Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ozzy

Всичко за продуктите на Norton/Symantec - Antivirus, Security, 360 и др. чст-1

Препоръчан отговор

хора помагайте, случая е следния Върху система с Windows 2000 има инсталирана някаква стара версия на norton antivirus , която не работи явно е била инсталирана през мрежа проблема е в това че има парола която никой не я знае Пробвах да спра сървисите и да изтрия къде от където мога файлове но ми се включва windows installer да инсталира и конфигурира нортъна въпреки това. Дайте идея какво да направя за да го разкарам тоя скапан нортън , :speak: че ме нерви страхотно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай с Т О В А

След като го пуснеш и деинсталира, каквото намери, е хубаво ръчно да изтриеш всичко що е Norton и Symantec, ако е останало нещо...

На няколко пъти ми е вършило добра работа, защото знаеш, че Norton Antivirus е шампион по бъгване на Win-системи.

На сайта на Symantec има километрични страници с обяснения как да си оправиш Уиндото, ако си имал неблагоразумието да си качиш Norton...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много мерси ще ходя в понеделник да мъча компа да бе да му ........ майката интегрира се в цялата система като пиявица мнооогооо го мразя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Norton - Имам чувството, че тази AV пази повече себе си,

отколкото PC-то на което е инсталирана. Аз съм имал две "срещи" с Norton и двете

завършиха с преинсталация.

ozzy, дано я пребориш тая гад.

Успех!!!

РР Няма да е лошо, след това да пишеш как си се справил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още малко инфо за проблема на ozzy: Спомних си, че преди около 2 години оправях същата каша на компа на един приятел с Win2K, който беше донесен от Швейцария и имаше инсталирана (но вече скапана) корпоративна версия на Norton Antivirus с някаква парола на бившия админ на мрежата... Значи, оправих го по следния начин: - след пробата с Add/Remove Programs пуснах Norton Antivirus Remover, за който съм дал линк по-горе, и той успя да елиминира почти всичко и може би най-важното - Services на Symantec - след рестарта изтрих всички директории с наименования, включващи Norton и Symantec (такива има не само в Program Files, но и в Common Files, и в Documents and Settings напр.) - то май почти всичко вече беше свършил Remover-а - пуснах jv16 Power Tools и в Installed Software премахнах (Remove) всичко, което мирише на Norton и Symantec - после 2-3 пъти Registry Cleaner и Remove на всички невалидни стрингове - накрая проверих и в StartUp регистрите дали не е останало нещо - за финал набих последния за момента Service Pack и нещата се оправиха ozzy, Пробвай тая схема и успех! Ако почне да се опъва, влез в Safe Mode и опитай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако някой има впечатления от тази програма,ще ми е интересно да ги прочета. ;)

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой има впечатления от тази програма,ще ми е интересно да ги прочета.

;)

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен е една от най-добрите-лека и сигурна

Ползвам я от две години и нямам никакви забележки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едни приятелчета, интернет доставчици я ползват и са доволни. Препоръчват я горещо на клиентите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lz2rkg,здравей!Symantec Antivirus Corporate е наистина добра антивирусна програма и в сравнение с Norton Antivirus(и двете програми се произвеждат от една и съща компания,но едната е предимно за домашни потребители,а другата е корпоративен-както показва и името и-продукт)работи доста по-леко,не товари особено компа(разбира се,процесора не бива да е под 1-1.2GHz,a рам-паметта под 256 MB)и коректно протектира системата.Вече има възможност и за добавяне на antispyware-модул,което засилва възможностите на програмата да открива и елиминира по-широк спектър от злонамерен код.При ненатоварена вирусна атмосфера освежаване на вирусните дефиниции се предлагат 1-2 пъти в седмицата.И все пак лично аз бих избрал новият(корпоративен)продукт на F-Secure(нарича се F-Secure Anti-Virus Client Security v.6.00.11251),за който има тема в раздела за нови програми в този форум;пак в тази тема ще откриеш и(при желание от твоя страна)инфо за регистрирането на продукта.За тази програма ще спомена само,че е единствената антивирусна програма,която оперира едновременно с четири сканиращи машини и на практика това я прави уникална сред подобните и конкуренти.Ъпдейтва се ежедневно(без събота и неделя обикновено,ако не е необходимо спешно интервениране с изготвяне на ъпдейт при поява на нов злонамерен код с потенциал да генерира епидемично инфектиране и размножаване),дори неколкократно за съответния 24-ри часов период.И така,между Symantec Antivirus Corporate и F-Secure Anti-Virus Client Security аз бих се доверил при защита на компа си на втората и категорично я препоръчвам на всеки(пък било то и само за тестване за определен период от време).Тези,които ме познават знаят,че използвам НОД32,но понеже говорим за корпоративни решения за сигурност споменах две от най-известните имена сред този софтуер....Дано съм помогнал да направиш разумен избор. Със здраве и успехи! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор neoscanner..:sobbing:)) Да-това,което казваш за Нортън и Симантек се оказа вярно.Едната програмка е много по-лека и наистина ми хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е щом сте я разучили Симантека да кажете как да я настроя сама да се ъпдейтва(автоматично). И със версия 9.0.нещо си имах ядове, не искаше да се ъпдейтва. Обаче не мога да не отбележа че лови всякъкви животни :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю,shraik,в настройките по подразбиране е зададено програмата да се самообновява.Не би трябвало да имаш проблеми.Използваш ли защитна стена?Ако отговора е да провери кои приложения разрешава да комуникират с нет-а и дали от нея не идва проблема.Още веднъж ще повторя,че продуктите на Symantec самоосвежават своите вирусни дефиниции 1-2 пъти в седмицата.Не бива да се очаква ежедневен ъпдейт,както е например при Пандата и Касперски.Ако проблемите с ъпдейта продължават пиши и ще го мислим заедно.Със здраве и успех! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,в настройките по подразбиране е заложено да се ъпдейтва автоматично.Разгледай,сигурно го прави.Тя се ъпдейтва без да усетиш за разлика от други макар и не много често.Аз съм я ползвал на два Уиндоуса и ми харесва,продукт на Symantec все пак.Сега от 2 седмици съм с Аваст про която е нещо много добро с много функции и отгоре на всичко е на български.Сложих Аваст и на работата след като деинсталирах Нортън 2005,познайте какво стана?Първо че намери няколко троянеца след Нортъна,а и машината тръгна супер бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами намерих и видях от къде се правят настройките за ъпдейта, но до сега никига не съм забелязал да се ъпдейтне сама. Имам обаче проблем и с ръчния ъпдейт, първоначално ми даваше ,че вирус дефинициите са "корупт" и не може да се ъпдейтне (правих го ръчно от сайта, и нямах проблем) , след като я преинсталирах, пък виобще не намира никъкви ъпдейти, а пак я ъпдейтвам като свалям вирус дефинициите от сайта. Първата ми версия беше 9.0.1...... , а сега съм с 10.0.1.1000. Не използвам никаква защитна стена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би в настройките за автоъпдейта да си разрешил опцията да изтегля новите дефиниции от прокси? Преди колко време преинсталира програмата?Откога са последните дефиниции,с които антивирусната разполага в момента?Коректно ли деинсталира старата версия?При отговор на тези въпроси ще продължим да го мислим.Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си призная инсталирах новата върху старата, след което тя се ъпдейтна успешно, и така още двапъти, но след това спря ( седеше на 3.08.2005 при положение че най-новата дефиниция е от 07.08.2005) Сега деинсталирах Симантека(рестарт :help: ) и инсталирах на ново. Ъпдейтна се , но пак до 03.08.2005г., ако сваля ръчно ъпдейтите ще се ъпдейтне до 07.08.2005.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен проблема идва от наслагването на новата върху старата версия.Един съвет:винаги деинсталирай старата версия преди да инсталнеш новата.Нека инсталирането на актуалната версия да бъде на чисто.А сега,ако разполагаш с време деинсталирай всичко на ново.Почисти добре регистрите,с която си избереш програма за почистване на ригистрите(във форума и на сайта има множество теми с инфо за програми,които почистват регистрите и оптимизират функционирането на Windows-a).След това рестарт и наново инсталирай последната версия на Symantec.Със здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става пак. Опитах всичко каквото каза и не. Може би ще потърся друг антивирусен продукт, въпреки че съм доволен (бях) от Симантека. Благодаря ти neoscanner за помоща! :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става пак. Опитах всичко каквото каза и не. Може би ще потърся друг антивирусен продукт, въпреки че съм доволен (бях) от Симантека.

Благодаря ти neoscanner за помоща! :love:

<{POST_SNAPBACK}>

Деинсталирай програмата,деинсталирай и лайф абдейта на семантик чрез контрол панел-деинсталиране на програми.След това рестарт и нова инсталация.При мен този номер проработи.Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека кажа две думи за Нортън. Проблемите възникнаха с внезапно спиране на интернета преди седмица. Два дена се скъсах от ровене, реконфигурации и тем подобни, но не успях да го оправя. Бях с Windows XP SP2 last updated. Проблема беше с ДНС-а - когато пусна REPAIR на Local area network в Network Connections, показва че има проблем с днс-а. Само да уточня - бях с Kaspersky Anti-Hacker+Kaspersky Antivirus, last updated, Последни версии. Сканирах фулл системата за вируси, касперски абсолютно нищо не намери. Пуснах за всеки случай Ad-aware да провери, и тя мълчи. Е, направо се отказах от идеята да е вирус, щом нищо не откриват такива елитни програми. Отчаяното ми решение беше REPAIR. След тази операция Windows-a умря. При стартиране показва грешка и се рестартира /като повечето пъти направо се рестартира/ В сейф мод пак така. Пак рипеър - пак така си се рестартира. /минава буут-логото и вече на екран с мишка се ресва, да уточня само/ Прехвърлих най-необходимото и форматирах. Наново сложих пак WIndows 2000, Windows XP, като тези две ОС бяха много нестабилни при пускане на интернета. Показват и рекламни съобщения през процеса Messanger, който като го спрях вече не се показваха. Но пак увисваха. Пак повтарям, Касперски мълчи!Ад-ауер също! Реших след 10-на формата да сложа наново Windows XP SP1+Norton Internet Security 2005. Та така съм от 1 седмица. Абсолютно никакви ядове. Коментарите оставям на вас. А, да спомена също, че ccapp.exe ми взима 17 МБ от рамта, сканера не е осезаемо по-тежък от този на Касперски. Бих казал, че е нормален, нищо кой-знае колко по-тежко от НОД32 да речем. /е, нод32 е по-лек, няма да си крива душата, но по функционалност няма да коментирам, изпитах го на мой гръб/ ВЯрно е, че бавно се зарежда, но това е все пак веднъж на ден минимум все пак...Обаче важно е като се инсталира НИС да се изберат кои компоненти, защото ако се сложат всички, то Нортон ще взима доста от рамта ...по мои спомени над 100мб. Затова - умната. И така, аз вече неЩа да слушам коментари колко била добра ЗА, Касперски, Нод32 /пфу, забравих F-secure да видя дали щеше да се справи, е, свърши вече, няма да се занимавам :ph34r:/ П.С. реших да напиша този пост, защото може на някой да му е от полза, не казвам "Ако нямаш нет, сложи си Нортън", но може като чете поста ми да съм му в помощ по някакъв начин.

Редактирано от tao (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление това стана

ето и статията от Zdnet.ru

Symantec ликвидирует бесплатный брандмауэр Sygate

Джорис Эверз (Joris Evers), CNET News.com

29 ноября, 2005, 15:46

Sygate Personal Firewall прекращает свое существование, чтобы не мешать продвижению аналогичного платного продукта под маркой Norton.

Спустя месяц после приобретения Sygate Technologies Symantec ликвидирует продукты Sygate Personal Firewall ввиду их пересечения с Norton Personal Firewall. В понедельник представитель Symantec Фил Уейлер сообщил, что после 30 ноября продукты Sygate Personal Firewall и Sygate Personal Firewall Pro поставляться не будут. Заказчики смогут купить заменяющие их средства защиты Symantec из семейства Norton по специальной цене обновления.

Ликвидировав Sygate Personal Firewall, Symantec еще больше сужает выбор для тех, кто хочет установить на компьютер бесплатный брандмауэр. Sygate предлагала Sygate Personal Firewall бесплатно и продавала Sygate Personal Firewall Pro. Недавно компания Kerio Technologies сообщила, что в конце этого года она прекратит распространение своего настольного брандмауэра.

«Продукты Sygate дополняют наши корпоративные предложения, однако на потребительском рынке имеют место накладки. Рассмотрев технологию Sygate Personal Firewall, мы решили прекратить распространение этих продуктов и продавать только Norton Personal Firewall», — сказал Уейлер.

Sygate Personal Firewall был загружен с веб-сайта CNET Download.com свыше 3,6 млн раз. У тех потребителей, которые ищут бесплатный брандмауэр, все же еще есть, из чего выбирать. Остались Zone Alarm от Zone Labs, Microsoft Windows Firewall, Jetico и некоторые другие продукты.

Symantec продолжит поддержку и разработку корпоративных продуктов Sygate, включая Symantec Sygate Enterprise Protection, Symantec Sygate On-Demand, Symantec Sygate Embedded и Symantec Sygate Network Access Control, сообщил Уейлер.

Symantec объявила о приобретении Sygate в августе. Сделка была завершена в октябре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От статията до колкото можах да разбера (понеже не знам много руски) Sygate Personal Firewall вече няма да баде подържан като продукт на тази компания но дали продукта ще бъде изцяло ликвидиран т.е дали този които вече е инсталиран ще престане да действа. Питам защото използвам тази free версия вече известно време и сам доволен не бих искал да я сменям.Ако сте наясно кажете ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление така се получава. В случая се доказва и още нещо - "безплатен обяд няма" Или продаваш продуктите си и печелиш или ги даваш безплатно и фалираш или те поглъщат. Пазарна икономика в действие както се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже си тук бих искал да те питам и още нещо какво ще кажеш за Outpost Firewall чух че я хвалят напоследък.Питам те не за друго ами да знам сега каква firewall да си сложа Zona Alarm (която имам в налочност на някои диск) или някоя друга. :bye: tenks

Редактирано от injenera (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже си тук бих искал да те питам и още нещо какво ще кажеш за Outpost Firewall чух че я хвалят напоследък.Питам те не за друго ами да знам сега каква firewall да си сложа Zona Alarm (която имам в налочност на някои диск) или някоя друга. :bye: tenks

<{POST_SNAPBACK}>

Има една тема "Коя защитна стена да си сложа?":

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=9884&hl=

Там е обсъждано това, което искаш. Прегледай я, за да не се повтаряме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...