Премини към съдържанието
dragozow

Как се прави скрийншот?

Препоръчан отговор

Потребител ме помоли да обясня как става номера.Може би много от вас се питат ама ги е срам че ще им каже някой ламери.Няма нищо ламерско да питаш.И така,ще направим един скрийншот за който не ви е нужна никаква програма.

На всяка стандартна клавиатура има бутон Print Screen.Отидете на съответното място което искате да снимате и натиснете въпросния бутон.След това отворете програмата Paint която се намира тук:

522110_orig.jpg

След това натиснете edit/paste или редактиране/постави ако Уиндоус е на български както е при мен:

522114_orig.jpg

След това натиснете file/save as или файл/запиши като.Съвета е да го запишете като PNG файл защото се получава прилично качество при прилична компресия:

522123_orig.jpg

Вече сме готови,може би се питате как да постнете скрийншота в някой форум?Първо трябва да качите снимката на интернет хост,добър такъв е http://img.data.bg/upload.php

След като качите снимката там под нея се появяват линкове,копирате това и поствате направо във форума:

522133_orig.jpg

Постването на статията е свободно,при желание мога да предоставя текста на всеки.Достатъчно е само да ме спомене като автор.

Автор Калоян Драгозов(dragozow)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво Калояне ;) ! Дано повече потребители прочетът статията че да не се налага да обясняваме на лични съобщения ! Още веднъж applaud ;) !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само да добавя PrintScr + ALT снима само активния прозорец!

Е това вече е добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите.Скоро ще спретна нещо за нашумялото конвертиране на филми за gsm.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    От невнимание си ги разменил, ALT+PrintScr е ;--)

здр.правя всичко както сте описали ма нещо несе получава,може ли да не бачка нещо клавиатурата? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    здр.правя всичко както сте описали ма нещо несе получава,може ли да не бачка нещо клавиатурата? ;)

Кое точно нещо не се получава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кое точно нещо не се получава ?

натискам print screen отварям paint натискам на редактиране-постави и неми излиза снимката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

dragozow, евалата! Това наистина ще е нужно на хората, които не го знаят. Братовчед ми само ме подпитва от време на време за това. cool.gif;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    натискам print screen отварям paint натискам на редактиране-постави и неми излиза снимката?

Какво излиза и какво би трябвало да излезе ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Какво излиза и какво би трябвало да излезе ?

излиза е това http://www.bgphoto.net/photos/28861/o633274578295000000.jpg а нали би трябвало да излезе страницата която снимам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ее, супер. Тъкмо мислех в скоро време да питам някой как става номера :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    излиза е това http://www.bgphoto.net/photos/28861/o633274578295000000.jpg а нали би трябвало да излезе страницата която снимам

Тази снимка май само ти можеш да я видиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво, полезна тема. Аз правя скрийншотите с Photoshop, мен ми е по-лесно...най-вече защото има една функция за замъгляване (цензуриране) на част от образа, ако не искам да ми гледат програмите или нещо друго. Виждал съм хора, които "цензурират" скрийношотите си с Paint и става много грозно. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това и аз го знам :P Има една програма WinSnap тя също е много хубава и лесно се работи с нея :P (върши същата работа) :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Или бутона Print Screen + посочения по доло скрипт( запаметява се с разширение .vbs ) , или

Alt+Print Screen ( снима само активния прозорец ) + скрипта

Ето го и самия скрипт...Той отваря PAINT , пейства снимката и я запаметява на десктопа с име Screen.jpg ==>

ВАЖНО ==> По време на изпълнение на скрипта да не се бутат мишката и клавиатурата

set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

WshShell.Run "mspaint"

WScript.Sleep 1500

WshShell.sendkeys"^(v)"

WScript.Sleep 1500

WshShell.sendkeys"^(s)"

WScript.Sleep 1500

WshShell.sendkeys"Screen"

WScript.Sleep 500

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WScript.Sleep 500

WshShell.sendkeys"j"

WScript.Sleep 500

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WScript.Sleep 500

WshShell.sendkeys"{right}"

WScript.Sleep 1000

WshShell.sendkeys"{ENTER}"

WScript.Sleep 500

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WshShell.sendkeys"{TAB}"

WScript.Sleep 500

WshShell.sendkeys"{ENTER}"

WSHShell.Run "taskkill /f /IM mspaint.exe",0

msgbox "Снимката на екрана ти се намира на десктопа със име (Screen)"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре хора.Ясно ми е как се снима.Обаче снимам ли в 3д приложения като игри и после като му дам PASTE в Paint ми излиза само черен екран.Преди го бях управял по накакъв начин,но не помня какъв беше той.Някакви настройки пипах там в пейнт.Само на windows 7 Е СТАВАЛОООО

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Полезна тема.Браво

Като гледам явно много потребители не знаят как става това толкова трудно снимане :rolleyes:

A колкото до Remix1912 Пробвай с програма за screen примери:Fraps,CamtasiaStudio,Snagit,HyperCam,Xfire...

Редактирано от Miro-Ispania (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре хора.Ясно ми е как се снима.Обаче снимам ли в 3д приложения като игри и после като му дам PASTE в Paint ми излиза само черен екран.Преди го бях управял по накакъв начин,но не помня какъв беше той.Някакви настройки пипах там в пейнт.Само на windows 7 Е СТАВАЛОООО

Fraps

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=292

Просто е най-добрата.:)

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.