Maureen

Шиете ли още гоблени?

27 мнения в тази тема

Навремето гоблените бяха много на мода , а сега сякаш са позабравени.Споделете остава ли ви време за гоблени и кои какви шие !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

тези, които на времето са шиели гоблени, все още ги шият... Една позната що гоблени уши, цялата и къща е в гоблени - огромни като килими, накачени по стените... :)

Аз нямам толкова много търпение да шия гоблени.., но пък за сметка на това много ги харесвам и от известно време майка ми се запали по тях, та сега ми шие Гроздоберачката, а като го завърши съм и подготвила един друг.. казва се Буря - ще има да го шие бая време... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, тези, които са го правели преди, не са спирали... Леля ми си дава почти цялата пенсия за конци и шие ли шие. Беше ми подарила и на мен един. Да, бих казала, че е красив, ама като не ми допадат подобни произведения какво да направя. Оценявам ръчния труд, но просто не ми харесват, друго си е една картина, да речем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм завиждала на хората, които владеят това изкуство. Обожавам гоблените. Но пък не съм съгласна с горните две мнения. Много от хората, които аз пък познавам и са имали това хоби преди време, сега са го преустановили, поради липсата на свободно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баба само това прави - шие гоблени. Много са красиви наистина. Действа й успокояващо. Опита се да научи и мен. По-изнервена рядко съм била през живота си Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но пък не съм съгласна с горните две мнения. Много от хората, които аз пък познавам и са имали това хоби преди време, сега са го преустановили, поради липсата на свободно време.

проблемът с недостиг на свободно време е проблем не само на шиещите гоблени, а и на обичащите да четат книги, да рисуват и въобще на всички хобита...

аз имах предвид, че са малко тези, които сега тепърва се учат да шият гоблени и им харесва :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм завиждала на хората, които владеят това изкуство. Обожавам гоблените.

Но пък не съм съгласна с горните две мнения. Много от хората, които аз пък познавам и са имали това хоби преди време, сега са го преустановили, поради липсата на свободно време.

Даже да имам цялото свободно време на света - това нещо пак няма да го правя!

По-изнервящо и по-затормозяващо нещо може да бъде само счетоводството! Публикувано изображение

А дали съм бродирала - ами негде в 3-4 клас в началното имахме един предмет труд и техника - по този предмет нещо се опитваха да ни направят всестранно развити личности - бродирахме, готвихме, шиехме, рисувахме, сглобявахме разни неща... Нямаше по-омразен предмет в тези класове за мен...

Редактирано от sed_ally[kara] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът с недостиг на свободно време е проблем не само на шиещите гоблени, а и на обичащите да четат книги, да рисуват и въобще на всички хобита...

аз имах предвид, че са малко тези, които сега тепърва се учат да шият гоблени и им харесва :baby:

С книгите не е така. Аз чета книга в градския транспорт, защото друго време на абсолютно бездействие, нямям.

Виж, гоблена е нещо, което изисква не само внимание, но и подходяща светлина и кагато шиеш и зачертаваш по скицата, направо си трябва не само време, ами и място за тази работа.

А дали съм бродирала

Апропо - бродирането и шиенето на гоблен също се различават значително. Аз мога да бродирам, но виж да седна да шия гоблен, това не успях да науча.

А за счетоводството съм абсолютно съгласна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм шила,но напсоледък не намирам време.Иначе си падам страшно много по портрети на жени!Обожавам такива гоблени,пейзажи и разни къщички,не ми допадат...ето някои от любимите ми :speak:

post-226559-1249398236_thumb.jpg

post-226559-1249398271_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благородно ти завиждам за това, че можеш да го правиш. Жената с тигъра е невероятна. Просто страхотна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да шиеш гоблен трябва не само умение, а и нагласа, и желение. Някой ми беше казал че изисква търпение и обич и това също е вярно. На мен ми действа успокояващо и се забравям като започна, страхотен релакс.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми действа успокояващо и се забравям като започна, страхотен релакс.

Да, по същия начин ми действат и на мен! Супер разтоварващо е след тежък ден да седнеш с хубав гоблен на тиха музика!За съжаление от 5 години нямам нито бод и последния ми гоблен стои наполовина. Моята гордост е закачена в детската:момченце коленичило по пижамки за молитва. Страхотно изглежда и смея да твърдя, че е справих добре!Само дето рамката му е кофти и все искам да я сменя с нещо ефектно!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също бродирах гоблени - научих се от свекърва ми! Когато бях в майчинство! Успях да ушия осем гоблена , а деветия ми стои незавършен вече шест години! Невероятно успокояващо ми действаше и сега като прочетох темата, ме засърбяха ръцете да отворя кутията ! Наистина трябва място, светлина, спокойствие и желание!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей туй момченце много си го харесвам (шила съм го преди 10-тина години):

Публикувано изображение

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм шила,но напсоледък не намирам време.Иначе си падам страшно много по портрети на жени!Обожавам такива гоблени,пейзажи и разни къщички,не ми допадат...ето някои от любимите ми :)

Ето ти един красив гоблен

post-162901-0-17557200-1294863286_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелеееее...., като кон с капаци съм,как съм могла да я изпусна тази тема.

Шиенето на гоблени е една от мойте стихии.

Бродирам само есента и зимата, през пролетта и лятото не бродирам..., тогава се отдавам на други благинки :)

Първия ми гоблен и все още недовършен е Овчарска идилия..., не питайте защо.

Бродирането за мен е голям релакс.

Ето и снимки на мойта скромна колекция..., не ми дава сърце да не се похваля :shy11:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сложила съм ги по реда на ушиването. Снимките са от нета..., за съжаление на мойте нямам снимки и в момента нямам с какво да снимам.

Последния "Коне в реката" го уших и подарих на човека който ми обърна живота на 360 градуса. Човека който ценя, уважавам и силно обичам.

Сега през есента и зимата се надявам да довърша тези пияни старчоци...

Публикувано изображение

Редактирано от voda (преглед на промените)
4 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм изпитвала желание да шия гоблени и не съм го правила, но се възхищавам на търпението и уменията на тези, които шият.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не е късно да пробваш, наистина е удоволствие. Иска се търпение, но желанието е по важно..., другото се учи в процес на работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм изпитвала желание да шия гоблени и не съм го правила, но се възхищавам на търпението и уменията на тези, които шият.

това не е за Стрелци, зарежи

е и майка ми е Стрелец - някаква есен от някакви си сезони помня я зарибиха да си купи -

така и не знам де го завря да не го гледа тва мъчение, направи две кръстчета стига ни толкоз

:D

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не го гледа тва мъчение, направи две кръстчета стига ни толкоз

"Тва" - мъчение не се шие с кръсчета. Лесно сте се отказали от трудното. Друг е въпроса, ако не доставя удоволствие.

Редактирано от voda (преглед на промените)
1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Тва" - мъчение не се шие с кръсчета. Лесно сте се отказали от трудното. Друг е въпроса, ако не доставя удоволствие.

все тая, бодеш си очите

това си е за хора със стоманени нерви

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като дете най-много мразех часовете по трудово обучение, в които ни караха да бродираме. Да шиеш гоблени си е призвание. Моята свекърва на младини е била голяма гобленарка. Върху панелите на жилището и висят "Мона Лиза", "Сляпата пастирка", "Запустялата воденица" и други не толкова известни гоблени. Предпочитам да кича моята си панелка с графики. :)

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все тая, бодеш си очите

това си е за хора със стоманени нерви

Не си бода очите, а панамата. Вярно е че се изморяват очите, но това е и при продължително четене на книги, дълго стоене пред компютъра. За нервите грешиш..., желанието е по важно.

Предпочитам да кича моята си панелка с графики. :)

Много харесвам графиките, но те са друг жанр.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесвам гоблените, но не мога да шия. Да, действително тук не са особено ценени. Имам позната, която ги продава особено успешно в Латинска Америка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли поне един мъж тука бре! Шил съм гоблени преди години, не цели, а тия на жена ми. Интересно ми беше, а и ми прилягаше. С нервите съм си ОК, ама де ги вече ония ми ти очи орлови...

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход