Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вентилатор за Процесор

Виж решението Разрешен от Mr. ??,

Препоръчан отговор

преди 10 минути, Coco2 написа:

И какво ще докажеш?

Аз нищо нямам за доказване, ти хвърляш някакви безпочвени определения!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Господа, поръчах този be quiet! Pure Rock 2 (BK006).

Благодаря на всички хубава вечер. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Coco2 написа:

И какво ще докажеш?Даже е по-добре,с новите.Няма да навива,като на Жигула на джантите.Две напред-половин назад.

Ходещият-вземи си някаква паста.MX4-2019г.е доста добра и е на цена.2021г. я дават с осем години,гаранция.Който и охладител да избереш-няма да сбъркаш.Процесора ти е доста хладен.

Изгледай няколко клипчета,как се размазва.Може и да потренираш,върху някакъв картон или ламарина.Има едни малки шпаклички,за тази цел.Обикновено,вървят с пастата.Или с нещо тънко-като кредитна карта.И не пипай процесора,с голи ръце.

Ако не си вярваш-иди в сервиз.3-5 лева е.

къв картон те бие в главата като е грапав, тренировки на сухо тва да не е някой к.р

не пипай проца с голи ръце :laughing5: ХАХАХАХАХАХА

mx4 жалко подобие на паста, почти за същите пари е kingpin kpx 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, kopkaa написа:

къв картон те бие в главата като е грапав, тренировки на сухо тва да не е някой к.р

не пипай проца с голи ръце :laughing5: ХАХАХАХАХАХА

mx4 жалко подобие на паста, почти за същите пари е kingpin kpx 

К.р ти е главата,проста.Нямаш елементарни познания и нищо общо,с техниката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Coco2 написа:

К.р ти е главата,проста.Нямаш елементарни познания и нищо общо,с техниката.

Кой няма елементарни познания се видя и повече да не ти бъркат из процепите с голи ръце, само с пръчка :lol6:тиквоч убит

тренирай слагане на запетаи на картон или ламарина… баси олигофренията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Coco2 написа:

Ако знаеше изобщо нещо,щеше поне-техника не се пипа с голи ръце(може да потърсиш инфо,защо).

Точно така, MOS-FET транзисторите в чипа са много чувствителни към статично напрежение и такова може да повреди процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, kopkaa написа:

- а кво ли ще стане, ако пипна проца с голи ръце, ама нося антистатична гривна????

И заземена също трябва да бъде гривната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, kopkaa написа:

- важното е, че ти си дълбок… отзад!

- нема се бъхтя със словоред за кухи тикви, дето слагат запетая след всяка дума - виж си пунктуацията бе, кавал, как ще говориш за правопис

- кажи, какво, ще, стане, като, пипнеш, проц, с, голи, ръце 

- аз го слагам в цокъла със заваръчни ръкавици 

? , ?

- неам време за теб

Аааааааа,психолога.

преди 18 минути, kopkaa написа:

- а кво ли ще стане, ако пипна проца с голи ръце, ама нося антистатична гривна????

- некви общи понятия се размяттат от руските учебници преди 40 години

Ще ти останат мазнотиите,от пръстите-бе свиркоооооо.

Абсолютно нищо,не знаеш.Колкото и да се напъваш-празен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

И заземена също трябва да бъде гривната.

- ясно е, ква гривна е иначе

преди 2 минути, Coco2 написа:

Аааааааа,психолога.

Ще ти останат мазнотиите,от пръстите-бе свиркоооооо.

Абсолютно нищо,не знаеш.Колкото и да се напъваш-празен.

- ХХАХАХАХА, невъзможно e да сложиш проца в цокъла, да го зачистиш с комплект и после да си разнесеш паста.... ама от тъпа тиква не го очаквам

- празен - ипразни се ти в темата, айде беж в ала-бала форумите за политика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, kopkaa написа:

- ясно е, ква гривна е иначе

- ХХАХАХАХА, невъзможно e да сложиш проца в цокъла, да го зачистиш с комплект и после да си разнесеш паста.... ама от тъпа тиква не го очаквам

- празен - ипразни се ти в темата, айде беж в ала-бала форумите за политика

Е ба ти простият мен.Дано не си изкарваш прехраната с това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се джавкали за глупости! Няма значение със какво се пипа процесора и дали е чисто нов, след като се монтира на слота преди да се нанесе термопаста задължително се забърсва! Сега ще ви кажа нещо да се посмеете.

Аз винаги забърсвах със тоалетна хартия и когато някой клиент, клиентка влезнът при мен очите им право в ролката хартия. А понякога и две ролки бяха. Какво ли си мислиха, че имам разстройство сигурно.:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аз хубаво ще го взема този вентилатор, обаче май няма да мога да го сложа на дъното?

Untitled.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намерих в един сайт, и там пише че може да се сложи? 

https://www.bequiet.com/en/motherboardcheck

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази част, има ли някакво значение как ще се сложи?

Понеже не съм слагал такова охлаждане, до сега?

31231212.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма значение, това ти е планката която се монтира от другия край на сокета. Само не забравяй да сложиш гумичките на винтовете че може да окъси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, ДзВяРа! написа:

Не, няма значение, това ти е планката която се монтира от другия край на сокета. Само не забравяй да сложиш гумичките на винтовете че може да окъси!

Ще ги сложа. :)

Старата паста от процесора с салфетка или тоалетна хартия става ли да се махне?

Тя е на около 1 година и половина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The-Walk!nG-Dead написа:

:D Задължително със тоалетна хартия! :D

След като отстраниш пастата избърши капачката на процесора за да почистиш остатъците които не се виждат. Напръскай със някакъв разредител хартията, например  с разреден спирт или две-три капки ракия ако нямаш спирт. Същото се прави и на плочката на новият охладител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ДзВяРа! написа:

:D Задължително със тоалетна хартия! :D

След като отстраниш пастата избърши капачката на процесора за да почистиш остатъците които не се виждат. Напръскай със някакъв разредител хартията, например  с разреден спирт или две-три капки ракия ако нямаш спирт. Същото се прави и на плочката на новият охладител.

Е той нали идва с нанесена паста?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, The-Walk!nG-Dead написа:

Тази част, има ли някакво значение как ще се сложи?

Понеже не съм слагал такова охлаждане, до сега?

31231212.jpg

Това ти е скобата която се поставя от задния край от другата страна на сокета. Ако и от двете страни е гладка повърхноста няма значение как ще я сложиш но ако е само от едната страна е гладка гладката част трябва да гледа към капака на кутията

преди 57 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Старата паста можеш да я почистиш с салфетка или клечки за уши и съвсем малко напоен спирт. Аз например най редовно почиствам само с памук и след това с мокра, кърпичка минавам един път но понякога, като съм се разсеял и си блея пропускам да мина с мокра кърпичка. И само с памука почиствам след което се нанася паста с размер на гряхово зърно и се разтиля по капачката на тънък равномерен слой и поставяш охладителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, vlado1985 написа:

Старата паста можеш да я почистиш с салфетка или клечки за уши и съвсем малко напоен спирт. Аз например най редовно почиствам само с памук и след това с мокра, кърпичка минавам един път но понякога, като съм се разсеял и си блея пропускам да мина с мокра кърпичка. И само с памука почиствам след което се нанася паста с размер на гряхово зърно и се разтиля по капачката на тънък равномерен слой и поставяш охладителя.

Понеже през 2016 като си взех компютъра, не съм имал проблем като сложих директно охладителя без никаква паста на процесора?

Понеже охладителя си има и нямам най вече паста. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Понеже през 2016 като си взех компютъра, не съм имал проблем като сложих директно охладителя без никаква паста на процесора?

Понеже охладителя си има и нямам най вече паста. :)

Това са 6 години и заводско поставената паста отдавна си е изпяла песента

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, vlado1985 написа:

Това са 6 години и заводско поставената паста отдавна си е изпяла песента

Това на база какво го казваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това на база какво го казваш?

Това го казвам на база прегряване процесор имал съм подобен проблем с един комп който отдавна не ползвам и 3-4 години не му бях сменявал пастата. И взе много да прегрява и като махнах охладителя за да почистя, процесора от старата паста и да поставя, новата старата паста си беше изпяла песента. И след нанасяне на новата паста температурите се оправиха. Давам пример и за машината от която пиша в момента и до скоро имах, проблеми с високите температурии та даже и нов охладител, не ми помогна и като сложих пак стария охладител нанесох паста вместо с размерите на гряхово зърно малко повече. И близо месец и половина нямам вече проблеми с температурите а процесора постоянно го товаря на 100% и в големите жеги най много стига до 55-56-58-60 градуса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...