Премини към съдържанието
wowgeleto

Как да добавя български език към Windows XP

Препоръчан отговор

Проблема е следният...

Windows XP SP2 който е правен с nLite и от него е премахнат българският език.

c4127bf8fcba0018.PNG

Добавих български за да може да се пише поне, но когато искам да запазя написаното, същото се запазва с маймунски знаци.

3bd93e2e7af22c38.PNG

Има ли някакъв начин да се добави отново българският език към оперативната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем и го реши с тази програмка... и след това копирах този файл в Windows/system32… и след това рестартирах. Дано и на теб помогне.

УСПЕХ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това направих, инсталирах програмата и сложих въпросният " Dll " в системната директория , но нищо не се получи.

Проблемът си остава същият.

029c4b6bc169e3eb.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема е следният...

c4127bf8fcba0018.PNG

Добавих български за да може да се пише поне, но когато искам да запазя написаното, същото се запазва с маймунски знаци.

3bd93e2e7af22c38.PNG

Има ли някакъв начин да се добави отново българският език към оперативната система.

Ми има.... труден и лесен начин.

Лесният е да си намериш чист рилйз на WinXP и да си сложиш сам SP2 в него, или поне да си намериш чист рилйз в който е добавено само SP2.

Трудният e да израсходваш страшно много време търсейки, четейки и опитвайки се да откриеш, какво точно, Тунинг маниака на WinXP, е решил да премахне от въпросната инсталация.

По вторият начин има вероятност да научиш нещо ново и да опознаеш по-добре как работи OC-то, но въпреки всичко те съветвам да си намериш нормален Win и да си караш с него.

Успех cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ясно какво е махнал тунинг маниака, но как да го възстановя. Премахнал е ненужните според него езици, а не се сетил, че въпросната дистрибуция ще попадне и в страни като България.

Добър е замисъла на програмата nLite но понякога се оказва, че същата прави и бели както в случая. Има и една друга програма XPlite, която добавя и премахва Windows компоненти след като вече е инсталирана оперативната система. Но единственото нещо което не добавя е езиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам някакъв спомен, че и аз имах подобен проблем и ако не се лъжа го оправих с помощта на Деинсталатора за FlexType на Инжинера. Един цитат от началните редове от горния линк:

...изважда оригиналните фонтове и прекодиращи таблици. Също и клавиатурните подредби, затова гарантирано премахва всякакви неоригинални такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема е следният...

.....

От третото табче на регионалните настройки добави ли българския ?

Друг вариант е да сложиш един диск с неорязано или малко орязано ХП и да направиш ъпгрейд на текущата версия и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси из нета едно двд с което се инсталират всички поддържани езици за XP. Tова че това ще ти свърши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Regional and Lаnguage Options - Advanced - Select a language ......... for non-unicode.... - <Bulgarian> - Apply - Insert ORIGINAL Windows XP Cd into drive <X> ... - Restart - Voila!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От третото табче на регионалните настройки добави ли българския ?

Друг вариант е да сложиш един диск с неорязано или малко орязано ХП и да направиш ъпгрейд на текущата версия и си готов.

Regional and Lаnguage Options - Advanced - Select a language ......... for non-unicode.... - <Bulgarian> - Apply - Insert ORIGINAL Windows XP Cd into drive <X> ... - Restart - Voila!

Това беше първото нещо за което се сетих и аз и сложих оригинален и опитах да добавя български , но не се получи.

Получава се следното нещо.

8f1ca49b08a35527.PNG

Ще помоля за някакви други идеи.

Идеята на Miteto се оказа доста добра, но за съжаление и тя не ми помогна. Както на снимката се вижда регионалните настройки и езици са върнати в нормално положение, но проблема си остава същият.

90d25ecff7ea5e77.PNG

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето решението на проблема.

