Премини към съдържанието
Shrek

Париж ще скопява педофилите

Препоръчан отговор

След Лондон и Париж поиска кастрация на сексуалните маниаци. Френският президент Никола Саркози вчера обясни, че взима драконовски мерки срещу насилниците. Повод за решението му стана зверското изнасилване на 5-годишно момченце от педофил рецидивист, предаде Ройтерс.

Случаят от миналата седмица с петгодишния Енис потресе страната. Детето бе отвлечено и изнасилено от 61-годишния Франсис Еврар, излязъл от затвора в началото на юли. Той имал 27-годишна присъда за сексуално посегателство над малолетни, но излежал само 18 години. Скандалът се разрасна, когато стана ясно, че лекар в затвора е предписал виагра на Еврар. След задържането му той пък признал, че е посягал на 40 деца, съобщи вчера "Паризиен".

Трябва да бъде направено всичко възможно подобни случаи да не се повтарят, каза Никола Саркози в първия си работен ден след ваканцията в Америка. Той обяви, че ще бъдат създадени затворени болници за сексуални престъпници. Дори и да са излежали присъдите си, те ще бъдат пускани само след като лекарска комисия прецени дали са опасни или не. Опасните насилници ще бъдат "въдворявани" в затворени болници. Първото такова заведение ще заработи през 2009 г. в Лион. Онези, които се съгласят да бъдат лекувани, ще бъдат подлагани на химическа кастрация. Подложените на хормонално лечение ще могат да напускат болницата, но ще носят електронна гривна за проследяване. Химическа кастрация за обуздаване на изнасилвачите бе предложена преди време и във Великобритания.

в-к Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен, остава и при нас да приемат подобен закон и всичко ще е наред (евентуално).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,за изнасилвачите кастрация,за крадците по един крайник на престъпление.

Саркози президент!....на България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напълно съм съгласен, остава и при нас да приемат подобен закон и всичко ще е наред (евентуално).

Ама да е публична кастрацията... ако може...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям! Затворът не решава проблема. Драстични мерки за изнасилвачите, убийците и пияните шофьори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Драстични мерки за ...

В повечето случай е достатъчно просто да се вземат мерки срещу престъпниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На такива трябва мозъка да им кастрират, другото незнам да ли помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изнасилвачите съм съгласен да се кастрират, обаче не съм сигурен дали това е достатъчно за педофилите, защото при тях е по-скоро психично от колкото сексуално...(то и за изнасилвачите казват, че е усещането за контрол...)

според мен или доживотен затвор или на медикаменти/хормони (обаче не съм чел никъде до колко са ефективни те)

екстремна мярка е упойката.. обаче международното общество е твърдо против, така че едва ли ще се стигне до там.

Редактирано от stewie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям идеята.... След десетки години може би и в България ще влязат тези промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, такива наистина са болни мозъци. Аз също подкреоям идеята за кастрация, поне да не могат да повтарят angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва да се взимат мерки не срещу престъпниците, а срещу това, което подбужда престъпленията..в противен случай затворите винаги ще са пълни..

Ох, такива наистина са болни мозъци. Аз също подкреоям идеята за кастрация, поне да не могат да повтарят angry.gif
това, че е кастриран, не означава че не може да прави секс Редактирано от altoas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За изнасилвачите съм съгласен да се кастрират, обаче не съм сигурен дали това е достатъчно за педофилите, защото при тях е по-скоро психично от колкото сексуално...

според мен или доживотен затвор или на медикаменти/хормони (обаче не съм чел никъде до колко са ефективни те)

екстремна мярка е упойката.. обаче международното общество е твърдо против, така че едва ли ще се стигне до там.

В днешно време се спекулира с изнасилванията, така че дано не земат да ги кастрират изнасилвачите, че 100% ще има невинни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В днешно време се спекулира с изнасилванията, така че дано не земат да ги кастрират изнасилвачите, че 100% ще има невинни.

Да, от една страна съм съгласен - малко си edit-нах коментара -

обаче по същата логика никакви наказания не трябва да се дават, защото ВИНАГИ ще се осъждат и невинни хора - за съжаление нищо не е перфектно - камоли (българската) правосъдна система. ;)

Не казвам, че кастация решева каквото и да е...обаче в повечето случаи точно това ти се иска да му се случи на човек, който се гаври с деца... /иначе, идея си нямам колко ефикасно ще бъде това/

то е ясно, че няма да го решиме във форума това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Саркози и Кузов: Кастрация за педофилите

Независимият депутат предлага да черпим опит от Франция

22010113my2.jpg

Да се въведе химическа кастрация за педофили рецидивисти като крайна мярка за ограничаване на повторно сексуално престъпление на осъдени лица, поиска вчера френският президент Никола Саркози след скандален случай на педофилия във Франция. Независимият депутат Владимир Кузов веднага приветства идеята на Саркози и заяви, че ако методът даде добри резултати във Франция, може да се приложи и в България. Кузов бе осъден от Софийския градски съд на 3 години затвор за педофилия. По повод предложението за кастрация той подчерта, че на първо място трябва да се защитават правата на човека. Кузов припомни, че в законите ни е записано, че присъдите и наказанията не трябва да уронват достойнството и честта на обвинения или осъдения.

Не на това мнение бяха обаче колегите на независимия депутат. Ваню Хърков от "Атака" заяви, че не е съгласен да се въвежда химическа кастрация, защото тя твърде много прилича на методите за справяне с "кучетата по улицата". Според него има и други законови начини за справяне с педофилите. Доц Атанас Щерев от НДСВ също е много резервиран към въвеждането на такова наказание. Той подчерта, че разбира гнева и отчаянието на близките на жертвите, особено когато става въпрос за повтарящо се престъпление. При законови промени обаче трябва да се търси мнението на специалистите и на научната общественост, допълни депутатът. Той зададе въпроса как ще се процедира при съдебна грешка например. "Това е уронващо достойнството на един невинен човек. Мярката е твърде крайна", коментира доц. Щерев.

Предложението на Саркози се видя странно и на Ива Станкова от БСП. Аз съм за най-строги наказания за педофилията, но тези методи ми се виждат малко средновековни, каза тя. Според нея по-ефективно би било да се работи за предотвратяване на самото явление. Това е много сложен въпрос, коментира пък Хасан Адемов от ДПС. От една страна, намеренията за тази химическа кастрация са благородни, но от друга страна, това е нарушаване на правата на човека, добави той.

в. "Новинар"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, от една страна съм съгласен - малко си edit-нах коментара -

обаче по същата логика никакви наказания не трябва да се дават, защото ВИНАГИ ще се осъждат и невинни хора - за съжаление нищо не е перфектно - камоли (българската) правосъдна система. :)

Не казвам, че кастация решева каквото и да е...обаче в повечето случаи точно това ти се иска да му се случи на човек, който се гаври с деца... /иначе, идея си нямам колко ефикасно ще бъде това/

то е ясно, че няма да го решиме във форума това...

Точно поради тази причина съм против кастрация и на педофили. Няма да се връщаме по времето на хан Крум..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно поради тази причина съм против кастрация и на педофили. Няма да се връщаме по времето на хан Крум..

Тогава какво мислиш, ако се задължат да носят фланелка с надпис "Аз съм осъден педофил"

тва е даже по-жестоко.

на мене идеята ми допада- пък и може да се използва за голям брой престъпления... мисля, че се прилага в някои щати в САЩ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, имам по-добра идея. На полето 16ч дневно. Така поне ще са полезни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, имам по-добра идея. На полето 16ч дневно. Така поне ще са полезни.

e, тва вече е робство, ако е на полето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вика му се обществено полезен труд, като в USA, само че там в много щати си нямат такива обширни обработваеми площи :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
e, тва вече е робство, ако е на полето.

Не това не е никакво робство. Знаеш ли колко развити държави се възползват от този труд за изграждането на тяхната икономика. По - добрият избор е , пред това да си седят като пукали по цял ден в затвора. Поне ще правят нещо смислено с живота си!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не на това мнение бяха обаче колегите на независимия депутат. Ваню Хърков от "Атака" заяви, че не е съгласен да се въвежда химическа кастрация, защото тя твърде много прилича на методите за справяне с "кучетата по улицата". Според него има и други законови начини за справяне с педофилите. Доц Атанас Щерев от НДСВ също е много резервиран към въвеждането на такова наказание. Той подчерта, че разбира гнева и отчаянието на близките на жертвите, особено когато става въпрос за повтарящо се престъпление. При законови промени обаче трябва да се търси мнението на специалистите и на научната общественост, допълни депутатът. Той зададе въпроса как ще се процедира при съдебна грешка например. "Това е уронващо достойнството на един невинен човек. Мярката е твърде крайна", коментира доц. Щерев.

Предложението на Саркози се видя странно и на Ива Станкова от БСП. Аз съм за най-строги наказания за педофилията, но тези методи ми се виждат малко средновековни, каза тя. Според нея по-ефективно би било да се работи за предотвратяване на самото явление. Това е много сложен въпрос, коментира пък Хасан Адемов от ДПС. От една страна, намеренията за тази химическа кастрация са благородни, но от друга страна, това е нарушаване на правата на човека, добави той.

Правилно е казал доц. Щерев от НДСВ. Това казвах и аз при една подобна тема преди време. Химическата кастрация е крайна мярка, която е приложима при случаи с висок риск за противообществено поведение. Преди това е приложимо принудителното лечение по чл. 89 от НК, ако не се лъжа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.