Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Евровизия 2007

Препоръчан отговор

0000023763-article.jpg

За трета поредна година БНТ организира конкурса “Българската песен в Евровизия 2007”. Регламентът за конкурса през 2007 г. предвижда както да бъдат запазени принципите на подбор от предходните 2 години, изразени в свободно кандидатстване на български творци в определените от БНТ срокове, така и нов момент - продуцирането от страна на БНТ на три нови песни и тяхното цялостно представяне като продукт на пазара.

РЕГЛАМЕНТ ПО ПОДБОРА НА ПЕСНИ ЗА КОНКУРСА НА “ЕВРОВИЗИЯ 2007”

1. Песните-кандидатки трябва да бъдат български национален продукт.

2. Песните (текст и музика) не бива да бъдат комерсиално разпространявани или публично изпълнявани преди 1.10.2006 г.

3. Максималното времетраене на отделните песни е 3 минути. Всяка по-дълга песен ще бъде дисквалифицирана.

4. Всяко изпълнение следва да включва максимум 6 души изпълнители на сцената.

5. Всички изпълнители трябва да са навършили минимум 16 години към датата на полуфинала.

6. Всеки изпълнител на сцената може да се състезава само за една страна в конкурса.

7. Авторите и изпълнителите са свободни да изберат на какъв език да се пее в техните песни.

8. Изпълнителите ще пеят на живо на сцената, под съпровод на запис, който не съдържа никакви вокали или вокални имитации.

9. Текстовете и/или изпълнителите на песните не бива да уронват престижа на Конкурса, както и на Телевизията, която ги организира.

10. Одобрените за участие певци се задължават да изпълнят своите песни във всички етапи на състезанието без право на коментар на другите песни и регламента от сцената на Конкурса.

11. Срокът за събиране на песни-кандидатки (демо версии) е 12 януари 2007 г.

12. В срок до 15 януари 2007 г. 10-членно професионално жури трябва да одобри 18-те най-добри предложения.

13. На 3 февруари 2007 г. (събота) в студио 3 на БНТ ще се проведе 90-минутен концерт-спектакъл на избраните 18 песни, които ще бъдат изпълнени на живо. Професионално жури ще определи 9-те песни, класиращи се за финалния кръг, след което ще бъдат представени на живо и 3-те песни, които БНТ продуцира за фестивала. Тези песни не участват в предварителната селекция и в полуфинала, а ще бъдат представени директно за оценка от зрителите на БНТ във финалната фаза на конкурса. Цялото шоу ще се предава на живо по Канал 1 на БНТ.

14. След концерта в продължение на три седмици избраните от зрителите 9 песни, заедно с трите песни на БНТ, ще бъдат представени в концертния им вариант по подобаващ начин и периодичност в програмата на БНТ.

15. На 24 февруари 2007 г. (събота) в зала 3 на НДК ще бъде организирано 90-минутно телевизионно шоу, включващо 12-те песни финалистки (9 свободно кандидатстващи и 3-те, продуцирани от БНТ). Тук оценката ще бъде направена в рамките на 10 минути директно от зрителите в реално време чрез SMS-и и телефонни обаждания.

16. В качеството си на продуцент на Финала на конкурса за избор на българската песен в Евровизия, БНТ си запазва правото на контрол, корекции и окончателно становище по аудио-визуалния облик за представянето на песента победителка в полуфинала (финала) на конкурса във Финландия 2007 година. До 12 януари 2007 г. всички желаещи да участват в конкурса трябва да изпратят демоверсия на песента, придружена с кратка автобиография на изпълнителя, адрес или телефон за обратна връзка на адрес: Българска национална телевизия За конкурса “Песен на Евровизия 2007” ул. “Сан Стефано” № 29 София 1504

Източник: dir.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 146
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Нашата музика не е достигнала европейско ниво,не вярвам,че скоро ще имаме какво да покажем на Евровизия.Не знам този конкурс до колко е реален,защото тези,които спечелиха тазгодишната Евровизия са просто...без коментар

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нашата музика не е достигнала европейско ниво,не вярвам,че скоро ще имаме какво да покажем на Евровизия.Не знам този конкурс до колко е реален,защото тези,които спечелиха тазгодишната Евровизия са просто...без коментар

Какво не ти харесва рока ли ? И мен ме дразнят с определено бебешката си визия но песента си им е супер. Може пък да им е писнало на хората да слушат еднотипни блудкави песнички за "любов" - най големия комерс по конкурси и въобще. Хората може пък да са прогледнали :wors: А и още нещо когато слушам музика АЗ СЛУШАМ - НЕ ГЛЕДАМ :wors: Смеете им се защото са "различни" ( е добре де смешни са ) но пък всички останали бяха доболка еднакви, че ми се свива стомаха само като ги чуя. Незнам къде имаше едно изказване - "Нашето момиче трябваше да спечели + провокацията с Азис - просто трябваше ... " Алооо някакво "нещо" с неопределен пол излязло да "пее" там и да се кечи от името на България и това трябвало да ни гарантира победа ли ???? Абе без думи съм незнам защо някои хора определят тежките стилове като "низши" и правят подобни изказвания. Аз мисля същото за почти всичко "леко" но поне си мълча (или поне до сега си мълчах). Не че Lordi не са комерс но хайде да сменим малко обстановката а ? Какво ще кажете :clap::Pbiggrin.gif

А колкото до "нашата музика" има доста в нея което превъзхожда част от европейската, но аз лично не очаквам хора дето по цял ден са на ЧАЛГА да я видят и да гласуват за нея (моля да ме извините - всяко правило си има и изключения просто аз съм си песимист - нямам за цел да обидя някой)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми прави голямо впечатление от българските изпълнители Мариана Попова, но проблема при нея е, че изпълнява само бавни песни. Вярно, хубави са.. ама колко често балада е печелила конкурса Евровизия? Едно добро представяне може да направи Мариян от Стар Академи.. има си глас момчето.

Имаме добри изпълнители, ама текстописците нещо куцат.. или по-точно правят "еднотипни" песни.

Много добро би било изпълнение, в бързи ритми с включени мотиви от българския фолклор. Тогава ще се подчертае от къде идва този изпълнител, ще има стил.. няма да е заедно с всички останали изпълнители, пеещи "само за любов" някаква блудкава балада :go ahead:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не е поредният резил за България. Предната година вътрешния конкурс беше направо смешен, комичен и не знам още как да го нарека . Дано не са го гледали много чужденци :ph34r: Добре че, по някакво чудо избрахме може би единствената достойна песен в цялата работа, а със страхотното си изпълнение в Атина, Мариана Попова ни накара да се гордеем, че сме българи.

Дано и тази година успеем да избегнем някакси резила и имаме възможност да избираме между стойностни, но и модерни песни, които да имат поне минимален шанс за достойно представяне в международния кръг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще имаме някакъв шанс да ни забележат на Евровизия тогава, когато спрем да се съобразяваме какво харесва Европа. Винаги съм харесвала песните с фолклорни мотиви и характерните за нашия балкански регион инструменти, затова мисля, че песни от този тип биха ни представили най-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще имаме някакъв шанс да ни забележат на Евровизия тогава, когато спрем да се съобразяваме какво харесва Европа. Винаги съм харесвала песните с фолклорни мотиви и характерните за нашия балкански регион инструменти, затова мисля, че песни от този тип биха ни представили най-добре.

Ми то и това се търси и цени! Хората искат да чуят жива песен със свой собствен характер, която да представя нрава на страната, откъдето идва. Адски е просто, затова е и пълен смях, че "Каффе" го спечелиха по-миналата година с онази АДСКИ ЗАГЛУХАВА балада. Не че са некадърни, но песента им беше по-тъпа от тъп слонски задник. ;):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дано тази година не се изложим.вярно миналите две песни бяха хубави.горе-долу де,но за да спечелиш този конкурс трябва бърз ритъм и оригинални идеи.незнам дали забелязахте ,но миналата година почти всички участници имаха тъпани ,барабани и тем подобни.тотално копирано от руслана чиято песен беше наистина уникална.не че песента която спечели миналата година беше по хубава от нашата,просто беше доста по различна от другите. трябва да има ,както се казва, нещо ''свежо''. :)

Редактирано от klio_didi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще падне смех с патриота и тая година който не вярвам да пропусне да участва.

Аз пък мисля, че ще се въздържи - като миналата година накрая - направи се на обидена девойка, фръцна се и каза : "Аз в такива работи не участвам" :Pbiggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще видим поредния цирк. Тези от БНТ не могат един мач да излъчат и пак се натискат да правят "Евровизия".

Не се натискат, доколкото знам самият регламент е , че конкурсът се организира от обществените телевизии - така че : или го организира БНТ или няма конкурс - няма друг вариант sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В НДК изпяха хит минус Европа.

Куцо, кьораво и сакато прави естрада по шуробаджанашки.

Лъсна фалшивата истина за нашия конкурс Евровизия.

Не може да има прошка за предавания, които претендират за световно ниво, а се превръщат в серийни убийци на самочувствието ни, че сме българи. Събитието на седмицата - българската песен на Евровизия по БНТ беше позорен парад на музикалния трансвестизъм, както и последен шанс на редица певци да се качат на сцена в НДК и отсреща им да има поне публика от роднини.

Въобще не става дума за техническите качества на предаването на Канал 1 - този път дори няма значение, че липсваше синхрон между картина и звук - Данданов и Терзийски просто са бързали да монтират. Но кошмарната идеология на българския конкурс, реализиран от Вили Казасян, превърна европейските ни музикални надежди в едно откачено предаване, което трябва да бъде наречено "БГ мъзик траш".

Ужасно, ужасно, ужасно! На сцената на НДК се качиха събрани от кол и въже хора, които не могат да бъдат наети и в ресторант "Тенекиите" да пеят без пари. С малко изключения повечето от участниците бяха роднини, приятели и любовници на журито - иначе не можем да си обясним лансирането на имена като Ейнджъл + Еди Койси, които ужасиха съботната вечер (Еди Койси поне можеше да пее). Всички тези имена, които се занимават с музика, защото имат богати любовници, се опитаха да ни убедят в интервюто си, че го правят от 20 г. (Деян Неделчев). Вокална група "Инстинкт" изпя фалшивата истина на този конкурс заедно с "българския Франк Синатра" Васил Петров - песента се казваше "Да можеш да чакаш" и беше отправена към хората с музикален слух в публиката, както и към Слави Трифонов, който пусна клипа си на "Любовта е отрова" по всички чалга телевизии. Един много добър клип на Магърдич и една добре направена песен на български, опитайте се да спорите.

Евровизия 2006 е симптоматична за т. нар. българска култура. Куцо, кьораво и сакато прави "династична естрада" - по роднински, по шуробаджанашки или по откровено нагли начини, свързани със секс и фелацио по стъпалата на музикалната си кариера. В този подбор не остава място за истински неща, неща неодобрени от бандата сърдити стари хора, криещи се във всеки бранш на изкуството. Ако някой може да пее, то той отива в комерческия бранш, където поне могат да се вземат пари и където ръкоплясканията, заради простотията са искрени.

В династичната естрада или естрадата на мъжкото приятелство остават характерните упорити социопати, които знаят, че в клипа трябва да има балет, едни и същи бек-вокали, дежурен негър, а както е в песента на Мариана Попова - един дежурен Азис. Нейната песен е хубава, няма спор, но с нея няма да спечелим Евровизия. Марияна се предоверява на приятелството си със сърдитите музикални старчета и за разлика от Мария Илиева още няма явен хит и ярка кариера - въпреки че пее страшно добре. Добро впечатление направиха Гепи от Стейн (некрасивото му лице е реклама на прабългарския рок), Мартин Александров (защо пееш на испански приятел - за да зарадваш шовинистичната испанска публика?!), Вики и Мастило, както и Мелъди трафик - имаше някакъв заряд.

Откровено грозни бяха направени косите и гримът на всички на сцената - Ани Лозанова и вокалистката на Сталкер бяха от друго състезание заради топираните си коси, нещо като "Вещи в занаята". Немо направиха нервна версия на Кърт Кобейн. И това беше. Страшно беше.

Нека да плача, оставете ме (Let me cry!)! Да плачем всички тугедър. В "музикалните среди" се говори, че Марияна Попова ще спечели у нас. Идеологията "да поплачем" е основоположна за нашата естрада, нека поплачем още малко на гроба й. Но на нашия рев този път ще има свидетели от цяла Европа.

И накрая - сравнихте ли Кристине от Норвегия и No Name от Сърбия с нашите дудуци? Разликата е в заряда, емоцията и най-вече - да нямаш роднини в бранша. Конкурсът Евровизия е мъртвороден - дайте на Слави да го прави догодина - тъкмо така пак ще го принудите да не участва.

Мартин КАРБОВСКИ, в-к "Стандарт", 27 Февруари 2006 г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това горе е много точно описание на прогнилия ни конкурс. Иначе изобщо целия конкурс Евровизия е тъпотия и отживелица, кви конкурси за музика??? пълни глупости с които като гледам кви се занимават лелеее нямам думи... то май нормален не се занимава с тая пародия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

2007_large.gif

Българската песен в Евровизия 2007

На 14-ти януари бяха избрани осемнадесет песни – полуфиналисти в конкурса „Българската песен в Евровизия 2007”. След жребий бе определен и редът на изпълнение в полуфинала, който ще се състои на 3 Февруари в Зала №3 на НДК.

Допуснати до полуфинал песни и изпълнители :

1. Светозар Христов и Лора Владова – “If you come baby”

2. Юна Хили – “Too late for heartache”

3. Петя – “Runaway”

4. „ГРУПАТА” – “Back in Your Heart”

5. Teddy feat Mc Chriss – „Любовта е свобода”

6. “PANTOMMIND” – “Days of Old”

7. Софи Маринова и Устата – „Я твоя”

8. Светла Иванова – “No No No”

9. „МАСТИЛО” – “Getting Crazy”

10. Диляна Ценова – “Confession”

11. Белла - “Falling Angel”

12. Аксиния – „Аз знам”

13. S-lavina – “Higher (Balkan heart)”

14. Маргарита Хранова – „Моя любов”

15. Наташа и Чарлин – „Open Your Eyes”

16. Орлин Горанов – „Това е любовта”

17. Крум – „Докога”

18. Pippo & Sasheto - „Аз мога!!!”

www.bnt.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Евровизия" става нещо като национален цирков фестивал.Лошото е че после ни излагат пред цяла Европа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светла Иванова заминава за Куба на 24.01.2007 г., където ще заснеме клип към песента "Не казвай не!"

Английската версия на парчето, озаглавена "No, no, no!", се класира за полуфинала на конкурса "Българска песен за Евровизия". Снимките на екзотичния клип ще бъдат в старата част на столицата на Куба Хавана, съобщава avtora.com. Екипът ще отпътува три дни преди певицата, за да подготви терена и да направи репетиции с кубинските танцови формации, ангажирани за участие в клипа. Арт-директорът на видеото Христина Ванчева е подготвила 5 ефектни тоалета, с които Светла Иванова ще се снима в клипа.

dir.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да проумея как може да се допускат хора,които пеят фалшиво на полуфинала! angry.gif

Не сме дорасли още за ЕВРОВИЗИЯ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквато ни държавата, такива и конкурсите. Не е важно да пееш добре :jumping11: , а да имаш връзки :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване