Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ще сменям SSD с HDD. Помогнете да намеря правилния твърд диск.

Препоръчан отговор

Налага се да заменя солидните дискове с твърди дискове, тъй като солидните дискове не стават за нищо. Не могат да се дефрагментират, нито могат да задържат информация за дълго време, тъй като транзисторите губят заряд с времето, и заедно с заряди си отива и информацията, което води до загуба на информация и висока степен на корумпиране на файлове. Като цяло, солидните дискове са просто шега от страна на индустрията.

Това е лаптопа, който използвам: Acer Aspire A315-22

Може ли някой да ми намери съвместим твърд диск за този лаптоп? Аз опитах, но не успях. Ако е нужна още информация относно хардуера, попитайте, и ще ви отговоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 82
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

току-що, JohnTRIVOLTA написа:

И механичните дискови държат магнета во веки :lighter:

Те не губят заряд, и задръжката е многократно по-дълга от тази на солидните дискове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купи си външен хард диск на USB и го залепи с двойнолепяща лепенка отгоре на лаптопа, така че да стига кабела когато отвориш дисплея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, bootlicker (Мазния) написа:

Те не губят заряд, и задръжката е многократно по-дълга от тази на солидните дискове.

Карай с външен диск , така винаги твоята ОС ще е с теб и може на всеки компютър да я пуснеш !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JKirilov написа:

Твойта баба губи заряд, но е от възрастта. Спри най-сетне с простотиите!:mad:

За какви "простотии говориш"?

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Карай с външен диск , така винаги твоята ОС ще е с теб и може на всеки компютър да я пуснеш !

Това не ми е необходимо. Ако искам да я преместя, просто деинсталирам активационния ключ от лаптопа, инсталирам Windows-а на друга машина, и въвеждам ключа отново - и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Acer Aspire 3 (A315-22) има слот за nvme SSD диск до батерията.

Така , че спокойно ОС и програмите могат да се инсталират на него, а HDD да се използва за сторидж.

Като искаш да си още по спокоен, си вземаш и един външен HDD и си записваш и на него важната информация (за да я има на две места)

Windows 10 инсталиран на HDD, ще е тегава работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши какви модели SSD имаш, предлагам ти половината на продажната цена, ако са читави. Не мога да разбера как може да имаш толкова малко капацитет, за да разбереш, че този тип дискове не се влияят от фрагментацията и тя е ненужна при тях. Дадохме ти сума ти и информация, но като гледам нищо от това не си прочел и ако евентуално си прочел нещо, нищо не си разбрал. Най-добре не пиши подобни неща, че ще ти се смее целия форум. Ползвам SSD от над 7-8 години и досега нищо не ми се е изгубило от информацията. Принципно, ако забравиш някое външно SSD в шкафа за около или повече от година, има възможност да се затрие информацията, но едва ли някой ще прави подобно нещо.

If uncharged for a year, will SSD lose data? (elinfor.com)

Цитат

The Solid-State Technology Association (JEDEC) has already made relevant regulations. It is no problem to store data in consumer SSDs for one year without power saving at 30 °C, but if the temperature is too high, the risk of losing data will increase dramatically.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, baitexpo написа:

Купи си външен хард диск на USB и го залепи с двойнолепяща лепенка отгоре на лаптопа, така че да стига кабела когато отвориш дисплея.

Това подигравка ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети какво си написал в другата тема:

"Не е измишльотина. Аз съм интелектуално извисен над всички останали хора на този свят, аз съм най-интелигентното същество в този жалък свят.

Никой друг човек на тази планета няма интелектуалните способности, които аз имам. Моите способностите за мислене, анализиране, предвиждане, разсъждаване и осъзнаване, са многократно по-развити от тези на другите хора, което е очевидно. Това е е една от причините, поради които аз знам и виждам неща, които другите хора немогат и никога няма да могат.

Не съм се родил такъв, а станах такъв. Това, което съм сега, е резултат от развитие в дадена насока. Не съм се родил интелигентен, а съм взел решението да стана такъв." 

За какъв чеп пускаш теми, щом Природата  те е надарила с такива способности?

В темата няма никакви подигравки от страна на потребителите.

Най голямата подигравка си единствено ТИ, че все още дишаш въздуха на планетата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Това подигравка ли е?

Това е шанс да продължите да си ползвате добрите стари хард дискове и да си спестите проблемите с ssd които не могат да се дефрагментират и губят информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Raze написа:

Пиши какви модели SSD имаш, предлагам ти половината на продажната цена, ако са читави. Не мога да разбера как може да имаш толкова малко капацитет, за да разбереш, че този тип дискове не се влияят от фрагментацията и тя е ненужна при тях. Дадохме ти сума ти и информация, но като гледам нищо от това не си прочел и ако евентуално си прочел нещо, нищо не си разбрал. Най-добре не пиши подобни неща, че ще ти се смее целия форум. Ползвам SSD от над 7-8 години и досега нищо не ми се е изгубило от информацията. Принципно, ако забравиш някое външно SSD в шкафа за около или повече от година, има възможност да се затрие информацията, но едва ли някой ще прави подобно нещо.

If uncharged for a year, will SSD lose data? (elinfor.com)

uploaded image

И все пак, за предпочитане е хард диск, тъй като смятам да издигам гигантска библиотека, съдържаща дискове, съдържащи неща, свалени от deep web. Смятам да отварям филмово студио, и искам всичко да се пази възможно най дълго, като периода на съхранение ще бъде постоянно удължаван, като се прехвърля информацията от старите дискове към нови дискове, след като края на живота на даден диск започне да наближава.

преди 7 минути, Kolev72 написа:

Прочети какво си написал в другата тема:

"Не е измишльотина. Аз съм интелектуално извисен над всички останали хора на този свят, аз съм най-интелигентното същество в този жалък свят.

Никой друг човек на тази планета няма интелектуалните способности, които аз имам. Моите способностите за мислене, анализиране, предвиждане, разсъждаване и осъзнаване, са многократно по-развити от тези на другите хора, което е очевидно. Това е е една от причините, поради които аз знам и виждам неща, които другите хора немогат и никога няма да могат.

Не съм се родил такъв, а станах такъв. Това, което съм сега, е резултат от развитие в дадена насока. Не съм се родил интелигентен, а съм взел решението да стана такъв." 

За какъв чеп пускаш теми, щом Природата  те е надарила с такива способности?

В темата няма никакви подигравки от страна на потребителите.

Най голямата подигравка си единствено ТИ, че все още дишаш въздуха на планетата.

Какво общо има това с тази тема?

преди 7 минути, baitexpo написа:

Това е шанс да продължите да си ползвате добрите стари хард дискове и да си спестите проблемите с ssd които не могат да се дефрагментират и губят информация.

Нали тежестта на диска ще изкриви дисплея или пантите, на които се държи дисплея и благодарение на които се отваря нагоре...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тази цел се правят сървъри с много масиви дискове с опция за автоматичен backup. За да можеш да разчиташ на дадена информация, никога не я дръж само на един носител. На колкото повече места я имаш, толкова по-голям е шанса при проблем да я възстановиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, bootlicker (Мазния) написа:

uploaded image

И все пак, за предпочитане е хард диск, тъй като смятам да издигам гигантска библиотека, съдържаща дискове, съдържащи неща, свалени от deep web. Смятам да отварям филмово студио, и искам всичко да се пази възможно най дълго, като периода на съхранение ще бъде постоянно удължаван, като се прехвърля информацията от старите дискове към нови дискове, след като края на живота на даден диск започне да наближава.

Гигантска библиотека за филмово студио върху лаптоп не се вдига.

Всеми си два NAS-a с по няколко TB и ги синхронизирай на различни дестинации - като за първо време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Гигантска библиотека за филмово студио върху лаптоп не се вдига.

Всеми си два NAS-a с по няколко TB и ги синхронизирай на различни дестинации - като за първо време.

Ясно е, че няма как да се направи дигитална библиотека на лаптоп. Аз ще съхранявам дисковете като книги в библиотека, и ще си ги нареждам по шкафове и секции, като ще купувам и цели гардероби за тях.

Планирам да сваля целия интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е възможно най-маолумното решение. Не сме 80-те години, когато всичко се записваше на видео касети и се държеше по шкафовете. С какви средства смяташ да ги закупиш тези дискове, като заплатата ти е малка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Това е възможно най-маолумното решение. Не сме 80-те години, когато всичко се записваше на видео касети и се държеше по шкафовете. С какви средства смяташ да ги закупиш тези дискове, като заплатата ти е малка?

Комуниста не купува, той си взима което му е нужно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Raze написа:

Къде тогава да съхранявам дисковете? Да построя цял гигантски сървър като този ли:

Data Center – Openlink

Ако направя такава постройка, кой ще плати сметките за ток? :D

Ако не съхранявам дисковете в шкафове и гардероби, тогава къде да ги съхранявам, след като се запълнят и се наложи да сложа нови дискове?

ЕДИТ: Не се тревожи за заплатата ми. Не е казано, че трябва да купувам милиони дискове наведнъж. Може да купувам по 1 месечно, или един нов всеки път, когато един стар се запълни. Със сегашното си темпо, мога да запълвам по 500 гигабайта месечно, което означава, че ще ми се налага да купувам 1 диск на всеки два месеца. Дисковете от 1 терабайт не са скъпи въобще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Нали тежестта на диска ще изкриви дисплея или пантите, на които се държи дисплея и благодарение на които се отваря нагоре...

Сто грама е един диск https://www.jarcomputers.com/Toshiba-1TB-L200-25in_prod_HDDPCTOSHIBAHDWL110UZSVA.html

Ако пък не може да го издържи, монтирай със самонарезни винтове, допълнителни усилени панти на дисплея. Нещо такова HTB16OLpafLsK1Rjy0Fbq6xSEXXaB.jpg_640x64

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, baitexpo написа:

Сто грама е един диск https://www.jarcomputers.com/Toshiba-1TB-L200-25in_prod_HDDPCTOSHIBAHDWL110UZSVA.html

Ако пък не може да го издържи, монтирай със самонарезни винтове, допълнителни усилени панти на дисплея.

Защо да е необходимо закрепяне или прилепяне? Не може ли просто да оставя диска на масата, след като вече е свързан към лаптопа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:lol6:

Ха тоя пък щял да сваля целия интернет ба си смешната идея

10 филма ултра качество и замина половината тб на диска

А иначе мазньо може си направи НАС с до 100 тб ако му стиска де

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Mr. ?? написа:

Acer Aspire 3 (A315-22) има слот за nvme SSD диск до батерията.

Така , че спокойно ОС и програмите могат да се инсталират на него, а HDD да се използва за сторидж.

Като искаш да си още по спокоен, си вземаш и един външен HDD и си записваш и на него важната информация (за да я има на две места)

Windows 10 инсталиран на HDD, ще е тегава работа.

Само дето тея Ейсъри дето са фабрично със ССД ги продават без кабелчето и ламаринката за закрепването на хард диска.

Ша го заболи сърцето като чуе цената на кабелчето и пикливата ламаринка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...