Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на Flash памет

Препоръчан отговор

преди 11 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Добрите модели са над 30-40 лв. каквото е условието на автора.

Все пак за него е важна цената ... ;) Иначе ... хм ... 

8-те Най-Добри Флаш Памети (USB Флашки) - Besto.bg - Мнения, Избор, Препоръки

Цитат

Но реално два фактора определят какви скорости ще има една флашка – USB порта и компонентите на самата памет.

или

Флаш памет Оферти, сравнение на цени - 42 - 960 лв, с капацитет 64 GB, Скорост на запис: 115 - 900 MB/сек (pazaruvaj.com)

Най-добрите флаш памети - toptest.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, vlado1985 написа:

Аз също имам 2 флашки на Kingston същия модел който си постнал бачкат си добре но само не ми харесва това че не показва точния капацитет гигабайти който е даден 

Screenshot_94.png

Screenshot_95.png

Владко. Дете сладко. :D Капацитетът е този, защото след формат на каквото и да е устройство, имаш загуби при клъстериране. Виж си харддисковете и ще разбереш. Всичко е точно, не се смущавай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Rammkopf написа:

Владко. Дете сладко. :D Капацитетът е този, защото след формат на каквото и да е устройство, имаш загуби при клъстериране. Виж си харддисковете и ще разбереш. Всичко е точно, не се смущавай.

Едва ли всичко е точно а хард механичен ползвам само 1 за склад и SSD за системен. Флашките съм ги ръгал и на други машини и на тях показва същия капацитет като предварително съм ги форматирал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, цър-вул написа:

64 GB USB флаш е 60,949 MB (59.53 GB)

Аз ги смятам за 64GB - 65536MB.

1GB =1024MB.

Ето и още по темата към vlado1985

Цитат

Когато купувате твърд диск от 1 терабайт, очаквате да получите твърд диск с точно този размер. Но когато се приберете у дома, няма да го видите в информацията за диска.

Обемът на твърдия диск, записан в магазина и на самия диск

Ще видите числото 931 в гигабайта, а не 1000.

Обемът на твърдия диск всъщност е в свойства

Това се дължи на несъответствието в оценките. Тоест производителите на твърди дискове, като обикновените хора, вярват, че 1 килобайт е 1000 байта, 1 мегабайт е 1000 килобайта, 1 гигабайт е 1000 мегабайта и 1 терабайт е 1000 гигабайта. Ето как работи десетичната система.

Но в света на компютърните програми и програмисти 1 килобайт = 1024 байта, 1 мегабайт = 1024 килобайта, 1 гигабайт = 1024 мегабайта и 1 терабайт = 1024 гигабайта.

Именно поради това несъответствие и несъответствия в числата получавате по-малко обем. Например 1 000 000 000 не е равно на 1 терабайт, а всъщност е само 931 гигабайта. За да получите реалния обем, трябва да умножите 1 000 000 000 по 1000 три пъти и след това да разделите всичко това по 1024 три пъти.

https://kato.koshachek.com/articles/zashho-kapacitett-na-tvrdija-disk-e-po-malk.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, цър-вул написа:

но отговорът е "да"

:offtopic_s:И с колко???!!! Дали ще е от значение??? Щото трябва бърже да "гепиш" нещо или пък ще ти "накъса" филма или играта???!!! ... :)

Кратко: За файлове които не са важни, то и най-големия "боклук" ще ти свърши работа да си пренесеш информацията от едно устройство на друго ...

Флаш памет Оферти, сравнение на цени - 5,30 - 11 лв, Тип свързване: USB 3.2 Gen 1, с капацитет 32 - 64 GB (pazaruvaj.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, AAUUXX написа:

Аз ги смятам за 64GB - 65536MB

Тцъ!
64*1000*1000*1000/(1024*1024*1024)=59,60464477539063
или
N*(1000/1024)^k
N е числото (в случая 64)
където к е
1 за кило
2 за мега
3 за гига

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Остави ме мен какво смятам. Виж 'ората к'во смятат.
Сметни по написаната сметка и си погледни една твоя флашка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, AAUUXX написа:

Никъде ,просто няма още 4GB.

Не споря но щом е даден продукта като 64GB а реално не са толкова а системата ги отчита като 57.6GB значи производителя лъже

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Остави ме мен какво смятам. Виж 'ората к'во смятат.
Сметни по написаната сметка и си погледни една твоя флашка

Да видях го ,смятат 1000MB = 0.98GB.

преди 2 минути, vlado1985 написа:

Не споря но щом е даден продукта като 64GB а реално не са толкова а системата ги отчита като 57.6GB значи производителя лъже

Реално е толкова ,при счетени 1000MB =  1GB (търговски).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, AAUUXX написа:

Реално е толкова ,при счетени 1000MB =  1GB (търговски).

Да реално ако са счетени като 1000MB=1GB но в случая явно не е счетено така поне картинката си го показва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що проверих - намерих една разпаднала се A-data S102 64GB (много лесно им се чупи корпуса и затова не ги препоръчах по-горе):

A-data S102 64GB - Windows отчита 57.8GB

Kingston DataTraveler HyperX 3.0 (жалко, че вече не се намира като модел, както и Kingston HyperX Savage - страхотни флашки, макар и малко "дебели" и пречещи на съседния USB порт да се ползва) - 64 GB - 58.8GB

Излиза, че A-data са скатали 1GB. :giggle1:. Не ги е срам!

преди 1 час, AAUUXX написа:

Защо смяташ 1GB = 1000MB ,когато 1GB е 1024MB? 

Защото доста производители смятат отдавна на 1000, не на 1024. Така е и при дисковете били те SSD или HDD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Излиза, че A-data са скатали 1GB. :giggle1:. Не ги е срам!

При 64 бройки флашки една им излиза безплатна - мазния би написал че тва е щот са капиталисти :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз като боцкам всеки път 4ТБ диск, ме боли корема, ама това е положението. (Виждат се 3.63 Терабайта).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През 2003-та година, костюмарите се вдигнаха на протест срещу инженерите, че в система SI 1 кило е 1000 единици, една мега е 1000 кила, 1000 меги пък са 1 гига и т.н. К'ви били тези 1024 по 1024 по 1024 ... то на нищо не приличало, потребителят се бил обърквал. :D

Води се една дълга дискусия и в резултат се появи едно изродче - нова мерна единица. Костюмарите от меркетинга получиха ексклузивното право 1000 байта вече да ги назовават 1 килобайт (1KB), на 1000 килобайта да им викат 1 мегабайт (1MB) и т.н. А за белите престилки с умните глави, бащиците на самата технология, им подхвърлиха като огризка новата мерна, бинарна единица - 1024 байта са 1 кибибайт (кило-бинарен байт), 1024 кибибайта правят 1 мебибайт, 1024 от които пък съставят 1 гибибайт и т.н. И всичкото това нещо, за да могат кухйте лейки от маркетинга да заблудят консуматорите като Владо, който знае, че има 64 гигабайтов флаш, но хабер си няма, че под този термин зловещо се крият едни 59 гибибайта, което е реалният физически капацитет. Та, да, капацитетите от почти 20 години насам са легализирана маркетингова измама. Честито! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Rammkopf написа:

През 2003-та година, костюмарите се вдигнаха на протест срещу инженерите, че в система SI 1 кило е 1000 единици, една мега е 1000 кила, 1000 меги пък са 1 гига и т.н. К'ви били тези 1024 по 1024 по 1024 ... то на нищо не приличало, потребителят се бил обърквал. :D

Води се една дълга дискусия и в резултат се появи едно изродче - нова мерна единица. Костюмарите от меркетинга получиха ексклузивното право 1000 байта вече да ги назовават 1 килобайт (1KB), на 1000 килобайта да им викат 1 мегабайт (1MB) и т.н. А за белите престилки с умните глави, бащиците на самата технология, им подхвърлиха като огризка новата мерна, бинарна единица - 1024 байта са 1 кибибайт (кило-бинарен байт), 1024 кибибайта правят 1 мебибайт, 1024 от които пък съставят 1 гибибайт и т.н. И всичкото това нещо, за да могат кухйте лейки от маркетинга да заблудят консуматорите като Владо, който знае, че има 64 гигабайтов флаш, но хабер си няма, че под този термин зловещо се крият едни 59 гибибайта, което е реалният физически капацитет. Та, да, капацитетите от почти 20 години насам са легализирана маркетингова измама. Честито! :D

То всички сме консуматори на всякакви продукти но да пишеш че някой си нямал хабер от нещо си е малко смешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ся кажи и че знаеше и да се заформиш като доказан пълен лицемер:

преди 5 часа, vlado1985 написа:

преди 6 часа, vlado1985 написа:

Аз също имам 2 флашки на Kingston същия модел който си постнал бачкат си добре но само не ми харесва това че не показва точния капацитет гигабайти който е даден 

Screenshot_94.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Ся кажи и че знаеше и да се заформиш като доказан пълен лицемер:

Нещо не те разбрах какво да кажа и да се заформя като доказан лицемер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...