Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Приемането на еврото ще реши ли всички проблеми на България?

bootlicker (Мазния)

Препоръчан отговор

преди 1 час, Димитър 59 написа:

Примерите,със страни,където въведоха еврото,показват,че никъде,никоя не е останала доволна от подмяната на парите им.Навсякъде се получи инфлация,която засегна крайния потребител.В смисъл, закръглянето на цените на стоките в евро,беше направено така,че всяка стока се получи с поне 20-30% увеличение,спрямо тази в предхождащата валута.

На тези глупости могат да ти вярват евентуално в Пазарджик, ама аз тука съм си го преживял безпроблемно минаването към еврото. 
Значи в Люксембург, Белгия, Франция и Германия просто не е имало подобни небивалици описани от теб. Пазарувам и в 4-те страни на място, та знам че цените не са скачали.
А те цените си ги изписваха доста време и във старата национална валута и в 4-те държави.

Но, когато едни неудачници са ги изгонили от някъде, те после цял живот плюят по съответната държава. Испания ли ти е виновна че нямаш пари в България ?

Приемането на еврото съчетано с отварянето на границите между България - Гърция - Румъния, т.е. да няма повече митници, както е тука, ще ви улесни много живота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 84
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 4 часа, Banesc написа:

и много инвеститори от запада ще видят

Са се убедили, че има измамници ...  многоооооооооОооооооООООООО ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, jhoro написа:

Я пак!!! Великобритания никога не е била в Евро-зоната!

Май бяха приели еврото в началото,но се надигнаха и им върнаха лирата.Или направо го отказаха,не помня...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Примерите,със страни,където въведоха еврото,показват,че никъде,никоя не е останала доволна от подмяната на парите им.Навсякъде се получи инфлация,която засегна крайния потребител.В смисъл,закръглението на цените на стоките в евро,беше направено така,че всяка стока се получи с поне 20-30% увеличение,спрямо тази в предхождащата валута.Затова англичаните се противопоставиха и дори излезнаха от ЕС.като си върнаха силната лира.Бях в Испания,когато въведоха еврото там.Тогава,всички се възмущаваха от скока на цените им в евро,протестираха,но влака си върви и кучето си лае...Постепенно приеха поредното обезценяване на спестяванията си и продължиха нататък.То ще е подобно на нашата Виденова зима,когато валутата поскъпна с невиждан скок,спрямо лева.Да се надяваме,че с този пореден удар върху цените, инфлацията да не е повече от 20% иначе и без това сринатата ни икономика,ще рухне напълно...Единствено „хубавото“ в случая,ще бъде,че след смяната,ще цъфне нагледно истината,защото ще се вижда колко сме бедни,но направо в евро.Защото някои страни знаят,че сме най-бедните в Европа,но не им е ясно точно колко,защото нито знаят стойноста на българският лев,нито цените на стоките и живота в България. 

Лъжец.

Примерите които всеки сам може да види , показват че всички държави които са приели  еврото и са от нашия калибър / постсъветските/  са в пъти по добре.

Да плашиш с виденова зима и да сравняваш с Испания и др подобни пък е тотален нонсенс и непознаване причините за едното и другото.Тотално непознаване

:hush:

Но пък от теб освен глупости друго не съм чувал ... подозирам че нарочно се правиш на "улав " както в темата за ковида. :getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, miro20 написа:

... подозирам че нарочно се правиш на "улав " както в темата за ковида. :getout:

Дадох пример с Испания.Но знам,че в почти всички други страни се е случило същото.При самата смяна,закръглиха цените на стоките нагоре,до кръгло число.Ще се радвам,ако ни обменят парите,в евро и да запазят цените,както са си били,според курса на лева.Подозирам обаче,че самата обмяна,няма да е 1 евро,срещу 1,95 лева,както го държат вече 25 години,а ще искат повече...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Но знам,че

Не, не знаеш. И аз посочих примери.

Хайде да направим обратното - изброй кои от страните от нашия калибър и икономики  постсоциалистическите,  която е приела еврото е по зле ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От въвеждането на еврото, навремето, ползите са били само за Германия и Холандия. Всички други държави, гражданите им, са били ощетени....За шушляци като нас....страх ме е да си помисля какви ще бъдат последиците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, miro20 написа:

Не, не знаеш. И аз посочих примери.

Хайде да направим обратното - изброй кои от страните от нашия калибър и икономики  постсоциалистическите,  която е приела еврото е по зле ?

Те и преди да приемат еврото,бяха по добре от нас!Това,не означава,че след еврото,са станали по-добре.Казах,че навсякъде използват смяната,за да закръглят цените си нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _nib_ написа:

От въвеждането на еврото, навремето, ползите са били само за Германия и Холандия. Всички други държави, гражданите им, са били ощетени....

Ето точно заради такова мислене ще си останете най-бедните и след 100 години.
Абе майни, а вие знаете ли че ми пращат безплатно стоките от германския амазон при поръчка на стойност над 29 € , а от холандския от 25 € идват безплатно ?
И ги връщам безплатно без нито една стотинка да съм похарчил. Пращат ми до и-мейла да си разпечатам на един лист една хартия, лепя я на кутията и пощата приемат колета така. Стига до тука до склад на амазон в Белгия и от там на техните камиони, обратно от където е дошла стоката се връща.
За да го има такова интегриране на на услугите на амазоните от различните държави, как е щяло да се случва ако трябваше да плащам разходи за обмен на валута и после амазона на свой ред да плаща разходи да си купи белгийски франкове, да ми ги прати по банков път?

