Премини към съдържанието
Fifa

Ал Кайда заплашва Франция с кървави атентати

Препоръчан отговор

Френските власти са получили нареждания да засилят мерките за сигурност в страната, поради заплаха от Ал Кайда за извършване на атентат. Тревожният сценарий за предстоящо нападение напомня много за този от Мадрид през 2004 година.

Атаките били планирани за периода около президентските избори, а целта е да се повлияе на резултатите. Това съобщава арабският вестник “Ал Хаят”, като цитира таен доклад, предоставен от изданието от достоверни парижки източници. Причината за повишаване на нивото на опасност е писмо, подписано от терорист номер едно Осама бин Ладен и публикувано в интернет-сайт на групировка, свързана с Ал Кайда. Според информация от доклада и писмото, атентатите могат да бъдат извършени чрез иракските, афганистанските или кавказките мрежи. Най-опасен изглеждал четвъртият източник на заплаха – алжирският клон на Ал Кайда, наречен Салафистка група за проповед и джихад.

Източник: dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо,не сега пък и Франция ли нападнаха?!! :blink: От тея ми втръсна няма да спрат тъпите атентати и да умират невинни хора!!! И каква е целта на Бин Ладен да повлиява на изборите?? Това за 1-ви път го чувам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те и техните си гърмят тия,във Франция е пълно с мюсюлмани които държавата храни.Франция е една от страните които не подкрепяха политиката на Буш и сега получава това за благодарност.Ясно е че тая шепа диваци немогат да сломят духа на демокрацията,могат само да ги предизвикат с някаква подобна простотия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко е само че след като Осама пукне ( извинявам се за израза) ще се появи друг и тва кога ще свършиии :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали са те или други ,някой запита ли се като прочете новината? Хм,май не,имаме бандити и ги освиркваме по подадената новина групово( както когато светне таблото аплауза в салона на някое просташко шоу)

Аз първо се питам,кой има интерес от такава новина,и кой има интерес да се случат подбни неща във Франция? Ал-кайда??? Хм,че какво ще постигнат,освен да настроят срещу себ си една държава която е най-върлия противник на амбициите на САЩ на Европейската сцена. Немисля че са те,Бин Ладен (ако още е жив и съществува изобщо) едва ли е глупак и дивак(както някои си мислят) ,изобщо няма смисъл да го прави,нито е провокиран,нито нищо.

Тогава кой може да е?? Ами САЩ? да,те имат доста по-голяма изгода от това наистина,бих казал много голяма изгода.С такова нещо,ще постигнат промяна на общественото настроение във Франция и целия западен свят който сега е против тях,и ще си върнат малко реномето на "добрите янки" А това им е доста необходимо напоследък,след фиаското в Ирак :dancing18:)

Не съм сигурен,незнам кой какво има наум,но все пак,просто мисля малко ,а не слушам смао какво казват тоя или оня. нека не забравяме че интереса оправдава средствата за някои,дори ако трябва д пожертват невинни хора от приятелски страни.

П.С А Бри,моля те недей бъди наивна,совите не са това което са,мисли ако можеш ,не се оставяй да те манипулират толкова лесно,все пак сме мислещи същества,а не както някои смятат че сме говеда за паша .Още не сме станали консуматори само,още сме хора.

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката която допуснаха някои европейски държави с допускането на емигранти - мюсюлмани не може да се поправи.Експериментите им с толерантност и религиозна търпимост се провалиха напълно.Арабите тая дума (толерантност ) не я разбират,за тях това е слабост а те са устроени така че усетят ли слабост настъпват ( що ли това ми напомня за някои малцинства в България :dancing18: ).Английските крале векове наред са знаели че такива хора се управляват само с камшик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Грешката която допуснаха някои европейски държави с допускането на емигранти - мюсюлмани не може да се поправи.Експериментите им с толерантност и религиозна търпимост се провалиха напълно.Арабите тая дума (толерантност ) не я разбират,за тях това е слабост а те са устроени така че усетят ли слабост настъпват ( що ли това ми напомня за някои малцинства в България :dancing18: ).Английските крале векове наред са знаели че такива хора се управляват само с камшик.

Влевет ,освен че се отклоняваш от темата,само показваш кой е за камшик тука и кой е нетолерантен,затова можеш спокойно да си изтриеш поста,по него можем да спорим в друга тема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само се хвърля смут върху населението за да се избива на междурелигиозни сблъсъци.Мюсюлмани във Франция има много живеят в разбитерателство и мир с всички останали,но явно някои имат интерес да поразклати страната.Обикновените хора си гледат семействата и грижата за тях,да се създаде една терористична група са необходими професионални наемници,а за тях религията е само част от работата.Някой явно сънува,че го гонят арабите и го избива на комплекси и дискриминация:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само се хвърля смут върху населението за да се избива на междурелигиозни сблъсъци.Мюсюлмани във Франция има много живеят в разбитерателство и мир с всички останали,но явно някои имат интерес да поразклати страната.Обикновените хора си гледат семействата и грижата за тях,да се създаде една терористична група са необходими професионални наемници,а за тях религията е само част от работата.Някой явно сънува,че го гонят арабите и го избива на комплекси и дискриминация:)

Абсолютно.

И ще му е много трудно на този някой да поразклати страната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

infinity1305, аз за теб се разтревожих. :) Бързо отивай тука в безопасност.

Те пък защото французите са кухи лейки и не знаят от къде духа вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо е, когато хората се настройват едни срещу други. А дали е вярно предупреждението, ще проличи скоро. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
П.С А Бри,моля те недей бъди наивна,совите не са това което са,мисли ако можеш ,не се оставяй да те манипулират толкова лесно,все пак сме мислещи същества,а не както някои смятат че сме говеда за паша .Още не сме станали консуматори само,още сме хора.

Както виждаш аз съм запитала каква цел имат Ал Кайда да нападат Франция. Но според новината точно те ще нападнат Французите...никъде не пише за САЩ.Аз не съм чак толкова навътре в политика че да се досетя за нещо което даже не е и споменато!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бри,не те критикува, не съм имал подобно намерение :whist:

Но когато се касае за политика,първото нещо за което човек трябва да се замисли е -аджеба,кой има интерес от това :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване