Премини към съдържанието
stanley56

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Старата тема понабъбна и се заключва. Все пак в нея има доста полезна информация, така че не забравяйте да я използвате като източник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве Станли, едно мъдро решение :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че Скайп обвини уиндоуските ъпдейти за случилото се преди няколко дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искал да попитам има ли програма за Скайп, чрез която да свалям аватарите на абонатите от Скайп и да ги сейфна на моята щайга?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като затваряш да беше дал линк към старата тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=3415

И някои основни моменти, че пак ще има същите въпроси.

@achkar - вярваш ли им? То въобще има ли някой мислещ да им се връзва на глупостите, както и на тези на политиците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като затваряш да беше дал линк към старата тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=3415

И някои основни моменти, че пак ще има същите въпроси.

@achkar - вярваш ли им? То въобще има ли някой мислещ да им се връзва на глупостите, както и на тези на политиците?

Какво да им вярвам? То е ясно, че е невъзможно да са уиндоуските ъпдейти, които са виновни за краша породен от "масовите едновременно рестарти на потребителите на скайп" и това 2 дена да го оправят. Според мен са 2 варианта. Или сериозен бъг в програмата, което си го заслужаваха заради нескопосаните им версии или масова ддос атака, даже след първия ден излезе на яве ддос експлойт на пърл http://www.securitylab.ru/poc/extra/301419.php . Не знам дали е достоврен, но... :whist:

П.П. Скайп няма да го спират! angry.gif Писна ми да ме питат... хаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скайп е "новото ICQ" - щем не щем ще го ползваме. А и да си призная, него предпочитам пред ICQ или MSN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това бе голяма изцепка -новото ICQ. Предпочитано е, защото има шарениики и можеш да си направиш супер-мега-яко-идиотски ник със символи. 90% от потребителите му не ползват нито гласова, нито видео комуникация - а ТО Е ЗА ТОВА направен, уж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих как може да се свали аватара на даден Скайп потребител, но не мога да успея да изпълня командата :yanim: Ето го и сайтът -> https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/GET_USER_AVATAR :speak: Някой, ако може, би ли помогнал? :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Намерих как може да се свали аватара на даден Скайп потребител, но не мога да успея да изпълня командата :speak: Ето го и сайтът -> https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/GET_USER_AVATAR ;) Някой, ако може, би ли помогнал? :)

Не може ли просто да отвориш профила на въпросния потребител (в профила аватара е с по-голям размер) да го снимаш с PrintScreen и след това да го изрежеш в Paint?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми е дали мога да ползвам Skype през някой сайт без да съм инсталирал програмата на някоя машина. Нещо като go.icq.com или http://meebo.com/ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По супермаркетите из Европа продават вече

Philips 8411B -> Skype Dect

цена 149 евро.

Работят зад рутер без компютъра да е включен.

Някой случайно да знае дали и тези телефончета са били засегнати през двата дена на 16 и 17 август ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Идеята ми е дали мога да ползвам Skype през някой сайт без да съм инсталирал програмата на някоя машина. Нещо като go.icq.com или http://meebo.com/ ?

Не, няма подобна услуга за скайп.

Редактирано от the_X_files (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой случайно да знае дали и тези телефончета са били засегнати през двата дена на 16 и 17 август ?

Риторични въпроси. Много ясно че нищо не работи. Според тъпата фирма виновни са M$ и потребителите, защото са си упдейтвали компютрите. Та се рестартирали при упдейтите и прекарвания трафик през чужди компютри направо се чудел откъде да мине. И сървърите им въобще останали цели целенички и нищо им нямало само дето трафика не можел да стигне до тях. biggrin.gifsad.gif А бе тия защо смятат всички за малоумни?

Последната версия на програмата почна да се държи абсолютно неадекватно. Доста контакти седят сиви. Ако и пуснеш някое смайли след мислене позеленяват. Хората са на линия, ама фирмата си мисли друго. След това пак посивяват. Някои пък излезнаха и с питанки. Що ли? Пълна тъпота. Поне хлапетиите да спрат да чатят и да почнат да говорят. Някои младежи за 2 дни без биберончето си получиха направо нервни кризи.

Колкото до IP телефона - имам го. Вместо да плащам примерно по 40 лв./мес. на БТК минавам с 5 лв./мес. към TPN. С градски номер. Могат да ми звънят отвсякъде и аз навсякъде.

