Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вентилатор за Процесор

Виж решението Разрешен от Mr. ??,

Препоръчан отговор

преди 1 минута, adersa написа:

Владко не се ли научи ,  че в този форум всеки се хвали с нещо ,че го има преди другите да го имат.Така автора пуска тема за нова видео карта и някой от старите кучета му казват оооо имам я от 1 месец никакви ядове . След това същият се включва в тема за избор на смарт тв пак пише ооо имам го от 1  година никакви ядове .Тъй че тука всеки се хвали кво има а иначе е гола вода .

Всеки може да се хвали с каквото иска нямам нищо против никой и уважавам всеки един в форума. Но сега някой да твърди пред всички че е работил в сервиз за компютри и да казва на всички че термопаста не се сменява е някак страмно за човек майстор та даже наскоро открил и в захранването термопаста.

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Датата, виж датата!

Приятел не искам да си мислиш че се заяждам или нещо подобно но явно си много далеч от това как се клоква процесор и най вече как се сменява паста

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Всеки може да се хвали с каквото иска нямам нищо против никой и уважавам всеки един в форума. Но сега някой да твърди пред всички че е работил в сервиз за компютри и да казва на всички че термопаста не се сменява е някак страмно за човек майстор та даже наскоро открил и в захранването термопаста.

те тука всички казват , че работят в сервизи и на другият ден пуска тема как да клокне процесор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, adersa написа:

всички казват , че работят в сервизи

А дори и да не работиш в сервиз - изрично ти го казват, че работиш в такъв.

Кой колко е близко и до какво е много относително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега и аз да споделя нещо което не е по темата. Сигурно много хора са прочели че използвам дърто дъно и процесор да така е наистина използвам, си го щото ми харесва тази платка, даже в стаята съм наслагал още 4 компа с много дърти дъна. И за някои не намирам време да им отделя да се позанимавам с тях и да ги оправя. А под леглото на което съм седнал и пред него стъклена маса, на която съм сложил монитор и клавиатура, под леглото съм паркирал 10 лаптопа които също си чакат реда да им обърна внимание. А в килера който е на няма и 2 метра от стаята ми съм го наблъскал с 15 щайги с ДДР2 ДДР1 ДДР3 памети някой от дъната са перфектни и искат малко да им се обърне внимание но както казах все не намирам време да се занимавам с тях щото си действам по други задачи и най редовно върша услуги на приятел който има сервиз и ми носи проблемни дъна аз да му ги оправям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vlado1985 написа:

Хайде сега и аз да споделя нещо което не е по темата. Сигурно много хора са прочели че използвам дърто дъно и процесор да така е наистина използвам, си го щото ми харесва тази платка, даже в стаята съм наслагал още 4 компа с много дърти дъна. И за някои не намирам време да им отделя да се позанимавам с тях и да ги оправя. А под леглото на което съм седнал и пред него стъклена маса, на която съм сложил монитор и клавиатура, под леглото съм паркирал 10 лаптопа които също си чакат реда да им обърна внимание. А в килера който е на няма и 2 метра от стаята ми съм го наблъскал с 15 щайги с ДДР2 ДДР1 ДДР3 памети някой от дъната са перфектни и искат малко да им се обърне внимание но както казах все не намирам време да се занимавам с тях щото си действам по други задачи и най редовно върша услуги на приятел който има сервиз и ми носи проблемни дъна аз да му ги оправям.

Браво, герой!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Не съм герой просто си колекционирам стари щайги:)

Нещо конкуренция ли ще ми правиш?

SD, EDO ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

А пастите с гаранционен срок 3-5+ години?

Всичко е субективно. Това, дето го "гарантират" за MX-2 и подобните ѝ, че 8 години не се сменя, е ала-бала. Пастата има ресурс. Когато я подложиш на огромен стрес, ресурсът ѝ се изчерпва по-бързо. Ако не я подлагаш на екстремни температури (примерно, хладиш някакъв мижав Celeron в десктоп машина), ресурсът се изчерпва много по-бавно, почти неосезаемо. Тогава действително можеш да караш 10+ години без смяна. Вземи за пример Pentium III, които бяха на цокъл 370 - те имаха най-проста силиконова паста под капачката и силиконквата паста ппд радиоатор им беше просто опция. Ранните ревизии на Slot-1 даже нямаха паста, а бяха в SECC касета с термолепенка. Още по-рано, през 90-те години, 486 и Pentium нямаха ни лепенки, ни пасти. 386, 286, 8086/8088 в 80-те години пък изобщо не се нуждаеха от охладител. :D Това са процесори със значително по-ниска степен на интеграция, респективно и с много по-малко топлоотделяне (няколко порядъка по-малко), макар някои да работеха на по над 3 волта. Както каза Пламен, времето не е фактор. Средата и начинът на експлоатация са единственият обективен такъв. Както и качеството на пастата, разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.08.2022 г. в 23:11, 0000000 написа:

Изгледай тези два клипа да няма после тема, че прегрява!

Само с гледане на клиповете ти, може да омаже и сокета с паста:

Да не говорим за излишъка /6 броя/ от вентилатори в кутията на точно тази конфигурация...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си преди много години, когато си взех Core i5-750, един приятел го видя и си купи същия и му взе един Megahalems за охлаждане. Звъни и се оплаква, че нещо не е наред. Отивам да видя, свалям радиатора ... процесорът намазан с паста, както аз мажа филия с течен шоколад. Човекът изстискал ЦЯЛАТА опаковка върху процесора, половин час чистих процесора и около него.

На въпроса с пастите, ако процесорът е по-маломощен, му слагам грахово зърно. Ако е по-корав и знам в каква посока е ориентиран кристалът му, мажа в линия. Напоследък съм започнал да ги мажа на кръст по 2-та диагонала.

Едно време, преди 20-ина години, имаше комплект на CoolerMaster с шаблони за Pentium IV и Athlon. Шаблонът се поставяше върху процесора, запълваше се с паста и отгоре се шпакловаше с едно като кредитна карта. Така се получаваше равномерен слой паста, с дебелина около 0,2мм върху процесора. Беше готино решение. Майсторско. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.08.2022 г. в 21:44, 0000000 написа:

:D Задължително със тоалетна хартия! :D

След като отстраниш пастата избърши капачката на процесора за да почистиш остатъците които не се виждат. Напръскай със някакъв разредител хартията, например  с разреден спирт или две-три капки ракия ако нямаш спирт. Същото се прави и на плочката на новият охладител.

Ти се смееш, ама с тоалетна хартия махнах пастата. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Rammkopf написа:

На въпроса с пастите, ако процесорът е по-маломощен, му слагам грахово зърно. Ако е по-корав и знам в каква посока е ориентиран кристалът му, мажа в линия. Напоследък съм започнал да ги мажа на кръст по 2-та диагонала.

Човече, спри се вече! Това е сериозен раздел и ще вземе някой, който чете да следва глупавите ти съвети. Или беше сериозен преди нахлуването на пичове като теб.

преди 2 часа, Rammkopf написа:

Тоалетната хартия е фин абразив и е чудесна за целта. Тоалетна или кухненска хартия. :)

П.П. Задължително е всеки пишман майстор да си носи топче тоалетна хартия в джоба. Не се знае за какво ще му потрябва...;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Jorge написа:

Човече, спри се вече! Това е сериозен раздел и ще вземе някой, който чете да следва глупавите ти съвети. Или беше сериозен преди нахлуването на пичове като теб.

П.П. Задължително е всеки пишман майстор да си носи топче тоалетна хартия в джоба. Не се знае за какво ще му потрябва...;)

Тъй ли? Оууу, съжалявам, че ти развалям аурата. Ето ти една вафла, айде бегай да си играеш с децата, професоре. :D Сериозният ми той. Сигурно съм регистриран тук отпреди ти да си видял компютър. Нахлул съм бил. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, The-Walk!nG-Dead написа:

Ти се смееш, ама

Какъв модел е тази малка графична карта ?  Изглежда  , като  GTX 1050 Ti   .....   :cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Какъв модел е тази малка графична карта ?  Изглежда  , като  GTX 1050 Ti   .....   :cheers:

1650...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...