Абе плямпате си празни приказки колкото да не заспите.
Ще ви го наложат еврото бе, няма да ви питат дали искате или не искате.
То е част от неоколониалната политика на свръх богатите капиталисти.
И не, Путин няма да може да ви отърве от еврото, оня Коцето от "Израждане" е безгласна буква, просто замества Болен Съдъров.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, ncl написа:

Този израз се използва когато нещо може да стане, а може и да не стане. В случая е използван неправилно, защото е 100% сигурно, че много голяма част от хората ще обеднеят още повече с приемането на еврото. Надявам се да не е с повече от 10%.

Айде да не говорим глупости, става ли?
Как точно ще обеднеят хората, може ли да поясниш?

преди 12 часа, JKirilov написа:

Ами тогава мисли! ;)

Някои ще поживеем, други няма да поживеете! :)

Фидане ти ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Офтопик:
На тебе пращат ли ти германците безплатно до Франция от техния амазон ?
Цените на френския амазон са често завишени за една и съща стока, в сравнение с германския и холандския. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Белгиеца написа:

Офтопик:
На тебе пращат ли ти германците безплатно до Франция от техния амазон ?
Цените на френския амазон са често завишени за една и съща стока, в сравнение с германския и холандския. 

Швабския ми е като джангатайски, затова не влизам там, но предполагам че биха пратили.

преди 3 часа, jhoro написа:

А трябва!

Да бе, да вземе да ме заболи главата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Bubbles написа:

Айде да не говорим глупости, става ли?

Няма смисъл. Ще поживеем, ще видиш. Тогава ще се разбере кой е говорил глупости...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз съм си проЗ човек....

но Сарийски е капацитет момчето-

преди 47 минути, Белгиеца написа:

Ето точно заради такова мислене ще си останете най-бедните и след 100 години.
Абе майни, а вие знаете ли че ми пращат безплатно стоките от германския амазон при поръчка на стойност над 29 € , а от холандския от 25 € идват безплатно ?
И ги връщам безплатно без нито една стотинка да съм похарчил. Пращат ми до и-мейла да си разпечатам на един лист една хартия, лепя я на кутията и пощата приемат колета така. Стига до тука до склад на амазон в Белгия и от там на техните камиони, обратно от където е дошла стоката се връща.
За да го има такова интегриране на на услугите на амазоните от различните държави, как е щяло да се случва ако трябваше да плащам разходи за обмен на валута и после амазона на свой ред да плаща разходи да си купи белгийски франкове, да ми ги прати по банков път?

Абе плямпате си празни приказки колкото да не заспите.
Ще ви го наложат еврото бе, няма да ви питат дали искате или не искате.
То е част от неоколониалната политика на свръх богатите капиталисти.
И не, Путин няма да може да ви отърве от еврото, оня Коцето от "Израждане" е безгласна буква, просто замества Болен Съдъров.

за един кЕрлив амазон...

да одим скъсаняци шепата българи де останайме....

мерЦи

Янис Варуфакис-също е специалист...

на тях вервам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ncl написа:

Няма смисъл. Ще поживеем, ще видиш. Тогава ще се разбере кой е говорил глупости...

Под глупости имах предвид кога се изплзва израза "Ще поживеем, ще видим.".
За другото, ами наистина е безмислено да се спори към момента, просто след малко повече от година ще се види кое как. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Bubbles написа:

Фидане ти ли си?

Аз съм Филизе! А, да не си Мемед?

преди 1 час, Bubbles написа:

след малко повече от година ще се види кое как

По-дълго ще е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Bubbles написа:

Швабския ми е като джангатайски, затова не влизам там, но предполагам че биха пратили.

Избираш знаменцето да ти е на английски сайта и се логваш със същия и-мейл и парола като за френските кожудери.  Това е и за двете .de  .nl
После ще се чудиш защо ти е добре да плащаш по-евтино.

преди 3 часа, ncl написа:

Тогава ще се разбере кой е говорил глупости...

Като те знам за какви смешни пари си пазач у твоето село и ... абе нещо хич не си ми пример в живота на мене.
Като си бях пуснал темата за новия ми компютър, точно ти дойде там да се правиш на големият отворко, ама после търсиш компютри за по 70 лв.
Добрата новина е, че нищо не зависи от хора като тебе и всичките другите дето плюят по еврото.
Що не вземете да се преместите в Северна Корея, на социалистическия рай там да си живеете далече от капитализма ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, JKirilov написа:

По-дълго ще е!

Не си си почистил кристалната топка Фиданеее, от 01.01.2024 лето, сменяш българската хартия с европейска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, JKirilov написа:

Ама ти ще ме умориш! Ще го нареди ленчето от сливенския затвор ли?:angry:

Леля ти Пенка от Долно Камарци че го нареди.

https://fakti.bg/bulgaria/559272-evroto-zamena-leva-na-1-anuari-2024-g

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...