Премини към съдържанието
Ralna

Дискусии: Любовни романи Част 1

Препоръчан отговор

Тук може да дискутираме, да разискваме и да се караме за всичко на тема "Любовни романи"

Редактирано от Ralna (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако ти върши работа на английски и при това на файл мога да се пробвам да ти я намеря. Само трябва да кажеш горе-долу за какво става въпрос, че нашенци са превели доста художествено заглавието. Поне в библиографията на авторката не открих нито едно заглавие, което да има нещо общо с дявол, но пък има една книжка, която се казва "The Wedding".

Редактирано от Xesi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако ти върши работа на английски и при това на файл мога да се пробвам да ти я намеря. Само трябва да кажеш горе-долу за какво става въпрос, че нашенци са превели доста художествено заглавието. Поне в библиографията на авторката не открих нито едно заглавие, което да има нещо общо с дявол, но пък има една книжка, която се казва "The Wedding".

И аз го намерих в такъв вариант, но искам книгата, всепак благодаря. Иначе оригиналното заглавие наистина е "The Wedding" :cheers:

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Роза през зимата" втора книга на Катрин Удиуиз

Трябва доста да се поровя из в къщи да ти я намеря, но май ще те уредя....само че ти май не беше от сф, което ще е проблем

И за Бога не ми говори за пари...направо ти я подарявам...ама бая ровене трябва да ударя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва доста да се поровя из в къщи да ти я намеря, но май ще те уредя....само че ти май не беше от сф, което ще е проблем

И за Бога не ми говори за пари...направо ти я подарявам...ама бая ровене трябва да ударя....

Наистина ли, оле ще умра от радост, аз съм от Пловдив, може да ми я пратиш по пощата, ама ще си платя :) Оле дано да я откриеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наистина ли, оле ще умра от радост, аз съм от Пловдив, може да ми я пратиш по пощата, ама ще си платя :) Оле дано да я откриеш :)

Извинявай за въпроса но кога и кой е издал "Венчило с дяволът" на Джули Гарууд че никаква информация за книгата няма в нета ? Като го търсих в Гугъла ми излезе твоето внение тук във форума , още 1 мнение / предполагам че пак си ти защо некът бе същия / и нищо друго . Така че дай повече информация за "Венчило с дяволът" на Джули Гарууд и ще вида какво може да се направи / моя позната работи в библиотиката и можем да измислим нещо /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай за въпроса но кога и кой е издал "Венчило с дяволът" на Джули Гарууд че никаква информация за книгата няма в нета ? Като го търсих в Гугъла ми излезе твоето внение тук във форума , още 1 мнение / предполагам че пак си ти защо некът бе същия / и нищо друго . Така че дай повече информация за "Венчило с дяволът" на Джули Гарууд и ще вида какво може да се направи / моя позната работи в библиотиката и можем да измислим нещо /

На издателство "Бард" е, някаде 1998 мисля, че е издадена. Досега никъде и аз немога да я намерия, дори писах в Издателството, но те вече я нямали в наличност. Имам снимка на корицата:

361978_orig.jpg

Да аз съм пуснала обяви в доста форуми, защото много я искам, бях я взела от библиотеката, ама в ужасно състояние, липсваха страници, други бяха размазани или измърсени, а книгата е страхотна, ако я намериш ще съм ти роб до гроб :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наистина ли, оле ще умра от радост, аз съм от Пловдив, може да ми я пратиш по пощата, ама ще си платя ;) Оле дано да я откриеш :clap:

Заради теб обърнах тавана наопаки и майка ми за малко не изпадна в нервна криза виждаийки неразборията. Както и да е навремето четях доста такава литература и имам много книги(Но аз си падах по Джоан Линдзи, Хедър Греъм и най - вече Нора Робъртс, на последнота имам около 50 тина книги и до ден днешен продължавам да съм и фен), "Роза през зимата" съм я чела сто процента може би точно това ме е е заблудило, но не успях да я открия.

Имам "Като цвят по течението" и двете книги на Катлйин Удиуиз може и те да са ме заблудили...Все пак ще те имам предвид следващия път когато попадна на някоя от импровизираните сергийки за книги където много често продават точно такива четива. Ако намеря нещо ще ти го взема...ама се сещаш, че би било пълна случайност ако го направя...

Ммммм а на Джуд Деверо имам "Никол" и "Рийган", на "Лея" котката ми и е съкратила последните 50 страници и не става за четене за това не я предлагам. Както и да е...това е от мен.. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Заради теб обърнах тавана наопаки и майка ми за малко не изпадна в нервна криза виждаийки неразборията. Както и да е навремето четях доста такава литература и имам много книги(Но аз си падах по Джоан Линдзи, Хедър Греъм и най - вече Нора Робъртс, на последнота имам около 50 тина книги и до ден днешен продължавам да съм и фен), "Роза през зимата" съм я чела сто процента може би точно това ме е е заблудило, но не успях да я открия.

Имам "Като цвят по течението" и двете книги на Катлйин Удиуиз може и те да са ме заблудили...Все пак ще те имам предвид следващия път когато попадна на някоя от импровизираните сергийки за книги където много често продават точно такива четива. Ако намеря нещо ще ти го взема...ама се сещаш, че би било пълна случайност ако го направя...

Ммммм а на Джуд Деверо имам "Никол" и "Рийган", на "Лея" котката ми и е съкратила последните 50 страници и не става за четене за това не я предлагам. Както и да е...това е от мен.. :yanim:

О мила спкойно, на мен днеска ми я дадоха, направо съм на седмото небе, намерих също и "Фиона".

За тези трите на Джуд Деверо, чувала съм ги, но не съм ги чела, ако се реша ще те имам на предвид.

За книгите на Джоан Линдзи и Хедър Греъм и аз много ги харесвам, и на Кони Мейсън тя също пише много хубаво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от най-новия член на този форум!

И аз като вас обичам да чета любовни романи. Харесвам Джоана Линдзи, Джуд Деверо, Кони Мейсън, но съм почитателка и на Катлийн Удиуиз и затова много искам да намеря всички нейни книги излезли на българския пазар - те са около 12. Някои от тях вече имам, но други, колкото и упорито да търся, все не успявам да намеря.

Много ви моля, ако някй може да ми ги намери, нека ми пише. Ще му бъда безкрайно благодарна.

А ето и заглавията, които търся:

"Неуловимият пламък"

"Упоритият поклонник"

Редактирано от gaytanka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте от най-новия член на този форум!

И аз като вас обичам да чета любовни романи. Харесвам Джоан Линдзи, Джуд Деверо, Кони Мейсъм, но съм почитателка и на Катлийн Удиуиз и затова много искам да намеря всички нейни книги излезли на българския пазар - те са около 12. Някои от тях вече имам, но други, колкото и упорито да търся, все не успявам да намеря.

Много ви моля, ако някй може да ми ги намери, нека ми пише. Ще му бъда безкрайно благодарна.

А ето и заглавията, които търся:

"Като цвят по течението" 1,2

"Завинаги в твоята прегръдка" 1,2

"Неуловимият пламък"

"Упоритият поклонник"

"След целувката"

Ако си от Пловдив, или имаш работа насам, иди на центъра зад пощата, там има сергий с много книги, и тези ги има там, почти всичките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ralna, щом имам път към пощата ще отскоча да видя дали не мога да намеря нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горещо препоръчвам сайта на "Книги за нежни души" - knigibg.com. Ако нещо липсва в каталога можете да пишете на собственка Петър Пенчев (bookhome@abv.bg) и той ще направи всичко възможно за да ви я намери. На мен лично ми намери книга, която е издадена през 2000 г. и отдавна липсва по книжарниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
О мила спкойно, на мен днеска ми я дадоха, направо съм на седмото небе, намерих също и "Фиона".

За тези трите на Джуд Деверо, чувала съм ги, но не съм ги чела, ако се реша ще те имам на предвид.

За книгите на Джоан Линдзи и Хедър Греъм и аз много ги харесвам, и на Кони Мейсън тя също пише много хубаво

много те моля ако имаш "Никол'' на Джуд Деверо да ми кажеш търся я от много отдавна много искам да я прочета!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! МОЛЯ ТЕЕЕЕ sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) . Ако може да ползвам темичката на авторката, за да потърся и аз една книга... Става дума за "Бътерфлай" на Кетрин Харви (издателството е Ирис). Ако някой я има и не му е нужна, МОЛЯ да ме има впредвид- купувам я! :huh:

Много благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз също съм обхваната от манията да колекционирам Книгите на Катлийн Удиуиз!

Изчетох мненията за нея, а и се рових в личния й сайт и честно казано някой от книгите не мога да си ги преведа добре!

Ще съм много благодарна, ако някой знае и може да изреди нейните книги, излезли на български.

Ето пълния списък, от нейния сайт и тези за които аз знам:

Everlasting - която ще бъде издадена в щатите през октомври.

The Reluctant Suitor - Упоритият поклонник

A Season Beyond a Kiss - След целувката

Forever in Your Embrace - Завинаги в твоята прегръдка

So Worthy My Love - Тази незнам коя е!

The Elusive Flame - Неуловимия пламък

Petals on the River - Като цвят по течението

Come Love a Stranger - за тази не съм сигурна, но някъде в съзнанието ми излиза заглавие Любимия непознат?!

A Rose in Winter - Роза през зимата

Ashes In The Wind - Като пепел във вихъра

Shanna - Шана

Wolf and the Dove - предполагам, че ще се казва Вълка и гълъбицата също не ми е попадала.

The Flame and the Flower - Пламъкът и цветето

Спомням си и за една книга Сълзи от злато, но единственото, с което мога да я свържа е So Worthy My Love?? Права ли съм?

За всеки случай, оставям и сайт-а на писателката : http://www.kathleenewoodiwiss.com/

Искам и да споделя един любопитен факт с вас, при условие, че още не го знаете, а именно че Катлийн Удиуиз с първата си книга Пламъкът и цветето (любимата ми!), през далечната 1972г., поставя началото на този жанр любовни романи.

И още едно тъжно нещо, което прочетох на сайт-а й - писателката е починала на 6 юли 2007г. sad.gif

Благодаря, предварително, на всеки който ми помогне да разбера пълния списък от книги, за да си ги набавя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Почитателка съм на Катлийн Удиуиз още от '94год. когато прочетох "Роза през зимата". Преди време случайно попаднах на "Шана" и "Като пепел във вихъра", които също много ми харесаха. Оттогава започнах да се интересувам от нейните произведения и постепено ги намирах и купувах. Сега имам почти всички, които излязоха на бг пазара издадени от "Ирис", с изключение на "Неуловимия пламък". Все още не мога да я намеря, колкото и упорито да я търся. Ако някой може да ми каже къде и как да я намеря - ще му бъда много благодарна!

А ето и книгите по списък, така както са издадени от "Ирис":

"Шана"1,2 - Shanna

"Сълзи от злато" - So Worthy My Love

"Като пепел във вихъра" - Ashes in The Wind

"Роза през зимата"1,2 - A Rose in Winter

"Любимият непознат" - Come Love a Stranger

"Вълкът и гълъбицата" - Wolf and The Dove

"Пламъкът и цветето" - The Flame and The Flower

"Завинаги в твоята прегръдка"1,2 - Forever in Your Embrace

"Като цват по течението"1,2 - Petals on The River

"Неуловимият пламък" - The Elusive Flame

"След целувката" - A Season Beyond a Kiss

А тези не са издавани или поне аз не знам да са. Но ако някой знае повече, нека ми пише. Предварително благодаря!

The Reluctnat Suitor - " Упоритият поклоник/ухажор/"

Married at Midnight

Three Weddings and a Kiss - К.Удиуиз и к-в/тази не помня от къде съм я видяла, като я няма в сайта - sorry/

Everlasting

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!търся да закупя книгата Омагьосаните на Елизабет Лоуел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Аз ъм върла фенка на любовните романи и колекцията ми вече е над 200 книги, но когато в началото ги събирах си създадох така да се каже връзки, заа това ако продавате или търсете някоя книга пишете ми на nikita1204@abv.bg и мога да говоря с книжарите си и да ви помогна да откриете това кото търсите. :) Все пак, ние дето четем романите сме твърде малко и трябва да се подкрепяме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се радала на всичко на Джоана Линдзи, само да не е от Бард или Ирис, че тях ги имам. Има нейни книги издадени от Калпазанв и Торнадо, ако някой има някоя и я продава, аз съм на срееща. Също в момента търся книгите от поредицата "Седем невести за седем братя", много ще се радвам ако някой ми продаде 3-та, 4-та, 5-та и 7-ма книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммммм а на Джуд Деверо имам "Никол" и "Рийган", на "Лея" котката ми и е съкратила последните 50 страници и не става за четене за това не я предлагам. Както и да е...това е от мен.. ;)

Аз също харесван много книгите на Нора Робъртс, любимата ми е “Публични тайни“.За съжаление не намирам нищо от Нора в нета, не мога и да си ги купя защото съм в чужбина, но това лято ще се прибирам за 2 месеца ( да се надяваме) и ще се снабдя с “провизии“. Но ако преди това намериш нещо моля те кажи ми. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Венчило с дявола“ съм я чела 11 пъти така че ти давам право книгата е уникална!Няма ли начин да ми я сканираш или нещо от рода и да ми я пратиш по Skype или по e-mail? Аз между другото съм от Пловдив така де на 10 км от Пловдив ама сега не съм си в България та исках да кажа ако не успееш да я сканираш или снимаш може да се видим и да я преснимам? Благодаря ти предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
“Венчило с дявола“ съм я чела 11 пъти така че ти давам право книгата е уникална!Няма ли начин да ми я сканираш или нещо от рода и да ми я пратиш по Skype или по e-mail? Аз между другото съм от Пловдив така де на 10 км от Пловдив ама сега не съм си в България та исках да кажа ако не успееш да я сканираш или снимаш може да се видим и да я преснимам? Благодаря ти предварително :speak:

Здравейте и от мене!

Заразихте ме с тази книга "Венчило с дявола". Сега умирам от желание да я прочета, затова и аз съм "ЗА!" ако може да се сканира и ви моля да ми я пратите по Skype или по e-mail. Ще съм ви много благодарна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобно на всички писали до тук и аз съм фен на романите,най-вече на Джоана Линдзи и Катлийн Удиуиз,но вече стана изключително трудно да намериш някоя книга,за съжаление,аз лично за една година успях да си закупя към 50 книги,което е изключително малко на фона на това което съм си заплюла :) ,някой ако иска да обсъдим някоя книга или автор мейла ми е solenkata88@abv.bg,както някой беше написал по-горе трябва да се подкрепяме cool.gif ,а и да попита "Седем невести за седем братя", поредица на Джоана Линдзи ли е?

Редактирано от hol_back_girl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък моята любима книга е Принцеса Алесандра,отново на Джули Гарууд.Липсват ми последните около 70 страници,и искам да си ги изчета,независимо как.И тя е издадена като Венчило с Дявола преди 2000г.от Барт,и никъде немога да я намеря.Препоръчвам я на всички.Невероятна е!Ако някой може да направи нещо,ще съм му много благодарна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване