Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

irina1d

Да се ваксинирам ли срещу "свински" грип ?

Препоръчан отговор

Здравейте. Работя в Италия в старчески дом и сега ни предлагат да се ваксинираме срещу свински грип А-H1N1. Чувала съм за такава ваксина, но не съм сигурна дали действа, а и чувам доста противоречиви мнения от колежките - че действа само на 30% от ваксинираните, че е още експериментална и т.н в този стил. А други колежки я препоръчват за хора със слаба имунна система. Не знам какво да правя, понеже професията ми е рискова и като всеки човек искам да се застраховам по някакъв начин, ако е възможно :) Кажете ми, моля, какво знаете за тази ваксина и дали да си я направя. Благодаря много :)

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ваксинирай се. Какво от това, че "действа само при 30% " ? Ако не си поставиш - ще си 100 % незащитена.Ако си поставиш - имаш реални шансове да си в тия 30 %. На слухове не вярвай. Няма измислена ваксина в света, която да ти даде 100 % сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Работя в Италия в старчески дом и сега ни предлагат да се ваксинираме срещу свински грип А-H1N1. Чувала съм за такава ваксина, но не съм сигурна дали действа, а и чувам доста противоречиви мнения от колежките - че действа само на 30% от ваксинираните, че е още експериментална и т.н в този стил. А други колежки я препоръчват за хора със слаба имунна система. Не знам какво да правя, понеже професията ми е рискова и като всеки човек искам да се застраховам по някакъв начин, ако е възможно :P

Кажете ми, моля, какво знаете за тази ваксина и дали да си я направя.

Благодаря много :cool:

Здравей в никакъв случай не се ваксинирай.тази ваксина ще унищожи твоята имyнна система.

За сега няма починали всеки ден а и се лекyба с Паръцетамол.

Внимавайте всички!Този грип е пуснат с цел и сега ви се представят безплатни ваксини за да ви унищожат!Ако не те задължават (защото си мед.кадър)в никакъв случай недей!По-добре да преболедуваш.ти си човек който разбира малко или много от тези неща(нали работиш в старчески дом)Замисли се ти сама и не питай хората!

Редактирано от Androcure06 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей в никакъв случай не се ваксинирай.тази ваксина ще унищожи твоята имyнна система.

Внимавайте всички!Този грип е пуснат с цел и сега ви се представят безплатни ваксини за да ви унищожат!Ако не те задължават (защото си мед.кадър)в никакъв случай недей!По-добре да преболедуваш.ти си човек който разбира малко или много от тези неща(нали работиш в старчески дом)Замисли се ти сама и не питай хората!

Първо -оправи си правописа.

Второ - покажи данни за твърдението си , че "тази ваксина ще унищожи твоята имyнна система." !

В противен случай постът ти ще бъде изтрит.

Трето - само преди дни в България почина пациент от този грип.Твърдението ти, че не умират хора е меко казано смешно.

Четвърто - за теориите за конспирациите си има тема в друг раздел ,свързан с мистериите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С парЪцетамол ще излекуваш свински грип на куково лято.

Здравейте. Работя в Италия в старчески дом и сега ни предлагат да се ваксинираме срещу свински грип А-H1N1. Чувала съм за такава ваксина, но не съм сигурна дали действа, а и чувам доста противоречиви мнения от колежките - че действа само на 30% от ваксинираните, че е още експериментална и т.н в този стил. А други колежки я препоръчват за хора със слаба имунна система. Не знам какво да правя, понеже професията ми е рискова и като всеки човек искам да се застраховам по някакъв начин, ако е възможно :cool:

Кажете ми, моля, какво знаете за тази ваксина и дали да си я направя.

Благодаря много :D

Ваксинирай се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо -оправи си правописа.

Второ - покажи данни за твърдението си , че "тази ваксина ще унищожи твоята имyнна система." !

В противен случай постът ти ще бъде изтрит.

Трето - само преди дни в България почина пациент от този грип.Твърдението ти, че не умират хора е меко казано смешно.

Четвърто - за теориите за конспирациите си има тема в друг раздел ,свързан с мистериите.

1.Аз не съм на тест по правопис а в Форум!

2.Ти живееш в БГ а аз в France!Колко болни има в Бг? в France достигнаха 1 милион и затвориха масово училища.

Колко предавания има в Бг на тази Тема?

Тук се говори почти всеки ден!

Колко ваксинирани има в Бг?

Тук 30 % от населението в момента са ваксинирани-останалите не искат.

3.Ти четеш ли в Интернет статии и гледаш ли в UTube и т.н. какво говорят хората?

Защо си толкова сигyрен,че предпазват тези ваксини?

Аз също съм Мед.Кадър и c моите колеги ни задължаваха да се ваксинирамe, защото сме първа рискова грyпа!

А знаеш ли какво стана?

Имаше протест с подписи!

Хайде да не си толкова умен като си модератор и да изcлyшваш и другите които имат право на мнения ...a ,и без ЗАПЛАХИ!

Редактирано от Androcure06 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Androcure06 е абсолютно прав за предупрежденията които прави. В интернет има много и достатъчно достоверни статии и видео за възможните вреди от тази ваксина. Който се интересува от тази информация може да почне да следи този сайт http://noshot.org/

Аз само ще напомня че един от създателите на ваксината не иска да се ваксинира доброволно и е посъветвал близките си да не го правят. Всеки сам да си прави изводите.

Аз се радвам че в България няма да се наложи задължителна ваксинация както се очертава в Америка и западна Европа, просто нашето правителство няма откъде да извади парите за ваксина за всеки, а трудно ще задължи всички хора сами да си платят ваксините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не бих си направил такава ваксина, нито знам как действа нито какво съдържа! Хората на запад са мааалко по-осведомени от тук и затова са против, не като нашите овци, к'вото им кажат т'ва правят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В две училища в София има случаи на новия грип

Два случая на новия грип А(H1N1) са регистрирани при ученици в София. Инфектираните деца са от 127 СОУ и 47 СОУ. Учениците са започнали лечение с антивирусен препарат в домашни условия още на 1 октомври. В момента те са в добро състояние и не се налага хоспитализацията им или изследването на контактните им лица.

Засега няма да се предприемат и други противоепидемични мерки. МЗ следи епидемичната ситуация в двете училища и при необходимост ще разпореди съответните действия. Сред тях са допълнителни изследвания на контактните лица и затваряне на училищата. До момента у нас са изследвани над 600 проби за новия грип, регистрираните положителни случаи са 94.

dariknews.bg

Наистина у нас липсва достъпна информация за ефикасността на ваксината против "свинския грип". Всеки случай, не съм съгласна да играя ролята на опитно зайче!

Редактирано от Atince (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В две училища в София има случаи на новия грип

Наистина у нас липсва достъпна информация за ефикасността на ваксината против "свинския грип". Всеки случай, не съм съгласна да играя ролята на опитно зайче!

И аз така...Никой не може да експериментира върху моят живот и здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Аз не съм на тест по правопис а в Форум!

2.Ти живееш в БГ а аз в France!Колко болни има в Бг? в France достигнаха 1 милион и затвориха масово училища.

Колко предавания има в Бг на тази Тема?

Тук се говори почти всеки ден!

Колко ваксинирани има в Бг?

3.Ти четеш ли в Интернет статии и гледаш ли в UTube и т.н. какво говорят хората?

Защо си толкова сигyрен,че предпазват тези ваксини?

Аз също съм Мед.Кадър и c моите колеги ни задължаваха да се ваксинирамe, защото сме първа рискова грyпа!

А знаеш ли какво стана?

Имаше протест с подписи!

Хайде да не си толкова умен като си модератор и да изcлyшваш и другите които имат право на мнения ...a ,и без ЗАПЛАХИ!

В коя век живеете бе, хора?!

Не е нужно да намирате във всяко нещо глобална конспирация и пъклени заговори...

А и доктора все пак е доктор, очаква се да ги разбира тези неща повече от обикновения човек/дори и да от Франция/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата все повече се превръща в "за или против ваксините" - тема, по която сме писали преди време.

Медицинският "кадЪр" :hush: с "парЪцетамол":lol6: и гейски ник може да си плюе колкото си иска, но всички вие имате глави на раменете си, нали ?

Правете каквото си искате - здравето си е ваше, но не дръжте след това някой друг отговорен, че не ви е "излекувал" след това.

Групът може да се пребори по два начина :

1.)да си поставите ваксина, и след това да не се разболоявате

2.)да изчакате да се разболеете, и след това да се лекувате с антивирусни препарати

За справка -при първия вариант давате 10 или 20 лева и след това не се притеснявате, при втория - само "Tamiflu" струва 40 лв.

Освен това има голяма вероятност при втория вариант да се развият усложнения, да направите една хубава пневмония, да се тъпчете 2, 3 седмици с антибиотици и други лекарства, да не ходите през това време на работа, да не можете да станете от леглото и т.н. като при това цената на лечението ще скочи на около 150 - 200 лева за лекарства.

Изборът си е ваш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правете каквото си искате - здравето си е ваше, но не дръжте след това някой друг отговорен, че не ви е "излекувал" след това.

2.)да изчакате да се разболеете, и след това да се лекувате с антивирусни препарати

За справка -при първия вариант давате 10 или 20 лева и след това не се притеснявате, при втория - само "Tamiflu" струва 40 лв.

Освен това има голяма вероятност при втория вариант да се развият усложнения, да направите една хубава пневмония, да се тъпчете 2, 3 седмици с антибиотици и други лекарства, да не ходите през това време на работа, да не можете да станете от леглото и т.н. като при това цената на лечението ще скочи на около 150 - 200 лева за лекарства.

Никоя ваксина не гарантира 100% че няма да се разболееш от съответния вирус, а и при доста хора има странични ефекти след ваксиниране.

Но най-тревожното в случая със ваксините за "свински" грип е че много набързо ги направиха - кой може да гарантира че няма да има странични ефекти даже в повече отколкото обикновените ваксини. А в интернет статиите има информация какви съставки са включени в тази ваксина и какви са възможните последствия от тези съставки.

Ето какво се е случвало преди време след бързо създаване на ваксини (цитата е от споментата тема в предишното мнение):

В Япония след въвеждането на задължителната имунизация срещу едра шарка през 1872г. драстично нараства и заболеваемостта, и смъртността. До 1892 има вече 29 979 души починали и всичките те са били ваксинирани!

В началото на века Филипините преживяват най-тежката епидемия от едра шарка, след като 8млн. души са получили 24,5млн. дози ваксини, вследствие на което смъртността се е увеличила 4 пъти!

Една година след въвеждането на ваксината на Салк шест области в Ню Инглънд, САЩ, докладват за значително увеличение на случаите на полиомиелит. Например в Роуд айлънд през 1955г., т.е. непосредствено преди въвеждането на полиомиелитната ваксина, заболелите са били 22. На следващата година са вече 122 - увеличението е 454%! в Масачузетс положението било още по-драматично: 273 случая през 1954г. срещу 2027 за 1955, което предтсавлява повишаване на заболеваемостта с 642% след въвеждане на ваксината! Още тогава лекари и учени от Националния здравен институт на САЩ (NIH) отказвали да ваксинират децата си, защото са знаели за неефективността и опасността от тази ваксина. Но различни фармацефтични фирми, които били вложили пари в разработването й и Националната фондация по детски паралич убедили PHS да подпише фалщива прокламация, че ваксината е безопасна и ефикасна. Ето как финансовите интереси раждат митове!

През 1959г. в Мазачузетс 77,5% от всички заболели от полиомиелит, при които се е развила парализа, са били с направени преди това 3 имунизации.

През 1989г. в Оман избухва най-големият до този момент взрив от полиомиелит шест месеца след имунизационната кампания, като 98% от разболелите се са били ваксинирани.

През 1986г. при епидемия от коклюш в Канзас 90% от всички 1300 разболели се са били ваксинирани. През 1993г. при подобна епидемия в Чикаго разболелите се ваксинирани са били 72%.

Източник: д-р Атанас Гълъбов

Редактирано от buksy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много страсти се вихрят, а забравяте, че има значение и индивидуалния организъм - дали да се ваксинираш или не, е най-добре да се прецени от лекар, който да вземе предвид рисковете и плюсовете от евентуалното решение. Аз лично бих се ваксинирала, ако имах възможност, но например за малки деца не го препоръчват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ваксината срещу мексиканския грип , съдържа : Thiomerzal( Thimerozal), който може да предизвика след години аутизъм при деца, алзхеимер и паркинсон при възрастни.Това вещество е вид консервант. Squalene10,69mg Това вещество се употребява за "подсилване" на имунната система.Причинява автоимунни заболявания ( диабет, тиреотоксикоза,ревматизъм и т.н.) Е621- има близо 90 контра индикации, това може да се провери във всеки справочник. Soebirol предизвиква ракови образования в стомашно чревния тракт. Който желае да се ваксинира!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ваксината срещу мексиканския грип , съдържа :

Thiomerzal( Thimerozal), който може да предизвика след години аутизъм при деца, алзхеимер и паркинсон при възрастни.Това вещество е вид консервант.

Squalene10,69mg

Това вещество се употребява за "подсилване" на имунната система.Причинява автоимунни заболявания ( диабет, тиреотоксикоза,ревматизъм и т.н.)

Е621-

има близо 90 контра индикации, това може да се провери във всеки справочник.

Soebirol

предизвиква ракови образования в стомашно чревния тракт.

Който желае да се ваксинира!?

;) хаххаххахах

Ето едно нещо, което искрено ме разсмя ;) - явно зад псевдонимът "Roemy" се крие някой Нобелова лауреат и е открил какво причинява аутизма и "автоимунните заболявания" .

мухахаха :lol6:

Че и диабетът е там, да не говорим за раковите образувания :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече няма смисъл от ваксинация, защото пандемията е факт.

Точно така :)

За да си изработи организмът имунитет след ваксинация е нужно време, което вече го няма, защото сме в епидемия. И тя въобще не е за подценяване.

Щеше да има смисъл , ако ваксината я имаше преди месец или два ....

Сега - само профилактика, силна храна, ракия с билки и късмет.

Ако се разболеете -Тамифлу и Реленца действат достатъчно добре , стига да се започне лечението навреме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се ваксинирал само при едно условие: ако някой, намиращ се на разстояние между 3 и 5 метра от мен, е насочил към главата ми пистолет с патрон в патронника, свален предпазител и взведен ударник и заплашва да ме застреля, ако откажа :lol6: Ако се намира на по-малко от 3 метра или повече от 5, ще избера по-малкия риск за здравето и живота си - ще се опитам съответно да го обезоръжа или да избягам :)

:baby: хаххаххахах

Ето едно нещо, което искрено ме разсмя :ass: - явно зад псевдонимът "Roemy" се крие някой Нобелова лауреат и е открил какво причинява аутизма и "автоимунните заболявания".

мухахаха :)

Че и диабетът е там, да не говорим за раковите образувания :D

Аз бих казал: явно зад псеводнимА "Roemy" се крие интелигентен и образован потребител, който използва главата си по предназначение, а интернет - за да събира информация. За разлика от повечето доверчиви индивиди, които стават жертви на рекламата и на дистрибуторите на еврейските фармацевтични гиганти, наричани кой знае защо "лекари" :)

Всеки, който се грижи поне малко за здравето си знае, че случаите на аутизъм в САЩ са се увеличили десетки пъти(!), откакто там са въведени задължителните имунизации на новородените срещу хепатит, водещи до разрушаване на миелиновата обвивка на нервите. Аз също станах жертва на рекламата на ваксината срещу хепатит В преди няколко години. И не мога да ви опиша в какво състояние бях след третата доза. Две седмици кошмар! Усещах, че нямам никакви сили за нищо, чувствах се изключително зле, но без каквито и да е симптоми на определено заболяване. И това при положение,че живея изключително здравословно и когато хвана примерно грип, ми минава за една нощ. Преживяното ме накара да престана да вярвам на лекари и реклами и да се заинтересувам какво всъщност причиняват различните лекарства.

Всеки, който още не е на ясно с опасността от ваксините, може да прочете написаното от д-р Атанас Гълъбов ето ТУК. Или да си изтегли от арената "Vaccination - The Hidden Truth" със субтитри на български. Филмът е направен по инициатива на родители, чието дете умира след поредната задължителна ваксинация.

А реакцията на Trichocephalus не ме изненадва. Цялата съвременна псевдо-медицина е поставена на комерсиална основа и насочена към една-единствена цел - да поддържа колкото може повече хора колкото може по-дълго колкото може по-болни, за да печели от тях колкото може повече. В това отношение ваксините са черешката на тортата - начин да убедят здрави хора да дават пари за "лекарства", които разрушават имунната им система и ги разболяват.

Т.нар. "антивирусни лекарства" от типа на Тамифлу и Реленца са де факто чиста отрова. За разлика от антимикотиците и антибактериалните препарати, антивирусните не могат да унищожат директно вирусите, защото последните не са самостоятелни живи организми със собствен клетъчен метаболизъм, а модифицират клетъчната ДНК за размножаването си. Съответно антивирусните "лекарства" или директно убиват ВСИЧКИ делящи се клетки, за да унищожат и тези, които са заразени и произвеждат нови вируси, или инхибират ензими от рода на протеазата, които са необходими за клетъчното деление. Резултатът е, че в организма на "лекувания" човек престават да се произвеждат каквито и да е нови клетки. Включително и десетките хиляди Т-левкоцити, които нормално се създават всеки ден. Което за момент облекчава организма при справяне с вирусната атака, но срива имунната система и прави човека податлив на всички останали заболявания. С което целта на фармацевтичните компании е изпълнена - пациентът им дава едни пари за антивирусното "лекарство" и е готов за следващо, също така доходоносно за производителите "лечение".

Изборът си е ваш .

Има и трети начин. Да живеем здравословно, да се храним пълноценно, да избягваме храните с консерванти, оцветители, овкусители и всякакви други E-добавки, да не пушим, да спим достатъчно, да пием достатъчно вода и просто да не ни лови грип. А ако случайно се разболеем, да ни минава от само себе си за ден-два без каквито и да е лекарства. Това е нормалното състояние на здрав човек. Податливостта на вирусни заболявания е първият признак, че нещо в начина ни на живот не е както трябва. И ако не го коригираме, с времето общото ни състояние ще става все по-лошо. Може да се каже, че тежкият грип е началото на една дълга поредица, в края на която са онкологичните и автоимунните заболявания. Грипът е просто знак, който ни казва: спри и обърни внимание на здравето си, докато не е станало късно. Редактирано от Ceftriaxon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се ваксинирал само при едно условие: ако някой, намиращ се на разстояние между 3 и 5 метра от мен, е насочил към главата ми пистолет с патрон в патронника, свален предпазител и взведен ударник и заплашва да ме застреля, ако откажа :) Ако се намира на по-малко от 3 метра или повече от 5, ще избера по-малкия риск за здравето и живота си - ще се опитам съответно да го обезоръжа или да избягам ;)

Спокойно и сам можеш да отидеш да се гръмнеш.

Аз бих казал: явно зад псеводнимА "Roemy" се крие интелигентен и образован потребител, който използва главата си по предназначение, а интернет - за да събира информация. За разлика от повечето доверчиви индивиди, които стават жертви на рекламата и на дистрибуторите на еврейските фармацевтични гиганти, наричани кой знае защо "лекари" :)

Всеки, който се грижи поне малко за здравето си знае, че случаите на аутизъм в САЩ са се увеличили десетки пъти(!), откакто там са въведени задължителните имунизации на новородените срещу хепатит, водещи до разрушаване на миелиновата обвивка на нервите. Аз също станах жертва на рекламата на ваксината срещу хепатит В преди няколко години. И не мога да ви опиша в какво състояние бях след третата доза. Две седмици кошмар! Усещах, че нямам никакви сили за нищо, чувствах се изключително зле, но без каквито и да е симптоми на определено заболяване. И това при положение,че живея изключително здравословно и когато хвана примерно грип, ми минава за една нощ. Преживяното ме накара да престана да вярвам на лекари и реклами и да се заинтересувам какво всъщност причиняват различните лекарства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки лекар знае за постваксиналните реакции и още преди да ти бъде поставена ти е било обяснено какво може да се очаква.

А това, което си хващал и ти е минавало "за една нощ" не е било грип, въпреки, че ти, със своята висока ерудиция и обща начетеност го наричаш така.

Всеки лекар знае за тези реакции, но никой не смее да запита на какво се дължат те. Ако лекарят ти е много добър приятел, с половин уста те съветва: "Аз лично на твое място не бих се ваксинирал", въпреки че с това намалява броя ваксини, които е поставил и съответно шанса да получи поредния бонус от фармацевтичните фирми - безплатно участие в някой семинар, провеждан няколко дни в скъп курорт да речем...

Значи в последните 15 години не съм боледувал нито веднъж от грип. Защо ли?

Заради точно тази медицина в момента хората в развитите страни живеят дълго, нали ?

Може би и заради това родилките вече не умират както преди, децата не мрат като мухи от шарка, от кокюш, от дифтерия - както преди въвеждането на ваксините.....

Сигурно заради тази медицина хората не умират на по 50 години както едно време, а живеят доста по-дълго.

Хората в развитите страни живеят по-дълго поради далеч по-елементарни причини. На първо място - добрата хигиена. Има разлика дали се къпеш всеки ден със 120 литра гореща вода, или веднъж седмично в коритото с два бакъра топла. На второ място - хората се хранят по-разнообразно и пълноценно. И на трето - получават добри стоматологични грижи, които са били недостъпни за предшествениците им. Ако на 50 половината ти зъби са изпадали, а другата половина - развалени и възпалени, трудно ще доживееш до 60, нали се сещаш? :) Митовете за ваксините като причина за изчезване на вариолата, коклюша и дифтерита са обяснени много добре във филма, който ти наричаш "евтин опит за пропаганда". Истината е, че тенденцията към намаляване на тази заболявания започва десетилетия преди започване на масовото ваксиниране, а след него темповете на намаляване се ЗАБАВЯТ!

"Теориите на коспирациите" са хубаво нещо да си чешеш пръстите и езика с тях, но моля те, не плещи глупости за лекарства, които нито познаваш начина на действие, нито пък знаеш що е това "вирус" и как се размножава той .

И Tamiflu и Relenza са селективни блокатори на невраминидазата - ензим, който се намира на повърхността на вируса ( а не други клетки в човешкото тяло, както си написал) и който служи за освобождаването му от инфектираната клетка.

След това се блокира този ензим, вирусът не може да напусне клетката, за да зарази други и приключва курса..

Това няма нищо общо с това дали вирусите са самостоятелно живи организми или не.

И двата препарата са специфични само срещу грипните вируси тип А. ( независимо кой щам - дали е "птичи", "свински" или друг) .

Те не действат спрямо други вируси.

Не знам за какви "протеази" говориш, какви са тия простотии за делящи се клетки, за Т-лимфоцити и т.н., дето ги споменаваш - вече започвам да се чудя дали да не покажа поста ти на някой психиатър.

Я ми обясни тогава, след като Тамифлу е селективен инхибитор на ензим, който не се среща в човешкото тяло, защо на листовката към него пише:

Странични ефекти при Тамифлу

Спрете да използвате Тамифлу, ако получите алергична реакция: уртикария, затруднено дишане, подуване на лицето, езика или гърлото, мехури или лющене на кожата.

Някои хора получават странични реакции като делириум, халюцинации, необичайно поведение. Тези симптоми се откриват предимно при деца.

Страничните реакции на Тамифлу могат да бъдат още:

Гадене

Повръщане

Виене на свят

Кръвотечение от носа

Зачервяване на окото или дискомфорт

Проблеми със съня

Кашлица или други респираторни симптоми

И на какво се дължи фактът, че изброените реакции се наблюдават при повече от половината пациенти, които го вземат?

Изследване, в което са участвали 103 деца от Лондон, е показало, че при повече от половината от тях са се появили странични ефекти от "Тамифлу". Медикаментът е единственият засега, с който до някаква степен съвременната медицина се противопоставя на новия грипен вирус А (H1N1).

Изследването било извършено от британски учени през април и май тази година. 85 от децата взимали "Тамифлу" превантивно, след като техни съученици или близки се разболели от новия грип.

От 103-те изследвани деца, 45 деца са изпитали един или повече странични ефекти от "Тамифлу". 29 процента от тях се оплакали от гадене. 20 процента страдали от болки в стомаха. 12 процента имали проблеми със съня. Почти едно на всеки пет деца изпитало и невропсихотични странични ефекти от лечението с "Тамифлу", като неспособност за формулиране на ясна мисъл, кошмари и странно поведение, показва изследването на британските учени, публикувано в научното списание Eurosurveillance.

Или каква е причината за това:

Над половината от болните от грип в Япония, които демонстрират нетипично поведение, са пили лекарството „Тамифлу“, но не е ясно дали има връзка между медикамента и техните симптоми, показва доклад на японското правителство.

Япония изследва дали има някаква връзка между „Тамифлу“, произведена от „Рош“, и невропсихиатричните проблеми, след като над 100 души, повечето млади, показаха нестабилно поведение, като скокове от сгради след прием на лекарството.

Има осем случая на ненормално или вероятно ненормално поведение, предаде Ройтерс.

Защото аз мога да ти отговоря. След като даден ензим на определен вирус действа върху клетките, това означава, че в организма нормално съществува негов аналог, който взаимодейства със същите рецептори на клетъчната мембрана. И няма как съответното "лекарство" да не взаимодейства и с него. Въпросът е само колко важна функция изпълнява нормално действащият ензим и какви са последиците от блокирането му.

Тук съм съгласен с теб.

Така е - спор няма - здравословният начин на живот, включващ добра храна, въздух и физически упражнения ще укрепят организма на човека.

Само, че хората, които живеят в градове в днешно време нито се хранят здравословно, нито дишат чист въздух, нито пък правят някакви физически упражнения.

Само смога в големите градове да беше -ето ти среда която убива бавно целия ти организъм.

Като добавиш всички консерванти в храните, пластмасите с които сме обградени, всички електромагнитни излъчвания около нас - получаваш общата картина.

Здравословният начин на живот е въпрос на личен избор. Аз също живея в голям град, но всяка сутрин млекарят от едно близко село идва и носи прясно краве мляко, издоено преди час. От него си правим кисело мляко, което трае 2-3 дни, а не 2-3 седмици като купеното, както и чисто сирене. Зеленчуци и плодове купувам от пазара, също от производители, мед от село, а като отида в супермаркета си нося PDA-то, в което съм качил описанията на всички E-добавки и внимавам какво купувам. Като цяло около 95% от нещата, които се продават, съдържат токсични съставки и не ги ям. Вода пия само от стъклено шише, ползвам кабелно hands-free, вместо да си пържа мозъка с GSM-а до главата, микровълнова фурна нямам и никога няма да си купя, интернета ми идва по кабел, а не с wireless рутер, не пуша и спя по 9 часа на денонощие. В града се движа или с градския транспорт, или пеша, което ми дава възможност да навъртам по 5-6 километра на ден минимум, а пред почивните дни ходя по чукарите :) Да, замърсеният въздух е проблем, но там просто няма какво да направя. Разчитам, че съпротивителните сили на организма ми, укрепени от здравословния ми като цяло живот, ще са достатъчни, за да превъзмогна пораженията от отровите, които дишам.

Зная, че ноксите кумулират, за това се стремя да ги минимизирам. А не да си търся оправдание, за да не се грижа изобщо за здравето си, а като се разболея, да тичам при лекаря за вълшебното хапче, с което да оправя нещата за 3 дни. Защото такова просто НЯМА.

Редактирано от Ceftriaxon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последните ти цитати от статии нищо не доказват. Точно заради тези системни реакции на "Тамифлу" е измислена "Реленца" - тя няма чак токова странични действия защото се използва локално... Нито има някакъв "заговор" срещу болните, нито някой иска те да продължават да са болни. Спирам до тук дискусията, защото от от това, което демонстрираш никой нищо няма да нито да научи , освен как изглежда параноята, съчетана с фанатизъм. Жалко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:cool: хаххаххахах

Ето едно нещо, което искрено ме разсмя :) - явно зад псевдонимът "Roemy" се крие някой Нобелова лауреат и е открил какво причинява аутизма и "автоимунните заболявания" .

мухахаха :lol6:

Че и диабетът е там, да не говорим за раковите образувания :lol6:

Човек обикновено се смее по такъв начин , на собствената си простотия! Тази информация не съм си я изсмукала от пръстите, а от Netwerk( новините в Холандия). Редактирано от Roemy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Накратко. Занимавам се с алтернативни методи за лечение, с биорезонанс, с радиестезия, радионика, биолокация, многомерна медицина и др. Това,което днес ми стана ясно е следното. Грипния вирус, с когото сега плашат света ( не и мен обаче )има резонансна честота 371 450 Херца или 371,45 Khz. С честотен генератор на цифров сигнал с тази честота, може да се унищожи вируса за 10 минути, което и направихме. Не бих се ваксинирал за нищо на света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...