Това нещо http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...415&st=1154 оправено ли е? Или след като не сме получили пари за превода фирмата сама да се оправя?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся някаква добавка.. дори незнам дали има такава но все пак да попитам.. става въпрос за подобно на това новото което са направили до името на абоната когато си чатиш с НЕГО и има една писалка която се мърда тоест че ти пише.. но има ли такова нещо което ми показва определен абонат дали въобще пише.. не на мене а въобще тоест един вид искам да разбера дали е на компютъра примерно когато е със часовниче може да е на PC-то обаче да се крие..

Редактирано от rosen92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест ти искаш да разбререш дали даден скаип абонат пише с клавиетурата си независимо дали ще е в скаип или в някоя друга програма. По принцип няма такава скаип приставка но имаш два варианта да постигнеш това:

1:Сам да напишеш такава приставка (трудна бавна и по4ти невъзможна работа)

2:Да следиш ип адреса на желания 4овек за да разбереш какво прави(просто безсмислено ако само искаш да видш дали 4овека пише на клавиетурата)

Така 4е и първи и втори вариант отпадат. Другата възможност е когато абоната е в статус "недостъпен" или "отсъстващ" да му "ишеш и наи вероятно ако статуса му е зададен автомати4но от скаип(тоест наистина не е там) щом полу4и съобщението ти ще се върне в статус "на линия".

Това е от мен. Надявам се да сум бил полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Съжалявам ако въпросът ми се повтаря с нечий друг, но нямам време да търся.

Семейството ми, включително и аз ползваме Скайп от повече от две години.

Проблемът е, че когато в нас идват приятели, познати и т.н. влизат с техните потребителски имена и те остават записани тук .

Въпросът ми е - мога ли да махна тези потребителски имена и да си оставя само тези, които ми трябват.

(Вече пробвах да деинсталирам Скайп и да го инсталирам отново. Нищо не се получава. Имената все си стоят там. :| :speak: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Съжалявам ако въпросът ми се повтаря с нечий друг, но нямам време да търся.

Семейството ми, включително и аз ползваме Скайп от повече от две години.

Проблемът е, че когато в нас идват приятели, познати и т.н. влизат с техните потребителски имена и те остават записани тук .

Въпросът ми е - мога ли да махна тези потребителски имена и да си оставя само тези, които ми трябват.

(Вече пробвах да деинсталирам Скайп и да го инсталирам отново. Нищо не се получава. Имената все си стоят там. :| :speak: )

-Влизаш, в дяла, където ти е инсталиран Windows, после в Documents and Settings, после в Administrator, Application Data – може да е скрита - , там трябва да има папка Skype. Като я отвориш ще намериш папки озаглавени с потребителските имена, които искаш да премахнеш. Триеш папките и готово. – Ако не иска да се трие затвори скайп и опитай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох... Нищо не се получава. На уиндоус Виста съм и всичко е много объркано. Все пак мерси много! Ще се опитам да се поровя из папките... :clap:

Едит: Открих го! (: Проследих адреса на аватарите в Скайп и стана. :) Благодаря много отново!

Редактирано от pavka_baziliks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях спирал скайп (послeдната версия) три дена и като го спрях освободих...145MB !!!

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли такова чудо?Както при DC++-а да стане скайпа,с едно момче установихме,че трансферите през скайп между нас протичат с чудовищна скорост и един такъв плъгин ще е много полезен,понеже обменяме цели музикални албуми и така...говоря за начин да шерваш музика през скайп....

Редактирано от jeru_the_damaja (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
П.П. Скайп няма да го спират! angry.gif Писна ми да ме питат... хаха.

И аз това се опитвам да обясня ТУКно хората задават коментари от сорта на "ама найстина ли няма да го спират" или пък "в крайна сметка ще го спрат ли" и т.н....

Редактирано от crazy-master (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма ли такова чудо?Както при DC++-а да стане скайпа,с едно момче установихме,че трансферите през скайп между нас протичат с чудовищна скорост и един такъв плъгин ще е много полезен,понеже обменяме цели музикални албуми и така...говоря за начин да шерваш музика през скайп....

Сега открих някакъв плугин, който поддържа изпращане и на цели папки. Казва се Pando,но не съм го пробвал..

clp1db3.th.jpg clp3gj5.th.jpg

ПП: би трябвало по скайп и всякакъв друг софт за споделяне да достигате близки скорости..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.