Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на Flash памет

Препоръчан отговор

Здравейте , препоръчайте ми флаш памет , която да не загрява-прегрява или поне да подържа по ниска температура при работа . И да е с добра скорост на трансфер и четене .

Това което търся е  - 32 или 64 гб. , до 30-40 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Когато не си сигурен точно от каква флаш се нуждаеш, правилният отговор винаги е Kingston DataTraveller G2. Имам 64-ка и 128-ца такива - записват прилично с 30-ина MB/s, четенето им е още по-бързо. Надеждни са, не пекат, единственото им неудобство е големият пластмасов корпус, който ги прави обемисти. А на платмасата недостатъкът ѝ е, че се износва след определено време и флашката започва да се "забелва" сама. Но това е бял кахър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баси лошия избор! Намери си флаш памет с пръстов отпечатък (fingerprint) или с пин код заключване. А най-добре просто флашка с хардуерно заключване за да не влияе никакъв запис върху паметта и ще си спокоен за данните си, независимо на какъв компютър я бодеш. Иначе говорим за пълно нехайство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ой, недей така. :D

Флашките от първите 4 реда - 3-те Кингстъна и този SanDisk Cruiser Fit (който целият е пласмасов боклук!) - са с едноканални контролерчета и почти никакъв кеш, та скоростите им на запис са по 3-4MB/s. Fit-чето е ОК, единствено да си държиш музиката за колата на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичките ще загряват, особено при по-висока скорост на запис, това е нормално в процес на работа. Търси евентуално някоя с метален корпус, през който ще може по-добре да се охлажда и с обявени скорости на запис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Клонинга написа:

Баси лошия избор! Намери си флаш памет с пръстов отпечатък (fingerprint) или с пин код заключване. А най-добре просто флашка с хардуерно заключване за да не влияе никакъв запис върху паметта и ще си спокоен за данните си, независимо на какъв компютър я бодеш. Иначе говорим за пълно нехайство.

Оказва се, че ти не само от софтур не разбираш, а на хардуера си пълен ташак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Corsair Voyager GT USB 3.0 64GB скорост на четене 390 MB/сек - скорост на запис 80 MB/сек.

SanDisk Dual Drive Lux 64GB скорост на четене 130 MB/сек - скорост на запис 70 MB/сек

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Клонинга написа:

Няма вече такива ( с хардуерно заключване) или поне аз не мога да намеря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Емил Костов написа:

Няма вече такива ( с хардуерно заключване) или поне аз не мога да намеря.

Да. Това е вярно. Нещо са преустановили производството, също като регреса с приложенията за разпознаване на песни, като днешна дата вече няма нито едно приложение за PC. Моята флашка на 8 години от PQI все така работи безупречно! Но производителят е спрял производството на този род флашки. Единствено останахa КЕНГУРУ-то от САЩ, които могат (имаха опция) да се поръчват до България. Но по техническите данни на порта ми се струва, че не са актуални и вероятно и те са преустановили производството или изчакват хитро да се изчерпат старите количества.

Ето едно въведение за тези флашки.

Тук вече четем и по-големите луксове! Но в България учтиво не се внася от нито един търговец/дистрибутор! :) 

За поръчка на флаш памет, която да се управлява и чете само от собственика без ангажименти с включване/изключване:
Defender Bio-Elite30™ Fingerprint Encrypted USB Flash Drive (kanguru.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено тези, които препоръчвам като модели на SanDisk, Kingston и Trandscent са свършили. A-data не препоръчвам (особено моделите S102). Но тази тук макар и тяхна е на добра цена и с доста добри показатели:

https://www.emag.bg/usb-flash-pamet-adata-ue700pro-64gb-usb-3-1-cherna-aue700pro-64g-cbk/pd/DT3F9LBBM/?ref=fam#64-GB

В EMAG не ги пише, но ги дават така:

Скорост на запис:   До 180 MB/s
Скорост на четене:   До 360 MB/s
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Клонинга написа:

Но в България учтиво не се внася от нито един търговец/дистрибутор! :) 

Не е само България - и Румъния, и Гърция, и Турция не са в листата с дистрибутори:
https://www.kanguru.com/pages/where-to-buy-emea

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм поклонник на SanDisk и Kingston, но имам само една малка забелеШка да вметна. Тези скорости на запис, които цитират, са докато не се напълни SLC кешът, който обикновено не е нещо "wow" като обем. Просто апелирам да не се вярва на написаните скорости "до еди-колко-си". От чисто любопитство, ей сега боднах DataTraveller G2 64GB в USB3.0 на лаптопа и тръгнах да прехвърлям 23GB филм от SSD-то към флаша. Тръгна рязко от 112MB/s, след секунда падна на 65MB/s, след още секунда слезе на 35MB/s и сега прави осцилации между 27 - 33MB/s, т.е. средно 30MB/s.

