Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за покупка на компютър

Препоръчан отговор

За работата в офиса ми е нужен нов компютър - десктоп. Обмислям дали да купя този: HP Desktop PC Pavilion TP01-2911ng, R5-5600G, 16GB RAM, 1TB SSD, Win11, iGPU, Natural Silver комплект с този монитор HP Monitor V27i, 27 Zoll, Full-HD, 60Hz, 5ms, IPS Panel, 300cd, Schwarz. Цената е 834 евро. Другият вариант е: ACER Desktop PC Aspire TC-1760, i5-12400, 16GB RAM, 1TB SSD, Win11, DVD-Laufwerk  с монитор ACER Monitor RG0 RG240Ybmiix, 23.8 Zoll, FHD, 75Hz, 250cd, 1ms (MPRT), IPS за 896 евро. Какво е по-дбре да си купя ОТ ТЕЗИ ДВАТА ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, nikolaustirol написа:

Основно чертежи, фактури, документи.

Чертежи, ако е AutoCAD - все още иска едно бързо ядро, вместо много.

А и глобално за офис система повече от 4 ядрен надали ти трябва, сега дали чист или с общо 8 нищки - там вече е въпрос на конкретен избор, ако ще ги избираш по компоненти.

Честно казано и 16GB оперативна памет е доста за офис система.

Дисковия масив - 1TB и то SSD - трябва ли наистина?

Монитор - за мен 23-24" FullHD ми е най-добре на очите, обаче е добре това да си го видите вие, понякога се харесва картината да е малко по-едричка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
преди 2 часа, nikolaustirol написа:

Същите параметри, но с много по-бърз диск: http://nikem-bg.net/cart/70207p1r70992p1r64172p1r71376p1r63405p1r69454p1r70827p1rf.html

Съмнявам се някой в офис да плаща за Windows такива цени...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за ценната помощ. Правя нов офис и имам нужда от цялото ИТ обзавеждане. Ще се радвам да ме посъветваш и за други полезни неща. Ценя много помощта ти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз не разбирам от кога за офис трябва топ 8 ядрен процесор и 32GB РАМ ...

Аз съм на принципа: не съм богат да си купувам евтини неща. Искам техника която е да е на ниво поне за следващите 5 - 6 години. Имам си стари компютри които дори с Уиндоус 10 имат проблеми. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как до 5-6 години офис работата да изисква 8 ядра и 32 RAM.

Колко стари са тези стари компютри и по-точно с какви параметри са?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, plamen_petrov_80 написа:

Няма как до 5-6 години офис работата да изисква 8 ядра и 32 RAM.

Колко стари са тези стари компютри и по-точно с какви параметри са?

Ето. Виж снимката.

computer.JPG

Към работата добавям АутоКАД, Инвентор които изискват все повече ресурси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за процесор с архитектура от 2008 година и дори не е върхов модел за времето си или поне 4 ядрен.

Ти говориш да е поне 5-6 години актуален, но опитваш да работиш на 14 годишна система, опитай с компютър на 5-6 години и с поне 4 реални ядра - съмнява ме да имаш проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.09.2022 г. в 19:47, plamen_petrov_80 написа:

Говорим за процесор с архитектура от 2008 година и дори не е върхов модел за времето си или поне 4 ядрен.

Ти говориш да е поне 5-6 години актуален, но опитваш да работиш на 14 годишна система, опитай с компютър на 5-6 години и с поне 4 реални ядра - съмнява ме да имаш проблеми.

Това, което си написал е и моята идея. Ясно ми е, че с този процесор дори седмицата е проблем. Затова искам да купя нещо което дори с петнайдесетка да може да работи. Все пак компютър не се купува всеки ден. Или поне аз не купувам компютър всеки ден. Затова благодаря още веднъж за помощта.

на 9.09.2022 г. в 17:39, Joss Bomon написа:

Същите параметри, но с много по-бърз диск: http://nikem-bg.net/cart/70207p1r70992p1r64172p1r71376p1r63405p1r69454p1r70827p1rf.html

Съмнявам се някой в офис да плаща за Windows такива цени...

Може ли да се добави HDD 2 TB?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, nikolaustirol написа:

Затова искам да купя нещо което дори с петнайдесетка да може да работи.

не знам до колко следиш новите версии какви са изискванията ама всяка нова версия на джама идва с нови по строги изисквания дори 15ска ако излезе живот и здраве надали ще тръгне на този процесор . С моят дърт лаптоп ме е бъз да си сложа осмица .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, adersa написа:

не знам до колко следиш новите версии какви са изискванията ама всяка нова версия на джама идва с нови по строги изисквания дори 15ска ако излезе живот и здраве надали ще тръгне на този процесор . С моят дърт лаптоп ме е бъз да си сложа осмица .

Напълно съм съгласен. Затова искам нещо което да може да работи през следващите 5 - 6 години. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.09.2022 г. в 13:35, nikolaustirol написа:

Аз съм на принципа: не съм богат да си купувам евтини неща.

Това е така, но пак бъркаш. Скъпо не означава най-бързото в света, с най-голямата памет и т.н.

Скъпо означава изработено яко, с добро охлаждане, качествени компоненти, да издържи и 20 години, пък ако трябва - на 5-тата година пак го смени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не внаги повече ядра и честота са по-бързи или съвместими с даден софтуер - по-нова архитектура или възможности на хардуера могат да са определящи дли нещо ще тръгне изобщо или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За CAD ще му трябва и професионална видеокарта.Radeon W,WX или Nvidia Quadro T,GV,RTX A.Според бюджета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Orgasmatron написа:

За CAD ще му трябва и професионална видеокарта.Radeon W,WX или Nvidia Quadro T,GV,RTX A.Според бюджета.

За CAD Light (2D) продукти - всякаква видео карта различна от вградената ще му свърши работа. Ако е CAD 3D само тогава му трябва от гореизброените от теб карти(и то е препоръчително а не задължително)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, belefor написа:

За CAD Light (2D) продукти - всякаква видео карта различна от вградената ще му свърши работа. Ако е CAD 3D само тогава му трябва от гореизброените от теб карти(и то е препоръчително а не задължително)

Стига си дрънкал глупости.Това-Интереси IT,"идвам за тиквите" ли е?

Явно не знаеш,какъв е кеф,проект 3-5-7 часа и да ти рендне "черно-бели линии".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Orgasmatron написа:

Стига си дрънкал глупости.Това-Интереси IT,"идвам за тиквите" ли е?

Явно не знаеш,какъв е кеф,проект 3-5-7 часа и да ти рендне "черно-бели линии".

Преди да обиждаш , вземи прочети към какви компютри се насочил човека , който е пуснал статията. Той никъде не е указал "РЕНДИРАНЕ"

От там нататък е ясно кой какво дрънка и за какво се бори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, belefor написа:

Преди да обиждаш , вземи прочети към какви компютри се насочил човека , който е пуснал статията. Той никъде не е указал "РЕНДИРАНЕ"

От там нататък е ясно кой какво дрънка и за какво се бори.

Нямам за цел,да обиждам никой.Езика ми е,малко по-остър.

Човека,като се е насочил и пита,тук-значи,не му е много ясно.Като искате да помогнете-давайте компетентни мнения.

Минимум 16гб памет и поне 6+6 ядра.

AutoCAD VideoCard

AutoCAD system requirements

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Orgasmatron написа:

Минимум 16гб памет и поне 6+6 ядра.

AutoCAD VideoCard

AutoCAD system requirements

Къде точно ги четеш тези неща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Къде точно ги четеш тези неща?

Autodesk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...