1. Слагате диск на Windows XP

2. Пишете в RUN следната команда

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection LANGUAGE_COLLECTION.BASIC.INSTALL (0402) %WINDIR%\inf\intl.inf

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection LANGUAGE_COLLECTION.BASIC.INSTALL (1026) %WINDIR%\inf\intl.inf

3. Изчаквате да завърши инсталацията ( ако системата не успее сама да си намери файловете , намерете ги ръчно от въпросният диск )

Ако ви трябват номерата на други езици , можете да ги видите тук

http://www.microsoft.com/globaldev/r...p/xp-lcid.mspx

4. Намирате в диска на Windows XP файла " intl.inf " копирате го и го замествате в C:\WINDOWS\inf.

5. Задавате локани настройки за България , избирате български език и системата ще ви подкани да рестартирате ( демек всичко е вече ОК )

6. След рестарта вече сте забравили за проблема.

ПС

Това което предложи Miteto е идентично, може и с него да свършите работа. И само да копирате въпросният " intl.inf " и го заместите в C:\WINDOWS\inf. (Стъпка 4 )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе-хе, в крайна сметка научи нещо ново :offtopic_s:

Само неразбрах защо подяволите си трошеше нервите след като имаш оригинален диск...

Това беше първото нещо за което се сетих и аз и сложих оригинален и опитах да добавя български , но не се получи.

Получава се следното нещо.

...или поне аз останах с такова впечатление от това твое изречение? К'во толкова има в този nLite tunning release?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хе-хе, в крайна сметка научи нещо ново :P

Само неразбрах защо подяволите си трошеше нервите след като имаш оригинален диск...

...или поне аз останах с такова впечатление от това твое изречение? К'во толкова има в този nLite tunning release?

Ако погледнем реално имам над 30 оригинални диска на Windows XP SP 2 и SP 1.

Тук въпросът беше да се намери начин за отстраняване на проблема като се изключат опциите Format и Reinstall biggrin.gif .

Радвам се, че сам си помогнах и това, че научих нещо ново.

Какво има в nLite tunning release ?

По-точно какво няма в него :clap:

Прикачвам един файл с информация за това.

ReadMe.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

незнам дали е оффтопик но реших да не отварям тема за този малък проблем

по-незнайни причини уиндовса ми ХР както беше на български стана на английски и реших да инсталирам на ново българския интерфейс,но нали трябва да махна стария. дааа ,но като тръгна да го деинсталирам ми иска диска с уиндоус който не е у мен. та въпроса е как може да го деинсталирам или как мога да оправя езика ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом нямаш диск на Windows, другият вариант е да намериш файловете който ти иска.

И когато те подкани да сложиш CD/DVD избираш опцията Browse и стигаш до въпросните файлове и инсталираш.

За това ще ти кача някъде въпросните файлове , а ти само си избери от къде ще ти е по-лесно да ги свалиш, предлагам ти като варианти - http://rapidshare.com, http://www.megaupload.com или http://tranz.it .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ми е подобен на coolmeen-по незнайни причини ХР-то ми "загуби" българския си облик и сега е на английски език.Дотолкова съм му свикнал,че даже и не забелязах веднага...Барнах му регионалните езикови настройки в опит да възстановя БГ интерфейса,но не се получи и затова деинсталирах Българския езиков пакет(LIP),изчистих регистрите и го инсталнах отново.Тук,обаче в процеса на инсталация ми даде грешка..нещо от рода " на компютъра вече има инсталиран български интерфейсен пакет на Windows" Е добре де...при положение че съм го делнал с Your Uninstaler,къде да го търся или по -скоро остатъците от него.Моля за вашите съвети,като предварително се извинявам на wowgeleto за това че му разводнявам темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българския облик ще се яви отново като излезне БГ ъпдеита за сервизния пакет 3

