Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Охладител за процесор

Препоръчан отговор

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Ако имаш проблем между кристала и капачката на процесора - както ти твърдиш - нито смяната на термо паста, нито смяната с по-голям охладител бил той и с медни тръби няма да ти даде разлика, а да не забравяме, че в момента и наличния ти охладител ти работи нормално. Всичкото това пак казвам е ако имаш проблем между кристала и капачката на процесора.

Явно твоята логика е някаква различна.

Искаш да кажеш че едва ли не няма да има никаква разлика с охладител с медни тръби така ли ? То ако няма да има никаква разлика за какво въобще ли ги произвеждат и се предлагат за различни сокети ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 87
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Искаш да кажеш че едва ли не няма да има никаква разлика с охладител с медни тръби така ли ? То ако няма да има никаква разлика за какво въобще ли ги произвеждат и се предлагат за различни сокети ?

Има разлика и тя е от няколко градуса, а не от 60-80 градуса!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ДзВяРа! написа:

А имаше ли някакъв проблем със споменатия Атлон? И защо си мислиш че втърдена паста, засъхнала не си върши работата за която е предназначена? Кой ти каза че термопастата трябва да е винаги във течно, кремообразно състояние? Не мислиш ли че е във такова състояние за да можеш да я поставиш и след това като засъхне пак да върши работата?

Проблема не е във пастата или процесора, проблема е в теб! Термопастата се поставя за да се премахнат въздушните мехурчета между процесора и охладителя. Ти си споделил много добре описано съдържание за това, "ТЕРМОПАСТАТА НЕ ОХЛАЖДА" предназначението на всяка паста е да направи плътен контакт между две повърхности. Когато се постави и направи контак между повърхностите не се пипа повече, независимо как изглежда и дали на теб ти харесва или не. Разликата между отделните видове, марки термопасти е НЯКОЛКО градуса, 3-5, 7 градуса а не 129 градуса. Това вече сигурно го пиша във десет различни теми.

Проблема е че нещо си омазал, пастата не ти е виновна и за последен път повтарям пастата не охлажда!

А ти къде видя да съм написал че пастата охлажда ? И както споменах на процесора на който махнах капачката на кристала нямаше въобще паста само на капачката имаше следи от пастата и тя беше втърдена за 10 годишен процесор мисля че е напълно нормално пастата поставена на кристала да е дала фира и да не си върши коректно работата и да дава проблеми с температурите

преди 5 минути, ДзВяРа! написа:

Къде видя че съм написал че разликата е 60-80 градуса ? 

преди 11 часа, vlado1985 написа:

Честно казано външния вид най малко ме интересува. Целта ми е да охлажда добре и да смъкне температурите. А тези охладители с по 4 медни тръби мисля че ще се справят, идеално и няма да ми се налага, редовно да сменявам пастата. Като например сега преди няма и половин месец смених пастата щото много грееше и до вчера си нямаше нищо най много до 60 градуса стигаше и изведнъж скочи рязко на 80 след това на 90 пуснах му стрес тест и за няма и 10 минути качи температурите на 100 градуса и на 129 изключи системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vlado1985 написа:

А ти къде видя да съм написал че пастата охлажда ? И както споменах на процесора на който махнах капачката на кристала нямаше въобще паста само на капачката имаше следи от пастата и тя беше втърдена за 10 годишен процесор мисля че е напълно нормално пастата поставена на кристала да е дала фира и да не си върши коректно работата и да дава проблеми с температурите

И защо тогава през 15 дни сменяш пастата? Твърдиш че всичко е нормално и след като смениш пастата и след 15 дни започва да загрява и пак я сменяш?

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Каза че загрява 129 градуса, минус 80 градуса колко прави???? Можеш ли да смяташ, прави нормална температура за един процесор от 49-50 градуса. Затова ти написах че няма такъв охладител който да ти свали 80 градуса ако ще и със златни тръбички та е.

Опитвам се да помогна, затова ти казвам че проблема ти не е във пастата и охладителя. Сменял ли си БИОС версията и какви напрежения подава дъното на този процесор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ДзВяРа! написа:

Ако не си прочел темата от самото начало напълно нормално е да ми задаваш този въпрос. Но да четеш темата от средата а не от началото и да си избираш конкретен отговор който на теб ти харесва и едва ли не питащия нещо не е направил както трябва не мисля че е нормално и редно да ми казваш че проблема бил в мен а не в процесора. И ако неможеш да ми дадеш конкретен отговор за този проблем на процесора и най вече на въпроса който съм задал в първия пост просто си замълчи и подмени темата а не да я оспамве щото едва ли не си нямаме работа и някой като мен не разбира от нищо и ей така само си пише да минава времето както @plamen_petrov_80 ме изпитва за да се увери едва ли не колко съм компетентен в тази материя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти температура на процесора от 129 градуса имаше ли?

А сега имаш ли температури под 70 градуса?

Ако аз карам жигула с 40 км в час, а ти караш Ферари с 40 км в час - кой от двама ни ще пристигне първи? И има ли някакво значение, че твоето Ферари има в пъти по-висока максимална скорост от жигулката? Помисли малко преди да ми отговориш и после го помисли от гледна точка на термо пастата между кристала и капачката на процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

И защо тогава през 15 дни сменяш пастата? Твърдиш че всичко е нормално и след като смениш пастата и след 15 дни започва да загрява и пак я сменяш?

Каза че загрява 129 градуса, минус 80 градуса колко прави???? Можеш ли да смяташ, прави нормална температура за един процесор от 49-50 градуса. Затова ти написах че няма такъв охладител който да ти свали 80 градуса ако ще и със златни тръбички та е.

Опитвам се да помогна, затова ти казвам че проблема ти не е във пастата и охладителя. Сменял ли си БИОС версията и какви напрежения подава дъното на този процесор?

Погледни поста който съм написал преди минута и предлагам да спрем със излишния спам. И пак кзвам ако не си прочел темата от начало прочети я това разбирасе ако имаш желание само 

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Ти температура на процесора от 129 градуса имаше ли?

А сега имаш ли температури под 70 градуса?

Ако аз карам жигула с 40 км в час, а ти караш Ферари с 40 км в час - кой от двама ни ще пристигне първи? И има ли някакво значение, че твоето Ферари има в пъти по-висока максимална скорост от жигулката? Помисли малко преди да ми отговориш и после го помисли от гледна точка на термо пастата между кристала и капачката на процесора.

Пламен вместо да се опитваш да ме изпитваш колко съм компетентен и да спамиш най добре се спри като неможеш да дадеш отговор и си избираш отговори които на теб са ти удобни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си я чета от самото начало, но не разбирам логиката ти!

Хайде още едно въпросче: - колко горещ беше охладителя ти при 129 градуса на процесора при появата на проблема и колко горещ е сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз си я чета от самото начало, но не разбирам логиката ти!

Хайде още едно въпросче: - колко горещ беше охладителя ти при 129 градуса на процесора при появата на проблема и колко горещ е сега?

То бива бива ама постоянно спам само и да се изпитваме. Направо да го хване яд човек че пуска тема за каквото и да е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vlado1985 написа:

Погледни поста който съм написал преди минута и предлагам да спрем със излишния спам. И пак кзвам ако не си прочел темата от начало прочети я това разбирасе ако имаш желание само 

Пламен вместо да се опитваш да ме изпитваш колко съм компетентен и да спамиш най добре се спри като неможеш да дадеш отговор и си избираш отговори които на теб са ти удобни

Нищо не си избирам - казах ти имаш физични закони - те още работят!

За да си се промени температурата просто така от 60 на 80 градуса и впоследствие да можеш да достигнеш до 129 градуса без никакво външно събитие няма как да стане. Също така не може да подмениш в уравнението само термо пастата и хоп всичко отново да е в нормални граници, а пък след това да кажеш, че решението на проблема е смяната на .. термо пастата ами не - ти искаш да смениш охладителя - защо ... аз изобщо не разбрам.

Единствения ти + от смяната на охладителя е, че той може да има по-добро захващане към дъното, съответно по-добър контакт с процесора и ето отидохме отново до това което ти написах в началото - лош контакт (или спряла перка - за което ти толкова много пъти ми обясни, че при теб това не се е случило без да вникнеш, че говоря принципно за възможни проблеми).

Пак да те попитам - според теб какъв е проблема при теб - недостиг на алуминий в охладителя ти ли?

От тези цитирания - къде пише колко е температурата на охладителя ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нищо не си избирам - казах ти имаш физични закони - те още работят!

За да си се промени температурата просто така от 60 на 80 градуса и впоследствие да можеш да достигнеш до 129 градуса без никакво външно събитие няма как да стане. Също така не може да подмениш в уравнението само термо пастата и хоп всичко отново да е в нормални граници, а пък след това да кажеш, че решението на проблема е смяната на .. термо пастата ами не - ти искаш да смениш охладителя - защо ... аз изобщо не разбрам.

Единствения ти + от смяната на охладителя е, че той може да има по-добро захващане към дъното, съответно по-добър контакт с процесора и ето отидохме отново до това което ти написах в началото - лош контакт (или спряла перка - за което ти толкова много пъти ми обясни, че при теб това не се е случило без да вникнеш, че говоря принципно за възможни проблеми).

Пак да те попитам - според теб какъв е проблема при теб - недостиг на алуминий в охладителя ти ли?

Ако се опитваш да ми обясняваш а твоя 13 май беше годишен лаптоп как никога не е отварян за профилактика и каквото и да е просто недей а и ти си със интел процесор а аз със амд и двамата знаем отлично кои са горещите и хладни процесори. На другитети въпроси съм отговорил ясно и точно в всеки един пост и цитат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

Ако се опитваш да ми обясняваш а твоя 13 май беше годишен лаптоп как никога не е отварян за профилактика и каквото и да е просто недей а и ти си със интел процесор а аз със амд и двамата знаем отлично кои са горещите и хладни процесори. На другитети въпроси съм отговорил ясно и точно в всеки един пост и цитат

Вече е на 14 г.

Работи от 7 часа вече и съм около 30 градуса.

Но всичко това няма значение!

Ти явно не правиш разлика!

Имаш един процесор - той си има параметри и винаги е имал едно и също топло отдаване - освен ако не си правил клок!

Имаш един охладител - парче метал - той винаги може да разсейва едно и също количество топлина.

Имаш перката - тя може да забави обороти и да промени капацитета си, но ако имаш еднакви обороти (режим на работа също) - то тя също ти става константа.

Имаш и околната температура - тя може да влияе върху всичко по-горе.

Имаш и замърсяване на охладителя - тоест той не се обдухва оптимално.

Имаш и термо пастата която казваш, че е хубава и че за 30 дена фалира.

Следователно ти сменяш парчето метал - охладителя и заедно с него и перката.

Кажи ми, че това е правилния подход.

Цитирай ми само реда в който казваш колко е горещ охладителя ти при двата различни случая!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Вече е на 14 г.

Работи от 7 часа вече и съм около 30 градуса.

Но всичко това няма значение!

Ти явно не правиш разлика!

Имаш един процесор - той си има параметри и винаги е имал едно и също топло отдаване - освен ако не си правил клок!

Имаш един охладител - парче метал - той винаги може да разсейва едно и също количество топлина.

Имаш перката - тя може да забави обороти и да промени капацитета си, но ако имаш еднакви обороти (режим на работа също) - то тя също ти става константа.

Имаш и околната температура - тя може да влияе върху всичко по-горе.

Имаш и замърсяване на охладителя - тоест той не се обдухва оптимално.

Имаш и термо пастата която казваш, че е хубава и че за 30 дена фалира.

Следователно ти сменяш парчето метал - охладителя и заедно с него и перката.

Кажи ми, че това е правилния подход.

Цитирай ми само реда в който казваш колко е горещ охладителя ти при двата различни случая!

Спирам да ти отговарям на всякакви въпроси защото не преставаш със спама и изпитването. Нищо лично към теб или който и да е взел участие в темата но ти определено си нямаш понятие и представа от алуминиев радиатор и радиатор със медни тръби и каква роля играят те в самото охлаждане (най вече за топлоотделянето)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спирам да ти отговарям на всякакви въпроси защото не преставаш със спама и изпитването. Нищо лично към теб или който и да е взел участие в темата но ти определено си нямаш понятие и представа от алуминиев радиатор и радиатор със медни тръби и каква роля играят те в самото охлаждане (най вече за топлоотделянето)

За да имаш топлоотделяне - трябва да имаш добър контакт с източника на топлина - иначе никаква полза.

Пак да ти обясня - ти в момента успяваш да охладиш твоя горещ процесор с наличния си охладител, с какво ще ти помогне по-голям охладител, след като този също ти е достатъчен?

Аз съм спамел, а ти вместо да отговориш на поставен въпрос - повтаряш едни и същи неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Темата ти е пълна помия, целият спам го пишеш само ти, който и каквото и да и напише в опит да ти помогне ти спамиш със некомпетентноста си. Много е прав Пламен и не знам защо създаваш глупави теми след като твърдиш че само твоето мнение е важно а не това което ти се казва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да имаш топлоотделяне - трябва да имаш добър контакт с източника на топлина - иначе никаква полза.

Пак да ти обясня - ти в момента успяваш да охладиш твоя горещ процесор с наличния си охладител, с какво ще ти помогне по-голям охладител, след като този също ти е достатъчен?

Аз съм спамел, а ти вместо да отговориш на поставен въпрос - повтаряш едни и същи неща.

Хайде да се спреш вече с глупостите като неможеш да дадеш отговор на въпроса в първия ми пост за който питам кой охладител е по добър си замълчи и подмини темата. Също така къде видя да съм написал нещо за клок ?

преди 44 минути, plamen_petrov_80 написа:

Единствения ти + от смяната на охладителя е, че той може да има по-добро захващане към дъното, съответно по-добър контакт с процесора и ето отидохме отново до това което ти написах в началото - лош контакт (или спряла перка - за което ти толкова много пъти ми обясни, че при теб това не се е случило без да вникнеш, че говоря принципно за възможни проблеми)

Ако искаш ще ти снимам компа на какво разстояние е точно от мен аз съм си седнал на леглото масата си ми е точно пред мен а в дясно от мен е компа. Казваш снимам ти го от до как е захванат снимам ти каквото поискаш даже ако искаш и ще направя аудио запис да чуеш че върти вентилатора

преди 6 минути, ДзВяРа! написа:

Темата ти е пълна помия, целият спам го пишеш само ти, който и каквото и да и напише в опит да ти помогне ти спамиш със некомпетентноста си. Много е прав Пламен и не знам защо създаваш глупави теми след като твърдиш че само твоето мнение е важно а не това което ти се казва.

Абе чочвек къде видя да съм написал че само моето мнение е важно а другите мнения не са важни ? И моляте не ми говори за компетентност защото с глупостите си че бил или небил проблема в пастата и едва ли не  нетрябва да се прави профилактика и да се слага паста доказваш колко си компетентен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да се спреш вече с глупостите като неможеш да дадеш отговор на въпроса в първия ми пост за който питам кой охладител е по добър си замълчи и подмини темата. Също така къде видя да съм написал нещо за клок ?

Ако искаш ще ти снимам компа на какво разстояние е точно от мен аз съм си седнал на леглото масата си ми е точно пред мен а в дясно от мен е компа. Казваш снимам ти го от до как е захванат снимам ти каквото поискаш даже ако искаш и ще направя аудио запис да чуеш че върти вентилатора

Той едно си знае - едно си говори.

Аз му обяснявам, че във времето един процесор не става по-горещ, освен ако ти не правиш манипулации по него, той ме обвинява, че аз твърдя че прави клок ...

Виж легни си, наспи се добре и дано утрото е по-мъдро за теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Той едно си знае - едно си говори.

Аз му обяснявам, че във времето един процесор не става по-горещ, освен ако ти не правиш манипулации по него, той ме обвинява, че аз твърдя че прави клок ...

Виж легни си, наспи се добре и дано утрото е по-мъдро за теб.

Мен не ме мисли кога ще си легна го решавам аз не ти или някой друг и къде и кога те обвиних при положение че ти сам си написал клок а в темата никъде не съм споменавал да съм клоквал процесора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vlado1985 написа:

Мен не ме мисли кога ще си легна го решавам аз не ти или някой друг и къде и кога те обвиних при положение че ти сам си написал клок а в темата никъде не съм споменавал да съм клоквал процесора

От 3 те - аз бих взел този DeepCool GAMMAXX 400 V2 - DP-MCH4-GMX400V2-RD

Не правиш разлика от общи обяснения и конкретно за теб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, vlado1985 написа:

Абе чочвек къде видя да съм написал че само моето мнение е важно а другите мнения не са важни ? И моляте не ми говори за компетентност защото с глупостите си че бил или небил проблема в пастата и едва ли не  нетрябва да се прави профилактика и да се слага паста доказваш колко си компетентен.

Абе човек, ти така ли не можеш да разбереш че няма никаква разлика от тези три охладителя дето си ги посочил?

Разликата е от 2-3 до 5 градуса между тях, който и да купиш все тая. Няма да си решиш проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ДзВяРа! написа:

Абе човек, ти така ли не можеш да разбереш че няма никаква разлика от тези три охладителя дето си ги посочил?

Разликата е от 2-3 до 5 градуса между тях, който и да купиш все тая. Няма да си решиш проблема.

Видя ли че доказваш колко си компетентен ? Ръсиш си глупости колкото да не заспиш само ама то вярно че е късно вече 01:18 сънчо отдавна свърши. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

От 3 те - аз бих взел този DeepCool GAMMAXX 400 V2 - DP-MCH4-GMX400V2-RD

Не правиш разлика от общи обяснения и конкретно за теб!

Ето видя ли че не е трудно да изкажеш мнение според теб кой охладител можеби е по добрия вместо да ме изпитваш. 

И за обясненията обяснил съм всичко а това че някой неиска да осмисли нещо негов си е проблема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vlado1985 написа:

Ето видя ли че не е трудно да изкажеш мнение според теб кой охладител можеби е по добрия вместо да ме изпитваш. 

И за обясненията обяснил съм всичко а това че някой неиска да осмисли нещо негов си е проблема

Всъщност ние проблем нямаме, ти си човека с проблема тук.

Само, че аз не те съветвам да го купуваш преди да разбереш кое при теб предизвиква проблема ти.

А ако искам да те изпитвам ... недей да си пожелаваш такива неща ... много хора са загубили до сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ние проблем нямаме, ти си човека с проблема тук.

Само, че аз не те съветвам да го купуваш преди да разбереш кое при теб предизвиква проблема ти.

А ако искам да те изпитвам ... недей да си пожелаваш такива неща ... много хора са загубили до сега.

Пламен както казах преди малко нищо лично нямам към никого взел участие в темата и в теб дори нямам нищо против и уценявам съветитети. Но на няколко пъти в постовете си все едно че ме изпитваше при положение че съм описал всичко и както казах в един от постовете ми мисля че проблема е в процесора. А новия охладител ми е от ясно по ясно че ще охлади процесора можеби не чак толкова много но ще смъкне температурите и мисля че няма да скача без причина на 80 градуса и да ги минава на горе

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...