Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги!

Не използвам често лаптопа, но забелязах,че хард диска ми работи постоянно на 100% без да пипам лаптопа.Как мога да разбера дали гард диска си е заминал? Модела на лаптопа е Asus k550vx i7-6700hq , 8ram.

Благодаря!

1109070202_(306).png.df2b1049250ef48820138a98e9d8f6e9.png902617892_(307).png.c38d98c7e4cf1411b43f2d5303b6f082.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Причини много /Около 74 500 000 резултата/, като започнеш от горната, телеметрии, минеш през вероятност за вирус миньор... и стигнеш до лоши сектори по диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега като мина някакво известно време и вече не работи на 100%, но при всяко включване на лаптопа започва винаги така ,поне 30 мин.Възможно ли е от настройките на захранването да е проблема?1976655857_(310).png.3deae3cac63e2d3487c34be698ccc537.png1284644775_(311).png.ef8b095a50ea4875b0a809d62e85505e.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами покажи при включване кой процес използва диска толкова много, в тази последната снимка не се вижда такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

Ами покажи при включване кой процес използва диска толкова много, в тази последната снимка не се вижда такъв.

Да де , това ми е мисълта , няма процес който да го товари ,  но при всеки старт на компютъра той работи на 100% и така около 30 мин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

И как да разберем, кое не ти стана ясно? Покажи тази ситуация, рестартирай като трябва!

Това е след рестарта646856973_(313).png.d3117c07c2c3d343da6069bb4beec491.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или диска има проблем, или си хванал някой 'бацил'. Пусни си една тема в антивирусния раздел за всеки случай, ако това използване на диска продължава повече от 5 минути след всеки рестарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Или диска има проблем, или си хванал някой 'бацил'. Пусни си една тема в антивирусния раздел за всеки случай, ако това използване на диска продължава повече от 5 минути след всеки рестарт.

Аз мисля ,че самия диск има проблем , бях пуснал тема ,че лаптопа прегрява по време на игра, говоря за леки игри.Мисълта ми е , възможно ли е ако хард диска е повреден лаптопа да прегрява?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Ако ти прегрява лаптопа, почисти охлаждането и смени термопастата, намали температурата в помещението и евентуално вземи охлаждаща подложка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Не. Ако ти прегрява лаптопа, почисти охлаждането и смени термопастата, намали температурата в помещението и евентуално вземи охлаждаща подложка.

Мисля че ми трябва нов лаптоп , този вече си изпя песента !😃

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля измислената Авира ти товари диска ! Ако е фри версията може спокойно да я разкараш - карай с уиндоуската, та да поотпуши работата :iron: Нищо му няма на лаптопа, просто смени диска с някое SSD !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Мисля измислената Авира ти товари диска ! Ако е фри версията може спокойно да я разкараш - карай с уиндоуската, та да поотпуши работата :iron:

Естествено , че е Free ,при тази инфлация няма пари за антивирусна.😄😂

Сега я махам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината е повече от прилична, бавния диск я тормози. Сложи едно SSD, разчисти излишните неща от windows или най-добре направи чиста инсталация, добави и още една плочка RAM памет 8 GB и няма да си познаеш машината!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Raze написа:

Машината е повече от прилична, бавния диск я тормози. Сложи едно SSD, разчисти излишните неща от windows или най-добре направи чиста инсталация, добави и още една плочка RAM памет 8 GB и няма да си познаеш машината!

Ако сложа 512 гб SSd и 8 гб рам , като инвестиция горе долу колко ще струва ,останалите неща като видео карта , процесор , дънна платка ще издържат ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Станислав Кьоров написа:

Естествено , че е Free ,при тази инфлация няма пари за антивирусна.😄😂

Сега я махам.

и аваст би ти вършил чудесна работа  изобщо не товари .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв обем диск ще ти трябва, но за около 130 лв. се намират прилични SATA SSD дискове по около 500 GB.

Transcend 512GB SSD230S SATA 3D NAND Flash TLC Aluminum TS512GSSD230S - цена. (nikem-bg.net)

SanDisk SSD Plus 480GB SDSSDA-480G-G26 - цена. (nikem-bg.net)

Сложи SSD на мястото на бавния диск, ако не ти достига RAM памет тогава добавяй, въпреки че ако са 2 плочки ще имаш 20-30% по-добра производителност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Raze написа:

Не знам какъв обем диск ще ти трябва, но за около 130 лв. се намират прилични SATA SSD дискове по около 500 GB.

Transcend 512GB SSD230S SATA 3D NAND Flash TLC Aluminum TS512GSSD230S - цена. (nikem-bg.net)

SanDisk SSD Plus 480GB SDSSDA-480G-G26 - цена. (nikem-bg.net)

Сложи SSD на мястото на бавния диск, ако не ти достига RAM памет тогава добавяй, въпреки че ако са 2 плочки ще имаш 20-30% по-добра производителност.

500гб са напълно достатъчни , но както казах, ще има ли опасност от претоварване на другите неща по хардуера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво ще каже Crystal DiskInfo за диска.

Не, няма смисъл да инвестираш в този стар и немощен лаптоп - вземи си нов, този ми го подари на мен, аз да се мъча с инсталирания вирус W10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SSD-то е инвестиция, която може да се ползва и на друг лаптоп или стационарен компютър, та дори и в кутийка като преносим! От него не губиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Joss Bomon написа:

SSD-то е инвестиция, която може да се ползва и на друг лаптоп или стационарен компютър, та дори и в кутийка като преносим! От него не губиш.

Шъът, тихо. Недей да вкарваш някакви такива мухи на човека, да вземе да си разгледа точния модел на лаптопа, да вземе да се окаже, че има място за M2 SSD и да вземе за 60 лв, едно 256GB и да му живме лаптопа и да го ползва още години напред ... вместо просто да се отърве от него като ми го подари :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Шъът, тихо. Недей да вкарваш някакви такива мухи на човека, да вземе да си разгледа точния модел на лаптопа, да вземе да се окаже, че има място за M2 SSD и да вземе за 60 лв, едно 256GB и да му живме лаптопа и да го ползва още години напред ... вместо просто да се отърве от него като ми го подари :)

Позна от първият път ,че точно на теб ще го подаря, как да ти го пратя, по Еконт или Спиди може на лично предаване.🤣🤣🤣

преди 40 минути, plamen_petrov_80 написа:

Виж какво ще каже Crystal DiskInfo за диска.

Не, няма смисъл да инвестираш в този стар и немощен лаптоп - вземи си нов, този ми го подари на мен, аз да се мъча с инсталирания вирус W10.

1669462498_(314).png.84185b0c859bc5f621af8001a669d908.pngТова каза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Станислав Кьоров написа:

Позна от първият път ,че точно на теб ще го подаря, как да ти го пратя, по Еконт или Спиди може на лично предаване.🤣🤣🤣

1669462498_(314).png.84185b0c859bc5f621af8001a669d908.pngТова каза.

Не е първа младост този диск, но става за външен/преносим/! Взимай едно такова ssd и с ти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...