Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако искате да правите бизнес правете го в Българи,ако искате да си чакате фиша бягайте на запад

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

Един съвет от старо куче емигрант. Ако искате да правите бизнес, не ходете в чужбина. Ако искате да си чакате фиша на 30 число Запада е вашата дестинация. Първо на запад никой няма да даде на Бай Ганьо оборотна ниша. Къде сме ние  в бизнеса на запад? Автокъщи, самонаети по строителството, дюнери,пицарии, таксиметрови услуги. Ако откриеш нещо ново оборотно, дори и да се пребориш със всичките спънки и сечено,  данъчните те почвата с вазелина, ако не знаеш как да ги мамиш.

Преди две години бях на  много райски плаж. Капацитет 2000 човека. На тоя капацитет само едно скапано заведение с едни блажни и скъпи пържени картофи, и една скъпа гадна наливна бира. Хората буквално гладуват на тоя готин плаж, носят си сандвичи със салам от вкъщи, срамна история…. И тогава ми дойде идеята, да почна там заведение Балкан Турист Барбекюто, салати няколко вида само балкански, вина само бели, бира хубава бутилирана немска, не наливния боклук. Картофи пържени, ама не със скапаната фритюрна мазнина, а в тия фритюрници, които пържат без мазнина. Идеята ми е вкусна и качествена храна без мазнина. Тогава я дадох идеята на един друг българин да го направим заедно, той само дъра-бъра осеммайсе чадъра, ама м@дя у гащите йок!

Викам нищо, ще го направя сам, дори в по-малък, ако трябва само с една  бутка мащаб. Исках да го стартирам това лято. И започнах да си подгатвям документации, ивентар, обаче се оказа, че дават едно разрешително за целия сезон за продажба на храна на тоя плаж и то вече е дадено на някой. И как го давали забележете. На лотариен принцип.Пролетта теглили лотария, и на който му се усмихне късмета той е човека на целия плаж. Е какъв в проблема да има повече хора да продават? Нали конкуренцията развива пазара. Сакън да не забогатеем от чуждото! Преди две години нямаше никой, сега давали едно разрешително на сезон. Това, ако бях в България за два дена да съм го отворил на който и да е плаж. Нищо. Не съм се отказал. Има и други хубави плажове, те се водят към други общини там законите са други. Но и за тоя плаж не съм се отказал, и пак ще звънна, понякога когато вдигне друг служител законите се оказват различни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Гост промени заглавието на Ако искате да правите бизнес правете го в Българи,ако искате да си чакате фиша бягайте на запад

Ако искате да правите бизнес, то първо "откраднете" някой занаят. 

Тогава е все тая къде ще го правите. Да, за първоначален капитал ще трябва да слугувате известно време  извън България.

Успех! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Coco1 написа:

Доскоро Яшар отваряше вятърни паркове, но дойде летния сезон и се започва с плажовете :giggle1:

Бобка, още ли разкарваш кучетата на батките в квартала и им миеш колите? Добра ниша си избрал. При теб поне сезони няма и е целогодишно:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Христофор_първи написа:

Бобка, още ли разкарваш кучетата на батките в квартала и им миеш колите? Добра ниша си избрал. При теб поне сезони няма и е целогодишно:D

Яшар баща ти още ли държи кръчмата в маалата с руските колони :giggle1: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох, горкия...

Разходи се веднъж по крайбрежната във Варна и ще оцениш защо всъщност е хубаво да има по има-няма едно заведение за целия плаж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, killchain написа:

Ох, горкия...

Разходи се веднъж по крайбрежната във Варна и ще оцениш защо всъщност е хубаво да има по има-няма едно заведение за целия плаж.

Пич, нормалните хора ходят на плаж на почивка. Тоест те да си почиват и някой да им слугува. А не да си слугуват сами. Ей сега хукнах от Холандия  за някой умрял плаж в бегето, където няма едно заведение за ядене. То кашкавала в сандвичите ми ще стане на мляко до като стигна до там. И бирата, която ще взема от в къщи ще ферментира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Христофор_първи написа:

Пич, нормалните хора ходят на плаж на почивка. Тоест те да си почиват и някой да им слугува. А не да си слугуват сами. Ей сега хукнах от Холандия  за някой умрял плаж в бегето, където няма едно заведение за ядене. То кашкавала в сандвичите ми ще стане на мляко до като стигна до там. И бирата, която ще взема от в къщи ще ферментира.

То остана и в парка да има на всяка крачка будка. На плажа никакъв бетон, никакви будка. Аз като отивам на плаж, отивам на плаж. Не отивам да се натъпча със сандвичи. Салата и да се напия с бира.

Сиреч природа.

Да не говорим след това пияните, какви боклуци правят на този плаж. Салфетки, бутилки, чаши...

Е може някаква малка хладилна чанта да си донесеш с вода или с бира, примерно. Щом толкова някой хора не могат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, АСПЕКТ написа:

То остана и в парка да има на всяка крачка будка. На плажа никакъв бетон, никакви будка. Аз като отивам на плаж, отивам на плаж. Не отивам да се натъпча със сандвичи. Салата и да се напия с бира.

Сиреч природа.

Да не говорим след това пияните, какви боклуци правят на този плаж. Салфетки, бутилки, чаши...

Е може някаква малка хладилна чанта да си донесеш с вода или с бира, примерно. Щом толкова някой хора не могат.

Има си места за къмпинг, който не иска бетон. Но първо върви да работиш, да пръщи з@дника 5 дена в седмицата. 11 месеца в годината, после като дойде време за почивка ще те питам да ли ще искаш да мъкнеш чантите и циганията по плажа с русенското варено. Трябва да се върне казармата да станете мъже, да се научите на труд и дисциплина. С меките китки и по цял ден в нета, не виждам как ще ни плащате пенсиите на нас, където сега ви хрантутим. Ама майките са ви виновни. Че не са си избрали истински мъжкари за бащи на синовете си, които да ги възпитат и да направят от тях мъже, а не женчовци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брат, ти си само за преподавател в някой бизнес колеж, що се мъчиш да им бачкаш там на американците в пропадналата Холандия, връщай се да научиш простия българин на бизнес, там са парите, хоноруван лектор на бизнес форуми/семинари, не оставяй тез знания да пропаднат бадева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, ined написа:

Не че ме интересува, ама все пак да попитам, колко заведения на плажа си отворил в България?

Е ти все едно не знаеш, че човекът държи верига хотели по морето. Що го питаш такива въпроси! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, bulljo написа:

Брат, ти си само за преподавател в някой бизнес колеж, що се мъчиш да им бачкаш там на американците в пропадналата Холандия, връщай се да научиш простия българин на бизнес, там са парите, хоноруван лектор на бизнес форуми/семинари, не оставяй тез знания да пропаднат бадева.

Къде прочете в моя пост да споменавам българите като цяло за прости хора, неразбиращи от бизнес? Разбирам иронията ти, ама си го преместих в другия крачол.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Христофор_първи написа:

Има си места за къмпинг, който не иска бетон. Но първо върви да работиш, да пръщи з@дника 5 дена в седмицата. 11 месеца в годината, после като дойде време за почивка ще те питам да ли ще искаш да мъкнеш чантите и циганията по плажа с русенското варено. Трябва да се върне казармата да станете мъже, да се научите на труд и дисциплина. С меките китки и по цял ден в нета, не виждам как ще ни плащате пенсиите на нас, където сега ви хрантутим. Ама майките са ви виновни. Че не са си избрали истински мъжкари за бащи на синовете си, които да ги възпитат и да направят от тях мъже, а не женчовци.

Защо трябва да ти плащам пенсията, нали работиш? След 50 години стаж, все ще събереш за пенсия.

И не говори за баща ми или за ма,йка ми. Не ги познаваш. Нито мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Христофор_първи написа:

Нормалните хора отиват на почивка, това значи тишина и спокойствие, а не сельо набичил музиката от капанчето и озвучава целия плаж или ако си за риба, същия сельо надул музиката от каруцата и озвучава целия гьол.
Шума, кръчмите, музиката и селяндурите(да не се бърка със селяни) си ги имаме в града, ако ще ми е така на почивката по-'убаво да си седа дома.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Емил Костов написа:

Е ти все едно не знаеш, че човекът държи верига хотели по морето. Що го питаш такива въпроси! :)

Емо Емо, такива сте си зависли човечета. Имах един даскал електротехника, набожен човек. И често си говорехме с него за вяра решилигия. Спомням си едни негови думи: Когато сочиш с пръст някой и се присмиваш или кълнеш, другите три пръста са сгънати и сочат към теб. Ако ви стига пилешкия сивак на теб и Булиото ще разберете някои истини за себе си, ако дядо Господ хептем ви е пропуснал кога е раздавал сивака, ще си умрете неуки. Което не е мой проблем, панимаеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Bubbles написа:

Нормалните хора отиват на почивка, това значи тишина и спокойствие, а не сельо набичил музиката от капанчето и озвучава целия плаж или ако си за риба, същия сельо надул музиката от каруцата и озвучава целия гьол.
Шума, кръчмите, музиката и селяндурите(да не се бърка със селяни) си ги имаме в града, ако ще ми е така на почивката по-'убаво да си седа дома.

Е, нормалните. Тоя е от хайлайфа. ВИП. Лукс. Пиленцето на маалата. Той обича в транспорта да маава дунери с повече лук и чеснов сос. Сандвич със салам Камчия с повече чесън. Домати, краставици в спортния сак и те така на плажа.

Оркестър Канарите да кънти от единият край чак до другия край на плажа, бири, водка и такива бутилки да се търкалят по песъка. После той самия ще се търкаля.

Ей такива непонятни неща за мен. Лукс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Начи четири пъти употреби селянин в поста си. Което ми говори само за комплекси. Абе от коя махала си бе майна? На какъв се правиш Ганьо? Отишъл в Париж с Патурите, и вече го дава гражданин. Айде успокой да, и не забравяй от къде си тръгнал, защото до никъде няма да стигнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За бизнес,трябват топки.И да можеш да управляваш,хора и процеси.Ако едното ти куца,си оставаш бачкатор-мечтател.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, АСПЕКТ написа:

Е, нормалните. Тоя е от хайлайфа. ВИП. Лукс. Пиленцето.

Мда, все пак е ортак на нидерландския крал...:lol6:

преди 6 минути, Христофор_първи написа:

Начи четири пъти употреби селянин в поста си. Което ми говори само за комплекси. Абе от коя махала си бе майна? На какъв се правиш Ганьо? Отишъл в Париж с Патурите, и вече го дава гражданин. Айде успокой да, и не забравяй от къде си тръгнал, защото до никъде няма да стигнеш.

Не, употребих селяк и дори изрично съм подчертал да не се разбира СЕЛЯНИН.
Селянина е човек от село, работлив, на полето от тъмно до тъмно, дори самия аз като дете съм работил с баба ми на село, и овчар съм бил, в това няма лошо, дори е супер.
Селяк(Селяндур) е нещо съвсем различно, но явно ВИП граматиката е различна от официално приетата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Христофор_първи написа:

Емо Емо, такива сте си зависли човечета. Имах един даскал електротехника, набожен човек. И често си говорехме с него за вяра решилигия. Спомням си едни негови думи: Когато сочиш с пръст някой и се присмиваш или кълнеш, другите три пръста са сгънати и сочат към теб. Ако ви стига пилешкия сивак на теб и Булиото ще разберете някои истини за себе си, ако дядо Господ хептем ви е пропуснал кога е раздавал сивака, ще си умрете неуки. Което не е мой проблем, панимаеш?

Първо никога и по никакви причини не съм кълнял никой и никога няма да го направя. А това, че пишеш глупости няма нищо общо с присмиването. Аз примерно винаги си получавам фиша в точно определеното време. А ако искаш хвани се да правиш бизнес тук и тогава ще говорим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Bubbles написа:

Мда, все пак е ортак на нидерландския крал...:lol6:

Не, употребих селяк и дори изрично съм подчертал да не се разбира СЕЛЯНИН.
Селянина е човек от село, работлив, на полето от тъмно до тъмно, дори самия аз като дете съм работил с баба ми на село, и овчар съм бил, в това няма лошо, дори е супер.
Селяк(Селяндур) е нещо съвсем различно, но явно ВИП граматиката е различна от официално приетата. :)

Ей го пиленцето от маалата.

Продава мамули на ниската земя. И още нещо... пражени картофи. Бизнес.

преди 22 минути, Христофор_първи написа:

Наглед всичко е просто и всеки дава мнение

един го прави ей така друг за поощрение, но дребния детайл е важен затова внимание

да правиш култура ти трябва първо възпитание

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...