Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за покупка на компютър

Препоръчан отговор

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добре, покажи ми точния цитат.

Целият ми-30 годишен опит.

Ето ти

An ideal 3d Max workstation would typically have 6 cores or more on the processor, 12 – 24Gb’s of ram and a 1-2Gb (or a 4Gb card if your budget stretches to it) CAD certified graphics card to take advantage of GPU computing and CUDA for example.

Best Balance: AMD Ryzen 7 3700X.

Runner-Up: Intel Core i7-10700K.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това къде го е задал питащия?

Охххххх,живейте си с атлоните.

Не можеш да видиш,по-далеч от текста.

Не си се занимавал,с тежки програми.

Още си,с Windows 7...

Какви са тези глупави въпроси?

Момчето иска,да може да го ползва,следващите 5-8 години.

@nikolaustirol Ако имеш възможност,да пазаруваш от HP.com (не Българският) кажи.Ще те насоча.Вече,решението си е твое.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Orgasmatron написа:

Охххххх,живейте си с атлоните.

Не можеш да видиш,по-далеч от текста.

Не си се занимавал,с тежки програми.

Още си,с Windows 7...

Какви са тези глупави въпроси?

Момчето иска,да може да го ползва,следващите 5-8 години.

@nikolaustirol Ако имеш възможност,да пазаруваш от HP.com (не Българският) кажи.Ще те насоча.Вече,решението си е твое.

В голяма грешка си.

Аз все още чакам отговор на въпросите си, щом си прав - чакам аргументите ти, защото написаното от теб и това което си дал като връзка към сайта с изискванията няма допирна точка, а намесата на софтуер който не е по задание изобщо не те оправдава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@plamen_petrov_80 досега си мислех,че малко или много,се шегуваш.Но,ти си истински @лигофрен.

Нали знаеш,че наред с Maya,Blender,DAZ ,всички останали CAD програми,са 3Ds?Или давай да пишем-ей така,да се правя на разбирач.

Много искам,да подкараш някоя програма(без значение) на едноядрен процесор.Или не се сещаш,че трябва и ОС.

Чудя се,как не се е проявил и твоят "съкилийник".

Стойте си,на атлоните и нвидиа 84хххх с уин ХР/7 и не се месете,във висшата лига.

Изградил съм,хиляди проекти.И постоянно се чудех-как да вдигна производителността.От както изкараха двупроцесорните дъна-съм с тях.До сега.И всичко е-за да нямам проблеми.

Не ми отговаряй,че ще изтърсиш още нещо.И ще станеш хептен за смях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Orgasmatron написа:

@plamen_petrov_80 досега си мислех,че малко или много,се шегуваш.Но,ти си истински @лигофрен.

Нали знаеш,че наред с Maya,Blender,DAZ ,всички останали CAD програми,са 3Ds?Или давай да пишем-ей така,да се правя на разбирач.

Много искам,да подкараш някоя програма(без значение) на едноядрен процесор.Или не се сещаш,че трябва и ОС.

Чудя се,как не се е проявил и твоят "съкилийник".

Стойте си,на атлоните и нвидиа 84хххх с уин ХР/7 и не се месете,във висшата лига.

Изградил съм,хиляди проекти.И постоянно се чудех-как да вдигна производителността.От както изкараха двупроцесорните дъна-съм с тях.До сега.И всичко е-за да нямам проблеми.

Не ми отговаряй,че ще изтърсиш още нещо.И ще станеш хептен за смях.

Абсолютно никой тук не може да отрече, че за програмите , който си посочил трябва колкото се може повече изчислителна мощ. НЯМА 2 мнения по въпроса. 

Идеята на тази тема е оптималния за пари/производителност компютър за човека които е отворил темата а не за твоите зададени програми.

В търсенето на истината няма място за смях и псуване/нареждане, а за конструктивни мнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, belefor написа:

Абсолютно никой тук не може да отрече, че за програмите , който си посочил трябва колкото се може повече изчислителна мощ. НЯМА 2 мнения по въпроса. 

Идеята на тази тема е оптималния за пари/производителност компютър за човека които е отворил темата а не за твоите зададени програми.

В търсенето на истината няма място за смях и псуване/нареждане, а за конструктивни мнения.

За следващите,5-8 години.

След три,12ххх ще бъде остарял...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Orgasmatron написа:

За следващите,5-8 години.

Хаха, ти си като Epoxy FR453 - един път втвърди ли се , няма махане/oправяне. 

Вземи мини малко на Epoxy FR707 , за да можеш от време на време да почистваш/обновяваш нещата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.08.2022 г. в 17:25, nikolaustirol написа:

За работата в офиса ми е нужен нов компютър - десктоп. Обмислям дали да купя този: HP Desktop PC Pavilion TP01-2911ng, R5-5600G, 16GB RAM, 1TB SSD, Win11, iGPU, Natural Silver комплект с този монитор HP Monitor V27i, 27 Zoll, Full-HD, 60Hz, 5ms, IPS Panel, 300cd, Schwarz. Цената е 834 евро. Другият вариант е: ACER Desktop PC Aspire TC-1760, i5-12400, 16GB RAM, 1TB SSD, Win11, DVD-Laufwerk  с монитор ACER Monitor RG0 RG240Ybmiix, 23.8 Zoll, FHD, 75Hz, 250cd, 1ms (MPRT), IPS за 896 евро. Какво е по-дбре да си купя ОТ ТЕЗИ ДВАТА ?

Сори за спам-а.Понякога,не ги издържам.

Определено вторият,е по-добър.И на тази цена...

Пак казвам-помисли за видео карта.Ще ти трябва.Да речем една W6400 на около USD230.

Повече,няма да се обаждам.

И пак,сори за спам-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Orgasmatron написа:

Мерси, поне не съм "фалшиф".

Както сам каза

преди 10 часа, Orgasmatron написа:

а ако и до тогава не го е ползвал пълноценно, както и 32GB памет - са пари хвърлени на вятъра.

Сега не ми се смята, но ако сега похарчи сумата Х за по-мощна система с период за употреба 6 години и ако сега купи по-евтина система, а с разликата от парите направи ъпгрейд след 3 години, то след 6 години може да се окаже с по-добра система за същата сума, нали? Разбира се много внимателно и умно трябва да подбереш компонентите както като параметри така и като пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, nikolaustirol написа:

Инвентор на Адобе също има доста тежки изисквания. Особено за 3D.

А що речи Адобе Инвентор? Ако е Адобе не е Инвентор, ако е Инвентор е Autodesk Inventor :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.09.2022 г. в 11:33, Orgasmatron написа:

Определено вторият,е по-добър.

Дори не съм отварял линковете, но втория е на силно пишман фирма!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...