Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бавния интернет от СИМ картата безплатен ли е?

Препоръчан отговор

Като сте на план и ви свършат мегабайтите, все още имате интернет, който е много бавен, но е неограничен. За томи интернет плаща ли се нещо? Една от СИМ картите ми хваща такъв доста бавен интернет, който ми е достатъчен определена работа, изискваща малко данни. Ако изобщо престана да зареждам минути и мегабайти в тази СИМ карта и я оставя само с този бавен интернет, и го използвам колкото си поискам, ще ми се искат ли някакви пари някой ден, или този интернет е напълно безплатен и не се плаща нищо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво точно пише в договора. Тези карти, които не са на абонамент, обикновено ги спират, ако не се зареждат известно време - до едно време беше на 6 месеца, после май стана 3 за всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, killchain написа:

Зависи какво точно пише в договора. Тези карти, които не са на абонамент, обикновено ги спират, ако не се зареждат известно време - до едно време беше на 6 месеца, после май стана 3 за всички.

На картата няма никакъв договор. СИМ картата е на ваучер.

Да, наясно съм, че номера ще бъде закрит, като не се зарежда известно време. Въпроса ми е, ако постоянно използвам интернета, дори когато мегабайтите на бърза скорост свършат, ще трябва ли да се плаща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, bootlicker написа:

Да, наясно съм, че номера ще бъде закрит, като не се зарежда известно време. Въпроса ми е, ако постоянно използвам интернета, дори когато мегабайтите на бърза скорост свършат, ще трябва ли да се плаща?

Ами те MB мисля че, при зареждане ти пускат там за 1 месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, bootlicker написа:

Дори и при предплатените, има договор. Там си пише, кое - как. Чисто хипотетично, докато картата е активна и има data transfer активен, не би трябвало да изискват доп. плащане, но не е сигурно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NewRedDragon написа:

Дори и при предплатените, има договор. Там си пише, кое - как. Чисто хипотетично, докато картата е активна и има data transfer активен, не би трябвало да изискват доп. плащане, но не е сигурно.

В картата няма заредени никакви мегабайти. Интернет връзката е толкова бавна, че отнеме 1-2-3 минути за уеб-страница да се зареди, а понякога по-тежките страници изобщо не се зареждат.

В картата няма мегабайти, но някак си картата все още има връзка с интернет - не знам как става това. Въпроса ми е, ще ме таксуват ли, ако продължа да използвам този бавен интернет? Този интернет безплатен ли е, или дори и той се плаща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, bootlicker написа:

В картата няма заредени никакви мегабайти. Интернет връзката е толкова бавна, че отнеме 1-2-3 минути за уеб-страница да се зареди, а понякога по-тежките страници изобщо не се зареждат.

В картата няма мегабайти, но някак си картата все още има връзка с интернет - не знам как става това. Въпроса ми е, ще ме таксуват ли, ако продължа да използвам този бавен интернет? Този интернет безплатен ли е, или дори и той се плаща?

Ами, обади се на съответния съпорт и питай. Не казваш нито кой е оператора, нито какъв е предплатения план....  Ако те таксуват, ще разбереш, след като се закрие номера и получиш писмото от колекторската фирма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Нали картата е предплатена? Няма как да ти вземат пари за нещо, за което не си платил.

Освен, ако в договора не пише друго.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я си виж договора и не пиши глупости. Картата няма как да хваща някакъв интернет, отнякъде си. Към кой оператор си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си пуснете план с 20 000 мб да речем  за 30 лв с ддс . Ако не ви стигат има план за неограничени мегабайте на макс скорост но там ще е доста скъпо .

Аз вече съм на 14 000 мб и го ползвам само за музика и радио , фейс , чат пат за новини и клипове , когато съм извън офиса или вкъщи .

и ми стигат даже си гледам преди 15 то число на колко мб свършвам месеца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NewRedDragon написа:

Именно - договор винаги има, ако ще устен или по общите правила!
Тези неща - „предплатен“ и „абонаментен“ са просто планове!

преди 49 минути, Емил Костов написа:

Я си виж договора и не пиши глупости. Картата няма как да хваща някакъв интернет, отнякъде си. Към кой оператор си.

Емо ...
Сега кажи, че си хигиенистка - в Медицински университет (Плевен))

преди 1 час, bootlicker написа:

Не си ли срещал някъде, че се зареждат мегабайти (данни) на максимално достижима скорост?
После е фрее, ама мнооооого бавничко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не те разбрах!

Разсеян си нещо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Картата е на поне 5 години... нито помня къде е договора, нито нищо. Сигурно отдавна съм го изхвърлил в боклука, тъй като съм го сметнал за някакъв ненужен лист...

Така, сега проверих каква е скоростта на безплатния интернет, който имам. Скоростта е между 8 и 11 килобайта в секунда, като много рядко за малко стига и до 20 килобайта в секунда, но през повечето време държи между 8 и 9 килобайта.

Ясно е, че договор за такава интернет връзка не съществува. Това означава, че (както вече казах) СИМ картата не е на план. Това, което се опитвам да разбера е, откъде идва интернета, щом СИМ-а показва че няма план и заредените мегабайти са 0, и дали ще бъда таксуван за килобайтите, които идват без да съм поръчал план, а напълно безплатно.

преди 13 минути, jhoro написа:

Не си ли срещал някъде, че се зареждат мегабайти (данни) на максимално достижима скорост?
После е фрее, ама мнооооого бавничко!

СИМ картата я зареждах преди доста време, да... по онова време имаше мегабайти на максимална скорост, но сега мегабайтите на максимална скорост са 0, но въпреки това има безплатен интернет с няколко килобайта в секунда.

Сега, тези килобайти са напълно безплатни, и колкото и да ги използвам, никога никой за никакви пари няма да ме потърси, така ли да го разбирам, приятелю?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, bootlicker написа:

Tова, което се опитвам да разбера е, откъде идва интернета, щом СИМ-а показва че няма план и заредените мегабайти са 0, и дали ще бъда таксуван за килобайтите, които идват без да съм поръчал план, а напълно безплатно.

няма проблеми споко - то заради това ти е толкова бавен нета, щото е безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bootlicker написа:

Сега, тези килобайти са напълно безплатни, и колкото и да ги използвам, никога никой за никакви пари няма да ме потърси, така ли да го разбирам, приятелю?

Едва ли.Няма ка да са безплатни - по един или друг начин ще го платиш този трафик

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и отговор от Бибаком - Често задавани въпроси - Помощ - Частни клиенти | Vivacom

Цитат

След изчерпване на включените MB на максимална скорост, скоростта се ограничава до 64 Kbps за всички планове.

преди 3 минути, bootlicker написа:

Скоростта е между 8 и 11 килобайта в секунда, като много рядко за малко стига и до 20 килобайта в секунда, но през повечето време държи между 8 и 9 килобайта.

8 килобайта в секунда си е точно 64 Kbps!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, bootlicker написа:

Картата е на поне 5 години... нито помня къде е договора, нито нищо. Сигурно отдавна съм го изхвърлил в боклука, тъй като съм го сметнал за някакъв ненужен лист...

Така, сега проверих каква е скоростта на безплатния интернет, който имам. Скоростта е между 8 и 11 килобайта в секунда, като много рядко за малко стига и до 20 килобайта в секунда, но през повечето време държи между 8 и 9 килобайта.

Ясно е, че договор за такава интернет връзка не съществува. Това означава, че (както вече казах) СИМ картата не е на план. Това, което се опитвам да разбера е, откъде идва интернета, щом СИМ-а показва че няма план и заредените мегабайти са 0, и дали ще бъда таксуван за килобайтите, които идват без да съм поръчал план, а напълно безплатно.

СИМ картата я зареждах преди доста време, да... по онова време имаше мегабайти на максимална скорост, но сега мегабайтите на максимална скорост са 0, но въпреки това има безплатен интернет с няколко килобайта в секунда.

Пак ръсиш глупости в несвяст. Има договор, защото в противен случай няма да имаш услуга и тази карта няма да работи. Пак ще питам към кой оператор си?!

преди 9 минути, jhoro написа:

Разсеян си нещо!

Сериозно не те разбрах! А че днес съм разсеян то ясно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Пак ръсиш глупости в несвяст. Има договор, защото в противен случай няма да имаш услуга и тази карта няма да работи. Пак ще питам към кой оператор си?!

Към Виваком съм.

преди 3 минути, jhoro написа:

След изчерпване на включените MB на максимална скорост, скоростта се ограничава до 64 Kbps за всички планове.

А този трафик безплатен ли е? С други думи, имам бавен, но безплатен интернет, и колкото и да го хабя, никой никога няма да ми търси за никакви пари, така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, bootlicker написа:

Към Виваком съм.

А този трафик безплатен ли е? С други думи, имам бавен, но безплатен интернет, и колкото и да го хабя, никой никога няма да ми търси за никакви пари, така ли?

Ето ти малко инфо. Може да си и на по-стар пакет. Обади се на 123 и си изискай информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Сериозно не те разбрах! А че днес съм разсеян то ясно!

Хич да не ти пука! Почини си, прочети пак и ще се сетиш.

преди 4 минути, bootlicker написа:

Да! В най-лошият случай - ще ти „изключат“достъпа, при изтичане срока на картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

Хич да не ти пука! Почини си, прочети пак и ще се сетиш.

Да! В най-лошият случай - ще ти „изключат“достъпа, при изтичане срока на картата.

Ясно. Мерси за обяснението.

Сега просто ще вкарвам по 5 лева на 6 месеца, колкото да не деактивират номера, и така ще съм на далавера. Толкова съм хитър и умен, че не е истина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, bootlicker написа:

Ясно. Мерси за обяснението.

Сега просто ще вкарвам по 5 лева на 6 месеца, колкото да не деактивират номера, и така ще съм на далавера. Толкова съм хитър и умен, че не е истина!

Хитър си колкото един чук! И толкова умен. На това твоето не е и мазонизъм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...