Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Примера Дивисион - футбол с марка "Испания"

Fifa

5 гласували потребители

1. 1. Кой ще е шампион тази година?

• Реал Мадрид
      2
    • Барселона
      3
    • Валенсия
      0
    • Леванте
      0
    • Еспаньол
      0

Препоръчан отговор

Франк Рийкард напуска Барселона

Раздялата ще стане факт във вторник следобяд, твърдят медиите в Испания

Наставникът на Барселона Франк Рийкард най-вероятно днес ще се раздели с клуба, прогнозират медиите в Испания.

Решението е взето от самия холандец, който предпочита да се оттегли от поста си след проваления сезон въпреки категоричната подкрепа на президента Жуан Лапорта.

Развръзката ще стане ясна този следобяд след среща между двамата, но шансът Рийкард да остане на "Ноу Камп" е минимален.

Все още не е ясно и кой ще е евентуалният негов заместник, като единственото по-сериозно име е това на сънародника му и легенда на "каталунците" от легендарния "дрийм тийм" Роналд Куман.

@topsport

Рейес не иска и да чуе за завръщане в Арсенал

Хосе Антонио Рейес се надява с шампионските си попадения срещу Майорка да е убедил ръководството на "белия балет", че заслужава да продължи кариерата си в клуба.

В момента испанецът играе на "Сантяго Бернабеу" с договор под наем от Арсенал и в най-близко бъдеще ще трябва да се завърне на "Емирейтс Стейдиъм", ако "кралския клуб" не го закупи за постоянно.

Рейес пристигна в Лондон от Севиля срещу 10.5 млн. лири през 2004 година, но в никакъв случай не желае да се завръща на Острова.

"Надявам се с играта ми срещу Майорка да съм доказал, че съм отдаден изцяло на каузата на Реал и единственото ми желание е да остана футболист на този отбор", каза Рейес.

спорт1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 720
  • Създадено
  • Последен отговор

Франк Рийкард напуска Барселона

Раздялата ще стане факт във вторник следобяд, твърдят медиите в Испания

Наставникът на Барселона Франк Рийкард най-вероятно днес ще се раздели с клуба, прогнозират медиите в Испания.

Решението е взето от самия холандец, който предпочита да се оттегли от поста си след проваления сезон въпреки категоричната подкрепа на президента Жуан Лапорта.

Развръзката ще стане ясна този следобяд след среща между двамата, но шансът Рийкард да остане на "Ноу Камп" е минимален.

Все още не е ясно и кой ще е евентуалният негов заместник, като единственото по-сериозно име е това на сънародника му и легенда на "каталунците" от легендарния "дрийм тийм" Роналд Куман.

@topsport

Рейес не иска и да чуе за завръщане в Арсенал

Хосе Антонио Рейес се надява с шампионските си попадения срещу Майорка да е убедил ръководството на "белия балет", че заслужава да продължи кариерата си в клуба.

В момента испанецът играе на "Сантяго Бернабеу" с договор под наем от Арсенал и в най-близко бъдеще ще трябва да се завърне на "Емирейтс Стейдиъм", ако "кралския клуб" не го закупи за постоянно.

Рейес пристигна в Лондон от Севиля срещу 10.5 млн. лири през 2004 година, но в никакъв случай не желае да се завръща на Острова.

"Надявам се с играта ми срещу Майорка да съм доказал, че съм отдаден изцяло на каузата на Реал и единственото ми желание е да остана футболист на този отбор", каза Рейес.

спорт1

Дори и не си правя труда да чета всички тези статии . Това си е излишното писане , с което пресата си вади хляба . Когато дойде новия сезон ще разберем кой футболист или трениор къде е отишъл или какво е направил ;)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека не забравяме че и Реал ако си бяха взели мача срещу Барса (2-рия) не бяха порязани срещу Сантандер с двете спорни дузпи и т.н. много по рано щяха да са шампиони...

Ако Барса бяха издържали още 18 секунди срещу Еспаньол сега щяха да са шампиони. :baby:

Аз виждам нещата по друг начин,и двата отбора изиграха един много слаб сезон.Барса и Реал са в криза.Смешни загуби от слаби противници,провал за двата отбора в шампионската лига.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Барса бяха издържали още 18 секунди срещу Еспаньол сега щяха да са шампиони. :yanim:

Аз виждам нещата по друг начин,и двата отбора изиграха един много слаб сезон.Барса и Реал са в криза.Смешни загуби от слаби противници,провал за двата отбора в шампионската лига.

Точно ... Севиля трябваше да е шампион ! :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно ... Севиля трябваше да е шампион ! :baby:

Само Валенсия!! Публикувано изображение Много ме е яд за тях... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Валенсия!! Публикувано изображение Много ме е яд за тях... :rolleyes:

Чакаме другата година да изкочат !!! Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се надявам българите в испанското първенство да станат водещи фигури.Иска ми се Владо Манчев наистина да попадне в добър отбор и да играе,той е добро момче,нищо че е чорбарче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се надявам българите в испанското първенство да станат водещи фигури.Иска ми се Владо Манчев наистина да попадне в добър отбор и да играе,той е добро момче,нищо че е чорбарче.

На мен пък ми се иска Мартин Петров да партнира на Бербатов...а и по последни слухове Рейес искат да го привличат от Атлетико,а той играе на поста на Мартин и... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък ми се иска Мартин Петров да партнира на Бербатов...а и по последни слухове Рейес искат да го привличат от Атлетико,а той играе на поста на Мартин и... :)

Не ми се вярва Рейес да отиде в Атлетико .... просто е толкова влюбен в Реал ... Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва Рейес да отиде в Атлетико .... просто е толкова влюбен в Реал ... Публикувано изображение

е....реал щели да го продават щото не го искали въпреки добрите му изяви,а тка атлетико проявили интерес и.... въпрос на преговори... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е....реал щели да го продават щото не го искали въпреки добрите му изяви,а тка атлетико проявили интерес и.... въпрос на преговори... :blink:

Точно в Атлетико не ми се вярва да премине ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Героят в редиците на Реал Мадрид Хосе Антонио Рейес се надява, че шампионските му два гола ще убедят ръководството на клуба да го задържи. Испанецът е собственост на Арсенал и бе преотстъпен на "белия балет" в замняна на Баптища. Той на няколко пъти заяви, че категорично не иска да се връща на острова.

В неделя той възкръсна за да окичи с шампионски почести мадридския гранд, но няма да е изненада, ако това се окаже последната му изява за Реал. Според испанския "Марка", Атлетико Мадрид е на крачка от привличането му, а и Капело рядко му даваше шанс за изява.

"Направих Мадрид шампиони и съм много щастлив, защото точно поради тази причина дойдох в клуба."

"Искам да се насладя на този момент, титлата е много специална както за мен, така и за всички - радвам се, че дадох своя принос."

"Да отбележиш два толкова ценни гола е невероятна емоция и се надявам искрено, че това няма да са послените ми голове за Реал Мадрид."

"Може би това, което се случи ще убеди ръководството да ме задържи. Много пъти съм казвал, че е чест да играя за Мадрид."

;) ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Венгер, Лаудруп и Куман варианти за Реал

Михаел Лаудруп, Роналд Куман и Арсен Венгер са сред евентуалните наследници на Фабио Капело начело на Реал Мадрид, ако италианецът напусне "Сантяго Бернабеу".

Новината съобщи президентът на кралския клуб Рамон Калдерон. Капело изведе Реал до първата му титла от 2003 година насам, но това не прекрати спекулациите, че той ще бъде освободен две години преди края на договора му.

Калдерон отново са направи на "ударен" и отрече обществената тайна, че фаворит за горещия стол е наставникът на Хетафе Бернд Шустер.

Какво да кажа освен ХАХАХАХА поредната глупост ако наистина Калдерон иска да замени Капело с тези "кандидати" моите уважения към тях, но освен надсмешка друго не заслужават... единствено Венгер е по-сериозно име, но Лос Меренгес не са клуб който трябва да налага млади Франсета ... абе пълна дивотия

Бъдещето на Хилдебранд остава неясно

Бъдещето на вече бившия вратар Щутгарт Тимо Хилдебранд е "обвито в тъмни облаци", след като спортният директор на Валенсия Амедео Карбони бе отстранен от поста си.

28-годишният германец подписа договор с "прилепите", но цялата сделка бе осъществена от заминалия си Карбони.

В същото време наставникът на Валенсия Санчес Флорес обяви, че няма никаква нужда от друг вратар и поднови контракта на 37-годишния ветеран Сантяго Канисарес за нови две години.

Така Хилдебранд в най-добрия случай ще бъде втори избор в новия си отбор.

Енрике се е побъркал ... явно от жегите, но дано се осъзнае и не провали толкова хубав трансфер !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Барса със светлосин екип през новия сезон

Публикувано изображение

Президентът на Барселона Жоан Лапорта представи днес екипите на футболния тим за предстоящия сезон пред 2000 фенове на "Камп Ноу". Резервните фланелки на каталунците ще бъдат в светлосин цвят. Около емблемата ще има надпис по случай 50-годишнината на "Камп Ноу" (1957 - 2007).

Публикувано изображение

"Футболистите трябва да защитават тази фланелка с чест и привързаност към клуба", гордо заяви босът на "синьо-червените". "Светлосиният цвят символизира морето", довери Лапорта. След новите фланелки ще се състои и церемонията попредставянето на Тиери Анри.

sportal

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

25 000 посрещнаха Анри на “Ноу Камп”

Нападателят на националния отбор на Франция Тиери Анри официално бе представен като футболист на испанския гранд Барселона. Голмайсторът с широка усмивка дълго позира пред фоторепортерите и телевизионните камери с фланелката на каталунския клуб.

На пресконференцията президентът на Барса Жоан Лапорта каза: "Барса искаше от доста време да привлече Анри. Йохан Кройф го искаше, още когато той беше млад играч. Когато бях избран за президент през 2003 година, исках да подпишем договор с него. Исках да го вземем и миналата година и днес за мен е голямо удоволствие да го видя тук. Той е един от най-добрите играчи в света. Нашите запалянковци също искат да гледат Анри с фланелката на Барселона".

Тиери Анри, роден на 17 август 1977 година, от 1999 година бе играч на английския Арсенал. Той има 92 мача за френския национален отбор, в които е отбелязал 39 гола. Той е световен шампион от Мондиал 1998 и европейски шампион през 2000 година, както и световен вицешампион от Мондиал 2006.

"Аз съм много доволен, че съм тук. Това бе дълга история, но в крайна сметка съм тук. Сега едва чакам да покажа на запалянковците какво мога. Винаги съм казвал, че ако напусна Арсенал, ще играя в Барселона", заяви Тиери Анри.

Няколко хиляди почитатели на Барселона чакаха близо час пред Ноу Камп, за да видят първата голяма покупка на Барса за новия сезон.

Източник: sportni.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капело вече е уволнен, Шустер свободен да го замести

Публикувано изображение

Фабио Капело от вчера, сряда, не е треньор на Реал Мадрид, потвърди член на ръководството на Кралския клуб пред микрофоните на Радио Марка. Днес от 13 часа бълг. време административният съвет на испанския колос ще се събере на извънредно заседание, за да бъде назначен заместник на италианската легенда и след това новината за раздялата с Дон Фабио ще бъде оповестена и официално. Така и вторият етап на Капело като наставник на „лос меренгес” завършва още в края на първия му сезон на работа, а сега вместо него се очаква тимът да бъде поет от Бернд Шустер, получил според „АС” разрешение от Хетафе да стартира най-големия етап в кариерата си на треньорската пейка.

Публикувано изображение

Иначе президентът на Реал Мадрид Рамон Калдерон показа, че явно не обича да придава особена стойност на думите си, след като в неделя заяви, че решението за бъдещето на Капело „няма да се знае още 15-20 дни”. В крайна сметка подвигът на експредводителя на Милан, Рома и Ювентус с печеленето на шампионската титла под носа на Барселона, както и подкрепата на привържениците и играчите на отбора, не се оказват достатъчни. Калдерон иска на „Бернабеу” да се върне хубавият за окото футбол и затова залага на Шустер, единствен кандидат за поста въпреки свързването на други имена като Арсен Венгер и легендите на Барса Роналд Куман и Михаел Лаудруп, преминал все пак и през „белите”.

Треньорският пост в Реал Мадрид вече не е синоним на стабилност, припомня „Марка”. За последните 10 години цели 12 наставници са водили отбора, включително върналият Европейската купа на Кралския клуб Юп Хайнкес, уволнен веднага след победния финал с Ювентус (1998 г.), още по-успешният Висенте дел Боске – след титла и полуфинал в Шампионската лига (2003), а сега и прекъсналият шампионската „суша” Капело. За този период тимът има 4 титли в Примера, 3 в Шампионската лига и 2 Междуконтинентални купи.

Дон Фабио имаше своите възходи и падения във втория си етап на „Бернабеу”. Ще се помнят проблемните му отношения с Роналдо, Антонио Касано, Иван Елгера и Дейвид Бекъм, които все пак, особено англичанинът, изиграха своята роля за крайния успех на „лос меренгес”. Бе допуснато крушение у дома срещу новака Рекреативо (0:3), последва отпадане от сивия Байерн в Шампионската лига и италианецът не издържа психически, та по време на мача със Сарагоса на 14 януари (1:0) показа среден пръст на част от обиждащата го публика по трибуните, след което трябваше да иска извинение.

sportal

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Барса - 4 звезди, само 3 места в атака. Запалянковците искат Анри, Меси, Ето'о и Роналдиньо заедно на терена, треньорът Рийкард има други планове. Много хубаво не е на хубаво. Доколко вярна е тази поговорка, ще може да се прецени и според представянето на Барселона през новия сезон. Навремето тя издържа доста успешно предизвикателството на бившия президент на Реал (Мадрид) Флорентино Перес. Сега се надяват да я опровергаят каталунците, които явно се чувстват длъжни да не отстъпват никога и по нищо на Кралския клуб. За какво става дума? След проваления сезон на Барса ръководството се зае да стегне отбора. Речено - сторено. На "Ноу Камп" кацна Тиери Анри. А също Яя Туре и Абидал, но най-любопитно с евентуалните си последствия е именно присъствието на Анри. С него суперзвездите в атаката на каталунците стават четири. Значи ли това, че французинът ще е титуляр заедно с Меси, Ето'о и Роналдиньо? Или някой от четиримата ще трябва да чака търпеливо на пейката? За феновете на Барса отговорът е ясен - всички да играят заедно. Това сочи анкета в барселонския в. "Спорт". В полза на варианта с четирима нападатели са гласували 52% от читателите. За целта треньорът Рийкард би трябвало да промени постройката на тима. Вместо обичайната схема 4-3-3 Барса ще трябва да играе 4-2-3-1. В този случай Ето'о ще играе най-отпред, зад гърба му - Роналдиньо, а по крилата - Меси и Анри. В центъра на терена играта на съперника ще трябва да рушат Яя Туре, а за другото място ще трябва да се борят Шави, Иниеста и Деко. Възможен е и вариантът с двама дефанзивни халфове - Туре и Маркес. Другият барселонски спортен всекидневник "Ел Мундо Депортиво" също разглежда проблема за новата схема на Барса. Изданието припомня, че Рийкард вече е използвал системата 4-2-3-1 в кариерата си, когато беше селекционер на Холандия. Тогава в центъра на терена излизаха двама дефанзивни халфове - Давидс и Коку, по дясното крило играеше Овермарс, вляво - Зенден, център-нападател беше Клуйверт, а зад гърба му играеше Бергкамп. Случайно или не, петима от тези 6 играчи в различни периоди са носили фланелката на Барса. Онази Холандия, макар че разгроми 6:1 Югославия на четвъртфинала, не можа да спечели европейска титла на собствен терен през 2000 година. Въпреки свръхатакуващата тактика оранжевите не можаха да преборят на полуфинала останалата с 10 души Италия и отпаднаха след дузпи. Все пак и двата каталунски спортни вестника признават, че схемата с четирима нападатели е прекалено рискована и ограничава силно възможността да се търси прелом през второто полувреме, ако играта на тима не потръгне до почивката. "Очевидно тази система може да създаде дисбаланс в средата на терена", признава в. "Спорт" и добавя, че треньорът Рийкард предпочита да запази досегашната постройка на Барса. 7дни СПОРТ Според мен ще има проблеми,трябваше да купят по-непритенциозен нападател.Барса взе да заприличва на Реал,да видим кого ще оставят резерва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реал (М) обяви официално Шустер за треньор на тима

От Светослав Костадинов, Топспорт.бг

Германецът подписа за две години, ще получава по 3,5 млн. евро на сезон

Бернд Шустер е новият старши треньор на шампиона на Испания Реал (Мадрид), съобщиха официално от клуба. Той ще сложи подписа си под договор за 2 години, а на сезон ще получава по 3,5 милиона евро. На поста стратегът наследява уволнения Фабио Капело.

Шустер е вторият германец след Юп Хайнкес, който поема "Кралския клуб". 48-годишният специалист вече е водил испанските Херес, Леванте и Хетафе. Освен това е бил наставник на родните Фортуна (Кьолн) и Кьолн, и украинския Шахтьор (Донецк).

Като футболист Шустер е бил играч на Реал (Мадрид). През 1989 и 1990 година той печели титлата в Примера дивисион. Европйески шампион е с Германия през 1980-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Тази година сме шампиони,имаме най доброто нападение в света :P

Ахахаха ... тва ме кефи !!! :)

Барса са шампиониии

Мечтииииии...с изключение на Анри другото си беше и този сезона на Ноу Камп

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мечтииииии...с изключение на Анри другото си беше и този сезона на Ноу Камп

Те и по-миналия сезон си бяха същите и спечелиха ШЛ,защо да не го направят и сега?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Публикувано изображение

Звездата на Барселона и френския национален отбор по футбол Тиери Анри се страхува, че семейството му може да бъде отвлечено от банда от Източна Европа, съобщава таблоидът "Нюз ъф дъ Уърлд". Според изданието съпругата на нападателя Никол Мери, с която са в процес на развод, вече се движи с охрана, а домът й в Лондон е под 24-часово наблюдение.

Източници на жълтото издание от полицията разкриват, че свирепа румънска банда планирала отвличането на бившия модел Никол и невръстната й дъщеря Теа, за да изстиска част от милионите, които Тиери Анри взе при трансфера си в Барселона. Неотдавна френският голмайстор премина при каталунците срещу сумата от 15 милиона лири, които влязоха в касата на вече бившия му клуб Арсенал.

sportal

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Рийкард пред криза за старта в Примера С куп отсъстващи важни играчи ще трябва да подготвя Барселона за старта на сезона в Испания треньорът на тима Франк Рийкард, пише вестник „Спорт”. Габи Милито и Лео Меси са повикани за приятелския мач на Аржентина с Норвегия в Осло на 22 август. На същата дата Бразилия играе с Алжир в Монпелие (Франция) и това значи отсъствие и на Роналдиньо. Туре Яя е призован от родината си Кот Д’Ивоар за среща с Египет в Париж; Самюел Ето’о – от Камерун срещу Япония в Токио; Дос Сантос и Маркес може да получат покани от селекционера на Мексико Уго Санчес за визитата срещу Колумбия в Денвър, САЩ. Дзамброта ще е с Италия в Будапеща, Гудьонсен – с Исландия в Рейкявик; Абидал и Деко ще играят съответно за Франция и Португалия срещу Словакия и Армения,Шави и Иниеста – за Испания срещу Гърция в Солун, а даже и малкият Боян Къркич има ангажимент с юношеския национален тим. Да не си на мястото на горкия Рийкард... Sportal.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отрязаха Ники Михайлов за работна виза, пращат го в Испания

Публикувано изображение

Властите в Англия отказаха да дадат работна виза на вратаря на младежкия национален отбор Николай Михайлов, научи Sportal.bg. Така най-вероятно стражът, който има контракт за три години с мърсисайдци, ще премине в отбор от Примера дивисион под наем за един сезон, като от другото лято ще се присъедини към тима на Рафа Бенитес. Мениджърът на Ники Лъчезар Танев в момента преговаря с шефовете на петкратните европейски шампиони къде да играе Михайлов-младши през новия сезон.

sportal

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване