Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,смятам да си сменям пц-то :idea:,но не сам наясно много с тези работи процесор дъно и тн...Искам само да си взема дъно и процесор(кутия,захранване) за около 300лева.Трябва ми само дъно и процесор другото си го имам нов рам,хард,видео,двд записвачка,но процесора ми е стар и няма как да го смена та направо трябва да зимам и дъно.Ако може някой да ми каже какво мога да зема за тези пари :wors:.Благодаря предварително.

БТВ: Много се извинявам,че сам пуснал темата в грешен раздел.Моля някой модератор или админ да я премести.

Редактирано от Hate Me (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като за начало кажи какви са ти другите части за да видиме кво оптимално може да се сглоби за тез кинти :idea:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи до колко пари ти се дават и какви са компонентите, които притежаваш:

• Хард диск: SATA или ATA
  • Графичната карта: AGP или PCIe
  • Рамта: DDR или DDR2

Не виждам да си предвидил захранване, а то е не по-малко важно от останалите компоненти.

Edit: докато съм писал си отговорил на половината въпроси. Остава да кажеш с колко пари разполагаш и какво става със захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да зимам и кутия и захранване..

512 RAM DDR,160GB хард ATA,ATi radeon 9500(картата е AGP) това ми е.. ина4е захранването ми е 400W незнам каква марка.

Разполагам с 270 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Смятам да зимам и кутия и захранване..

512 RAM DDR,160GB хард ATA,ATi radeon 9500(картата е AGP) това ми е.. ина4е захранването ми е 400W незнам каква марка.

Разполагам с 270 лева

Доста сложна работа .... Мене ако питаш няма смисъл да наливаш пари в дъно с агп слот. Понеже картата каза че е нова и едва дали ще искаш да я продаваш но иначе става лошо - трябва да се ориентираш към някое дуно на Asrock с АГП ... а тия асрок са големи пръчки.Иначе парите които си приготвил ще ти стигнат за Gigabyte K8N51GMF-9, GeForce 6100, S939, DDR400/Dual/, VGA+PCI Express, SB7.1, Lan1000, Serial ATA Raid, 1394, mATX s edin sempron 3000+ и ще имаш и алтернатива след време да си купиш карта на PCI - всичко си зависи от тебе :idea:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен картата хи4 не ме барка :) 6те си взимам нова просто ми трябва процесор и дано.

ПС картата не е нова biggrin.gif има голяма вериатност да я продам.Този процесор 3000+ реално на каква 4естота работи знае6 ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мен картата хи4 не ме барка :wors: 6те си взимам нова просто ми трябва процесор и дано.

ПС картата не е нова biggrin.gif има голяма вериатност да я продам.Този процесор 3000+ реално на каква 4естота работи знае6 ли?

Да знам - 1,8Ghz. В такъв случаи нещата се връзват перфектно за тия 270лв си купи дунцето и процесора и после като продадеш картата ще имаш пари за още една 512МБ и сичко ще заспи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Gigabyte K8N51GMF-9, GeForce 6100, S939, DDR400/Dual/, VGA+PCI Express, SB7.1, Lan1000, Serial ATA Raid, 1394, mATX

Микро АТХ дъно ,при това на Gigabyte , на всичкото отгоре и с.939 - това ми звучи "малко " несериозно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) Да не би да си имал такова дъно за да коментираш ? Ако си се извинявам ... Ти какво предлагаш нящо с AM2 ? И къде ще ръгне тия DDR400 заедно с процесор на АМ2 без да надвишава 270лв ? Според мен недостатаъка на Гигадръвите е че греят яко но като за цената си и вграденото видео са добър избор за подобни конфигурации :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне не коментира :),но не ми се дават пари на вярата искам да си взема не6то свясно :wors:..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм 1,8 ми зву4и малко поне 2,2...6те сабирам зна4и о6те пари..ех 6алко sad.gif

Хихи ... никога не се води по рабитните честотите на процесора. Моя като е 2.1 мислиш ли че не може да прати един Pentium 4 на 3Ghz в гробището biggrin.gif Ще ти сравня Семпрон-а с един Селерон на 3Ghz - еднаква цена ПОЧТИ еднаква производителност. Ако мислиш специално за игри тоя семпрон ще ти е предостатачен (говоря за игри по силите на видео картата) :)

Редактирано от peschka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:)
Да не би да си имал такова дъно за да коментираш ?
- А-а не съм ,не съм , аз такова дъно съм виждал само на картинка в интернет :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe
Микро АТХ дъно ,при това на Gigabyte , на всичкото отгоре и с.939 - това ми звучи "малко " несериозно :wors:

направо доста :)

Хихи ... никога не се води по рабитните честотите на процесора. Моя като е 2.1 мислиш ли че не може да прати един Pentium 4 на 3Ghz в гробището biggrin.gif Ще ти сравня Семпрон-а с един Селерон на 3Ghz - еднаква цена ПОЧТИ еднаква производителност. Ако мислиш специално за игри тоя семпрон ще ти е предостатачен (говоря за игри по силите на видео картата) :)

все пак би било глупаво да сравняваме C2D E6xxx със 3 Ghz Netburst. Докато за разликата Семпрон/Селерон (не е много ясно кои) мога да ти препоръчам да погледнеш първо тази тема (5ти пост съм написал основните разлики и кой къде е силен и слаб според мен)

та на въпроса...

Еми 512 RAM DDR,160GB хард ATA,ATi radeon 9500 това ми е..

закупуването на каквото и да е ново дъно (тези разбира се от ново поколение) ще доведе до смяна на всички тези компоненти, които си драснал :wors:, освен ако не закупиш някое "морално остаряло" дъно, което спред мен няма смисъл.... да закупиш AGP/ATA/DDR дъно просто не е качествен ъпгрейд. Също не е гаранция, че след една година няма да се оплакваш от ниска производителност. Нали все пак правим ъпгрейд и искаме да оправдае парите... дори и да са 300 лв ;) А защо не продадеш това, което имаш и не закупиш някоя "перспективна машина"- както сам каза видео картата на този етап не те интересува. Има дъна с прилично вградено видео, но имат PCI-E (от което можеш да се възползваш по-нататък)

Редактирано от Conroe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз 6те сменям и другите компоненти затове не ме барка просто искам парво да си взема дано и процесор за около 300 лева.После рам,видео,хард..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас това дъно и процесор добри ли са за тези пари?

Процесор:AMD Sempron 2800+AM2,128k L2,800MHz/1600DDR HT.(oколо 104 лева)

Дъно:ASUS M2NPV-MX (около 140 лева)

Само да попитам с клок процесор може ли да се клокне на 2ghrz с добър вентилатор!?

И смятам да взема 512 RAM (DDR-II/667) (около 120 лева)

1бр Hitachi 80GB,SerialATA/II-300 (около 90 лева)

Но вече рама и харда ще се взимат след като продам старото пц :sobbing:.И друга карта ще взимам и ще добавям още 512 рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото съм в час с темата искаш да си запазиш в момента старата Рам памет,която е ДДР400 . В тази връзка - дъното ,което си си избрал не е лошо ( не ми харесва ,че е мАТХ ,но карай) . На това дъно обаче няма да можеш да сложиш старата ти видеокарта,защото дъното има PCI-E слот за видео , а твоята карта е на AGP .Това в случая не е проблем,защото новото дъно си има нелошо вградено видео .Проблем е обаче паметта - дъното поддържа ДДР2 Рам памет , а твоята е ДДР400 - т.е. твоята не можеш да я сложиш на новото дъно,няма начин . В тази връзка , ако си смениш дъното и процесора ,задължително ще ти трябва и нова Рам памет ,която да е ДДР2 . Това ,което искам да кажа е ,че Рам паметта задължително трябва да я включиш в списъка на първите покупки .

Само да попитам с клок процесор може ли да се клокне на 2ghrz с добър вентилатор!?
За това проблем нямаш - 2 GHz можеш да ги постигнеш и с боксовото охлаждане на процесора без проблем .

Само едно уточнение да направя - AMD SEMPRON 3000+ / AM2 - работи на default честота 1.6 GHz , а не на 1.8 GHz както ти казаха вчера cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо според мен по-добро от миналото ;).Според вас става ли?

Процесор:K8 Sempron 3400+ Socket AM2(Цена 119.91)

Дъно:Asus M2NPV-MX,AMD Live!™ ReadyNVIDIAR GeForce 6150 + nForce 430,Dual-channel DDR2 800/667/533,PCI Express architecture,Integrated GeForce6 GPU,Dual VGA Ouput: DVI-D & RGB(Цена 163.47)

Всичко 283.38

Според вас това дъно става ли за този процесор :)?И реално колко е този процесор?Благодаря предварително.Рамта 6те се смяна са6то :) зна4и този процесор нали е по-добар от преди6ния? :).Извинявам се за това :).Зна4и сигурно това 6те взема :).

БТВ:Сега видях SEMPRON 3400+/AM2/BOX с БОХ Цена 144 лв е малко по-скапо.Но според вас кое е по-добре с БОХ или без?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е същото като по-горното ти . Процесора работи на 1.8 GHz, по-добър е от предния и става на дъното .

Някак имам усещането ,че си пропуснал това , което ти написах по-горе за Рам паметта ;)

Когато имаш да добавиш нещо към твой пост , използвай бутона РЕДАКЦИЯ ,който се намира долу вдясно на поста ти , и добавяш информацията . Да пускаш по два поста един след друг е против правилата на форума -

2.6 Не се толерира практиката на flood – публикуване на едно и също нещо многократно, както и публикуването на голям брой мнения от един потребител едно след друго. За добавяне на информация към предишен пост има бутон "Редактирай".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това си зех :whist:.

CPU:Amd Athlon 3500+ 2,2Ghrz (sokcet am2)

RAM:2x512 RAM DDR II 800Mhrz

Motherboard:Asrock AM2NF6G-VSTA(socket am2)

Video:GeForce 256mb on board

HDD:160GB Sumsung

CASE:Delyxe MF 470 350W

От вчера съм с него :clap:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми предло6ете о6те не6ти4ко,ако мо6е и ве4е 6те си ре6авам :whist:

ето една конфиг. която си взех скоро.

частите са пo отделнои е зглобен.

HDD Desktop HITACHI GST Deskstar 7K80 80GB 7200rpm 8MB cache Serial ATA

II-300

Memory Device KINGSTON ValueRAM (DDR2 512 ,667MHz(PC2-5400),32 x 64)

MB Socket 775 INTEL i946GZ Express (mATX,1066MHz,2 DDR II,PCIe

x16,SB,SVGA,LAN,SATA,U133,4xUSB2.0)bulk

Chassis PRESTIGIO Midi Tower, ATX, 7 slots, 2xUSB2.0, audio, PSU

installed 350W, Black

CPU Desktop Pentium 4 630 3.0GHz (800MHz,2MB,S775) box

Общо: 224$ без ДДС

абе общо взето ми излезе за 600 lv. s DVD-R

цената е много добра kaтo имаш в предвид RAM KINGSTON, една от наи добрите памети , и Pentium 4 630 3.0GHz (800MHz,2MB,S775) box , дъно на intel.

Та, ако си вземеш еи това дъно и тоя процесор ти излиза на 300 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,но аз си зех Ето това :).

CPU:Amd Athlon 3500+ 2,2Ghrz (sokcet am2)

RAM:2x512 RAM DDR II 800Mhrz

Motherboard:Asrock AM2NF6G-VSTA(socket am2)

Video:GeForce 256mb on board

HDD:160GB Sumsung

CASE:Delyxe MF 470 350W

DVD:DVD-RW LG

За сега съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване