Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Готвят манипулации на учениците в училищата!

Anneliese

Препоръчан отговор

преди 1 час, N1K17Y написа:

Край, посегнаха на най-свещеното на Ганьо, гордостта му да не се къпе :D 

Ти прочете ли "учебния" материал върху който е изпита?
Ако си достатъчно възрастен за да си живял преди 25-30 години, ще ти е ясно, че няма нищо вярно в това което се преподава, ако не си достатъчно възрастен, то няма причина да си чешеш клавиатурата по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Bubbles написа:

Ти прочете ли "учебния" материал върху който е изпита?
Ако си достатъчно възрастен за да си живял преди 25-30 години, ще ти е ясно, че няма нищо вярно в това което се преподава, ако не си достатъчно възрастен, то няма причина да си чешеш клавиатурата по въпроса.

Четох разбира се, след като видях, че който се къпе и е наяден е джендър, няма как да спра да се забавлявам. Сега научавам и, че ми трябва да съм живял преди 30 години, за да знам че хората през 20ти век са се къпали рядко, а недостатъчната консумация на месо не е здравословна. Ти да видиш, какви неща се научавали от старите даскали. Само ми е жал за французите, дето ги "обучаваш". Или ти може би имаше нещо друго предвид, но все така пропусна да конкретизираш ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох разбира се, след като видях, че който се къпе и е наяден е джендър, няма как да спра да се забавлявам. Сега научавам и, че ми трябва да съм живял преди 30 години, за да знам че хората през 20ти век са се къпали рядко, а недостатъчната консумация на месо не е здравословна. Ти да видиш, какви неща се научавали от старите даскали. Само ми е жал за французите, дето ги "обучаваш". Или ти може би имаше нещо друго предвид, но все така пропусна да конкретизираш ? 

Съжалявам, в случая грешката е моя, прочел съм неправилно заглавието на учебния материал и съм решил че е ставало дума за началото но на т.нар. демократично време.
Въпреки това не може да сме сигурни за това което пише в този материал, повярвай ми през годините съм се нагледал на всякакви абсурди както в родината така и тук.
Още веднъж извинения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

че хората през 20ти век са се къпали рядко

квесторката не в час

това в  действителност е било така
по време на втората световна война България обявява война на Англия

Чърчил цитати

Цитат
  • Бългaрия е толковa достойнa зa увaжение,колкото бездомно куче!

• Европа свършва там, където започват да ядат шкембе чорба.
  •  
  • Държава на име България не трябва да съществува. — на Парижката мирна конференция
  •  Само българите си казват: "Честита баня!"

• Тия, дето си казват "честита баня" - те ли са ни обявили война?

•  

всичко това е вярно, а че квесторката има пропуски в знанията, не видях да го пише някъде

Цитат

"Прочетете текста за живота на българите в началото на 20 век.

Селското население се храни много оскъдно. Главната храна са ръженият хляб и разните видове лук и пипер. Месо се яде твърде рядко. Вино и ракия пият всички, както възрастните, така и по-малките. От по-бедното население се спазват всички пости. Това нерационално хранене е главната причина за честите заболявания сред селяните. Градското население се храни сравнително по-добре.

Телесната чистота е занемарена съвършенно. Гражданинът се къпе рядко и то в някоя термална баня, докато къпането зиме предпазливо се избягва от страх да не се простуди. Селянинът не се къпе никак. Селските деца се къпят лятос по реките, не от чувство за чистота, а за прохлада. Баните в частните жилища в градовете са голяма рядкост, а в селата - нещо непознато".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, N1K17Y написа:

ега научавам и, че ми трябва да съм живял преди 30 години

преди 80 години, а преди 30 е краят, а не началото на 20-ти век

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ония кукувици сега са се заяли със сина на Костадин Костадинов, само защото момчето е пълнолетно и с гражданско самосъзнание, и сам е решил да събира подписи от свои пълнолетни съученици.

Явно на свраките не им изнася, че момчето не е мека китка, не се занимава с плетки и подобни глупости.

Що се отнася до момчешкия бой - да, не е приятен, но момчетата са си такива, бойни петли.

С долното мнение съм съгласна:

Цитат

"Политическа дейност" е целенасочена дейност за придобиване на държавна власт или оказване на влияние за нейното преразпределение, включително и чрез пропагандна и агитационна дейност с политически цели в полза или във вреда на политически партии, движения или коалиции, както и на кандидати за изборни длъжности.

Това е дефиницията в закона. Каквато и да е дългосрочната цел на момчето, не съм сигурна, че със събирането на подписи за референдум е нарушил Закона за образованието, доколкото забраната за политическа дейност изобщо касае учениците.

