Премини към съдържанието
eysan

Липсваща икона на Network connection - помогнете

Препоръчан отговор

проблема е следния

изведнъж изчезна иконата на нетуорк конекцията-двете мониторчета в трея

като чукна да видя какво става в контрол панела първо ми изписва че не открива нищо и дали съм ги пуснал

и след това не показва нищо а трябва да са три

-връзка на лан-а

-връзка със сателитния тунер

-блутута

иначе и трите си работят нормално

освен това като се опитам да стартирам "Set up a home or small ofice network"

сама премигва и не тръгва

пробвах със систем ресторе от момент в който всичко си беше наред но уиндоуса ми заяви че нямало какво да се ресторва

някой може ли да помогне

благодаря

Ще те помоля да спазваш поне елементарните правописни правила.Ако не ги знаеш,по обясними причини,помоли някой да ти помогне.

randb

Редактирано от randb (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш този файл. Не използвай даунлоуд мениджър, а кликни с десния бутон върху линка и избираш Save target as.

Използване на VBS файловете: Щракнете двукратно върху файла. Когато скрипта се изпълни ще бъдете уведомени. VBS файловете могат да бъдат разгледани по същия начин - десен бутон и Edit;

NOTE: Ако вашата антивирусна програма ви предупреди, че някакъв "зловреден" скрипт се изпълнява, това е нормално. Тези скриптове не са "зловредни", но те правят промени в System Registry и затова получавате предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си махнал отметките...?

(Control Panel => Network Connections => Properties => General => Show icon notification area when connected)

Също така провери какво става в DEVICE MANAGER-a...

ДЯСНО КОПЧЕ НА MY COMPUTER => PROPERTIES => HARDWARE => DEVICE MANAGER

Да не би да липсват някакви драйвъри или някакви други конфликти да се получават...

Сканирай и за вируси и шпиони...

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не съм махал нищо, те самите икони в папката липсват,та дори да съм искал да ги махна,не мога

В DEVICE MANAGER-а всичко си е точно,а вируси и шпиони не откривам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start -> Run и пишеш services.msc, услугите Network Connections и Terminal Services функционират ли нормално?

Start -> Run и пишеш eventvwr.msc, в раздела System има ли съмнителни грешки? Ако има, кликай два пъти върху някоя и пейстни тук съдържанието на полето Description.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си е в ред, сервисите си работят нормално

Няма обезпокоителни грешки

Направо не знам , май ще се наложи да форматирам

Редактирано от eysan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може, дай шот на конкретното съобщение, което ти се изписва, като влезеш в контролния панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е , че вече не се показва , но беше в смисал ,че не ми открива хардуера , и дали съм сигурен , дали е стартиран

Освен това при опит да изградя нова конекция ми изписа това:

"Unable to create the specified connection

This can be caused by insufficient memory or not enough disc space"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да наместиш лан картата, защото аз имах същият проблем и се оказа, че лан-ката се е разместила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start -> Run и напиши поотделно:

regsvr32 netshell.dll

regsvr32 netcfgx.dll

regsvr32 netman.dll

последвани от Enter.

Рестартирай и виж дали ще има напредък.

Ако имаш диск с Windows, го сложи и в Start -> Run напиши sfc /scannow.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Night Raven Огромен респект към теб,появи се,но се получи друг бъг

Или по точно няколко:

- Не се показва говорителчето , звук има ,но като но като се опитам да чекна да показва иконата,ми изписва че нямам инсталиран програм контрол. Преинсталирах драйверите на дъното, но промяна няма

- NOD32 не се зарежда автоматично в трея, а чак като го стартирам ръчно, а така не ми е ясно дали въобще работи преди да се покаже

- Ad-Watch -а също не влиза там, дори след като го стартирам

Всъщност какво направих с горните команди и нямаш ли в ръкава още някой трик, та да оправим и тези бъгове

Сега ще ме извините но ще полагам, че утре съм на работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
- Не се показва говорителчето , звук има ,но като но като се опитам да чекна да показва иконата,ми изписва че нямам инсталиран програм контрол. Преинсталирах драйверите на дъното, но промяна няма

Предполагам, че просто липсва файла sndvol32.exe. Имаш 3 варианта:

1) копираш го от друг компютър на твоя - намира се в C:\WINDOWS\system32;

2) ако първият вариант не ти е възможен или не е удобен, има и втори - да си го запишеш от инсталационния диск на Windows. За целта:

- слагаш диска на Windows в устройството;

- Start -> Run и пишеш cmd;

- в Command Prompt-a пишеш буквата на CD устройството ти (примерно E:) и Enter;

- пишеш: expand c:\i386\sndvol32.ex_ d:\windows\system32\sndvol32.exe и Enter;

Това трябва да ти разархивира файла на мястото му.

3) Изтегляш го от тук. Където ти го качвам, просто го копирай в C:\WINDOWS\system32.

Второто решение е ако се радваш да пишеш команди и искаш да изглежда гъзарско. :sobbing:

- NOD32 не се зарежда автоматично в трея, а чак като го стартирам ръчно, а така не ми е ясно дали въобще работи преди да се покаже

Ако в Task Manager (CTRL+ALT+DEL -> Processes) имаш процес nod32krn.exe, значи програмата си работи, но просто не се стартира контролния й панел.

В такъв случай пусни Notepad, пейстни вътре следното (забележка: ако NOD32 ти е инсталиран в друга папка, редактирай пътя):

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"nod32kui"="\"C:\\Program Files\\Eset\\nod32kui.exe\" /WAITSERVICE"
после File -> Save as..., пишеш някакво име и добавяш .reg и запазваш. После го стартираш, потвърждаваш с Yes и после OK. На следващия рестарт на компютъра трябва да се появи иконата на NOD. Ако пак не стане, можеш да преинсталираш NOD: деинсталирай го от Add or Remove Programs, рестартирай като те попита и го инсталирай наново.
- Ad-Watch -а също не влиза там, дори след като го стартирам
Ако Ad-Watch не се стартира с Windows, повтори това, което направи за NOD, но пейстни следния текст (забележка: ако Ad-Aware SE Pro ти е инсталиран в друга папка, редактирай пътя):
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"AWMON"="\"C:\\Program Files\\Lavasoft\\Ad-Aware SE Professional\\Ad-Watch.exe\""

Иначе също можеш да опиташ да преинсталираш Ad-Aware SE Professional.

Всъщност какво направих с горните команди и нямаш ли в ръкава още някой трик

С командите, които ти дадох в предния пост се регистрират библиотеки, които явно са си изгубили регистрацията поради някаква странна причина, неизвестна на мен. Инсталацията или деинсталацията на някоя програма може да ги е отрегистрирала. Неведоми са пътищата уиндоусовски. Възможно е само един от тях да е бил нужен, но то не пречи да се регистрират и трите, за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Night Raven още един път,много ти благодаря

Двата процеса си работят добре, но нали знаеш,"Око да види,ръка да пипне"

Просто подсъзнателно човек го гложди мисълта,че като не го виждаш,значи го няма

Изпълних всичките ти заръки , но освен говрителчето, другото не се показва,това обаче не е чак болка за умиралка

Още един път много ти благодаря за отделеното време,както и всички други , които се опитаха да помогнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За NOD имаш ли и процес nod32kui.exe веднага след рестарт или е само nod32krn.exe?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете ги има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам подобен проблем има предимно на ATI видео карти. Вероятно има конфликт между драйверите на ATI и някои услуги и програми и иконите на някои програми изчезват. Предполагам, че ако излезеш от акаунта си (Log off) и влезеш пак, може да се появят изчезналите икони. Опитай да спреш 2 услуги:

- Start -> Run и пишеш services.msc;

- кликни два пъти върху Universal Plug and Play, от падащото меню избери Disabled и потвърди с OK;

- повтори същото с SSDP Discovery Service;

- рестартирай компютъра.

Друг вариант - можеш да изключиш Automatic Logon: Start -> Run и пишеш control userpasswords2 -> Enter, в появилия се прозорец махаш отметката пред Users must enter a user name and password to use this computer и потвърждаваш с OK. На следващия рестарт няма да зарежда автоматично десктопа, а ще трябва да си кликнеш иконата на акаунта, но е много вероятно да оправи проблема.

Още по-радикален вариант е да пробваш с този REG файл, който ще спре не само тях услуги, но ще направи и други промени. Кликаш с десния бутон върху него -> Save target as..., запазваш го някъде и го стартираш. За всеки случай ето и втори REG файл, който възстановява промените, направени от предния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз съм с Нвидия, но както и де ще пробвам, само да сваля една музика , че ако сега рестартирам ще я загубя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Start -> Run и напиши поотделно:

regsvr32 netshell.dll

regsvr32 netcfgx.dll

regsvr32 netman.dll

последвани от Enter.

Рестартирай и виж дали ще има напредък.

Ако имаш диск с Windows, го сложи и в Start -> Run напиши sfc /scannow.

Ей,аз успях :speak:;) Мерси , мерси много....може би се дължи на драйверите АТИ и сега както ги нямам и ме е страх да ги инсталирам, а трябва sad.gif За да може да гледат филми моето семейство през ТВ (по-удобно е) Картата ми е RADEON 9550 Secondary. Имам диск за тях, но не са добри sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ей,аз успях :rolleyes::) Мерси , мерси много....може би се дължи на драйверите АТИ и сега както ги нямам и ме е страх да ги инсталирам, а трябва sad.gif За да може да гледат филми моето семейство през ТВ (по-удобно е) Картата ми е RADEON 9550 Secondary. Имам диск за тях, но не са добри sad.gif

Не съм с ATI, но проблемът не трябва да се дължи на драйверите на ATI. Инсталирай смело. Ето от тази страница можеш да изтеглиш анй-новия драйвер за видео картата ти. Кликни върху Display Driver, за да изтеглиш само драйвера, без излишните глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм с ATI, но проблемът не трябва да се дължи на драйверите на ATI. Инсталирай смело. Ето от тази страница можеш да изтеглиш анй-новия драйвер за видео картата ти. Кликни върху Display Driver, за да изтеглиш само драйвера, без излишните глупости.

Е, добре инсталирах ги сега...ами сега как да свържа заедно двете с компата и тв-то ;) Май трябваше горното да инсталирам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, добре инсталирах ги сега...ами сега как да свържа заедно двете с компата и тв-то :P Май трябваше горното да инсталирам ...

Драйверите съдържат всичко нужно, за да пуснеш изображението към телевизора. Въпрос на настройки е. Ако мислиш, че ще ти е по-лесно, инсталирай пълния комплект, но ще ти трябва и .NET Framework ако вече нямаш инсталиран. Само че това е вече за отделна тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Драйверите съдържат всичко нужно, за да пуснеш изображението към телевизора. Въпрос на настройки е. Ако мислиш, че ще ти е по-лесно, инсталирай пълния комплект, но ще ти трябва и .NET Framework ако вече нямаш инсталиран. Само че това е вече за отделна тема.

И би ли ми казал как да направя тези настройки, че не съм мн на "ти" с тях :) Мерси предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликаш с десен бутон върху десктопа с десния бутон -> Properties -> страница Settings -> бутон Advanced и горе ще виидш страниците с настройки на ATI. Измежду тях е и тази за изхода към телевизор. Оттам се активира и настройва. Не мога да ти кажа точните настройки, защото аз съм с карта на nVidia и не си спомням панела на ATI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кликаш с десен бутон върху десктопа с десния бутон -> Properties -> страница Settings -> бутон Advanced и горе ще виидш страниците с настройки на ATI. Измежду тях е и тази за изхода към телевизор. Оттам се активира и настройва. Не мога да ти кажа точните настройки, защото аз съм с карта на nVidia и не си спомням панела на ATI.

Именно , затова казах, че ги нямам такива неща и си помислих, че е трябвало горното да тегля... леле иде ми да метна компютъра, че толкова нерви си хабих за него, че не е за вярване :whist: Ама не искам да инсталирам другите, след като ми каза, че е имало излишни неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване