Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Охладител за процесор

Препоръчан отговор

Ако следиш постовете ми, ще забележиш, че опитвам с въпроси да накарам отсрещната страна да мисли - даването просто така на отговор е мечешка услуга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 87
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 минути, vlado1985 написа:

Пламен както казах преди малко нищо лично нямам към никого взел участие в темата и в теб дори нямам нищо против и уценявам съветитети. Но на няколко пъти в постовете си все едно че ме изпитваше при положение че съм описал всичко и както казах в един от постовете ми мисля че проблема е в процесора. А новия охладител ми е от ясно по ясно че ще охлади процесора можеби не чак толкова много но ще смъкне температурите и мисля че няма да скача без причина на 80 градуса и да ги минава на горе

Има една приказка, че патката мислила, мислила и взела че станала професор!:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако следиш постовете ми, ще забележиш, че опитвам с въпроси да накарам отсрещната страна да мисли - даването просто така на отговор е мечешка услуга.

Следя ти постовете и съм помислил над тях. Даже на един от постоветети не съм отговорил но сега ще отговоря беше ме попитал да ли съм префлашвал биос. Не съм префлашвал биоса също така ме беше питал да ли съм променял напреженията ? на процесора не съм променял волтажите единнствено на ядрото го промених като го оставих на +0.04% и така уш се стабилизират температурите. Но това е временно на дефалт оставено само напрежението на ядрото пак няма промяна и температурите си скачат днес към 9 и нещо му пуснах стрес тест и за около 10-15 минути отиде на 70градуса и взе да си ги качва още на горе но му спрях стрес теста

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, vlado1985 написа:

Следя ти постовете и съм помислил над тях. Даже на един от постоветети не съм отговорил но сега ще отговоря беше ме попитал да ли съм префлашвал биос. Не съм префлашвал биоса също така ме беше питал да ли съм променял напреженията ? на процесора не съм променял волтажите единнствено на ядрото го промених като го оставих на +0.04% и така уш се стабилизират температурите. Но това е временно на дефалт оставено само напрежението на ядрото пак няма промяна и температурите си скачат днес към 9 и нещо му пуснах стрес тест и за около 10-15 минути отиде на 70градуса и взе да си ги качва още на горе но му спрях стрес теста

Аз те попитах всичките тези работи, сега ако споделиш и модела на дъното и версията БИОС ще ти кажа какво мисля аз!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

Аз те попитах всичките тези работи, сега ако споделиш и модела на дъното и версията БИОС ще ти кажа какво мисля аз!

https://www.biostar.com.tw/app/ru/eol/introduction.php?S_ID=352

Версията на биос е v6.00

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че БИОС ти завишава напреженията и като се разрових малко видях, че вече това е коментирано.

Смяна на БИОС е невъзможна тъй като няма друга налична версия. Ако ти се занимава можеш да префлашнеш тази версия, но всичко си го правиш на твоя отговорност.

По-високият волтаж който се подава на процесора води до загряването му. Направи един дефаулт на БИОС, за друго не се сещам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ДзВяРа! написа:

Мисля че БИОС ти завишава напреженията и като се разрових малко видях, че вече това е коментирано.

Смяна на БИОС е невъзможна тъй като няма друга налична версия. Ако ти се занимава можеш да префлашнеш тази версия, но всичко си го правиш на твоя отговорност.

По-високият волтаж който се подава на процесора води до загряването му. Направи един дефаулт на БИОС, за друго не се сещам.

И аз гледам че в сайта на дъното по нова версия на биос няма. А в биос само съм променил напрежението на ядрото като съм го оставил на +0.04% и така уш временно се стабилизират температурите. Пробвал съм и на дефалт оставено нарежението на ядрото и пак няма промяна, също така и дефалт като му дам пак няма, промяна а в аидата гледам че ми показва за биос и видеото че са по стари с 2 години. Също така имам и съмнения за видеото че от него може да е проблема и затова да са такива температурите на процесора и толкова да товари ето и снимка от биос

Screenshot_80.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш някоя външна видео карта и я сложиш и изключиш вградената от БИОС, но пак не виждам връзка между вградената видео карта и температурата на процесора. А температурата на видео картата каква е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, ДзВяРа! написа:

Ако имаш някоя външна видео карта и я сложиш и изключиш вградената от БИОС, но пак не виждам връзка между вградената видео карта и температурата на процесора. А температурата на видео картата каква е?

В биос гледах да видя да изключа вгаденото видео но не видях никъде да дава такава опция. Ползвам външна видеокарта NVIDIA GeForce 8400 GS а темепературите на вгадното видео в момента са 47 при натоварване на процесора на 100% температурите скачат до 50-51 градуса сложил съм едно вентилаторче 45 мм да го охлажда щото без него вдига повече температурите и ги качва на 60 градуса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте извинявам се че толкова късно пиша и давам отговор в темата днес поръчах охладителя от първия линк в темата. 

https://ardes.bg/product/deepcool-gammaxx-400-v2-dp-mch4-gmx400v2-rd-171480 Поръчах го днес чак защото няколко дни бях болен на легло и не ми беше до охладителя а малко преди това нямах време за поръчката. И сега до 4-5 дни най късно ще престигне охладителя само трябва да си поиграя, по платката да видя как ще махна старата скоба на която се захваща, процесора щото мойта е със тапи които се натискат за да закопчее добре. А не със винтове да се захваща и доста преди да търся охладител един път ми се наложи да махам скобата но не успях да я извадя. Като престигне охладителя ще направя тестове как се държи и представя и ще ще пиша за резулатата какъв е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте днес престигна охладителя всичко точно монтирах го както трябва но промяна в температурите никаква няма. Даже при зареждане на системата стартира веднага на 44-50 градуса и като го изчакам 5 минути най много да се охлади процесора падат температурите, до 30 градуса и като му пусках стрес тест с аидата, веднага за няма и минута е на 60 градуса. Итемпературите скачат още на горе оставих да видя до колко ще се качат температурите и на 129 изключи системата говорих с ардес бг да им върна охладителя и сега го откачам от дъното и им го опаковам за връщане ето и снимки как е закачен на дъното

290131263_597424768713932_3138441032244618578_n.jpg

290476966_396088229218000_5565239927199057039_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Ами ние не напразно пишем, че процесора е дал фира, ама кой да чуе...

Прав си че процесора е дал фира но днес като сложих новия охладител стартира системата с 40-50 гадуса и дори и без да го товаря от нищо само скача веднага на 60 градуса а като му пусна стрес тест заминава на горе. Но по интересното е че като сложих стария охладител и поставих, малко повече паста температурите са в норма поне, за сега и като му пуснах стрес тест. Го държах малко някъде към 15 минути и повече от 62-63 градуса не вдигна но ако го бях изчакал поне 30 минути пак щеше да качи на горе температурите и сега не ми става ясно само как така новия охладител който е с 4 медни тръби неможе да се справи да охлади процесора и веднага се озорва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Може и да не си монтирал новия охладител правилно и да не си го стегнал достатъчно.

Новия охладител го монтирах правилно но ми направи впечатление че като стягах дясния винт отгоре в дясно до рамта който се пада превърташе но като цяло си беше много добре захваното и стегнато охлаждането

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, vlado1985 написа:

говорих с ардес бг да им върна охладителя и сега го откачам от дъното и им го опаковам за връщане ето и снимки как е закачен на дъното

По принцип ардес бг имат лоша репутация в хардуерно отношение много има прецакани от тях в нета . Трябваше от варио да поръчаш .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да монтираш правилно такъв охладител и да стигнеш 129 градуса ... пак да попитам тези тръби бяха ли горещи при тази температура?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adersa написа:

По принцип ардес бг имат лоша репутация в хардуерно отношение много има прецакани от тях в нета . Трябваше от варио да поръчаш .

Аз пък с варио съм имал проблеми и повече от там нищо няма да поръчам, въпреки че все още ги давам тук-там, като имат изгодни оферти. От никем съм си поръчал охлаждането Arctic Freezer 34 eSports, което и досега си работи перфектно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, adersa написа:

Да прав си че имат лоша репотация но аз нали го видях че е евтин охладителя и реших да го поръчам. Но като цяло неостанах удовлетворен от представянето, на охладителя и като говорих днес с тях по телефона за връщане на охладителя и те да ми върнат, парите веднага взеха да мрънкат че можели били да ми го сменят с друг. Същия или друг модел с доплащане от моя страна или ако искам да ми върнат парите трябвало банкова сметка щото неможели да връщат пари чрез куриери и разни подобни

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Няма как да монтираш правилно такъв охладител и да стигнеш 129 градуса ... пак да попитам тези тръби бяха ли горещи при тази температура?

Пламен докато беше пуснат стрес теста постоянно пипах охладителя да ли е тоъл и не беше топъл как стигна 129 градуса и веднага изключи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пиша отново в темата си да дам отговор какво се случва с охладителя който поръчах от ардес бг. Понеже от ардес не ми звънят и аз реших да се свържа с тях преди, малко и ми отговориха че от тяхния сервиз са казали че охладителя при тях работи. Но понеже в листа заявление който попълних когато върнах охладителя никъде нямаше място да се опише причина за връщане на продукт само квадратчета с отметки да се поставят да ли е съвместим или не продукта и да ли работи без допълнително поле да се опише каква е причината за връщане на продукта. Преди малко като разговарях с едно момиче от ардес ми предложи друг охладител с разлика в цената скромна не, много голяма което и лично мен не ме вълнува като цяло разликата в цената. Момичето ми изпрати на имейл линк на продукта да го погледна видях охладителя и този модел е с 4 медни тръби и пише че става за моя сокет. Но си имам съмнения че и този охладител можеби няма да се представи добре и вместо да ми смъкне температурите ще ги държи пак високи като предишния охладител. Ето и линк на новия охладител който ми предложиха от ардес

https://ardes.bg/product/gamdias-boreas-e1-410-gamdias-boreas-e1-410-232723

на 29.06.2022 г. в 17:53, vlado1985 написа:

Прав си че процесора е дал фира но днес като сложих новия охладител стартира системата с 40-50 гадуса и дори и без да го товаря от нищо само скача веднага на 60 градуса а като му пусна стрес тест заминава на горе. Но по интересното е че като сложих стария охладител и поставих, малко повече паста температурите са в норма поне, за сега и като му пуснах стрес тест. Го държах малко някъде към 15 минути и повече от 62-63 градуса не вдигна но ако го бях изчакал поне 30 минути пак щеше да качи на горе температурите и сега не ми става ясно само как така новия охладител който е с 4 медни тръби неможе да се справи да охлади процесора и веднага се озорва

Това е цитат от предишния ми пост поствам го отново за да си имате на представа горедолу за положението какво е. Същия ден когато махнах новия охладител и си поставих пак стария ми охладител поставих малко повече паста на процесора и за сега до ден днешен температурите са в норма и вчера и онзи ден когато бяха големите жеги при 100% товар температурите стигаха най много 58-60-61 градуса стария ми охладител е igloo 7200.

http://ixbtlabs.com/articles2/cooling-systems/s754-coolers-shootout-oct2k4.html За сега температуите са добре но до кога незнам и аз и като се има в предвид че когато ми качи много температурите и се наложи да сменя пастата поставям паста колкото гряхово зърно. И я разтилям по цялата капачка на тънък, слой и така караше без проблеми 15-20 дни понякога и месец без да има проблеми. И след това изведнъж почва да си грее без да е натоварен и докато не сменя пастата оправия няма. Въпроса ми е следния според вас да ли да взема друг охладител алуминиев или да избера охладител с медни тръби по мощен. Питам за мнението ви защото честно да си кажа вече и аз се обърках и се чудя какъв, охладител да взема гледах по продавалниците за охладители намерих обяви със стокови охладители за моя сокет. Но те няма да ми свършат работа макар че аз имам 3-4 охладителя, стокови за моя сокет гледах също така някои от обявите, имаше много обяви за охладители за сокет ам4 който е пак алуминиев охладителя. И като гледам и самия вентилатор си мисля че ще охлажда добре но да ли охладителите за ам4 стоковите ще стане на ам2 незнам и аз та ако може да ми дадете съвет според вас какъв охладител да взема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нещата отиват на проблем с монтажа на охлаждането, може и да е изкривена дънната платка. А ако отказват да ти върнат парите - звъни на КЗП и пиши жалба.

Реално, аз ти го написах и в предните постове - процесора с дъното, че дори и паметта са на цената на новото охлаждане. За малко повече пари, щеше да си вземеш по-добър процесор, пак втора употреба, дори ти бях намерил и оферти и нямаше да се занимаваш с глупости. Щеше да си спестиш време, нерви, че дори и пари. Изобщо не виждам смисъл от темата ти и с какво повече може да ти се помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Според мен нещата отиват на проблем с монтажа на охлаждането, може и да е изкривена дънната платка. А ако отказват да ти върнат парите - звъни на КЗП и пиши жалба.

Реално, аз ти го написах и в предните постове - процесора с дъното, че дори и паметта са на цената на новото охлаждане. За малко повече пари, щеше да си вземеш по-добър процесор, пак втора употреба, дори ти бях намерил и оферти и нямаше да се занимаваш с глупости. Щеше да си спестиш време, нерви, че дори и пари. Изобщо не виждам смисъл от темата ти и с какво повече може да ти се помогне.

За парите си прав че няма да ми ги върнат а ще искат да ми сменят охладителя с друг. Като говорих със ардес ми казаха че могат да ми върнат сумата, като ми я изплатят по банкова сметка, но аз нямам такава и нямам това време да ходя да си открия сметка. Да прав си че дъното и процесора и паметта  са на цената ново охлаждане. Също така видях и обявите в продавалника за моя процесор но явно някои обяви са много стари и никой не отговаря на оставените телефони. Свързах се с един човек от Ямбол и той по телефона се изпусна че е отварял процесора като го попитах да ли е прегрявал и как се държи като цяло при него. Вчера разговарях и със друг човек от София който ми каза че има въпросния процесор но неможел да го тества да ли работи и в какво състояние е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо в закона, вече като търговеца се прави на интересен ти казах каква е процедурата. Имаш си права, като не ги търсиш си е за твоя сметка!

КЗП - Стандартен формуляр за упражняване право на отказ при online покупки (kzp.bg)

След празниците: Какви са правата на потребителите при връщане на стока? - bTV Новините (btvnovinite.bg)

Цитат

Когато става въпрос за връщане на пари, то трябва да се случи в рамките на 14 дни от момента, в който сме върнали стоката, така, както сме я получили. Важно е и да уведомим търговеца в писмен вариант, че искаме да върнем стока.

След това продавачът е длъжен да върне парите също в 14-дневен срок. Председателят на КЗП беше категоричен, че връщането на парите трябва да стане по същия начин, по който са получени.

Тоест, ако си платил на куриера, пак така трябва да ти пратят парите. Освен това са длъжни да ти възстановят и транспортните разходи - пише го във формуляра!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...