Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Българка е Мис Уиртланд

Препоръчан отговор

Да си се регистрирал и гласувал! Мама му стара, помолих най-културно нещо, тук хората не четат ли български или не го разбират?

И аз попитах какво е подвластнички, ама да ми е отговорил някой ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз попитах какво е подвластнички, ама да ми е отговорил някой ?

С тази дума се определят хора при състезание, които са на втори/трето място. Етимологията е от Кралица/Крал (царица/цар) т.е. властник. Та те са под-властта, подвластници(чки)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С тази дума се определят хора при състезание, които са на втори/трето място. Етимологията е от Кралица/Крал (царица/цар) т.е. властник. Та те са под-властта, подвластници(чки)

Интересно тогава "подгласнички" за какво се използва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересно тогава "подгласнички" за какво се използва ?

Това, което разбрах е че се използват и двете форми (макар че признавам, че формата, използвана от мен е доста по-рядка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако бяха участвали рускини, българките нямаше да спечелят. ;)

Що да не спечели българка сред рускини, по планинските села там където са се запазили истинските славянски гени, знаеш ли какви хубави момета има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, мислех че никоя няма да се сети, но - разконспирирана съм! Вярно е, аз съм българка. Просто не живея в България. Не нося българска фамилия, но родителите ми са българи. Радвам се, че все пак някой потърси българското в мен (в снимката, де). Всъщност аз изобщо не се надявах и да участвам в конкурса, защото се регистрирах едва края на миналата година и смятах че каквото е било - било е. И все пак, странно е да се гледам в интернет като човек, спечелил нещо!

Прочетох коментарите ви, хора. Споделям мнението, че трябва да се радваме и едновременно с това няма какво да се радваме за това, че сме българи. Може би не е повод за национална гордост това, че някой от нашите е постигнал нещо. Но я си помислете за лошите качества, които приписват на българите. Например - кандидатствате за работа в друга държава - и в повечето случаи ви подценяват пред останалите - о, не, вие сте мързеливи, вие не можете да работите. Иди че му обяснявай, че като си българин, не си като българи. Затова се радвайте на хубавите неща, с които ни свързват, и да се надяваме един ден да станат повече от лошите!

Редактирано от vanessa whisper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да кажа нещо относно Vanessa Wisper ,която била австралийка.Това не е вярно Тя се казва Радостина и е от Бургас,но сега учи в София,в SKYPE също се е регистрирала така Vanessa Wisper ,потърсете и ще видите,че казвам истината.Тя нито живее ,нито е живяла в Австралия,Тя си е чиста Бургазлийка.Това е от мене.Съжалявам че е разконспирирах ама това което пише за нея е лъжа,това е Бургазлииката Радостина на 19 г. от к-с. Братя Миладинови ,завършила немската гимназия в Бургас,а сега е 1-ва година в Софийския Унивирситет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и ще се окажат българки biggrin.gif ....на работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завиждай момче, може да е бургазлийка може да не е, но всеки пише там истинското си име. Е, вярно, мога да сложа снимка на кучето си или на МИС България и да пише че се казвам Пруфка, но не е това целта на занятието. Тези снимки ги има в интернет - сигурна съм, че имам още поне 5 профила на различни места, за които не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждаш ли Ванеса,

че не е безопасно да си публикуваш истинското име

и снимки....все някой ще злоупотреби.

Гордеем се с теб така или иначе ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оценявам го, Алия. Благодаря ти, и благодаря на всички, които ме подкрепят, на всички, които гласуваха за мен - на 2ро място съм благодарение на вас. Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Българката, регистрирала се като Анелия е победителка в конкурса Мис Уитрланд (Wirtland). Уитрланд е първата суверенна виртуална държава. За повече информация виж публикацията в The Times of Wirtland: http://wirtland.blogspot.com/2009/01/miss-...-winner-is.html

Победителката:

PA1700092.jpg

И нейните подвластнички

GPNE_12d_139-2.jpgDSC00798-2.jpg

Представям си какви задръстени чатърки са тия - от виртуална държава какво да очакваш.

Хей, мислех че никоя няма да се сети, но - разконспирирана съм! Вярно е, аз съм българка. Просто не живея в България. Не нося българска фамилия, но родителите ми са българи.

Че каква българска си ти щом носиш чужда фамилия - ти си срам за България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Представям си какви задръстени чатърки са тия - от виртуална държава какво да очакваш.

Мисля че помолих най-културно да си спестите простотиите! И за какви чатърки говориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че помолих най-културно да си спестите простотиите! И за какви чатърки говориш?

Ами виртуални чатърки, такъв е техния психопрофил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами виртуални чатърки, такъв е техния психопрофил.

ето, и психотерапевт си имаме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет държавата е сбирщина на "задръстени чатъри", така ли? Всичките ли са такива - до един? Не мисля така. Мисля че това са хора които искат да опитат нещо ново. Нещо различно. Лично аз не прекарвам 24 часа на ден в нета, да не би да изпусна ако някой ви пише - напротив, ако има и 30 мин, за които сядам на компютъра, има изгледи даже да счупя собствения си рекорд по застояване. Не съм запозната със смисъла, който влагаш в "задръстени", нито виждам обосновка на твърдението, че съм срам за България. Може би ще изясниш картинката, като уточниш как ти си нейната гордост? Но нека не се караме - всички знаем, че най-лесно е да нападаш хората без основателна причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Vanessa Whisper (Радостина ) ако му признаеш че си Българка от Бургас ,и че носиш Българска фамилия ,може би няма така да те напада,а може би щеше да те въсхвали,просто си напиши истинското име,от каде си,и няма да има повече нападки срещу тебе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами Vanessa Whisper (Радостина ) ако му признаеш че си Българка от Бургас ,и че носиш Българска фамилия ,може би няма така да те напада,а може би щеше да те въсхвали,просто си напиши истинското име,от каде си,и няма да има повече нападки срещу тебе.

Хм, а защо да не дадем свобода на всеки да избира името си? И ако възхвалата има такива изисквания аз лично бих отказал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отговоря на този въпрос. Лично моя работа си е дали ще пиша собственото си име, или нечие друго. Лично аз не вярвам в "съхранението на личните данни" когато публикуваш инфо в нета, вярвам само в това, че когато един човек не ги дава на всеки, това е 100 пъти по-сигурно. Дори да живея в България и наистина да нося Българско име и фамилия, пак не бих ги публикувала - не бих искала името ми да се развява из нета. Нито ако бях спечелила първо място (не дай си Боже) да ме питат и разпитват коя съм аз, от къде съм, къде живея. Чужди имена, регистрирана и на Северния полюс ако щеш, но в България - не. Снимките не е желателно да се развяват в нета - също, но когато има друго име под тях, нещата стават по-различни. Иначе излиза, че си правя самореклама за да се фукам пред този и онзи. "Казвам се.... Не си чувал за мен?! О ама как може?!" и тн. Пак казвам, не това е целта на занятието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение има как се казва и откъде е. Хубава ли е, хубава е. Ако ще и Хвалипръцкова да се е кръстила, много важно.

Конкурсът за имена ли е, що ли?

Не съм чела изискванията, но ако няма упомената точка за истинските данни на участниците, не виждам къде и какъв е проблемът.

Хайде със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интернет държавата е сбирщина на "задръстени чатъри", така ли? Всичките ли са такива - до един? Не мисля така. Мисля че това са хора които искат да опитат нещо ново. Нещо различно. Лично аз не прекарвам 24 часа на ден в нета, да не би да изпусна ако някой ви пише - напротив, ако има и 30 мин, за които сядам на компютъра, има изгледи даже да счупя собствения си рекорд по застояване. Не съм запозната със смисъла, който влагаш в "задръстени"

Знам че не е хубаво да говоря така за хората, струва ми се че всички го подозират, но не всеки има смелостта да го признае, особено ако сам влиза в тая категория, но - чатъри, блогъри, уебмайстори, програмисти, граждани на виртуални държави и светове и др. като цяло са от по-смотаната част на обществото, така да го кажем. Аз прекарвам по неколко часа на ден пред комп. тъй като имам сайтове от които си изкарвам прехраната, така че знам за какво става въпрос и какви хора преобладават във виртуалното пространство. Не твърдя че са станали по-смотани и задръстени заради интернет, по-скоро виртуалността привлича точно определен тип хора, особено в по-ранните години на това "чудо на техниката", сега се срещат и нормални. По-смотани са по характер, освен това са и по-слабохарактерни, по-комплексирани, по-неуверени, по-непривлекателни външно (не само заради неподдържане), мъжката част са по-слабо мъжествени от нормалното, все са от некакви субкултури, копират вносни типове маниери, немат идентичност и т.н.

нито виждам обосновка на твърдението, че съм срам за България. Може би ще изясниш картинката, като уточниш как ти си нейната гордост? Но нека не се караме - всички знаем, че най-лесно е да нападаш хората без основателна причина.

Твоето небългарско име е обосновка на твърдението ми - дали е истинско или е псевдоним, това нема значение, доколкото разбрах ти си постигнала некакви успехи, макар и на виртуално ниво - все едно некой българин да спечели медал на Олимпийските игри а да вдигнат знамето на друга държава... срамота...

Ще отговоря на този въпрос. Лично моя работа си е дали ще пиша собственото си име, или нечие друго. Лично аз не вярвам в "съхранението на личните данни" когато публикуваш инфо в нета, вярвам само в това, че когато един човек не ги дава на всеки, това е 100 пъти по-сигурно. Дори да живея в България и наистина да нося Българско име и фамилия, пак не бих ги публикувала - не бих искала името ми да се развява из нета. Нито ако бях спечелила първо място (не дай си Боже) да ме питат и разпитват коя съм аз, от къде съм, къде живея. Чужди имена, регистрирана и на Северния полюс ако щеш, но в България - не. Снимките не е желателно да се развяват в нета - също, но когато има друго име под тях, нещата стават по-различни. Иначе излиза, че си правя самореклама за да се фукам пред този и онзи. "Казвам се.... Не си чувал за мен?! О ама как може?!" и тн. Пак казвам, не това е целта на занятието.

Никой не те кара да си слагаш истинското име под снимката, но можеше да сложиш измислено БЪЛГАРСКО име и да се представяш за българка.

Редактирано от Tutankamon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм, в случая е хубаво и наше. Освен това Анелия представя България и българското. Да, знам че става въпрос за виртуална държава, но там са истински хора, с истинските си имена...

Завиждай момче, може да е бургазлийка може да не е, но всеки пише там истинското си име. Е, вярно, мога да сложа снимка на кучето си или на МИС България и да пише че се казвам Пруфка, но не е това целта на занятието. Тези снимки ги има в интернет - сигурна съм, че имам още поне 5 профила на различни места, за които не знам.

Не усещате ли противоречието. Първо били истински хора с истински имена, а после нямало да си публикува името. Изобщо и вие не знаете какво приказвате. Направете си виртуална държава, за да избягате от реалността. Поне там всеки има възможността да е някой - явно нещо, което липсва на някои хора в истинския живот. Ето това е един от големите проблеми на България - избягването от истинските проблеми. Следващата стъпка е зомбирането пред Big Brother и тем подобни предавания. И на всичкото отгоре да нямало негативни мнения в темата. Ами изтрийте ги и си сложете розов skin на форума... може да ви реши проблемите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щеше да бъде противоречие, ако различни неща бяха казани от един и същи човек. Няма какво да обсъждаме чуждите думи - освен ако сме стигнали дотам, че да нямаме свое мнение. Колко жалко... Толкова "авторитети" се изказват, познати и непознати... а не са писали имената си на профилите, които сами са създали. Вместо това са писали чужди имена - и то далеч не български. Господин Тутанкамон, ако така се казвате наистина, бих желала да се запозная с майка Ви. Тя явно проявява чувство за хумор по отношение имената на децата си. Вероятно и кучето си е кръстила Тодор?

Да си призная честно, ако ще съдим по имената, на Тутанкамон краката сигурно издават благоуханната миризма, която напомня че не ги е мил най-малко от 2000 години, ходи облечен демоде, а и не може да се приспособи към цивелизованото общество. Как му викахте на това, "запрян"... "залостен"... все едно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знам че не е хубаво да говоря така за хората, струва ми се че всички го подозират, но не всеки има смелостта да го признае, особено ако сам влиза в тая категория, но - чатъри, блогъри, уебмайстори, програмисти, граждани на виртуални държави и светове и др. като цяло са от по-смотаната част на обществото, така да го кажем. Аз прекарвам по неколко часа на ден пред комп. тъй като имам сайтове от които си изкарвам прехраната, така че знам за какво става въпрос и какви хора преобладават във виртуалното пространство. Не твърдя че са станали по-смотани и задръстени заради интернет, по-скоро виртуалността привлича точно определен тип хора, особено в по-ранните години на това "чудо на техниката", сега се срещат и нормални. По-смотани са по характер, освен това са и по-слабохарактерни, по-комплексирани, по-неуверени, по-непривлекателни външно (не само заради неподдържане), мъжката част са по-слабо мъжествени от нормалното, все са от некакви субкултури, копират вносни типове маниери, немат идентичност и т.н.

ти "чуваш" ли се какви глупости пишеш? biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...