекалено нов е и явно още никой не им е пратил тестова бройка на германците, за да го разкостят и да му напишат фърмуера. Проектът DD-WRT работи на донорски принцип - ако имаш повече пари, купуваш им един кашон рутери, различни марки и модели, опаковаш ги в колет и ги изпращаш на момчетата, да се забавляват, те си знаят как. Така ще има firmware-и за всичко. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Rammkopf написа:

OpenWRT е абсолютна смешка и е ужасно аматьорско изпълнение, в сравнение с DD-WRT. Конфигурацията му е пълен кошмар.

Ааааааа, уби ме ! Бих казал обратната, че DD е за лаици с основна функционалност, a OPEN може да го направиш каквото щеш - флаш да има само!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Rammkopf написа:

Успях да го направя преди малко без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Ааааааа, уби ме ! Бих казал обратната, че DD е за лаици с основна функционалност, a OPEN може да го направиш каквото щеш - флаш да има само!

Точно така е. Това на практика си е базова линукс дистрибуция модифицирана за различните рутери. Това, което не може да се настрой чрез web интерфейса става лесно през ssh. На официалния сайт има много помощници за различните видове настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Дай ми use case и ще се съглася веднага. Аз по-тъпо нещо от това не бях виждал. Глътнаха проекта LeDe и станаха още по-тегави. DD е много далеч от основна функционалност, повервай ми. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Rammkopf написа:

Дай ми use case и ще се съглася веднага. Аз по-тъпо нещо от това не бях виждал. Глътнаха проекта LeDe и станаха още по-тегави. DD е много далеч от основна функционалност, повервай ми. :D

Нищо не са глътнали. Lede се появи успоредно с OpenWRT, че нещо проекта щеше да се гътне , но след 2-3г. решиха и си остана пак проекта с името OpenWRT - info ! А с DD-WRT си нямаш и на идея колко съм си играл особено с платените преди години спешъл едишъни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако случайно този фърмуер от dd-wrt ми оправи проблема с интернета, направо ще си остана със същият рутер.

Използвах препоръчителните настройки от тяхното wiki.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони, щом ти върши работа, няма проблем. Аз имам кофти опит с OpenWRT, за последно беше преди година и половина. DD-WRT е моят избор и е с достатъчно богат набор от функции, супер подреден и responsive интерфейс, а ресурсите, които ползва от платформата на 940N, ако се вярва на live info-то му, са просто въздишка. Дори носи OpenVPN това нещо - от какво да се оплача? Изобщо не е базово, доста добре си е пипнато. А тъпото OpenWRT едвам откъсва, супер неинтуитивно е "подреден" и наистина разчита на конфиг през SSH, като че ли. А когато се налага да го правиш с телефон или таблет, не е най-приятното изживяване. Опитай някое от актуалните DD-та и ще видиш. Ако пак не си убеден, значи просто не ти пасва на стила на работа. :D Както съм аз с OpenWRT. Наистина изглежда ужасно! 😁

@Ridingsplosh Само времето ще покаже сега! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa няма да ходим на изложба сега :) Като алтернативен фърм DDWRT е страхотен, никой не оспорва, особенно за броудком базирани рутери е за предпочитане и да наистина е интуитивен. Но все пак е предифиниран в настройките , докато при OpenWRT няма ограничения и има други скинове, ако не ни допада Bootstrap :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

:offtopic_s:
Дайте DDRT за Archer C50 V4 и V6

Имам същия но нищо не намерих на сайта им, иначе OpenWrt има. Тествал съм го и работи успешно. Обратната процедура по връщането на оригиналния фърмуер е малко сложна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Нищо не са глътнали. Lede се появи успоредно с OpenWRT, че нещо проекта щеше да се гътне , но след 2-3г. решиха и си остана пак проекта с името OpenWRT - info !

@JohnTRIVOLTA Ето, тук: -> https://forum.archive.openwrt.org/viewtopic.php?id=72940

:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ntm7iv написа:

Обратната процедура по връщането на оригиналния фърмуер е малко сложна.

А какво наложи връщането?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Rammkopf написа:

И какво се разбира, че се обединяват и пак продължават като OpenWRT. Както писах по-горе Леде се появи успоредно за около 2-3 години, дори трябваше с него име да остане, като се слеят двата проекта. Но в крайна сметка комюнитото реши и останаха с оригиналното име. Info

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така, както си го написал в предния пост, не звучи като да казваш, че OpenWRT и LeDe са се обединявали (както аз се изразих - едното погълна другото).

Ако това си имал предвид, извинявай. Да не издребняваме повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още нямам никакъв проблем с интернета. Разцъквам игри без да ми спира интернета. Същото е с youtube. Гледам на 1080p от другата стая без да ми спира. Не знам дали да си купувам нов рутер, тъй като в момента това ме устройва.

Благодарениe на DD-WRT. Използвах препоръчителни настройки от тяхната wiki страница.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...