ani_ca

RQ: План-сценарии за детска градина за различни празници!

29 мнения в тази тема

Моля някой ако има предложения за план сценарии за детска градина за каквито и да било годишни празници.Много благодаря предварително!!! :headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сценарии за детска градина има много в списание "Дом, дете, детска градина", мога да помогна и с лични, но трябва да осъществим връзка. Надявам се да съм била полезна.

Редактирано от marisa (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък мислех, че това се учи докато учителите са студенти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз пък мислех, че това се учи докато учителите са студенти .

Абсолютно.

Всеки добър педагог, би трябвало сам да може да съчини сценарий за детско тържество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може би е начинаеща.... на всеки му се налага да търси помощ все пак. Дори в попрището си :yanim:

Пък и вероятно вече е намерила решение - цял месец си е това ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А още по-вероятно и предстои изпит. Помощ е едно, наготово е съвсем друго.

Повярвай ми, Чейни, не е чак толкова трудно да съчиниш план-сценарий, план план-конспект или както там предпочитат да го наричат в отделните вузове.

В попрището си? С три пунктуационни грешки в едно изречение? ohmy.gif

Може би измествам темата вече, но винаги ще бъда изключително критична в това отношение.

Имам колежки, които завършиха с помощта на: "Дай ми това, дай ми онова..." и за съжаление вече учат и възпитават нечии деца. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

О, разбира се, Дел. Всъщност, тези мероприятия протичат по една точно определена линия - когато племенникът ми беше в детската градина, гледах едно шоу и останах с впечатление, че общо взето едни и същи са нещата от нашето време - стихчета се репетират, песнички се пеят / да, ама не като нашите biggrin.gif - някакви ултрамодерни, схванах се от смях /, разни танци се танцуват - хорца, валсове и пр., и общо взето така.

Но не е нещо ново хора, чието ... как да го кажа.. питане е от естество, което засяга пряко не само тяхната квалификация, а личен усет, фантазия, идейност, да молят тук, в този раздел. Може би за това не ми прави впечатление. На едно момче, искащо есе на английски на тема, която изискваше негово конкретно преживяване - мисля, че беше лятна ваканция - и аз му пиша ЛС и му казвам - "кажи ми някое твое преживяване или случка и ще го направим" и той ми вика - "абе няма проблем, измисли си нещо там, к'вот' решиш". Ми ако се изгавря? biggrin.gif Или пък от английска гимназия искат есета на английски, студенти по философия искат анализи.... ;) не знам лично на мен ми е странно нещо, в което трябва да сложиш своя отпечатък, да го искаш направо наготово.. м, както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    О, разбира се, Дел. Всъщност, тези мероприятия протичат по една точно определена линия - когато племенникът ми беше в детската градина, гледах едно шоу и останах с впечатление, че общо взето едни и същи са нещата от нашето време - стихчета се репетират, песнички се пеят / да, ама не като нашите biggrin.gif - някакви ултрамодерни, схванах се от смях /, разни танци се танцуват - хорца, валсове и пр., и общо взето така. Но не е нещо ново хора, чието ... как да го кажа.. питане е от естество, което засяга пряко не само тяхната квалификация, а личен усет, фантазия, идейност, да молят тук, в този раздел. Може би за това не ми прави впечатление. На едно момче, искащо есе на английски на тема, която изискваше негово конкретно преживяване - мисля, че беше лятна ваканция - и аз му пиша ЛС и му казвам - "кажи ми някое твое преживяване или случка и ще го направим" и той ми вика - "абе няма проблем, измисли си нещо там, к'вот' решиш". Ми ако се изгавря? biggrin.gif Или пък от английска гимназия искат есета на английски, студенти по философия искат анализи.... :wors: не знам лично на мен ми е странно нещо, в което трябва да сложиш своя отпечатък, да го искаш направо наготово.. м, както и да е.
    Много ви е лесно. Предлагам да напишете един сценарии за откриване на учебната година за детска градина.Детската учителка трябва да кажа ,че е всичко -психолог, педагог, сценарист, артист, певец и всичко каквото ви дойде на ума.
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Много ви е лесно. Предлагам да напишете един сценарии за откриване на учебната година за детска градина.Детската учителка трябва да кажа ,че е всичко -психолог, педагог, сценарист, артист, певец и всичко каквото ви дойде на ума.

Ми в интерес на истината - да!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично съм си отписала на такива неща, честно казано. Може и да не ми предлагате. Написала съм поне 50 такива, докато завърша. План-сценарий /план-конспект/ се прави не само за детско тържество, а и за уроцте /занятията, педагогичските ситуации/ по всяка една учебна дисциплина. И пак продължавам да твърдя, че не е кой знае колко сложно. Дори на моменти е приятно, ако го правиш с желание, разбира се.

С последното Ви изречение съм съгласна... дори и шут понякога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз лично съм си отписала на такива неща, честно казано. Може и да не ми предлагате. Написала съм поне 50 такива, докато завърша. План-сценарий /план-конспект/ се прави не само за детско тържество, а и за уроцте /занятията, педагогичските ситуации/ по всяка една учебна дисциплина. И пак продължавам да твърдя, че не е кой знае колко сложно. Дори на моменти е приятно, ако го правиш с желание, разбира се.

С последното Ви изречение съм съгласна... дори и шут понякога.

Не е толкова сложно, ако имаш усет и потенциал за това, щом ги нямаш не ти е там мястото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да,прави сте не е трудно да се напише план-сценарии за един празник!Има много литература в тази насока,но е нужно и малко творчество.Ако обичаш професията си не е никак трудно!Всичко е въпрос на твоето виждане за даден празник.Можеш да вземеш дадена идея , и да и а пречупиш през твоя поглед.Написала съм доста сценарии и съм доволна от резултата.Защото едно е сценария на хартия,друго неговата реализация.Но в процеса на моето обучение не ми се е налагало пиша такива.Практиката ме научи на доста неща.Нужна е и импровизация пониякога. ;)

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    А още по-вероятно и предстои изпит. Помощ е едно, наготово е съвсем друго.

Повярвай ми, Чейни, не е чак толкова трудно да съчиниш план-сценарий, план план-конспект или както там предпочитат да го наричат в отделните вузове.

В попрището си? С три пунктуационни грешки в едно изречение? ohmy.gif

Може би измествам темата вече, но винаги ще бъда изключително критична в това отношение.

Имам колежки, които завършиха с помощта на: "Дай ми това, дай ми онова..." и за съжаление вече учат и възпитават нечии деца. sad.gif

Виждам, че скоро не сте писали в темата, но понеже от скоро съм в професията и наистина имам нужда от помощ, реших да се поровя, за да потърся такава. Прочетох вашите коментари за младата ви колежка и се убеждавам за пореден път, че вместо да помагате с опита си на по-младите, вие които сте в тази изключително трудна професия отдавна, винаги се опитвате да изтъкнете колко по-знаещи и можещи сте! Защо е тази злоба?!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Виждам, че скоро не сте писали в темата, но понеже от скоро съм в професията и наистина имам нужда от помощ, реших да се поровя, за да потърся такава. Прочетох вашите коментари за младата ви колежка и се убеждавам за пореден път, че вместо да помагате с опита си на по-младите, вие които сте в тази изключително трудна професия отдавна, винаги се опитвате да изтъкнете колко по-знаещи и можещи сте! Защо е тази злоба?!!

Не е злоба, ако прочетете по-внимателно последното ми изречение.

Имам колежки, които завършиха с помощта на: "Дай ми това, дай ми онова..."

В случая не става въпрос за практикуващи учители с по-голям или по-малък стаж, а за студенти, завършили образованието си на гъбра на останалите, или с други думи - минали между капките, просто защото някой ги е убедил, че трябва да имат висше образование. Споменала съм и лошите последици:

...и за съжаление вече учат и възпитават нечии деца
    ... в това число и Вашите (вероятно).

p.s. От коментара Ви става ясно, че сте учител и като такъв, би трябвало да четете по-внимателно. laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бих ти помогнала с голямо удоволствие-знам как се чувствах преди 10 години и колко е добре да има кой да ти подаде ръка!

Пиши на ЛС! :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

p.s. От коментара Ви става ясно, че сте учител и като такъв, би трябвало да четете по-внимателно. laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отново жлъчна забележка от ваша страна. Не исках да обидя никого.

Я светни,кой те обиди,че нещо се пообърках?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам сценарий за детска градина за Коледа .Някой интересува ли се още?

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Имам сценарий за детска градина за Коледа .Някой интересува ли се още?

Коледа много далеч!Сега готвим 1 юни - деня на детето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Коледа много далеч!Сега готвим 1 юни - деня на детето!

Така е, но нямам за 1-ви. Имам за есента cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моя пътеводидел в работата:

21688.jpg

Разбира се добавям нещо и от себе си, някои ги съобразявам с възможностите на децата...в крайна сметка важното е да е весело...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Така е, но нямам за 1-ви. Имам за есента cool.gif

Колежке, използването само на един източник на идеи е твърде ограничаващо по мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ти по кое съдиш , че ползвам само това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Моя пътеводидел в работата:

21688.jpg

Разбира се добавям нещо и от себе си, някои ги съобразявам с възможностите на децата...в крайна сметка важното е да е весело...

Достатъчно много уважавам колегите си,за да влизам в безсмислени спорове с тях. Вие самата пишете,че тази книжка и твоят " пътеводител в работата".

Желая Ви само добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честит празник на всички българи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход