Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hlevoust

19-то Световно първенство по футбол - ЮАР'2010

119 гласували потребители

1. 1. Кой ще спечели Световното първенство?

• Аржентина
      21
    • Бразилия
      8
    • Гана
      0
    • Германия
      17
    • Испания
      29
    • Парагвай
      1
    • Уругвай
      0
    • Холандия
      16

Препоръчан отговор

То не остана отбор без осакатен играч! Как успяват да се опазят цял сезон, а тука за 2-3 мача се изпотрепаха

...Да не забравяме и че след тежкия сезон играчите са изморени и по-податливи на контузии...

Това е резултатът от огромните количества стероиди - организмът се напряга до крайна степен и рискът от контузии е огромен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление обаче Англия май е прокълната...През 2002 проблеми с Бекъм,през 2006 с Рууни,а сега с Фердинанд(разликата от първите 2 случея е че този път не се случи лекарско чудо).Колкото до другите контузий-Според мен играчите трябваше да имат повече време за почивка.Някои(като например играчите на Челси,Байерн и Интер) имаха даже по-малко време от други техни колеги,чиито мачове свършиха няколко седмици по-рано.Дано не станем свидетели на повече контузий защото първенството съвсем ще си загуби блясъка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен Англия ще стане световен шампион за втори път след 1966 г. Руни ще вкарва много голове. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ШОК ЗА ПОРТУГАЛИЯ! НАНИ ПРОПУСКА МОНДИАЛА ЗАРАДИ ЗАДНА НОЖИЦА

Един от най-важните футболисти на Португалия Луиш Нани няма да участва на предстоящото Световно първенство. Причината е контузия в ключицата, получена при опит за задна ножица на вчерашната тренировка на иберийците.

Първоначално се смяташе, че става въпрос за лека травма в лявото рамо, но днес от Португалската футболна федерация потвърдиха, че звездата на Манчестър Юнайтед пропуска Мондиала. Заместник на Нани ще бъде крилото на Бенфика Рубен Аморим.

Нани блесна с изключително красиви попадения в последните месеци. Считаният за наследник на Кристиано Роналдо на "Олд Трафорд" обаче няма да има шанса да играе на най-големия световен форум и да искри с техничните си изпълнения. Португалците са в изключително тежка група заедно с отборите на Бразилия, Кот д'Ивоар и Северна Корея.

Източник:Worldcup.bg

Еее айде стига бе тия се изпотрошиха.Имам чувството че преди следващото световно никой отбор няма да иска да играе контролни срещи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее айде стига бе тия се изпотрошиха.Имам чувството че преди следващото световно никой отбор няма да иска да играе контролни срещи...

И да прави тренировки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе свършва сезона,настаняват ги в някой хотел,връзват ги за леглата,заключват вратите и прозорците и никакво мърдане...Ако някой и тогава се контузи евала ;):whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-странните залози по време на Световното първенство

Публикувано изображение

Едно от най-хубавите неща по отношение на Световното първенство по футбол е, че много букмейкърски къщи излизат с най-различни предложения за тези, които искат да заложат на нещо по-различно от резултатите в мачовете, пише bettingchoice.co.uk.

Ето и кои са най-странните предложения за залози по време на Световното първенство това лято от един от лидерите в бранша ирландската Paddy Power:

10. Кой първи ще отнесе словесни обиди от Диего Марадона?

Интересно е, когато треньорът е считан за най-слабото звено в един отбор, а при Аржентина случаят е точно такъв. Диего Марадона винаги е разпален и винаги казва нещо скандално, така че най-вероятното, според букмейкърите, е да обиди съдия или член на съдийската бригада. Коефициентите за това са 11/8, а за обида срещу ЮАР като цяло коефициентът е 2/1. За обида срещу журналистите коефициентът е 3/1, а ако реши да нападне ФИФА или нейния президент Сеп Блатер, примамливият коефициент е 8/1. Обида към Англия или Фабио Капело е при коефициент 20/1. Ако пък първата обида на Марадона е за Лионел Меси, коефициентът е 33/1. Обида срещу стария му враг Пеле по време на пресконференция е оценена на 40/1.

Обидата трябва да е отправена на живо по телевизията, за да бъде призната от букмейкъра.

9. Първият отбор, който ще даде положителен допинг тест

Ако смятате, че по време на Световното първенство ще има проблеми с допинга, тогава пред вас се разкрива един доста доходоносен пазар при положение, че успеете да познаете играч на кой отбор ще бъде отпратен вкъщи. В момента коефициентът е 16/1 за Чили, докато при Мексико, ЮАР и Аржентина коефициентът е 18/1. Кот д'Ивоар и Парагвай се котират при 20/1.

Не трябва да се пропуска и Северна Корея (25/1). Малко вероятно е те да „изгърмят" по време на световното, но не се знае дали техният лидер Ким Чен Ир не е пожелал неговите играчи да имат известно предимство и да не изложат „най-добрата" Корея на световната сцена.

8. Кой играч ще бъде фаулиран най-много?

Фаворитът за момента е Лионел Меси, при когото коефициентът е 4/6, за това, че ще отнесе най-много ритници по време на първенството. Кристияно Роналдо също ще се радва на внимание от страна на противниковите защити при коефициент от 5/2. При Уейн Руни коефициентът е 10/3, но може да се очаква нападателят на Англия да прави повече фалове, отколкото ще се правят срещу него.

7. Дисциплинарните проблеми на Уейн Руни

Надеждите на Англия за нещо по-добро се сринаха на предишното Световно първенство, когато Руни беше изгонен, така че е не е изненада, че подобен пазар съществува. Коефициентът, че талисманът на Англия ще бъде изгонен, в който и да е мач е 6/1. Коефициентът, че ще получи жълт картон за оспорване на съдийско решение в мача срещу САЩ са 16/1, докато залогът, че ще бъде изгонен срещу американците е 28/1.

6. Първата съдийска издънка

Един от основните проблеми на всяко световно първенство са няколкото слаби представяния на съдии, които изглежда винаги са налице. Този път от това могат да се изкарат и пари, ако познаете първият рефер, който ще се издъни.

За отсъдена дузпа за фаул извън наказателното поле коефициентът е 9/4. Зачитането на гол, когато топката не е преминалата с целия си обем голлинията е при залог 9/1. Залогът за зачетен гол при умишлена игра с ръка е 18/1. Страхотен коефициент за тези, които подкрепят Франция.

Коефициентът за показан червен картон на грешния играч е при 80/1, което обаче е малко вероятно да се случи. 100/1 е залогът, че някой съдия ще даде последен сигнал преди изтичането на 90-те минути. Ако заложите, че някой съдия ще покаже три жълти картона на един и същи играч, това ще стане при коефициент от 150/1. Това всъщност се случи на предишното Световно първенство.

Малко вероятно е един и същи отбор да започне с удар от центъра и двете полувремена, но ако това се случи и вие сте заложили, коефициентът е 500/1.

5. Как ще бъде отпразнуван първият гол на Световното първенство?

От Paddy Power дават коефициент 5/2, че първият гол ще бъде отпразнуван с обикновено целуване на емблемата на фланелката. Коефициентът за изпълнение на салта след гола обаче е 4/1.

Коефициентът за сваляне на фланелката от страна на първия голмайстор е 9/2, но някои фенове могат да предпочетат и молитвата към Господ (7/1). Слагане на фланелката на главата в стил Фабрицио Раванели предлага коефициент 12/1. Разперването на ръцете, подобно на самолет е при залог 22/1, докато дондуркането на бебе в стил Бебето е при залог 28/1. Изпълнението на танца на робота в стил Питър Крауч е при 50/1, докато добилата лоша слава имитация на Роби Фаулър на изсмъркване на тъчлинията е при главозамайващите 150/1.

4. Кой ще пее химна?

Когато преди мачовете се изпълняват националните химни на страните, ще забележите, че някои от играчите пеят с пълен глас, докато други дъвчат дъвка, наместват пакета, или пък шарят подозрително с очи напред, назад. От Paddy Power предлагат залози за това колко играчи на Англия ще пеят химна преди мача със САЩ.

Най-голям е шансът „певците" да са между 7 и 9, като този залог носи минимална печалба 11/10. Ако десет или повече играчи на Англия пеят химна, коефициентът е 2/1. Ако техният брой пък е между 4 и 6, коефициентът е 5/2, ако само между 1 и 2 пеят, залогът е солидните 8/1. Ако никой не пее по време на мача със САЩ, коефициентът е 20/1.

3. Прогнозите на списанията

Редица футболни списания излязоха с прогнози за Световното първенство през това лято, а уважаваният ирландски букмейкър предлага залози върху доста от тези предвиждания. Някои от тях включват прогноза, че Испания няма да излезе от групата при залог 11/1, а коефициентът за прогнозата, че Лионел Меси ще вкара повече от 7 гола, е при 18/1.

Коефициентът, че Уейн Руни ще вкара победния гол на финала, е 25/1. Контузия на Руни в първия мач, която ще сложи край на участието му на Мондиала е при същия залог. Коефициентът е 66/1, че Шави Алонсо ще отбележи гол от половината на неговия отбор. При същия залог се предлага и прогнозата, че трима италиански играчи ще бъдат изгонени в един и същи мач.

При 100/1 се търгува прогнозата, че Тиери Анри ще отбележи гол с ръка, докато гол със задна ножица на Питър Крауч е при коефициент 33/1.

2. Брой голове, получени от отбори в червени екипи на стадион Моузес Мабхида

Тимовете, които ще са в червено на този турнир са Испания, Южна Корея и Португалия. За цвета на екипите на Португалия би могло да се поспори, но от Paddy Power ги считат за червени. Залогът, че тези тимове ще получат повече от 3.5 гола е 8/15. Докато за получени по-малко от 3.5 гола от всеки от тези отбори на стадион Моузес Мабхида, е 11/8.

1. Играч на кой отбор първи ще покаже тениска с Исус след отбелязването на гол?

Това е интересен пазар и с разпространяването все повече на евтини магазини, където подобни тениски се правят за секунди, много от играчите със силно католическа вяра предпочитат да показват изображение на техния Бог и Спасител Исус Христос, след като отбележат гол.

Коефициентът за Бразилия тук е 15/2 и това е доста сигурен залог, докато за Италия и Аржентина коефициентът е 9/1. Коефициентът при Испания е 12/1, докато за Гърция е 14/1. Мексико играят в първия мач от турнира, а коефициентът при тях е 16/1.

За вероятността играч на Северна Корея да покаже фланелка с лика на Исус след гол коефициентът е 1000/1.

Profit.bg

Източник: worldcup.bg

Явно не всичко на едно Световно първенство е футбол, а и определено си струва да се позамисли човек за някои от показателите, за които се приемат залози...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вероятността играч на Северна Корея да покаже фланелка с лика на Исус след гол коефициентът е 1000/1.

Даже 1000000/1. Нали после корейската комунистическа партия ще го прати да дялка камъни в някой трудов лагер... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, първенството започва чак утре, но мнозина не си губят времето:

Избраха Доменек за най-неприятния треньор на Мондиала

Публикувано изображение

Селекционерът на френския национален отбор по футбол Раймон Доменек е определен за "най-неприятен треньор" на Мондиал'2010 в анкета сред читателите на италианския вестник "Ла Република". Доменек е получил над 2 хиляди вота или около 60 процента от гласовете на участвалите в допитването. На второ място в негативната класация се нарежда наставникът на световния шампион Италия Марчело Липи с 28 процента. Третият Фабио Капело, друг италианец, който води Англия на Мондиал'2010, пък изпреварва с малко аржентинския селекционер Диего Марадона.

Източник: worldcup.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае ли дали може да се гледат онлайн мачовете че съм на работа до 19:00 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае ли дали може да се гледат онлайн мачовете че съм на работа до 19:00 :blink:

О, ще вървят къде ли не, например тук - http://livetv.ru/bg, но вероятно (нека запознатите да споделят) ще могат да се гледат и от специалния сайт на БНТ за първенството - http://svetovno.bnt.bg/, поне в момента се налични всички признаци за това.

Ако не те устройва по някакви причини, чети тук - http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=18803 :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

РЮА - Мексико 1:1 1:0 - Чалабала (55 мин) 1:1 - Маркес (79 мин) П.П. Ако изобщо запомня с нещо този мач на откриването на 19-тото Световно първенство, то със сигурност ще е невъобразимия шум от прословутите вувузели - пластмасовите тромби, издаващи наподобяващ на слонски рев звук, от който би се впечатлил дори и тиранозавър Рекс.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
бафана бафана направо изтърваха ацтеките ... особенно с тази греда в последните минути !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще го запомня с това, че направих забележка на БНТ за липсата на синхронизация между картина и говор, а след това коментаторът се оправда в началото на второто полувреме, че имало рекламации от много държави за качеството на картината. Това ми напомни за някои минали години, в които разбирахме, че България е вкарала гол, още преди да е ритната топката. Е, Шоу си бе, а аз се чувствах, все едно гледам мача на запис. Абе за балъци, дето си нямат понятие,оправданието с африканците може да мине, ама за мен не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще го запомня с това, че направих забележка на БНТ за липсата на синхронизация между картина и говор, а след това коментаторът се оправда в началото на второто полувреме, че имало рекламации от много държави за качеството на картината. Това ми напомни за някои минали години, в които разбирахме, че България е вкарала гол, още преди да е ритната топката. Е, Шоу си бе, а аз се чувствах, все едно гледам мача на запис. Абе за балъци, дето си нямат понятие,оправданието с африканците може да мине, ама за мен не!

И това го има.Много зле е.Дано си оправят проблема,че не искам коментатора да вика какво става преди да са ритнали топката.Този мач може да го запомня с първия гол и нищо друго.Относно тези тръби или с каквото шумят там съм свикнал.Тази година по Eurosport като даваха Африканското им свикнах на клаксоните. :P:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това го има.Много зле е.Дано си оправят проблема,че не искам коментатора да вика какво става преди да са ритнали топката.Този мач може да го запомня с първия гол и нищо друго.Относно тези тръби или с каквото шумят там съм свикнал.Тази година по Eurosport като даваха Африканското им свикнах на клаксоните. :P:ph34r:

Това май не бяха тръби, а смущения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това май не бяха тръби, а смущения.

Не са смущения, а тръби, напиши вувузели в google.com и ще видиш за какво става въпрос, има интересни четива. Това са някакви тромби или нещо подобно, които са местно (?) производство и създават невъобразим шум, от който се оплакват почти всички отбори, при това още без да са играли мачове.

Любопитно ми е с какво "захранване" са тия уреди, защото бучат нонстоп, та едва ли са духови.

А що се отнася до разминаването на картината и звука - вече го гледахме това в САЩ'94. Наистина е крайно неприятно да знаеш предварително, че някой е вкарал/пропуснал от дузпа, фал или изгодна ситуация, но не храня особени надежди, че ще има подобрение. И все пак е малко странен този дефект, все пак сме вече 2010 г, а и сме гледали преки предавания откъде ли не без никакви подобни неуредици.

Не съм разочарован от коментарите, защото не съм и очаквал кой знае какво - толкова си могат кадрите на БНТ, доказали са го на всякакви спортни форуми, гледаме и олимпиади...

Сега тук някой сигурно ще ме упрекне, че ми дават достъп без пари до световния форум и не е редно да намирам кусури. Е, да, ама не - тази национална телевизия се издържа предимно със средства от държавния бюджет (рекламодателите се броят на пръсти), т.е. и от моя джоб, та имам всички основания да недоволствам и да претендирам за качествено обслужване. Тия хора за пореден път демострират, че са неподготвени за пряко предаване, едва ли тв зрителите се нуждаят от радиокоментари, защото предимно до това се свеждат думите им, доколкото изобщо успяват да преодолеят неописуемата гюрюлтия.

Дано видим интересен мач тази вечер, Уругвай и Франция могат да го направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@hlevoust и аз не съм доволен от излъчванията на БНТ ама алтернатива нямаме...Жалко, че Диема не успяха да купят правата и за Световното, както направиха с Евро 2008.Лично аз се надявам БНТ скоро да приключат с излъчванията защото от край време не съм доволен от тях...А през първото полувреме на мача Франция-Уругвай коментатора нещо избяга през първото полувреме(най-хубавите 20 минути от мача,не слушах глупости :speak: ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@hlevoust и аз не съм доволен от излъчванията на БНТ ама алтернатива нямаме...Жалко,

че Диема не успяха да купят правата и за Световното, както направиха с Евро 2008.Лично аз се надявам БНТ скоро да приключат с излъчванията защото от край време не съм доволен от тях...А през първото полувреме на мача Франция-Уругвай коментатора нещо избяга през първото полувреме(най-хубавите 20 минути от мача,не слушах глупости :blink: ).

Слабо почна това световно.На моменти във втория мач все едно гледах български футбол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посредствен футбол тази вечер... Не че съм очаквал нещо повече от Франция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквано световното започна зле. Лошото е, че с течение на мачовете ще става още по-зле, когато звездите с контузии приключат окончателно. А като започнат мачовете на туристите (КНДР, Австралия, Нова Зеландия, Китай и т.н.)направо не ми се мисли. Няколко думи за домакина - още едно доказателство, че големите спортни форуми нямат място на африканския континент. Просто тези хорица имат уникалния талант да правят циркаджииски номера. Като започнем от вувзелите и завършим с танците. Като цяло няма да е лошо Блатер да се събуди и да попромени малко нещата, защото световните и европейските първенства започват да се обезсмислят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не мисля, че има някой, който е хранил надежди, че в групите ще има много интересни мачове.Зрелища очаквайте от четвъртфиналите нататък(може и още на осминафиналите,но за това малко се съмнявам).От днескашните мачове не съм доволен,но аз не съм и очаквал повече от показаното.Надявам се мача между САЩ и Англия утре да е интересен :blink: @rvp надявам се да грешиш за контузиите защото определено ако някоя от по-големите звезди отпадне световното малко или много ще загуби от блясъкът си :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зрелища очаквайте от четвъртфиналите нататък(може и още на осминафиналите

Ето, виждаш ли ? Играят се поне 30-тина излишни мача и за какво ? За да се намери някой бухъл, като този, който се опита да счупи крака на Саня, да контузи някой добър и атрактивен играч за цял сезон и да ни лиши от удоволстието да го гледаме в клубния му отбор.

Така се получава на практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм ама пък иначе по-слабите отбори ще писнат, че има дискриминация...Ако ме питаш мен половината от държавите са "излишни"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не са смущения, а тръби, напиши вувузели в google.com и ще видиш за какво става въпрос, има интересни четива. Това са някакви тромби или нещо подобно, които са местно (?) производство и създават невъобразим шум, от който се оплакват почти всички отбори, при това още без да са играли мачове.

Любопитно ми е с какво "захранване" са тия уреди, защото бучат нонстоп, та едва ли са духови.

А що се отнася до разминаването на картината и звука - вече го гледахме това в САЩ'94. Наистина е крайно неприятно да знаеш предварително, че някой е вкарал/пропуснал от дузпа, фал или изгодна ситуация, но не храня особени надежди, че ще има подобрение. И все пак е малко странен този дефект, все пак сме вече 2010 г, а и сме гледали преки предавания откъде ли не без никакви подобни неуредици.

Не съм разочарован от коментарите, защото не съм и очаквал кой знае какво - толкова си могат кадрите на БНТ, доказали са го на всякакви спортни форуми, гледаме и олимпиади...

Сега тук някой сигурно ще ме упрекне, че ми дават достъп без пари до световния форум и не е редно да намирам кусури. Е, да, ама не - тази национална телевизия се издържа предимно със средства от държавния бюджет (рекламодателите се броят на пръсти), т.е. и от моя джоб, та имам всички основания да недоволствам и да претендирам за качествено обслужване. Тия хора за пореден път демострират, че са неподготвени за пряко предаване, едва ли тв зрителите се нуждаят от радиокоментари, защото предимно до това се свеждат думите им, доколкото изобщо успяват да преодолеят неописуемата гюрюлтия.

Дано видим интересен мач тази вечер, Уругвай и Франция могат да го направят.

Да,парав си. Не се интересувам много от футбол, а още по-малко от африкански. Тия тръби са гадни. Аз затова и смених канала вторият мач.

Редактирано от ImpossibleMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...