EDIT: Ау, излъгал съм като дърта ц*ганка! :D Не е G2, а G3, аз съм в грешка. През цялото време съм говорел за моделите DT100G3. Дъртоза + дислексия + поизтрит надпис на флашката ... така става. :D

Ето го моделът, да няма повече недоразумения (като мене):

https://www.amazon.com/Kingston-Digital-64GB-DataTraveler-DT100G3/dp/B00C5K8CQ2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Отчете ли този факт?

Да ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dioib написа:

Да ... 

И? На колко машини може да се закачи? Ти като имаш хъб, не всички имат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, цър-вул написа:

И? На колко машини може да се закачи? Ти като имаш хъб, не всички имат.

E!? - тогава Флаш памет Оферти, сравнение на цени - 25 - 42 лв, Тип свързване: USB 3.2 Gen 1, с капацитет 64 GB, Скорост на запис: 115 - 900 MB/сек (pazaruvaj.com) ...

В действителност знаеш, че има преходници нали??? Дали ще се намали скоростта???  А спокойно може да го ползваш и за телефон ... ;) 

Прощавай, че гледам в бъдещето, а не в миналото ... 

п.п. Друг вариант Samsung BAR Plus 64GB USB 3.1 MUF-64BE3/APC - Цени, маркови Флаш памети (pazaruvaj.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Rammkopf написа:

Аз също имам 2 флашки на Kingston същия модел който си постнал бачкат си добре но само не ми харесва това че не показва точния капацитет гигабайти който е даден 

Screenshot_94.png

Screenshot_95.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, dioib написа:

Дали ще се намали скоростта???

Тъп въпрос, но отговорът е "да"! 

преди 12 минути, dioib написа:

В действителност знаеш, че има преходници нали???

Верно ли? И постоянно да си я носи с преходника? А ако е предвидена да работи постоянно между комп и талавизор? Смисъл от такава покупка?

преди 14 минути, dioib написа:

Прощавай, че гледам в бъдещето

Покажи ми телевизор с TypeC порт!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, dioib написа:

E!? - тогава Флаш памет Оферти, сравнение на цени - 25 - 42 лв, Тип свързване: USB 3.2 Gen 1, с капацитет 64 GB, Скорост на запис: 115 - 900 MB/сек (pazaruvaj.com) ...

В действителност знаеш, че има преходници нали??? Дали ще се намали скоростта???  А спокойно може да го ползваш и за телефон ... ;) 

Прощавай, че гледам в бъдещето, а не в миналото ... 

п.п. Друг вариант Samsung BAR Plus 64GB USB 3.1 MUF-64BE3/APC - Цени, маркови Флаш памети (pazaruvaj.com)

Що ли тактично са спестили скоростта на запис, която е и по-важната, а са оставили само за четене...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Що ли тактично са спестили скоростта на запис, която е и по-важната, а са оставили само за четене...

Мога само да предположа ... защото ще се ползва повече за четене, а не за запис ... или скоростта на запис умишлено е занижена, за да се получи качествен запис ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Мога само да предположа ... защото ще се ползва повече за четене, а не за запис ... 

Е то четенето е доста неважен показател. При трансфер е важен този за писане. А всеки на четене над 100 е повече от достатъчен за да няма лаг при гледане на филми от флашката така или иначе (освен ако не се гледа някакво некомпресирано видео, което и без това няма да се събере на 64GB).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

При трансфер е важен този за писане.

Да, но да е качествен нали??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

Да, но да е качествен нали??? 

Еми разбира се, но до тези пари е трудно да е съвсем качествен. Добрите модели са над 30-40 лв. каквото е условието на автора. Вървят повече към 50-60лв. и нагоре дори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...