дотогава може да се ровите да разберете кой точно пакет батисва работата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема ми е подобен на coolmeen-по незнайни причини ХР-то ми "загуби" българския си облик и сега е на английски език.Дотолкова съм му свикнал,че даже и не забелязах веднага...Барнах му регионалните езикови настройки в опит да възстановя БГ интерфейса,но не се получи и затова деинсталирах Българския езиков пакет(LIP),изчистих регистрите и го инсталнах отново.Тук,обаче в процеса на инсталация ми даде грешка..нещо от рода " на компютъра вече има инсталиран български интерфейсен пакет на Windows" Е добре де...при положение че съм го делнал с Your Uninstaler,къде да го търся или по -скоро остатъците от него.Моля за вашите съвети,като предварително се извинявам на wowgeleto за това че му разводнявам темата

Да не би СП3 да е инсталирал MUI. Тогава така се получава. Смяната (избора) на езика се избира от регионалните настройки в секцията за езиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би СП3 да е инсталирал MUI. Тогава така се получава. Смяната (избора) на езика се избира от регионалните настройки в секцията за езиците.

Всъщност,нямам инсталиран SP3,все още карам с двойката и БГ интерфейса съм го качил допълнително.Работата явно отива към format C:,особено когато почнат да ми се губят приложения.В очакване на финалния SP3 съм и затова не си давам зор :magnifier:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подвел съм се от мнението на saentist. Потърси с търсачката, тук беше коментиран този въпрос. Един от пакетите за сигурност разваляше БГ ЛИП-а. Имаше и решение по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди малко инсталнах финалния(или нарочен за такъв) SP3.Видима разлика в производителността няма,но по-лошото е,че БГ интерфейса пак ми бега и не ми се удава да го инсталирам.И между другото,Еди спомена че SP3 си инсталира MUI-това вярно ли е ?

P.S.Към Еди-кой пакет за сигурност имаш впредвид...ако е ъпдейт на бозата някакъв не ме бърка,щото аз съм ги забранил перманентно

Редактирано от howk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди малко инсталнах финалния(или нарочен за такъв) SP3.Видима разлика в производителността няма,но по-лошото е,че БГ интерфейса пак ми бега и не ми се удава да го инсталирам.И между другото,Еди спомена че SP3 си инсталира MUI-това вярно ли е ?

P.S.Към Еди-кой пакет за сигурност имаш впредвид...ако е ъпдейт на бозата някакъв не ме бърка,щото аз съм ги забранил перманентно

Аз направих същото и всичко с БГ интерфейса е наред. Също така и всички програми с БГ интерфейс са ОК , с изключение на PICASA. Не знам защо си промени езика на сръбска кирилица. Правих нова инсталация на програмата и пак същото. Даже още от началото на инсталацията почва на сръбската кирипица. Някой да е в час по този въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... Също така и всички програми с БГ интерфейс са ОК , с изключение на PICASA. Не знам защо си промени езика на сръбска кирилица. Правих нова инсталация на програмата и пак същото. Даже още от началото на инсталацията почва на сръбската кирипица. Някой да е в час по този въпрос?

Аз съм със SP3 от 23. април, т.е. вече цяла седмица. Проблеми не съм забелязал. Проблем с PICASA нямам - всичко е на български.

Инсталирах го върху XP SP2, с предварително интегриран RVM Update Pack, "побългарен" с LIP за SP2.

Разваляне на интерфейса има само в Контролен панел: Automatic Updates, Windows Firewall и Център за защита. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм със SP3 от 23. април, т.е. вече цяла седмица. Проблеми не съм забелязал. Проблем с PICASA нямам - всичко е на български.

Инсталирах го върху XP SP2, с предварително интегриран RVM Update Pack, "побългарен" с LIP за SP2.

Разваляне на интерфейса има само в Контролен панел: Automatic Updates, Windows Firewall и Център за защита. :)

Мисля,че проблема ми е тук:[attac

hment=3991:ScreenShot013.jpg]

Нямям обаче такъв диск ! Какво да правя ?

Редактирано от Mavro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.