Maureen

Шиете ли още гоблени?

27 мнения в тази тема

Навремето гоблените бяха много на мода , а сега сякаш са позабравени.Споделете остава ли ви време за гоблени и кои какви шие !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет,

тези, които на времето са шиели гоблени, все още ги шият... Една позната що гоблени уши, цялата и къща е в гоблени - огромни като килими, накачени по стените... :)

Аз нямам толкова много търпение да шия гоблени.., но пък за сметка на това много ги харесвам и от известно време майка ми се запали по тях, та сега ми шие Гроздоберачката, а като го завърши съм и подготвила един друг.. казва се Буря - ще има да го шие бая време... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда, тези, които са го правели преди, не са спирали... Леля ми си дава почти цялата пенсия за конци и шие ли шие. Беше ми подарила и на мен един. Да, бих казала, че е красив, ама като не ми допадат подобни произведения какво да направя. Оценявам ръчния труд, но просто не ми харесват, друго си е една картина, да речем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Винаги съм завиждала на хората, които владеят това изкуство. Обожавам гоблените. Но пък не съм съгласна с горните две мнения. Много от хората, които аз пък познавам и са имали това хоби преди време, сега са го преустановили, поради липсата на свободно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Баба само това прави - шие гоблени. Много са красиви наистина. Действа й успокояващо. Опита се да научи и мен. По-изнервена рядко съм била през живота си Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Но пък не съм съгласна с горните две мнения. Много от хората, които аз пък познавам и са имали това хоби преди време, сега са го преустановили, поради липсата на свободно време.

проблемът с недостиг на свободно време е проблем не само на шиещите гоблени, а и на обичащите да четат книги, да рисуват и въобще на всички хобита...

аз имах предвид, че са малко тези, които сега тепърва се учат да шият гоблени и им харесва :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Винаги съм завиждала на хората, които владеят това изкуство. Обожавам гоблените.

Но пък не съм съгласна с горните две мнения. Много от хората, които аз пък познавам и са имали това хоби преди време, сега са го преустановили, поради липсата на свободно време.

Даже да имам цялото свободно време на света - това нещо пак няма да го правя!

По-изнервящо и по-затормозяващо нещо може да бъде само счетоводството! Публикувано изображение

А дали съм бродирала - ами негде в 3-4 клас в началното имахме един предмет труд и техника - по този предмет нещо се опитваха да ни направят всестранно развити личности - бродирахме, готвихме, шиехме, рисувахме, сглобявахме разни неща... Нямаше по-омразен предмет в тези класове за мен...

Редактирано от sed_ally[kara] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

проблемът с недостиг на свободно време е проблем не само на шиещите гоблени, а и на обичащите да четат книги, да рисуват и въобще на всички хобита...

аз имах предвид, че са малко тези, които сега тепърва се учат да шият гоблени и им харесва :baby:

С книгите не е така. Аз чета книга в градския транспорт, защото друго време на абсолютно бездействие, нямям.

Виж, гоблена е нещо, което изисква не само внимание, но и подходяща светлина и кагато шиеш и зачертаваш по скицата, направо си трябва не само време, ами и място за тази работа.

А дали съм бродирала

Апропо - бродирането и шиенето на гоблен също се различават значително. Аз мога да бродирам, но виж да седна да шия гоблен, това не успях да науча.

А за счетоводството съм абсолютно съгласна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично съм шила,но напсоледък не намирам време.Иначе си падам страшно много по портрети на жени!Обожавам такива гоблени,пейзажи и разни къщички,не ми допадат...ето някои от любимите ми :speak:

post-226559-1249398236_thumb.jpg

post-226559-1249398271_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благородно ти завиждам за това, че можеш да го правиш. Жената с тигъра е невероятна. Просто страхотна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да шиеш гоблен трябва не само умение, а и нагласа, и желение. Някой ми беше казал че изисква търпение и обич и това също е вярно. На мен ми действа успокояващо и се забравям като започна, страхотен релакс.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен ми действа успокояващо и се забравям като започна, страхотен релакс.

Да, по същия начин ми действат и на мен! Супер разтоварващо е след тежък ден да седнеш с хубав гоблен на тиха музика!За съжаление от 5 години нямам нито бод и последния ми гоблен стои наполовина. Моята гордост е закачена в детската:момченце коленичило по пижамки за молитва. Страхотно изглежда и смея да твърдя, че е справих добре!Само дето рамката му е кофти и все искам да я сменя с нещо ефектно!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз също бродирах гоблени - научих се от свекърва ми! Когато бях в майчинство! Успях да ушия осем гоблена , а деветия ми стои незавършен вече шест години! Невероятно успокояващо ми действаше и сега като прочетох темата, ме засърбяха ръцете да отворя кутията ! Наистина трябва място, светлина, спокойствие и желание!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ей туй момченце много си го харесвам (шила съм го преди 10-тина години):

Публикувано изображение

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично съм шила,но напсоледък не намирам време.Иначе си падам страшно много по портрети на жени!Обожавам такива гоблени,пейзажи и разни къщички,не ми допадат...ето някои от любимите ми :)

Ето ти един красив гоблен

post-162901-0-17557200-1294863286_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лелеееее...., като кон с капаци съм,как съм могла да я изпусна тази тема.

Шиенето на гоблени е една от мойте стихии.

Бродирам само есента и зимата, през пролетта и лятото не бродирам..., тогава се отдавам на други благинки :)

Първия ми гоблен и все още недовършен е Овчарска идилия..., не питайте защо.

Бродирането за мен е голям релакс.

Ето и снимки на мойта скромна колекция..., не ми дава сърце да не се похваля :shy11:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сложила съм ги по реда на ушиването. Снимките са от нета..., за съжаление на мойте нямам снимки и в момента нямам с какво да снимам.

Последния "Коне в реката" го уших и подарих на човека който ми обърна живота на 360 градуса. Човека който ценя, уважавам и силно обичам.

Сега през есента и зимата се надявам да довърша тези пияни старчоци...

Публикувано изображение

Редактирано от voda (преглед на промените)
    4 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никога не съм изпитвала желание да шия гоблени и не съм го правила, но се възхищавам на търпението и уменията на тези, които шият.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никога не е късно да пробваш, наистина е удоволствие. Иска се търпение, но желанието е по важно..., другото се учи в процес на работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никога не съм изпитвала желание да шия гоблени и не съм го правила, но се възхищавам на търпението и уменията на тези, които шият.

това не е за Стрелци, зарежи

е и майка ми е Стрелец - някаква есен от някакви си сезони помня я зарибиха да си купи -

така и не знам де го завря да не го гледа тва мъчение, направи две кръстчета стига ни толкоз

:D

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да не го гледа тва мъчение, направи две кръстчета стига ни толкоз

"Тва" - мъчение не се шие с кръсчета. Лесно сте се отказали от трудното. Друг е въпроса, ако не доставя удоволствие.

Редактирано от voda (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Тва" - мъчение не се шие с кръсчета. Лесно сте се отказали от трудното. Друг е въпроса, ако не доставя удоволствие.

все тая, бодеш си очите

това си е за хора със стоманени нерви

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като дете най-много мразех часовете по трудово обучение, в които ни караха да бродираме. Да шиеш гоблени си е призвание. Моята свекърва на младини е била голяма гобленарка. Върху панелите на жилището и висят "Мона Лиза", "Сляпата пастирка", "Запустялата воденица" и други не толкова известни гоблени. Предпочитам да кича моята си панелка с графики. :)

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

все тая, бодеш си очите

това си е за хора със стоманени нерви

Не си бода очите, а панамата. Вярно е че се изморяват очите, но това е и при продължително четене на книги, дълго стоене пред компютъра. За нервите грешиш..., желанието е по важно.

Предпочитам да кича моята си панелка с графики. :)

Много харесвам графиките, но те са друг жанр.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Харесвам гоблените, но не мога да шия. Да, действително тук не са особено ценени. Имам позната, която ги продава особено успешно в Латинска Америка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма ли поне един мъж тука бре! Шил съм гоблени преди години, не цели, а тия на жена ми. Интересно ми беше, а и ми прилягаше. С нервите съм си ОК, ама де ги вече ония ми ти очи орлови...

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение