Премини към съдържанието
Zbelsrud

Президентът на Локомотив ПД е бил прострелян

Препоръчан отговор

Георги Илиев, президент на футболен клуб Локомотив Пловдив и известен бизнесмен е бил прострелян тази вечер около 23.30 часа в курорта Слънчев бряг, предаде Агенция "Фокус". Той е бил улучен с един изстрел в сърдечната област и според очевидци откаран в местната здравна служба, където по-късно починал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

София. Шефът на ВАИ Холдинг Георги Илиев, който бе прострелян в Слънчев бряг, е починал. Информацията потвърди пред Агенция “Фокус” главният секретар на МВР генерал-лейтенант Бойко Борисов.

На мястото на стрелбата в Слънчев бряг е пристигнал директорът на РДВР - Бургас генерал Красимир Петров. Той каза, че в момента се извършва оглед от следствените групи на мястото на престъплението.

Както "Фокус" съобщи, Георги Илиев беше прострелян около 23.30 часа в курорта Слънчев бряг. Инцидентът е станал пред Буда бар. Шефът на ВАИ холдинг и бившата групировка ВИС 2 е бил улучен с един изстрел в сърдечната област. Той е бил откаран в местната здравна служба, за да му бъде оказана спешна помощ.

Георги Илиев е бил на мача Локомотив /Пловдив/ - ОФК Београд. Срещата е завършила около 22.45 часа, след което той е потеглил към курортния комплекс, където е бил прострелян от снайперист.

Агенция “Фокус” припомня:

Георги Андреев Илиев е роден в Кюстендил на 22 юли 1966 г. Възпитаник е на кюстендилската школа по борба и училището "Олимпийски надежди". Републикански и балкански шампион.

През 1983 г. е регистриран по чл. 195 от Наказателния кодекс за кражба. Три години по-късно е осъден на 11 години затвор за участие в групово изнасилване. Илиев лежи в затвора Бобовдол.

През 1991 г. е освободен предсрочно и е задържан отново през 1992 г. този път по подозрение за кражба на МПС и фалшиви документи. След смъртта на брат си Васил Илиев отхвърля предложението да оглави официално застрахователна компания ВИС-2. Името му се спряга около убийството на литовеца Валерий Силарубов в дискотека "Златна ябълка" в "Слънчев бряг".

През юли 1995 г. влиза в ареста по обвинение в грабеж и побой. Съдружник е с футболиста Любослав Пенев. Последното му обвинение е за хулиганство след инцидент в БИАД.

На 10 октомври 2000 г. Георги Илиев нахлува с 10-ина въоръжени мъже в столичния клуб "БИАД" и пребива собственика му Слави Бинев. Той престоява в ареста 24 часа. Изведен е тайно от задния вход на районното срещу 1000 лв. гаранция.

На 22 април 2002 г., когато трябва да се гледа делото за скандала и побоя в клуб “БИАД” между собственика Слави Бинев, Георги Илиев и техни гардове, след сигнал за бомба Съдебната палата в София е затворена за кратко. След полицейска проверка Съдебната палата е възобновила работата си.

През декември 2002 г. Софийският градски съд връща делото в районния съд за доразследване.

На 2 април 2003 Софийският районен съд отлага за 12 май решението си по делото. Съдът решава, че делото не е изяснено, тъй като не са изслушани последните двама прокурорски свидетели.

На 15 май 2003 съдът оправдава Георги Илиев за хулиганството в БИАД.

Решението на съда е Илиев да плати 700 лв. в полза на държавата и 1200 лв. на Слави Бинев.

Васил Илиев, шефът на империята ВИС, е застрелян от засада пред ресторант “Мираж” в София на 25 април 1995 г. През 1991 г. регистрира ВИС-1, като от уставния капитал 50 хил. лв. той внася 49 хил. лв. След отнемането на лиценза за охранителна дейност фирмата се преименува във ВИС-2. През 1994 г. регистрира във Враца финансово-брокерска къща "Империал" с уставен капитал 1 млн. лв. Председател на Съвета на директорите е Николай Цветин - Близнака. Сред хазартните му фирми най-известна е "Шанс-93".

http://www.focus-news.net/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странни неща стават ohmy.gif Интересно ми е в чий интереси се е намесил? Интересно кой ли ще е следващия? Черепа ? Интересно кой поръчва убийството?

От цялата тази работа може да излезе прекрасна книга, че може би даже и филм!

Ало продуцентите ! Спите ли?! biggrin.gif

П.П Лелеееее сега се сещам ! Бацка ! кажи ми че си добре ! кажи че зад услужливия ми модератор не седи самия Жоро. ако е така наистина ще съжалявам за това което се случва biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента се извършва повторен оглед на мястото, където тази нощ бе застрелян президентът на “ВАИ Инвест Холдинг" Георги Илиев, съобщиха за Агенция “Фокус” от пресцентъра на РДВР-Бургас.

Протекли са първите разпити на свидетели. Рано тази сутрин е завършило съвещанието, на което е присъствало цялото ръководство на РВДР-Бургас.

Както "Фокус" съобщи, бизнесменът Георги Илиев, собственик на "ВАИ Инвест Холдинг", бе прострелян в Слънчев бряг около 23,30 часа на 25 август и почина на път за болницата. Инцидентът е станал пред заведението "Буда бар" в комплекс "Мултиплейс", собственост на компанията. Шефът на "ВАИ Холдинг" - бившата групировка "ВИС 2" е бил улучен с един изстрел в сърдечната област. Илиев е бил прострелян от снайперист. Умира на път за поликлиниката в Слънчев бряг, където само е констатирана смъртта му. Информацията бе потвърдена пред Агенция “Фокус” от главния секретар на МВР генерал-лейтенант Бойко Борисов.

На мястото на стрелбата в Слънчев бряг пристигна директорът на РДВР - Бургас генерал-майор Красимир Петров. Пред "Фокус" той каза, че се извършва оглед от следствените групи на мястото на престъплението. Пристигнали са полицаи от Слънчев бряг и подкрепление от Несебър. Районът е отцепен. На мястото на убийството е имало десетки свидетели, посетители на комплекса, които ще бъдат разпитани.

В столицата се проведе оперативно съвещание в МВР в присъствието на министъра на вътрешните работи Румен Петков. Проверяваме всяка една информация, свързана с убийството на Георги Илиев, извършват се оперативно-следствени действия на мястото на престъплението и се работи по разследването на убийството. Ситуацията се контролира и анализира, каза пред "Фокус" министър Петков.

В РДВР - Бургас също се състоя оперативно съвещание по случая. Иззети са материали и видеозаписи от охранителните камери на комплекса, за които се предполага, че съдържат целия запис на ситуацията около убийството на Георги Илиев.

Тялото на убития бе откарано в моргата в Бургас. При направената аутопсия по първоначална информация отворът от куршума, който е влязъл в тялото на убития, е много малък и по всяка вероятност куршумът се е пръснал вътре.

По-рано вечерта Георги Илиев е бил на мача Локомотив /Пловдив/ - ОФК Београд. Президентът на "ВАИ Инвест Холдинг" и на футболен клуб Локомотив (Пд) Георги Илиев е пял с отбора в съблекалнята само 40 минути преди да го застрелят, научи репортер на Агенция “Фокус”. Той е бил изключително щастлив от победата на пловдивските “смърфове” над ОФК Београд с 1:0, която ги класира в първи кръг от турнира за Купата на УЕФА. Веднага след мача Илиев е влязъл в съблекалнята, за да поздрави футболистите, и се е веселил с тях. Малко по-късно се е отправил към заведението си в Слънчев бряг “Буда бар” в комплекс “Мултиплейс” заедно с негови близки с няколко коли. Там по-късно е трябвало да пристигне и отборът на Локомотив (Пд) заедно с ръководството, за да празнуват успеха.

Георги Илиев е запазил първото и най-външно сепаре в откритата част на заведението “Буда бар” или “Мултиплейс” за себе си и приятелите си. Той се е движел с малобройна охрана и очевидно не е очаквал покушението, коментираха запознати. Георги Илиев е бил прострелян със снайпер в сърдечната област, докато е стоял прав в сепарето и е разговарял по мобилния си телефон. Точно това място в заведението му е било любимо и винаги се е настанявал там.

По време на мача Георги Илиев е отказал да седне във ВИП-ложите на стадион “Нафтекс” в Бургас. Той и охраната му са се настанили в обикновената ложа, в която е имало около 150 гости, и от там са проследили цялата среща. Президентът на "ВАИ Инвест Холдинг" е подкрепял емоционално отбора си и много се е радвал на вкарания гол.

В Слънчев бряг Георги Илиев има много имоти. Най-луксозният от тях е хотел “Дюн”, който е построен на плажната ивица. Президентът на Локомотив (Пд) има и луксозна яхта, която закотвя точно пред хотела си в морето.

http://www.focus-news.net/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе,Черепа работи на чисто.Той е друг калибър човек.Георги Илиев си е чиста проба бандит който напоследък се опитваше да легализира бизнеса си.Колко хора са били и убили за тия пари....Въобще не го жаля.Жал ми е за майка му защото от двама сина сега няма нито един.Всички са за там само че едни по-рано,едни по-късно.Димитър Джамов само се измъква от тия неща засега.Pocketrocket,книгите ги има.Потърси по книжарниците нещо на Христо Калчев и ще видиш колко много истини има в тях.Всички герои са истински макар и някои преименувани.Даже в свое интервю автора казва че Козела(главния герой)съществува в действителност.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето книги на Калчев на корицата има написани произведения на други автори които също пишат по "темата" но не съм чел техните "произведения".Книжките за завладяващи и леки за четене,написани са на "уличен" език без цензура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да правилно. Калчев имаше книги по тази тема. Май само филм остана да се направи.

<{POST_SNAPBACK}>

И според мен филма ще бъде голям хит,ще засенчи и *Кръстникът* и *Октопод*.

А те през това време- докато стане филма- да си се чистят помежду си,всеки ден по двама-трима искам да има ;) Съсипаха децата с тия наркотици ,

лоши хора sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то историята за Кръстника не е много по-различна.Нашата само трябва да се преразкаже добре и съм сигурен че би имала много голям успех.Backata,съжалявам за аватара ти ама тия хора всичките са пътници.P.S. Идеята за филм е много хубава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най после една хубава новина нашият Бацката небил тоя на аватара

олекна ми че от сутринта това си мислих

но нали и момчето скоро имаше рожден ден

Бацка смени аватара че да несе бъркат хората

а за умрелите или добро или НИЩО

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ако се интересува имам романа"Нерон вълка" във вид на документ на Word,мога да му го метна на мейла....300к е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете тези три книги "Нерон Вълкът", "Калигула Бесният" и "Цикълът на Месалина". Има още една, но не съм я чел "Ликвидирайте генерала" - тя е продължение на същата поредица от Христо Калчев. cool.gif

Редактирано от jipepe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм чел почти всички без една две и даже ги имам.Има една "Белият дявол" за един пират който се казва Вангел,много е хубава нищо че няма общо с мутренските истории.Ако някой знае откъде да изтегля издания на Христо Калчев в електронен вариант да пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/офтопик:

Някой ако се интересува имам романа"Нерон вълка" във вид на документ на Word,мога да му го метна на мейла....300к е.

<{POST_SNAPBACK}>

Метни го някъде - на rapidshare.de или qfile.de aко може - това си заслужава, предполагам, че доста хора ще искат да го изтеглят. Благодаря предварително!

/край на офтопика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочетете тези три книги "Нерон Вълкът", "Калигула Бесният" и "Цикълът на Месалина". Има още една, но не съм я чел "Ликвидирайте генерала" - тя е продължение на същата поредица от Христо Калчев. cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Освен тези от поредицата има още три книги-"Козел и ангорска котка" и още две, но тях не съм ги чела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тези романчета бе хора.Дайте да видим кой беше той? Това беше човека който в последно време се опита да направи нещо за западащия си роден град (Кюстендил),но беше изгонен от там и се премести в Пловдив,което за мен е голямата му грешка.Която е една и от причините за вчерашното му убийство(поне за мен).Мир на праха му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Стига с тези романчета бе хора.Дайте да видим кой беше той? Това беше човека който в последно време се опита да направи нещо за западащия си роден град (Кюстендил),но беше изгонен от там и се премести в Пловдив,което за мен е голямата му грешка.Която е една и от причините за вчерашното му убийство(поне за мен).Мир на праха му!

<{POST_SNAPBACK}>

С чии пари се е опитвал да го прави?За тези пари са бити или убивани хора.Помня как беше в ония мътни времена.Спор няма че вложи доста в Локо Пловдив.А хотелите и фирмите за кого ги е правил?Разбирам че за мъртвец не трябва да се говори лошо ама да не се заблуждаваме.Поздрави! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям те изцяло,казват че той е разплакал много майки sad.gif

Бог да прости греховете му...

Дано Там горе се види в истинската си светлина-това му пожелавам.И да се разкае,защото иде Страшният съд ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съглесен съм и с двама ви!Не е ангел не съм си го и помислял!Но ангелите нямат възможности да инвестират където и да е!А това че той го е направил значи че е направил щаслив поне един! Може би това е бил неговия начин да помоли за прошка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А това че той го е направил значи че е направил щаслив поне един!

<{POST_SNAPBACK}>

Да,джоба си.Да не мислиш че всичко това е придобито по честен начин?В зората на демокрацията тия биеха всички които се опитваха да завъртят някакъв частен бизнес.Рекетираха и глобяваха хората,въобще не го жаля такъв човек.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докога за мафиотите ще се отделя повече място в новините отколкото за обикновените хора.Мисля че в този момент в България проблема е с наводнените къщи на хората които си плащат редовно данъците,а не с тези които цял живот са крали от държавата(да не уточнявам другите дейности).

Мисля че повече коментари по тая тема са излишни.

Георги Илиев не е човек заради когото трябва да се обяви национален траур.

Той дори не е човек заради когото си заслужава да се пише.

Съчувствам единственно на родителите му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е от силова групировка предполага ,че и доходите му са дошли по силов начин.

Но сигурно има хора на които е създал работа/говоря за обикновени хора/ и които след неговата смърт ще станат безработи ,защото по всяка вероятност ще има преструктуриране.

Та за тях той си е един работодател , благодарение на който си изхранват семействата.И за тях това е трагедия.

Друг е въпроса за хората и семейства пострадали от неговия занаят.Но това предполага една дълга дискусия която сигурно ще видим и прочетем в медиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

незнам ама защо трябваше човечица да си умре че да се сети моя министър да му прати колегите на ревизия

ей хора да не умирате защото данъчните това чакат и веднага ще ви дойдат на ревизия, дотогава спокойно си се разхождайте

ето всички знаели кой е какво прави с какъв бизнес се занимава ама на чакат го да умре че да го пуснат за ревизия

Славуне не се притеснявай колегите ми ще открият някой доходоносен бизнес като картофения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.