Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Имам лаптоп Тошиба текра 8000 но нещо стана и се прецака уиндоса и сега не мога да го инсталирам, имам външно цд което е закачено на юесби порта но не го възприема като такова. Благодаря ви

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Сигурен ли си чети работи порта. Не може ли да го сложиш на друг порт или директно да го закачиш на компа (знам че лаптопите имат или сиди, или флопи, които могат да се разменят и са вградени в тях). Другият ти вариант е да си сложиш инсталационния Уиндоус на харда (най-лесно по мрежата да си го прехвърлиш) и оттам да го инсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не оточняваш до каква степен ти се е скапал уиндолса.Ако ти тръгва компютъра с него направи така както ти е предложил Tragedy, запиши си инсталацията на хард диска и си го инсталираи от там.Ако компютъра ти седи само под дос си сложи някаква лаплинк програма и по лтп порта си прехвърли уиндолса и си го инсталирай.Ако не си работил с лаплинк кажи ще ти обясна как да го направиш.

пс.По този начин по лтп порта доста често съм оправял лаптопи на които им е прекалено голям хард диска за да държат инсталационен уиндолс на него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора,лаптопа седи само под дос,а аз не съм много наясно,но ако ми обясниш мисля че ще се справя.Порта до преди да откаже уиндолса работеше,а със лтп програма не съм работил.Харда е 6гб.Само флопито ми работи и затова ползвам друго цд,защото неговото е прецакано

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурен ли си чети работи порта. Не може ли да го сложиш на друг порт или директно да го закачиш на компа (знам че лаптопите имат или сиди, или флопи, които могат да се разменят и са вградени в тях). Другият ти вариант е да си сложиш инсталационния Уиндоус на харда (най-лесно по мрежата да си го прехвърлиш) и оттам да го инсталираш.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря за помоща,неговото цд не работи и затова ползвам друго през порта.Флопито и харда ги разпознава,а външното цд не и затова немога да инсталирам уиндоуса.Как става инсталирането по мрежата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми значи първо ти трябва лпт кабел компютър компютър или ако имаш преходник можеш да ползваш лтп кабел за принтер.След това си теглиш или провери в дос директориятати дали имаш interlnk и intersrv едното е сървера а другото е клиента.Ще ти закача фаиловете в този линк като снимка, че ми е по-лесно след като го изтеглиш просто го преименуваи на зип или рар и след това ги разархивираи.

пс. 3 фаила са обяснено е какво трябва да се направи, кои да се зареди на сървера и кои на клиента, ако изпитваш затруднения ще ти помогна.След това всичко е като мрежа само, че под дос разбира се.Слегаш си инсталационния уиндос в цд/то на другият ти компютър този които е сървера и си теглиш инсталацията на този с повреденият уиндолс.По-натам мисля, че ще можеш да се оправиш.Остана само да си инсталираш уиндолса.

Редактирано от sfmf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми значи първо ти трябва лпт кабел компютър компютър или ако имаш преходник можеш да ползваш лтп кабел за принтер.След това си теглиш или провери в дос директориятати дали имаш interlnk и  intersrv едното е сървера а другото е клиента.Ще ти закача фаиловете в този линк като снимка, че ми е по-лесно след като го изтеглиш просто го преименуваи на зип или рар и след това ги разархивираи.

пс. 3 фаила са обяснено е какво трябва да се направи, кои да се зареди на сървера и кои на клиента, ако изпитваш затруднения ще ти помогна.След това всичко е като мрежа само, че под дос разбира се.Слегаш си инсталационния уиндос в цд/то на другият ти компютър този които е сървера и си теглиш инсталацията на този с повреденият уиндолс.По-натам мисля, че ще можеш да се оправиш.Остана само да си инсталираш уиндолса.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти за помоща,но имам кабел юезби юезби,предполагам с него не става,какво представлява лтп кабел :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как става инсталирането по мрежата?