:yanim:

А ние в училище, по предмета "Свят и личност", който е нещо като гражданско образование, сме обсъждали в час политиката на страната ни, държавното ни устройство, изборните правила и ЕС. Всички в класа бяхме пълнолетни. Проблеми не е имало и го намирахме за съвсем нормално. Госпожата ни беше много про - ЕС настроена. Ние пък не знаехме нищо за тия организации НАТО и ЕС. Обсъдихме и миналите вече кметски избори (есен 2003). Аз бях пълнолетна и тогава и гласувах. В училище обсъждахме предстоящите след година избори за Народно събрание а за след още година - и за президент. Правихме сравнения на различните избори, на коя институция колко и е мандата и какви правомощия има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво става в българските училища:

Цитат

Преди години сина ми извади едно листче с написан телефон и ме заплаши, че ще се обади на този номер и ще се оплаче от мен, че го карам да пише домашни, а той искал да си играе. Номера им ги раздала психоложката в ЧК и им казала "Ако вашите вкъщи ви тормозят, обадете се на този номер". Нито е обяснила какво означава домашен тормоз, нито им беше казала какво ще се случи, след като се обадят на този номер - нищо! Болна тема ми е това на мен, а вярвам и на много други родители. Да, наистина има деца, които са обект на домашно насилие, но никой не им обяснява в училище, какво точно означава израза "домашно насилие над деца". И Корнелия много хубаво даде примера с третия шоколад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Anneliese написа:

Вижте какво става в българските училища:

Не е само в българските.
Този проблем по една или друга причина остава неглижиран или дори направо пренебрегван от европейските власти.
Всички говорят за насилие и тормоз, над деца, жени, домашен, на работното/учебното място, агресия и т.н.
Никой обаче не си прави труда да дефинира какво аджеба е това насилие и какъв е този тормоз или по-точно какво се брои за тормоз и/или насилие и какво не.
Така реално излиза че дори ако накараш детето си да си пише домашните или да помага в къщи или му загрееш задните части за особени заслуги това може да се сметне за тормоз и насилие.
Най общо казано тези три думички "Насилие", "Тормоз" и "Агресия" се използват под път и над път за всичко що някому не харесва, ама защо, за какво, никой не го е грижа.
Следващото си е лично мое мнение и не обвързвам никого с него, та : Цялото това нещо е един много удобен инструмент за манипулиране на простолюдието. Това че имат възмжността да се обадят някъде за най дребното нещо от една страна дава сигурност което е положителната донякъде страна на нещата, но отрицателната е,че това дава огромно самочувствие и заблуда на масите че те имат някаква свобода и нещо ги пази. Реално от какво точно ги пази това нещо обаче никъде не е дефинирано. Най лошото е, че това допълнително надува и без това огромното безпочвено самочувствие на подрастващите, а това от своя страна ражда повчето идиоти в нашето общество. Дали това е реалната цел, не мога да кажа и силно се надявам да не е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.01.2023 г. в 15:57, miro20 написа:

16 ч.  ·

Евгения Стефанова:
Руската пропаганда във фейсбук работи по много начини, но някои вече са доста притеснителни. Днес разгледах няколко проруски групи. Какво ми направи впечатление? Не е това, че имам приятели, които членуват в тези групи. Да членуват където си искат, като им е толкова акъла...
Едната от групите има почти 26 хил члена. Съдържанието няма да го коментирам. То е ясно! Направиха ми впечатление обаче две други неща. Едното е, че групата е създадена само преди 8 месеца (т.е. три месеца след началото на войната в Украйна), но въпреки това е успяла за този кратък период да натрупа сериозна маса от последователи, и второто, което ме впечатли са администраторите на групата.
Единият от администраторите е страница, която се е обявила за новинарска. Влязох в страницата и виждам, че всички публикации препращат към един от тези измислени сайтове - еднодневки, които са се появили вчера и ще изчезнат утре, но по време на съществуването си избълват сериозно количество путинска пропаганда, гарнирана с големи лъжи и дезинформация. Преди време бях чела някъде за тези страници, че в зависимост от кликанията на статиите им, те получават около 50 лева на "материал". Т.е. днес като напишеш 10 глупости, слагаш, без да си даваш много зор, едни 500 лева в джоба си. При група с 26 хил баламурника, които кликат ежедневно да ти четат глупотевините, даже сигурно преизпълняваш нормата. Вътре в групата циркулира редовно и друг сайт, копи-пейст на първия, очевидно на същите хора.
Влизам в друга група - 53.5 хил члена. Създадена е в деня, преди да започне войната в Украйна - 23.02.2022г. Няма да казвам заглавието й, но то е в духа "Путин срещу Байдън" и е измислено във време, когато уж още война нямаше. Администраторите - 5 страници, самоопределили ли се като новинарски, и 4-ма администратори, очевидно притежатели на тези страници. Отново прави впечатление внушителната маса, членуваща в тази група и набрана за сравнително кратко време. Съдържанието на постовете изобщо не подлежи на коментар.
Влизам в "новинарските страници". Нещата се припокриват на 100% с първата група - измислени сайтове - еднодневки, бълващи едно от друго по-безумни пропагандни заглавия, на които 50 хил шарана кълват ежедневно и пълнят касичката на собствениците на тези сайтчета и страници, които са и администратори на групата.
Влизам в трета група с около 12 хил члена. Същата насоченост! Създадена е преди 7 месеца. Абсолютно същия модел - страници, измислени сайтове, администратори и т.н.
Четвърта група! 58.5 хил членове. Създадена преди 7 месеца. Съдържанието отново няма да го коментирам - то е някакъв гнусен буламач, предназначен за хора с IQ най-много 60. Моделът е абсолютно същия - администратори са страници, които се определят като "новинарски" или "политици", бълват линкове от някакви измислени сайтове - еднодневки, пълни с пропагандни внушения, дезинформация и лъжи. Банковите им сметки съответно се пълнят, защото този тюрлюгювеч се продава добре и има десетки хиляди кликания всеки ден. Приходите от тази дейност по всяка вероятност са необлагаеми, доколко идват от нелегитимни източници.
Да, знам, че стана дълго, но всичко това всеки от вас може да го установи за броени минути, без да си дава много зор. Очевидно е обаче, че десетки хиляди хора (че дори и стотици хиляди) не го правят. Елементарна медийна култура липсва тука! Всички тези групи са създадени след започването на войната в Украйна, те са неизменно с една и съща насоченост и работят по абсолютно идентичен начин, който подробно описах по-горе. Натрупали са внушително количество последователи за краткото време, през което съществуват. Как е станало това, нямам представа...
Далеч съм от мисълта, че случайни хора стоят зад тази схема. Напротив! Тя е добре измислена и очевидно добре работеща, и то в завиден синхрон между групите и информацията, която се споделя в тях.
Също така е очевидно, че хората, които стоят отзад, са едни и същи. Почеркът при всички групи, страници и сайтове, се припокрива напълно. Не бих се учудила Възраждане да имат нещо общо с цялата тази работа и те да са хората, които стоят зад тази помия. Вземат едни пари и ги разпределят, като прибират за себе си лъвския пай. Това са мои предположения, разбира се... Нямам с какво да ги подкрепя, но ги считам за много вероятни.
Миналата година направих собствено мини проучване за един такъв измислен сайт-еднодневка, който бълваше неуморно и денонощно такова съдържание - путинска пропаганда, лъжи и дезинформация. Въпросният сайт-еднодневка беше много четен и много споделян от целокупното българско население с целия наивитет и безкритичност, които то притежава. Този сайт обаче май вече не съществува, явно притока на пари е секнал. Но всъщност тогава открих, че тези сайтчета получават по 50 лева на статия, ако са много четени, и също така, че този въпросен сайт, който беше обект на моя интерес, беше собственост на сина на Венци Чикагото.
Пропагандата е опасно нещо! Виждам, че тук не се жалят пари, за да се промият колкото се може повече български мозъци, и знам, че това накрая ще избие в нещо с много неприятни последици за нас самите. Никой не дава колосални суми за пропаганда просто така! Убедена съм, че целите, които гони тази пропаганда, до една са в наш ущърб.
В момента ни варят бавно като живи жаби в тенджерата. Ще дойде момент обаче, в който водата ще кипне, и тогава ще стане ясно на всички (и на тези с българските и руските знаменца по профилните снимки), че не можем да скочим от врящата вода, а междувременно сме станали поредната руска губерния, и то без пушка да пукне тука. Българите ще бъдат поредното малцинство в Русия, което тя с охота ще праща като пушечно месо да умира за нейните имперски войни.
Може да ми се разсърдите, може да ме блокирате, ако искате, можете да спрете да ми говорите или да се изтриете от приятелската ми листа, но фактите не можете вечно да ги отричате. Това е хибридна война, която е предимно информационна, и в която са паднали жертва стотици хиляди българи. Трофеите от тази война са вашите мозъци.
Евгения Стефанова

Това са неверни глупости, на които им липсва какъвто и да е контекст. Какви доказателства можеш да покажеш, че казаното е вярно? Никакви.

Руска пропаганда, както вече съм казал, няма. Има информация, която се нарича руска пропаганда и се цензурира под претекст "бора с руска пропаганда". Ясно е, че от 2016г, когато Демократичната партия в САЩ създаде измамата с "руското влияние", всичко, което противоречи на официалния наратив, се нарича "руска пропаганда".

Евгения Стефанова, която е написала всичко това, всъщност е написала един текст, състоящ се от случайно нахвърлени думи и фрази, съставляващи празен текст, който има празно съдържание, без никакъв смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...