<{POST_SNAPBACK}>

Ставаше въпрос за копиране на инсталацията на Уиндоус чрез ЛАН мрежа между компютър и лаптопа или между два лаптопа. Но след като си под ДОС става доста трудно. Имам едно предложение към теб на база на личен опит. Вместо да се мъчиш, да търсиш драйвери, кабели и т.н., просто занеси лаптопа при някой познат или в някоя фирма и помоли да ти сложат инсталационния Уиндоус. Естествено, ако ти искат пари или много пари, се откажи и тогава ще мъдрим друг вариант. Но това е един от най-лесните и удачни варианти според мен. В противен случай мисля, че ще загубиш много време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко става за 1 минута няма никакви настроики, просто единият фаел се зарежда в конфиг сис.А другият се пуска като на сървера всички хардискове флопита и цд-роми автоматично се шарват.И клиента ги вижда като собствени хардискове.

Как става точно:intersrv го пускаш на компютъра на което ти е информацията която ще теглиш с твоят лаптоп.Като и този компютър е в чист дос.interlnk го зареждаш на лаптопати в config.sys което стaва така device=c:\interlnk.exe, кадето c:\ тие основната директория на хардиска c: ако се намира в директория c:\proba\interlnk.exe.И двете програми работят само под ДОС.

Пс. за плт кабел това е кабелът които се използва от по-старите принтери.Предлагам ти или да отидеш до някоя фирма и на направиш както ти е казал Tragedy.Но според мен е добре да си купиш или преходник за лпт кабел или лпт кабел компютър компютър (тук се повтарям).Като това няма да струва повече от 5лв.И когато напред във времето получиш проблем от подобен характер ще знаеш как да го отсраниш, а не да си носиш лаптопа пак на поправка.:P

Редактирано от sfmf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външният ти USB CD-ROM не работи под DOS, защото нямаш инсталиран DOS-драйвър за него.

Мойто предложение:

1. Свали си О Т Т У К USB DOS CD ROM Boot Disk:

http://www.stefan2000.com/darkehorse/PC/DO...SB/usbdoscd.exe

- Другата възможност е да си свалиш USB CD Rom Setup (Modifies a standard Windows 98 boot disk to use the usb_cd.sys driver):

http://www.stefan2000.com/darkehorse/PC/DO...SB/USBCDROM.EXE

2. Направи си бутваща дискета по един от двата варианта, бутни с нея под DOS и ако имаш вече работещ CD-ROM, проблемът е решен:

- копирай в някаква директория на харда (напр. Install) Win98-директорията от инсталационното ти CD, стартирай оттам Setup.exe и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставаше въпрос за копиране на инсталацията на Уиндоус чрез ЛАН мрежа между компютър и лаптопа или между два лаптопа. Но след като си под ДОС става доста трудно. Имам едно предложение към теб на база на личен опит. Вместо да се мъчиш, да търсиш драйвери, кабели и т.н., просто занеси лаптопа при някой познат или в някоя фирма и помоли да ти сложат инсталационния Уиндоус. Естествено, ако ти искат пари или много пари, се откажи и тогава ще мъдрим друг вариант. Но това е един от най-лесните и удачни варианти според мен. В противен случай мисля, че ще загубиш много време.

Благодаря ти доста е сложно поне за мен, мисля да послушам съвета ти и да го занеса в някоя фирма sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре по време на инсталация на СП2 ми казва, че не може да копира атапи.сис файла и ми дава да избера друга директория как да го оправя.

Редактирано от kal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20% наказание за непълно формулировано заглавие и оправяне на 4 правописни грешки в едно изречение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rofo,

Не ни прави за резил човече, че от kaldata не можем да решим такъв не много сложен (поне за мен) проблем и наш човек трябва да си носи лаптопа на сервиз.

Почти съм сигурен, че ако направиш това, което ти предложих по-горе, ще си решиш проблема. Ако не знаеш как да го направиш, ще ти го повторя стъпка по стъпка:

1. Ако нямаш достъп до интернет, вземи една празна дискета и иди при приятел или в кварталния интернет-клуб.

2. Свали си файла usbdoscd.exe от следния адрес:

http://www.stefan2000.com/darkehorse/PC/DO...SB/usbdoscd.exe

3. Сложи дискетата, стартирай файла usbdoscd.exe и дай O.K. да ти направи USB DOS CD-ROM Boot Disk - т.е. бутваща дискета за DOS с драйвер за USB CD-ROM.

4. Сложи тази дискета в лаптопа си и го стартирай.

5. След като стигнеш до C:\ вече би трябвало USB CD-ROM-а ти да се разпознава. Пробвай като сложиш инсталационното CD в него и му избереш буквата - напр. Е:\ >> [Enter]

6. Ако не знаеш командите за DOS и как да копираш на харда, направо стартирай Setup.exe (напиши просто setup) от CD-то и започвай инсталацията

Преди да носиш лаптопа на сервиз, опитай това.

Понеже имам външна USB записвачка съм го правил няколко пъти досега за приятели с по-стари лаптопи без CD-ROM (или повреден) и знам, че става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

Когато започнах инсталация на windows xp на компютър с чипсет via, инсталацията

забива след първия рестарт, понеже не може да разпознае харддиска.

windows 98 в същото време се инсталира без проблем.

След като проверих параметрите на диска видях че е сериал ата с райд контролер

Понеже нямам никакви драйвери под ръка,въпреки че компютъра е нов има ли начин да се заобиколи този проблем и да се инсталира windows xp на този компютър?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още докато ти се зарежда инсталацията на Windows в началото те пита дали искаш до добавиш контролер за RAID масив или нещо подобно. Защо не пробваш там, след като натиснеш F6 да добавиш твоят харддиск като сложиш драйверите за него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Още докато ти се зарежда инсталацията на Windows в началото те пита дали искаш до добавиш контролер за RAID масив или нещо подобно. Защо не пробваш там, след като натиснеш F6 да добавиш твоят харддиск като сложиш драйверите за него.

<{POST_SNAPBACK}>

Пробвах го обаче това е проблема че там ми иска драйвер от производителя на дискета а аз нямам такава....

а нямам идея от къде да дръпна точно този драйвер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какъв ти е харддиска?

<{POST_SNAPBACK}>

нямам представа този компютър е на мой познат и не е при мене да видя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не провериш във www.driverguide.com дали случайно няма да си намериш драйвери за харда :newspaper:

а на компа на твоя френд може да сложиш aida или everest и да видиш какъв е модела на харда

успех :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди време имах подобен проблем. Когато се купува компютър обикновенно с него има придрежаващ софтуер /компакт дискове с необходимия софтуер и драйвери/. На диска за дънната платка има дрейверите които търсиш!

Те са събрани в една директория и от там можеж да си направиш въпросната дискета с драйверите за SATA, имет на въпросната директория в мемента не се сещам но започваше с boot мисля, вътре има само досовски ехе-та и името на драйвера. Опитатйте от там да направите необходимото.

Късмет! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Преди време имах подобен проблем. Когато се купува компютър обикновенно с него има придрежаващ софтуер /компакт дискове с необходимия софтуер и драйвери/. На диска за дънната платка има дрейверите които търсиш!

Те са събрани в една директория и от там можеж да си направиш въпросната дискета с драйверите за SATA, имет на въпросната директория в мемента не се сещам но започваше с boot мисля, вътре има само досовски ехе-та и името на драйвера. Опитатйте от там да направите необходимото.

Късмет! cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

благодаря ти за помощта мисля че ще ми е от полза :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Имам проблем с инсталирането на ХР-то. След като вече форматна и се копират файловете от диска рс-то се рестартира и започва инсталацията на ново......пак формат и т.н. Пробвах с три сд-та но пак същото стана. Сега съм със 98. Някой може ли да ми къже защо става така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато сложиш диска на WinXP и рестартираш компютъра, трябва да натиснеш някой клавиш, за да почне ботване от CD-Rom-a, а не от твърдият диск. Не знам какво правиш, но явно след 1-вият рестарт, ти пак натискаш някой клавиш и така компютъра пак започва зареждане от CD-то, а не от твърдият диск, както би трябвало да бъде. След като се форматира диска и се копират файловете и след като компютъра се рестартира не трябва да пипаш нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване